Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2187 / 2208
(#) Mócsing hozzászólása Feb 24, 2020
Az egyik ismerősömnek van egy gazdag haverja ,a haverjának pedig valamilyen drága erősítője .
Elhatározta hogy még jobbá teszi , kicserélte benne az ellenállásokat és a kondenzátorokat csupa drága
márkás cuccra . Tulajdonképpen minden nagyon jó lett így benne , kivéve a hangját ,az viszont sokkal rosszabb mint a tuningolás előtt .
(#) Ge Lee válasza Mócsing hozzászólására (») Feb 24, 2020
Nem tudom hogy valami tényt írtál le, netán feltételezést vagy csak poénnak szántad, mert milyen az a drága erősítő amiben olcsó ellenállások meg kondik vannak?
Még mindig akadnak akik azt hiszik hogy a drága alkatrésznek van szebb hangja. Ez néha részint igaz, de mindig az összkép a lényeg, meg amelyik alkatrész nagyon jó az egyik erősítőbe, egyáltalán nem biztos hogy jó a másikba, ezért vannak mindig az alkatrészviták, meg az ellentmondást nem tűrő kinyilatkoztatások.
Én belepróbáltam pl. az enyémbe többek között a sprague vitamin q-t is csatolónak az olcsó ERO helyett, és nem hatott meg, nem adott fényévekkel szebb hangot neki, sőt igazából semennyivel sem, a máshol agyon ajnározott orosz olajpapírral meg egyenesen rosszabb lett.
(#) Mócsing válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 24, 2020
Az ismerősöm mesélte ,én mindenesetre hiszek neki .
Az orosz olajpapírokkal jól megnyugtattál .
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 24, 2020
Hát ezt a hozzászólàst túlbonyolítottad. Sokkal egyszerűbben is egyetlen mondatban is megfogalmazható ad volna amit most írtál.
(#) TAttila77 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 24, 2020
Kb. igen.
(#) sandor1632 válasza Mócsing hozzászólására (») Feb 24, 2020
Ezért érdemes kísérletezni!
A tapasztalatom az, hogy 2 féle olcsó vagy drága alatrész (pl ellenállás) aminek a hangkaraktere nem passzol össze, is haza tudja vágni a hangzást.
Adott egy az ismerősöd tulajdonában lévő "elfogaható" hangú erősítő, amiben ő találomra kicserél ezt azt, holott az erősítőben eredelileg a gyártó által tudatosan összeválogatott hangarakterű alkatrészek voltak, és máris rosszabbul szól minden.
Ha viszont rá áldoz egy kis időt, és kipróbál egy adott pozícióban több félét, lehet varázslatot véghezvinni, és nem feltétlen a drágább alatrész hoz majd jobb eredményt.

Találomra cserélgetett alaktrészekkel szinte borítékolható a rosszabb hangzás, hiába kerülnek 100x annyiban az alkatrészek.
(#) Mócsing válasza sandor1632 hozzászólására (») Feb 24, 2020
Nem az én ismerősöm ,hanem az ismerősöm haverja .
(#) MacGiver válasza bta hozzászólására (») Feb 24, 2020
Utána visszatérsz a kiindulási állapothoz. Lehet, hogy most jobban szól..
Végtelen történet.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) MacGiver válasza Mócsing hozzászólására (») Feb 24, 2020
Nem igazán életszerű..Messziről jött ember azt mond, amit akar.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2020
(#) Mócsing válasza MacGiver hozzászólására (») Feb 24, 2020
Lehet , de nem én találtam ki .
(#) sandor1632 válasza MacGiver hozzászólására (») Feb 24, 2020
Van benne ráció..

Párszor már meglepett engem is hogy egy-egy bizonyos pozícióban a 3Ft-os yaego ellenállás jobban szerelept mint a 300, vagy 500 stb. forintos "neves" ellenállás. De sajna ez csak bizonyos pozíciókban nyerő, más pozícióban más szól jól. A rendszer többi eleme is nagyban befolyásolja, hogy hol melyik lesz jó..
(#) tunerman válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 25, 2020
1. Ismerni kell az átalakitásra kiszemelt készülék működési (megépítési) elvét, addig bármilyen beavatkozás a "vudu" kategóríája lesz
2. Egy erősítőben egy jobb elvi megoldás többet hozhat, mint az alkatrészek/vezetékek csereberéje, lehet, hogy még alkatrészek is kikerülhetnek a hozzáértő tuning után
3. Az alkatrészek/vezetékek cserélgetése csak akkor vezethetne eredményre, ha a lehallgató lánc hangminősége lényegesen magasabb szintű a megtuningolt készüléknél
TJ.
(#) Ge Lee válasza tunerman hozzászólására (») Feb 25, 2020
Éppen ezért nem értettem. Legyen mondjuk egy 5 millába kerülő monoblokk (azaz 10 milla a sztereó erősítő) amiben nagy tisztaságú ezüst huzallal van tekerve még a kimenő is (ami szintén nem hétköznapi vasból van), meg méregdrága passzív elemek vannak benne, azaz elvileg egész jól össze van hozva gyárilag az egész, vajon mit tudok én házilag egy ilyenen tuningolni?
(#) granpa válasza mek-elek hozzászólására (») Feb 26, 2020
Lehet, hogy hozzám nyomtad csak meg a válasz gombot (új hozzászólás helyett), de rossz címre ment.
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 26, 2020
Csak egy panelrôl van szò, jó ertelmezem?
(#) Ódenka válasza CHZ hozzászólására (») Feb 26, 2020
Igen, kaptam a kapcsolást, nyákot és mono blokkra tervezték.
Beültettem és a műsorforrásokat ezen keresztül viszem a végfokra.
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 26, 2020
Akkor tobb panel is van? Kis modositassal dac kimeneti fokozatara lehetne alakitani IV trafoval elotte.
(#) Ódenka válasza CHZ hozzászólására (») Feb 26, 2020
Megkeresem az átvitelt, majd felrakom.
Gondolom trafóval meg fázishelyessé válik az előerősítő.
(#) CHZ válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 26, 2020
Igen, ezert ilyen felhasznalast gondoltam.
(#) sandor1632 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 26, 2020
Idézet:
„Beültettem és a műsorforrásokat ezen keresztül viszem a végfokra.”

A mellékelt kép alapján még a beültetés nem ért véget..
Milyen tápegységgel hajtod?
(#) Ge Lee válasza sandor1632 hozzászólására (») Feb 27, 2020
Hogyhogy mit tud? Godina cuccnak nincs párja.
(#) Moderátor hozzászólása Feb 27, 2020
Úgy tűnik, továbbra is vannak, akik nem értenek a szép szóból, és nem olvassák el a fejlécbe írt figyelmeztetést.
Ha tovább folytatódik a témában a homokozói viselkedésmód, minden ellenérzésünk és jó szándékunk ellenére kénytelenek leszünk ezt a témát zárolni! Akinek tehát fontos a téma fennmaradása, az szíveskedjék az óvodai viselkedésmódot a fórumon kívül hagyni!
(#) jani1987 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 27, 2020
A 3 fajta kondinak mi az értelme?
(#) jani1987 válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 27, 2020
Majd ránézek ha találok ilyet.
(#) TAttila77 hozzászólása Feb 27, 2020
Szép napot.
Meg van mostmár a saját tervezésű szép köntösbe öltöztetett Paravicini EAR859 panelem és a késleltetések nyákja.
(#) sandor1632 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 27, 2020
Van ilyen, példaképp itt a saját DAC-om kimeneti fokozata.
3 db külömbözű gyártmányú és értékű csatoló kondit használok párhuzamosan.

A lényege ennek annyi, hogy az elfogadható minőségű csatoló nagyon drága, de többféle párhuzamossal is elérhető hasonlóan jó eredmény. (nem mellesleg töredék áron)

(Azt is érdemes megfigyelni, hogy 5 féle ellenállást is használtam a megépítésnél, és nem találomra dobáltam ide oda őket)
A hozzászólás módosítva: Feb 27, 2020

C.JPG
    
(#) granpa válasza TAttila77 hozzászólására (») Feb 27, 2020
A B-közép mintha magsült volna kissé. Mi történt?
(#) TAttila77 válasza granpa hozzászólására (») Feb 27, 2020
Az asztalomon a lámpám fényét kitakarta a telefonom, mert este fotóztam.
(#) pucuka válasza Ódenka hozzászólására (») Feb 27, 2020
Ha mind a három kondi azonos típusú (pl.MKP) akkor semmi értelme. Értelme csak akkor van, ha eltérő a dielektrikum, így a veszteségi ellenállások frekvencia függését lehet kompenzálni.
Impulzus terhelésű tápegységek kimeneti szűrőkondenzátorainál kell használni, hogy a tápegység kimeneti impedanciája széles frekvencia tartományban alacsony legyen. De ott is úgy alkalmazzák, hogy az elektrolit kondenzátor (alacsony frekvencia) mellé tesznek egy fólia (közepes frekvenciák) és egy kerámia (magasabb frekvnciák) kondenzátort.
(#) Ódenka válasza pucuka hozzászólására (») Feb 27, 2020
Így van, nálam is ez van, ha kettő, vagy 3, mind különböző fajta.
Következő: »»   2187 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem