Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2186 / 2208
(#) Moderátor hozzászólása Feb 15, 2020
Szép nagy léptekkel haladtok a topikfagyasztás felé. Ez lenne a cél ismét?

Köszönjük, hogy abbahagyjátok.
(#) MacGiver válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 15, 2020
Jól közelíted a lényeget. Az korrekt teszt, ha két azonos erősítőben kicserélnek egy alkatrészt, és ugyanazon teszten esetleg ezt meg is hallja valaki...(Meg fogja hallani SAJÁT RENDSZERÉN)
De ebből nem nem lehet levonni semmilyen konzekvenciát a hangzásra vonatkozóan. Mert legalább 2-3 fontosabb paraméter van egy hangerősítő láncban, mint az erősítő. NINCS KÉT AZONOS HALLGATÁSI KÖRNYEZET. Illetve van, egy élő koncert, de még ott sem mindegy hol ülsz
Mindenki okoskodik,halászik a zavarosban
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
(#) Accord válasza Accord hozzászólására (») Feb 15, 2020
Azt hiszem már megint rossz kérdést tettem fel, pedig csak arra szeretem volna választ kapni, ki milyen szempontok alapján vásárol kábelt, ki milyen vezetékekkel épít egy erősítőt. Tömör, sodrott, réz, nem réz, pvc, teflon, esetleg gyártó, vagy kábeltípus. Mérhető-e valamilyen módon ezek "jósága", jóhangúságot már le sem merem írni Reméltem ezekre a kérdésekre kapok válaszokat. Tévedtem. Pedig az 50Ft-os villanyvezeték, és a 21.000,-Ft-os "VDH MCS-1000" között is van élet. Ennyi.
A hozzászólás módosítva: Feb 15, 2020
(#) Cinema válasza Accord hozzászólására (») Feb 16, 2020
Csöves erősítőimben mindig merev(tömör) rézvezetékeket használok, ahol indokolt, ott 1000V-os szigetelésűt.
Nyugodt, tiszta hangzás, semlegesség jellemzi. (Magyar kábelművek) Később a tranzisztoros végfokomat is merev vezetékkel építettem és nem bántam meg, jól szól, levegős kedvelhető hangzás, aztán pár IC-végfokot is mereven kábeleztem, itt a legnagyobb a javulás, a sima sodrott vezetékhez képest.
A sodrott vezetékek dúsak mélyben, színeznek, torzak, magasban sem szép, amit produkálnak.
Speciál-kábeleket eleve az áruk és kérdéses minőségük(!) miatt nem használok, ráadásul nincs mindenhova megfelelő.
Vegyes, más-más gyártóktól származó vezetékek pedig saláta-hangzásúak, minden van bennük, de mégsem hús.

Üdv!
(#) Accord válasza Cinema hozzászólására (») Feb 16, 2020
Köszönöm, tökéletes, ilyen válaszra/válaszokra gondoltam, Mint az előző hozzászólásokból is kiolvasható, nagy"a kábeli zűrzavar" Bevallom én sodrottat használok, de biztosan kifogom próbálni amit ajánlottál. Igazából kacérkodtam valami special-kábellel, mert a kifejezetten e célra gyátott és megfizethető árú kábel mégiscsak egy jó választásnak tűnik számomra. De mint ahogy írtam a forgalmazó/gyártó oldalán egy nagyon szép marketingszöveg érhető el ebből kihámozni a valódi tartalmat elég nehéz.
(#) Accord válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 16, 2020
Azt hiszem így születnek a városi legendák,... Számoljunk egy kicsit, mennyi teljesítmény csökkenést is okoz egy kb. 200 W-os erősítőnél a tápkábel?

Vegyünk 1,5 m hosszú 1-es tápkábelt, a rézvezeték fajlagos ellenállása 0.017 Ohm/méter, ez 1,5méterrel számolva: 0,0255 Ohm, most ezt vegyük kétszer, mert ugye a fázisvezető és nullvezető sorbakapcsolódik, ez így már 0,051Ohm. Most a I2R képlettel számolva, kerekítve az áramfelvételt 1A-re. A vezetéken keletkező veszteségi teljesítmény 0,051W, pontosabban 51mW. Ez szerintem nem észrevehető a kb. 230W mellett. Most akkor, így közösen levonhatjuk azt a tanulságot, hogy "sem hangra, sem teljesítményre nincs hatással a tápkábel"?
(#) Ge Lee válasza Accord hozzászólására (») Feb 16, 2020
Belső kábelezésre ahol nem kell szigetelés (alkatrészek, csőlábak között) ezek tökéletesek, tömör, ezüstözött.
(#) arzachel válasza Accord hozzászólására (») Feb 16, 2020
Sajnos az VDH MCS-1000 forgalmazását megszüntette a Van den hul.Nincs rajta az eladó termékek listáján.
(#) Accord válasza arzachel hozzászólására (») Feb 16, 2020
Igazából ezt a típust csak példának hoztam fel, mert valaki erre hivatkozott, rákeresve találtam meg az árát, nem kétlem, hogy nagyon jóminőségű lehet. De nekem ez az árkategóriájú vezeték nagyon drága, gondolom nem egyedül vagyok ezzel, így aztán nem is nagyon érint meg, Ezzel a mondatommal nem szerettem volna megsérteni senkit aki ezt használja! hogy már nem gyártják.
(#) mohinger hozzászólása Feb 16, 2020
Mi lenne, ha átmennétek a kábeles topikba?
Részemről én továbbra is zenét szeretek hallgatni, nem a kábeleket...
Köszönöm, kérem kaccsojja ki.
(#) jani1987 válasza mohinger hozzászólására (») Feb 16, 2020
Ergo marad a direkt lég kötéses technika. Kicsit csúnya, kicsit zavaros de kicsi a zavaró tényező. Épp a minap tekertem egy trafót. Ez volt. Ez lett.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) TAttila77 válasza mohinger hozzászólására (») Feb 16, 2020
Tamás.
A kábeli zűrzavart már befagyasztották. Valószínű ez a téma is közel áll már hozzá, mint írta a moderátor.
(#) csa7684 válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2020
Transzformátor készítése! Nem ide való
(#) jani1987 válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 16, 2020
Kivéve ha erősítő készítésre is alkalmas. Már csak a többi ami hátra van.
(#) pucuka válasza jani1987 hozzászólására (») Feb 16, 2020
Akkor az M4 -es csavar rejtelmeit is itt tárgyaljuk ki, mert ugye azzal fogatod fel a trafódat?
(#) jani1987 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 16, 2020
Az utóbbi időben nem írtam semmit mert mással voltam elfoglalva. Nem nyugi.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
(#) Accord válasza mohinger hozzászólására (») Feb 16, 2020
Átmentünk!!!
(#) ticseboy hozzászólása Feb 19, 2020
Üdv mindenkinek. Nincs meg valakinek egy E130L PP kapcsolási rajza, illetve a trafók méretezése véletlen? Elvesztettem őket, vagyis nem találom. ((
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2020
(#) csa7684 válasza ticseboy hozzászólására (») Feb 20, 2020
Ebben megtalálod.
(#) MacGiver hozzászólása Feb 20, 2020
Vagy ez: http://www.elektroncso.hu/cikkek/e130lpp.php
Vagy itt: http://www.nostubeshop.com/documents/E130L%20PP.jpg Ez valamelyik RT évkönyvben van, tejes leírással, trafóval.
(#) ticseboy válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 20, 2020
Köszönöm. Pont ez volt a kiszemelt, ki is volt nyomtatva, de elnyelte a föld.
(#) ticseboy válasza MacGiver hozzászólására (») Feb 20, 2020
Köszönöm neked is.
(#) rockersrac hozzászólása Feb 22, 2020
Sziasztok! Ehhez a csőhöz tudtok nekem segíteni kinenő ügyben? Előre is köszönöm a segítséget! [=
(#) pucuka válasza rockersrac hozzászólására (») Feb 22, 2020
Olyan kimenőt használhatsz, ami 3000 Ohm -ra illeszt.
A maga 1,4 W -jával, fejhallgató erősítőnek jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 22, 2020
(#) csa7684 hozzászólása Feb 23, 2020
Érdekes jelenség. Mielőtt vizsgálódnák esetleg valakinek ötlet?
Telyesen lehalkítva csinálya kb egy napja kezdte
(#) TAttila77 válasza csa7684 hozzászólására (») Feb 23, 2020
Ez egy gerjedés. Milyen végfokot építesz? Mutasd mega rajzát. Az biztos, hogy gerjed. (Privátban is jöhet.)
(#) bta válasza Ge Lee hozzászólására (») Feb 23, 2020
Ezeken a rövid szakaszokon a sima (akár házilag) ónozott rézhuzal is vállalható, sőt... ha jó a réz, inkább azt ajánlom (kiegyenlítettebb). Bár ez nem igazán fontos... hangot elrontani inkább a szigeteltekkel lehet, főleg vastag tömörrel a jelútban.
(#) bta válasza mohinger hozzászólására (») Feb 23, 2020
Pedig ha centiméterre számoljuk, szinte másból sem áll az erősítő... komolyra fordítva, a kábelezés egy bizonyos szint felett éppúgy elválaszthatatlan az egésztől, mint az "alkatrészezés".
(#) bta válasza Accord hozzászólására (») Feb 23, 2020
Mindenki erre vágyna, de sajnos a belső kábelezés sem kívánságműsor... nincsenek tuti tippek. Esetleg azt lehet megmondani, mivel nem érdemes próbálkozni. (Mondtam már, h tuti hangú olcsó alkatrészek sincsenek, legalábbis abban az értelemben, ahogy a legtöbben hiszik?)

Pl. módszeresen kicserélsz mindent egyféle tömörre, és csak kapkodod a fejed (ha nem, akkor a rendszered tökéletesen alkalmatlan az erősítő hangjának megítélésére). Először azért, mert a bejáratatlan egyeres fárasztóan szól. Két nappal később: hűha! A régihez képest feltisztul, torzítások tűntek el... később esetleg rájössz, hogy a torzítással együtt lényeges dolgok is odavesztek. Vagy nem jössz rá (és nem biztos, hogy a füledben van a hiba).

Re: Road to Audio Hell
(#) bta válasza sutemenyx hozzászólására (») Feb 23, 2020
Idézet:
„Halkan jegyzem meg, hogy egy tökjó erősítőt is teljesen el lehet cseszni egy rosszul megválasztott 20centis darab tápkábellel.”


Szvsz lehetne kicsit hangosabban, mivel ez a kellemetlen valóság...
Következő: »»   2186 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem