Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   113 / 282
(#) TG72 válasza nagysanyy hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Szia.
A stay modnak az az értelme hogy a stay tipusunak programozott zónát a riasztó központ a stay módu élesítés során autómatikusan kiiktatja / olyan mindha nem is lennének a rendszerben/.PL: emeletes családi háznál a stay módu élesítést az éjszakai élesítésre használják azért hogy az alsó szint be legyen élesítve míg fent alszanak!!!
(#) gyula26 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Köszönöm szépen!
Erre voltam kíváncsi.
1-2 példa a programozásra, a többi ami még közbejöhet azokat már könnyebben megfejtem a leírásból.
Boldog karácsonyt! Betörésmentes B.Ú.É.K mindenkinek.
(#) medium84 hozzászólása Dec 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Jó pár hónapja nem törődtem riasztózással és kiment a fejemből, hogy hogyan tudok felhasználói kódot törölni és egy újat megadni. Illetve az kéne még, hogy hogyan lehet visszanézni azt, hogy legutóbb ki kapcsolta ki, majd élesítette a riasztót.

Ja DSC1616 és alap LED-es kijelző.
(#) Syn7h37ic válasza gyula26 hozzászólására (») Dec 21, 2011 /
 
Ok. írd le, hol akadtál el, és segítek.
(#) medium84 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Na kicsit utánajártam és az első ké kérdésemre megtaláltam a választ. Viszont azt nem találtam a leírásokban, hogyan tudom visszanézni, hogy melyik kóddal, mikor kapcsolták ki a riasztót.
Ebben kérnék segítséget.
(#) nagysanyy válasza TG72 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Köszönöm a választ.
Ez így kicsit érthetőbb mint amit az interneten találtam. Ezek szerint ha például az udvar körbe van kerítve infrasorompoval, akkor éjszakára a lakás érzékelők amiket stay tipusunak programozok fel azok nem müködnek, vagyis nem élesek, viszont az infrasorompok élesek és figyelnek.
(#) DriimK8 hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Valaki fel tudná tölteni a DLS 2002 -höz a magyar nyelvi fájlt? Valakinél láttam magyarul. Köszi!
(#) padisah válasza medium84 hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Alap LED-es kezelővel nem fog menni a visszanézés. Ahhoz PS5500 kezelő kell.
(#) Syn7h37ic válasza DriimK8 hozzászólására (») Dec 22, 2011 / 1
 
Tessék.
(#) DriimK8 válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 22, 2011 /
 
Köszöntem!
(#) dudzsi hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!
Ismerösömnek szüksége lenne a családi házába riasztóra. Sajnos a teljes kábeles megoldás nem lehetséges, max a kezelö+központ+kültéri szirénát lehet összekötni. Két szint van a házba, fent 2db mozgás és 2db nyitás érzékelö lenne, alul szintén ugyan ez a felállás.
Első riasztó rendszer amit kinéztem az a Alexor ami ugye teljesen vezetéknélküli. A kérdés ezzel kapcsolatba az lenne hogy a kezelö tud e komunikálni az érzékelökkel. Mert ö lenne a felsö szinten a központ meg alul.
A másik variáció PSC 1616 központ és RFK5508 kezelö ami a felsö szint érzékelöi lennének instalálva. Viszont az alsó szinten lévö központhoz is kellene valami vezetéknélküli részt instalálni, hogy az ott lévö érzékelöket is használhatoak legyenek. Ide még nem tudom mi lenne a jó.
Arra lenék kiváncsi hogy szerintetek melyik érné meg jobban, vagy melyiket érdemes használni, vagy egyébb gondolatok. Elöre is köszi minden segitséget.
(#) NRBI hozzászólása Dec 22, 2011 /
 
Sziasztok!

Segítséget kérek egy Apollo típusú GSM modul bekötésében, nem vagyok benne biztos, hogy mit hova kell bekötni. DSC PC1616 panelre szeretném csatlakoztatni.
Köszönöm a segítséget.

Apollo.png
    
(#) frecsko válasza dudzsi hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia.
Ha nem akarsz szívni, inkább vezetékes, jobb, biztonságosabb. Olcsóbb is.
(#) DriimK8 hozzászólása Dec 23, 2011 /
 
Egy olyan problémám lenne, hogy DLS mindig azt írja, hogy várakozás a kapcsolatra. Hogyan tudnék továbblépni..

DLS telepítési menete ( egyik hsz. alapján )
1. DLS 2002 telepítése
2. Int. Csomag telepítése
3. SP2 (sp1a csomagom nincs)
4. PC1616 4.2 driver telepítése

Com port beállítva.
Központot reseteltem, így minden adat gyári. Kezelőn a köv. parancsot adtam ki DLS engedélyezésére: x8-5555-499-5555-499 ekkor kidob a menükből. Közben a gép folyamatosan akar csatlakozni, de nem sikerül. Átalakítómon a következő számsor van: 14-376 illetve a dobozolásán a UB-77 van ( driver is fel van mellé telepítve ) Mi lehet a megoldás kulcsa?
(#) MPi-c válasza DriimK8 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Idézet:
„Mi lehet a megoldás kulcsa?”

DLSIV
Bővebben: Link Bővebben: Link Bővebben: Link
(#) DriimK8 válasza MPi-c hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Köszi!
Még annyi, honnan tudom letölteni? DSC oldalán kértem regisztrációt, de kérdés mikor adják meg. Valaki alternatív letöltő oldal van ahol ezeket megtalálom?
(#) dudzsi válasza frecsko hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Szia,
Hát én is vezetékesnek örülnék a legjobban csak hát sajnos nem megoldható.
(#) padisah válasza DriimK8 hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Milyen gépen használod? A COM port fizikai, vagy USB átalakító?
tapasztalataim szerint a DSC központok nagyon "háklisak" az USB-RS232 átalakító milyenségére.
(#) DriimK8 válasza padisah hozzászólására (») Dec 23, 2011 /
 
Laptopon használom, ezen sajnos nincs soros. Asztali gépemen sincs... Így maradt az átalakító. Sikeresen beállítottam a portot, ha kihuzom az usb-t akkor hibát ír ki, de ha be van dugva akkor folyamatosan vár a kommunikációra, hogy engedélyezzem a központban.. ám de ez engedélyezve van ahogy fentebb leírtam. Jelenleg DLS 4-t keresem, de sehol sem találom meg
(#) padisah válasza DriimK8 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Ne a DLS4-et keresd, nem leszel előrébb! Vegyél egy ATC-810-es USB-RS232 átalakítót (www.konverter.hu) és azzal működni fog! A DSC központok nagyon háklisak a soros port minőségére. Vagy egy PCMCIA soros portot vegyél. Kábeled gyári?
Ha nem, akkor a DB9 csatlakozóban a 4-7 pontok össze vannak kötve?
(#) DriimK8 válasza padisah hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
A kábel az gyári, tegnap este még megpróbáltam WinXp-vel is ( igaz emulálva ) de annál is megragadt... Akkor már csak ez az egy lehetőség van.. Remélem ezek után jó lesz... Köszi a tippet!
(#) Syn7h37ic válasza DriimK8 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
DLS2002 és USB-RS232 kapcsolat esetén 1626-2864 központoknál CSAK ÉS KIZÁRÓLAG FT232 chipes USB-rs232 átalakító fog működni.
A régebbi 585, 5010, 5020 menni fog bármilyen kínai USB-rs232 cuccal.
(#) padisah válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Erről beszélek. Az ATC-810 FT-232 chipes.
(#) DriimK8 válasza padisah hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Igen miután belinkelted én is néztem, de ebből kábel már csak jövőre lesz
(#) padisah válasza DriimK8 hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Márpedig mindenképpen kell, mert ez lesz a megoldás a problémádra.
(#) frecsko válasza dudzsi hozzászólására (») Dec 24, 2011 /
 
Várni kell a következő festésig
A házban a 230-as vezetékek csőben mennek? Meg kell nézni, lehet befér mellé egy riasztós kábel.
(#) padisah válasza frecsko hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Nem biztos, hogy célszerű egy csőbe húzni a 220-at és a riasztót. Ha jól tudom, a szabvány nem is engedi.
(#) frecsko válasza padisah hozzászólására (») Dec 25, 2011 /
 
Ha nem erőátviteli kábel mellé húzza (ami egy lakásban nem hiszem, hogy előfordul) nem lesz semmi baja. De ehhez viszont kellene egy kis telepítési tapasztalat is hogy mit hova miért és hogyan lehet.
(az én lakásomban is így van, ráadásul nálam zónaduplázás is van, és még a kezelő vezetéke a biztosítékdobozban megy és egyszer sem volt téves riasztásom).
(#) lzh6k4 hozzászólása Dec 26, 2011 /
 
Sziasztok!

Vettem egy pc585-ös központot akciós nevenincs szirénával. A rajz szerint bekötöttem:
panel => sziréna
aux+ => 12V+
aux- => out-
Bell- => GO-
Tamperek meg értelem szerűen.
Az egyik kérdésem, hogy ez így szerintetek is jó-e, illetve a másik ez a FL-. Azt írja, hogy akkor villogtatja a lámpát ha arra negatív jel megy. Ha ide nem kötök semmit, akkor ha riasztás lesz, akkor hangjelzés lesz, de nem fog villogni? Ha be kell kötni, mit kössek rá? Egy pgm kimenetet használjak el rá, ami aktívra kell programozni riasztáskor?


Köszi és kellemes ünnepeket!
Következő: »»   113 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem