Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2111 / 2208
(#) tunerman válasza CHZ hozzászólására (») Okt 19, 2019
Na és?
Mivel úgy látom kérdezni konkrétan senki sem akar, akkor be kell érni a leírásaimmal és a betett fotókkal.
Vagy mindenki megértette a no NFB 6528 PP műkődését, vagy sajnos a rosszabik eset lehetséges - fogalmuk sincs arról miképpen működhet ez az erősítő....
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) Ge Lee hozzászólása Okt 19, 2019
Elég pici ez az ország, mégis kellően távol vagyunk egymástól ahhoz, hogy összehordjuk ezt a sok vacakot valahova egy kupacba, és rászánjunk mondjuk egy hétvégét arra, hogy meg is hallgassuk őket azonos feltételek mellett, egy azon forrásról, ugyanazon dobozokkal (értelmes dobozokra gondolok, nem ilyen egyutas lapostévé hangszóró helyettesítőkre).
Mert engem egyedül a hangjuk érdekel, semmi más. A hangjukban is leginkább az, hogy csak a fülemet birizgálják-e valahogy, vagy képesek megérinteni a lelkemet is. Mert amelyik nem, abban teljesen mindegy hogy milyen alkatrészek vannak, meg hogy hány millióba került, szimplán nem érdekel, és fordítva.
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Nekem mint tudatlannak segithetnel kicsit.
Amikor a halotrafot valasztottad milyen hatasfokkal szamoltal es mi jott ki hany ohmra kell illesztened a 8ohm-os dobozaid?
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 19, 2019
Segítek - üsd be a gugliba a 6528 PP keresést
Olvasd el amit találsz, a fotókat nézd át alaposan.
(#) cua válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 19, 2019
Nekem az elmult evtizedek tapasztalatabol az jott le hogy erdemes ciklikusan felulvizsgalni az allaspontunkat
Regen semmibe nem neztem az el84 vagy annal kisebb csoveket, ilyen pcl86 es tarsai szoba se johettek, hisz azok a radiokban cincogtak .
Sot a csoveket is hanyagoltam sokaig, amig lecsengett a felvezetos, IC-s, 'wattkergetos' idoszakom, ami azert nem volt rovid es eleinte roppant progresszivnek tunt.
Manapsag mivel az idom 90%-ban fulest hasznalok, igy mar szinte 'barmi' megfelel.
Ez eleg nagy valtozas azert. Es meg mindig itt figyel ket par Taylor cso, ami azert eleg izgalmas
(#) tunerman válasza cua hozzászólására (») Okt 19, 2019
16 ohmos a hangszóróm...csak a feszültség áttételt lehetett számolni, mivel semmi máshoz nem tudok hozzányúlni - ez egy hálózati trafó!
A primer bekötésével trükközni kellett, a gyárival szemben én másképpen használom, mert úgy kisebb a szórt kapacitása az anódok felé...jellemző, hogy betettem a gyári és a módosított bekőtés fotóját, de senki sem kérdezett rá : ) Mi ez itt?
(#) cua válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Azt irtad SANSUI 2115-os dobozzod van, az pedig tuti hogy 8ohm-os, nekem is volt. Nagyon kellemes hangu bar nem kulonosebben erzekeny oreg dobozok. De nem a mindenaron vita kedveert irom, csak csodalkozom, hogy neked 16 ohmos.
A rajzodat lattam, de feleslegesnek iteltem megemliteni, mivel mar a meghajtoban is ezzel indokoltad a (szerintem ott is felesleges) felfuzest. Marmint a kisebb szort kapacitas volt az indoklas.
(#) jani1987 válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Kezdjük elölről. Ha megépítetted az áramkört akkor mutasd be fotóval, mérési eredménnyel. Esetleg készíts róla videót működés közben. Ha ezek meglesznek akkor érdemi eszme csere alakul ki vita helyett. Én megépítettem a házi nyákos áramkört. Az más kérdés, hogy valami nem stimmel vele. De ez az én dolgom lesz megoldani.
(#) tunerman válasza cua hozzászólására (») Okt 19, 2019
A JBL2115 van 8 és 16 ohmos verzióban, egy Sansui SP70 dobozában van a 16 ohmos 2115 + egy Raven 2,1 ribbonnal van kiegészítve.
Neked is felhívom a figyelmedet arra, hogy a neten minden információ megvan erről is!
(#) Orbán József válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Idézet:
„Kérdést tegyél fel!

Mivel többször is ránk pirítottál, miért nem jártunk a megfelelő iskolákba és egyébként kérdezni sem tudunk, így ezt a részét lezárhatjuk talán.
Valószínű, hogy minden technikai részletet már leírtál, így, ha zsenánsak a további kérdések,
részemről megértéssel viszonyulok és egy kérdésem maradt az előbbi hsz-emből:
Miért nem próbálod meg az ajánlott nyugati fórumon ismertetni a készüléket és a méréseket?
Talán rosszul emlékezem, tag vagy ott is, nagyon-nagyon szerénységem is. Ha meg nem vagy, lehet regelni és hajrá. Én minden hátsó gondolat nélkül ajánlok egy ilyen, nálunk nívósabb és értőbb fórumot, ahol kellő szinten értenek a hifi sokféle technikájához, terveznek, építenek, méricskélnek a világ minden tájáról jóeszű emberek. Szerintem biztos siker.
Talán annyit megjegyeznék még, ha ez a készülék hozza az 5k $ szintet, megérdemelne egy diy-ebb kivitelt, nem ilyen kazánházi biztosíték tábla jellegű kivitelt, már elnézést.
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Valóban nem kellene a továbbiakban lealacsonyodnod a mi egyszerű hobbi szintünkre, ahol pl. mi így mérünk THD-t és nem csak odaírunk valamit "exhas".
(#) tunerman válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 19, 2019
Ez hazai termék, mint ahogy a több mint 20 évvel ezelőtt a HES -en bemutatott Twin Servo OTL erősítőm is.
Aki a téma iránt fogékony, az ezeket az újdonságokat megtalálja és kielemzi - esetleg megépití.
Aminek pedig lővése sincs arról, hogy mit lát a kapcsolási rajzon meg a fotókon - az meg ide irogat nekem mindenféle marhaságokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 19, 2019
A professzionális mérőprogramok alapján (aminek az égvilágon semmi köze nincs a zenei hangzáshoz) ma Magyarország a vezető és meghatározó nagyhatalom a higendben
UI: aki ilyen lelkesen figyeli az eseményeket, akkor a mérőműszereim leírását is megtalálta volna ott
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Idézet:
„- Kedd 23.20 ( négyszögjeles mérés sorozat)
- csütörtök 11.57 (THD adat)”

Azért el kellene ismerned, hogy ennél azért professzionálisabb...
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 19, 2019
Igen, az.
Csak utána mikor bekötöd meghallgatni ezt a tökéletesre bemért erősítőt, akkor egy Low End hangzást kapsz.
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Ugye abban is egyetértünk, hogy még Te sem hallottad szólni a láncomat nálam?
Egyébként nem az erősítődet kritizáltam, hanem a stílusodat és a szakmaiatlanságod.
De úgy tűnik, ez nem csupán az én szemem szúrja.
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 19, 2019
Valóban nem hallottam a professzionálisan bemért erősítődet....viszont én az elmúlt évek alatt ötször voltam a HES-en kiállító - 1995/1996/1997/2011/2015
- Te melyiken bizonyítottál?
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) Orbán József válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Hm...Tehát, ha itt nem szól hozzá senki, az a néma áhítat jele a közénk leszállt zseninek méltán kijár, illetve semmit nem értünk és nézünk ki a fejünkből.
Úgy látom a NEM hobbi fórumon se kérdez senki erről a remekműről, vajon miért?
Ha ott sem, akkor marad a haladó nyugat, ez a magyar termék szöveg kissé gyengére sikerült.
Ha már régen is látogattál erre a fórumra, láthattad, a legkezdőbbtől a profikig mindenki előfordul. Úgy profi, hogy a csövekről Nálad is többet tud, a hosszú évekkel eltöltött ideje, szakmája alapján, csupán a hifi nem érdekli, csak a szakma. Az a lekezelés, ahogy meg itt megnyilvánulsz, talán többeknél, nálam is jelez, sikerült kikapnunk, pedig nem érdemeltük meg. A nívós bemutatót sem, de meg is lettünk volna nélküle, a körítés miatt főleg.
A többit meg nézzük meg a neten, "ércsük..."
Szóval mikor is lesz -kérdés- diy nívón elfogadható köntösbe öltöztetve a non plusz ultra triódás ?
Mert egy csomó egyszerű ember csak a szemének hisz, töprengve azon, ilyen hosszú ideig miért raboskodik egy nagyszerű szerkezet zsákvászon köntösbe? Ja, ez is buta kérdés biztosan.
Szakmait meg nem is próbálok erőltetni, úgyse lenne, sajnos a hálózati kimenő kijelentés után nálam már az egész holmi eltűnt az érdektelenség homályába, elnézést.
(#) Karesz 50 válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Például itt.... (már ha felismered a helyszínt...)
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) tunerman válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 19, 2019
1. Engem az nem érdekel, hogy a haladó nyugat milyen szinvonalon fejleszt/gyárt - én itt élek.
2. Az itt irogatók javaslatára megszüntették a megnyított "HiFi rlektroncsöves erősítők" topikomat - rendben van a dolog, akkor ez már nivós HiFi topik lesz
3. A javorfából készült és textilbakelit lemezen szerelt erősítő most nem mágnesezhető anyagnak számít, valamint a mechanikai rezgések ellen is jobban véd mint egy lemezes doboz konstrukció.
4. A 6528 PP erősítő prototipus, ami kézzel készült - itt ezen a fotón meg egy kész Twin Servo OTL erősítő...
(#) Orbán József válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Egy tudós, újító és mély szakmai alá... ismerettel rendelkezőtől már láttam ilyen szájbarágós ismertetést:
A szerkezet célja
Műszaki adatai
Fő elemei
Tömbvázlat
A mű egységeinek pontos leírása, rajza- tápegység- fő darab -stb. működése, feszültség értékei az összes mérőponton
Jegyzék a felhasznált alkatrészek jellemzőiről
Jegyzék a felhasznált irodalomról

Aztán hátradőlni és a jól végzett munka öröme indul.
Én minimum nyitva felejtem a számat, de valószínű hasra is esek.
(#) tunerman válasza Karesz 50 hozzászólására (») Okt 19, 2019
Persze hogy felismerem, ha meg egyszer felmásztál volna az első emeletre, akkor láthattál és hallhattál volna egy Sequerra model 1 tunert
(#) tunerman válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 19, 2019
Ezt mind megkapod mástól és legyél boldog, dőlj hátra, mert egy teljesen még be nem fejezett prototipusnál ezek valóban a legfontosabb dolgok amik előfordulhatnak
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) tunerman válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 19, 2019
Idézet:
„Jegyzék a felhasznált irodalomról”


Ekkora mellélővést a tizenegyespontról Az eddigi beírásaimon kivül mit olvasnál Te ebben a témakörben?
(#) Orbán József válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Szerinted hozzád méltó, ahogy itt megnyilvánulsz?
Kicsit töprenghettél volna a válaszon...
Régen, amikor a lányom már kicsi létére tudott angolul én már akkor sem, kérdeztem valamit, ami angolul volt, mi az?
A válasz az volt, tanulj meg angolul.
De ő nem is akart tanítani.
(#) tunerman válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 19, 2019
Látom nem érted - nagyképűség nélkül - itt összeeresztették azt, aki a Weller pákát a forró végénél fogja, azzal a néhány emberrel aki meg be tudja állítani a forrasztási hőmérsékletet.
Ez hibás döntés volt az itteni megmondó emberek részéről -gondolom most ugyanazok huhognak
(#) Orbán József válasza tunerman hozzászólására (») Okt 19, 2019
Én mindig csodálattal és kissé zavartan, szégyenkezve nézek fel a tanult mérnökökre, akik ráadásul szeretnének átadni a tudásukból és segíteni bárkin, csak úgy bele a vakvilágba. Akkor is érzem a hiányosságaimat, amikor egy egyszerűnek gondolt kérdésemről kiderül, pontatlan és mindenképpen bonyolultabb a dolog,mint ahogyan gondolom.
Jó példa, amikor valaki(k) régen, vagy a közelmúltban egy programot készítettek számomra, mennyi mindenre kellene gondolni, amire én az egyszerű, nem is gondoltam.
De türelemmel, jószándékkal átsegítettek és nyíltan nem is nevettek ki...
Tehát, aki segíteni akar, az türelemmel jár el, vagy ne akarjon, hanem had tiszteljük a kellő mélységből és távlatból.
Ez a "tizenegyes mellélövés" fordulatról jutott eszembe, mert a hsz-em így kezdődött:
Idézet:
„Egy tudós, újító és mély szakmai alá... ismerettel rendelkezőtől már láttam ilyen szájbarágós ismertetést:”
Nem volt megnevezve senki.
... és ezennel befejeztem a témáról a további polémiát, tisztelem több okból ezt a fórumot.
Sok sikert a továbbiakhoz.
(#) tunerman válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 19, 2019
Nagyszerű, hogy több hozzászóláson keresztül teljesen OFF megnyilvánulásaid vannak, amit szerintem azoknak kell címezned akik ezt a helyzetet előidézték.
Mindenről szó van csak a topik címét felejtették elolvasni..
Kioktatás, szakmai gőg, a saját hozzánemértés fel nem ismerése:
Dunning-Kruger hatás
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2019
(#) Ge Lee hozzászólása Okt 19, 2019
Embörök, tényleg szükség van itt erre?
(#) Ge Lee válasza cua hozzászólására (») Okt 19, 2019
Én nem nagyon szoktam az álláspontjaimat felülvizsgálni, mert mi alapján tegyem? Ha hiszed ha nem, nálam jobban kevesen utálták a csöves erősítőket, leginkább azért, mert olyan (negatív) tapasztalataim voltak róluk. Ettől függetlenül azt már jó ideje tudtam, hogy a mérhető műszaki paraméterek köszönő viszonyban sincsenek a kapott hangzással. Ez a tény pár hónapja kapott brutális megerősítést amikor itt járt nálam egy javításra szoruló csöves, és olyat hallottam a hangjából amit még eddig soha, se csövesből se tranyósból. Na ekkor kezdtem el vakarózni, hogy akkor mégis lehet ott valami, annyi ember mégsem lehet félkegyelmű, hogy minden szabadidejét ennek szenteli, meg elkölti rá az összes spórolt pénzét.
Aztán amikor meghallottam ezt az SE-t amit azóta is hallgatok, akkor jött a tényleges 180 fokos fordulat, egyből értelmet nyert sok olyan dolog amiken addig csak röhögtem, vagy nem értettem.
Szóval ha az ember életében csak olyan csövesekkel találkozik amiből 12 egy tucat, akkor persze hogy beszélhetnek neki hogy így meg úgy, mert csak parttalan viták kerekednek belőle. Változás csak akkor jön, ha valami mást hall.
Ráadásul ez a kis SE ami nekem van, konkrétan egy mérnöki rémálom, ennél gyatrább műszaki paramétereket mint amit ez produkál egy szint felett, talán még képeken sem láttam. És mégis, olyan szép hangja van, amilyet még soha életemben nem hallottam. A zene, és annak hallgatása is teljesen más értelmezést nyert általa, mert képes szinte egy másik dimenzióba repíteni az embert.
A tranyósom is jó a maga módján, az ilyen tuctuc meg elektronikus zenéket továbbra is azon bőgetem. Attól is libabőrös szoktam lenni, de ez az SE valami teljesen más, a hangszeres zenét úgy képes visszaadni hogy nincs kedvem felkelni a dobozok elől, pedig ezeket a zenéket nem is szeretem, régebben soha nem is hallgattam ilyesmit.
Na erre varrjál gombot, szokták volt mondani.
Következő: »»   2111 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem