Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2118 / 2208
(#) sutemenyx válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 22, 2019
Megnéztem. A 450V is kevés. Az induló feszültség 500V körül van. Így csak a sorbakötés jöhet szóba. Nekem van 2db Tesla 250µF 500V kondim, azt odaadom szívesen ingyen, ha el tudsz jönni érte. Fel is formázom neked. Eléggé nem túl jók, de kezdésnek be lehet tenni. Innen meg tudsz rendelni:

Samwha:
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%...434709

Kemet-et pedig a mouser-től, mert állítólag hamisítják.
Mondjuk abból is van 470u/550V-osom, de azzal még tervem lenne.
(#) keszeg01 válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 22, 2019
Jó estét.
Samwha-ból KL sorozatom va azt próbáltad?
A teszt-ről tudható több infó ?
(#) Gery78 válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 22, 2019
Ha már szóba került a kondi... Erről mi a véleményetek? Jó ez csöves erősítőbe?
Kemet 47uF
(#) sutemenyx válasza keszeg01 hozzászólására (») Okt 22, 2019
Üdv! Azt nem sajnos. HK-t próbáltam még, az zeneiségben jobb is, mint az említett HC, HE, RD, de viszont dinamikaban, melytartomanyban gyengebb.

Mire lennél kíváncsi amúgy?
(#) sutemenyx válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 22, 2019
Ezt a szériát nem próbáltam sajnos. Ha hasonlít az ALC10-re, akkor egészjó, de nem mondhatom biztosra.
(#) sutemenyx válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 22, 2019
Viszont a hqelektronikanal van samwha RD 47u/400v. Ha az elég, akkor azt javaslom használni.
(#) cua válasza deklinacio hozzászólására (») Okt 22, 2019
Ez minek a kapcsolasa? Mit hajt meg?
(#) csa7684 válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 22, 2019
Szia sütemény! Mégis kinek képzeled magad! Sok sok baromságot összehordasz ami telyesen valótlan. Ez nem cukrászda ahol kiélheted a gyerekes megnyilvánulásaid.
(#) keszeg01 válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 22, 2019
Egy erősítőben csak a táp kondit cserélted esetleg volt egy etalon ?
(#) cua válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 22, 2019
Szerencsere ez az a kategoria amit konnyen tudsz cserelgetni es tesztelni kesobb, szoval szerintem ne kolts *nagyon* sokat ra elejen.
Ha van lehetoseged ( kesz erosito es alkatresz ismerosnel a kornyekeden) erdemes kiprobalni, hogy egyaltalan hallod-e a kulonbseget.
(#) pucuka válasza devergo74 hozzászólására (») Okt 22, 2019
A sorbakötött elkó csak amolyan szükségmegoldás. A feszültségek megoszlása elég bizonytalan dolog, valamelyest lehet javítani az elkókkal párhuzamos nagyértékű ellenállásokkal, de ha bármi probléma van, lészen durranás. Az elektrolit kondiknak amúgy is nagy a tűrésük, szinte kizárt, hogy egyformák legyenek, a kisebben lesz a nagyobb feszültség.
Ha csak lehet, jobb, stabil megoldás a megfelelő feszültségű elkó.
(#) sandor1632 válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Idézet:
„Lépünk egy jó nagyot lefelé és itt pedig kezdődnek az ELNA Silmic, Nichicon FG-k, de ezeket én már nem javaslom. Most persze valoszinuleg nekem fognak esni, dehat ez van.”


Miért esne bárki neked ezért?
Örülök, hogy más is kísérletezik alkatrész csereberével.. nem csak én vagyok ilyen kottyos
(#) tunerman hozzászólása Okt 23, 2019
Megkérdezném a topik számítógépes tervező programmal kapcsolásokat lemodellező tagjait - ezt a kettő elektroncsővel (6SN7GT/6080) megépített PP triódás kapcsolást lehetséges minden szempont alapján alaposan kivesézni?
Gondolom többen is értékelnék ha sikerülne
TJ.
(#) sutemenyx válasza sandor1632 hozzászólására (») Okt 23, 2019
Muszáj kiserletezni, mert igazán jó csak jó alkatrészekből lesz. Egy szett ilyen vagy egy szett amolyan alkatresszel epitve egy erősítő gyökeresen más lesz. Mintha nem is ugyanaz a kapcsolás lenne.
(#) sutemenyx válasza keszeg01 hozzászólására (») Okt 23, 2019
Van a pass labs, ahol szoktak kiserletezni mindenfele nagyon egyszeru aramkorokkel is. Ha rákeresel, hogy “build this mofo”, akkor talalsz egy emitterkoveto egyszeru kapcsolast, ami annyit tud, hogy meghajtja a bejovo jellel a hangszorot. Erositese nincs, vagyis 1(kozeli). Nem pont ilyenen, de valami hasonlon hallgattam vegig ezt a soksok fajta alkatreszt. A kondenzatorokat csatolo pozicioban. Azert jo, mert igy parszaz nanofarad folia/olajkonditol tobbezer mikrofarad elkoig barmit be lehetett tenni. Az ellenallasokat pedig egy eléépített JFET mufollower fokozat drainkörében cserelgetve hallgattam meg.

Később a szerzett tapasztalattal építettem erősítőt több darabot. Ugyanazt a kapcsolast, ugyanolyan nyákra, ugyanolyan alkatreszekből ugyanolyan dobozba, ugyanolyan vezetekezessel csak a kondik voltak teljesen mások. Gyökeresen eltérő karakter lett az eredmény. A tápban lévő kondicserének még talán nagyobb hatása van, mintha csak a csatolót cseréltem.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Rossz munkapontban próbálgatod, katódellenállás értéke nagyon kicsi.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Erről a kapcsolásról is mutathatnál 20kHz négyszöges mérést, meghajtás kimenetein milyen jelalakokat tudsz mérni.?
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Volt már a tesztelések elején miflex kpcu kondim, akkor ez bizonyult a legjobbnak. Később aztán bejöttek mellé a blackgate-ek különbözőő szériái. Leginkább az N és NX olyan, mint a miflex. Az F,FK,VK,PK picit másfajta karakter, de ugyanaz a nagyonmagas szint. Ezeket a felsoroltskat tekintem etalonnak. Nemnagyon szorongatja meg őket semmi néhány egzotikus és ritka tipuson kívül. A bg std a kivétel, az egy picit lejebb helyezkedik el a kezeletbeli rangletran. Az az a szint, amit tudnak a jensen fourpole es az AN Kaisei kondik. Hangsúlyozom még ezek is nagyonjók azért.
(#) sutemenyx válasza CHZ hozzászólására (») Okt 23, 2019
Oke, mindjart csinalok.
(#) sutemenyx válasza csa7684 hozzászólására (») Okt 23, 2019
Kérdő mondat végére sose tegyél felkiáltójelet! Akkor se, ha több tagmondatból áll és az utolsó esetleg kijelentő. Csak azért írtam le, hogy az értelmetlen kérdésedre is legyen valami hasznos válasz.
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Így próbáld módosítani a kapcsolásod.

XXXX.png
    
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Tap 672V, egyik anod 348V, masik anod 350V. Disszipacio 1,5W anodonkent kb.
Kompozit kép:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Vezérelt fél anódja:
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Az osztó ellenállás értékei rajz szerinti, vagy már módosítottad?
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Nem vezérelt fél anódja:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Még a rajz szerinti. Mire módosítsam?
(#) CHZ válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Amit említettem, csökkenteném az értékeit, 1M5 túlzottan nagy..
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
Nincs benne 1.5M. Én most ezt mértem:
(#) sutemenyx hozzászólása Okt 23, 2019
A rendes teljes kapcsolast mérjem? Be tudok tenni 330K, 20K poti, 22K-t. Csak akkor le kell szedni a vegcsoveket, mert ugy nem fog mukodni a szimmetrizalo.
(#) Ge Lee válasza sutemenyx hozzászólására (») Okt 23, 2019
Pontosan úgy van ahogy írod. Szeretem amikor valaki nem fantazmagóriákat gyárt hanem tapasztalatokat ír le. Ugyanannak az erősítőnek másféle (más gyártótól származó) alkatrészekkel történő megépítése másképpen fog szólni, hiába ugyanaz a kapcsolás. Ezért nem mindegy hogy miből építkezik az ember, félvezetősnél sem, de csövesnél meg nagyon nem.
Következő: »»   2118 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem