Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromos távirányítós kapunyitó
 
Témaindító: wital, idő: Ápr 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   107 / 131
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 20, 2022 / 1
 
A Master Slip ugrókódos..az Angie meg csak fixkódot tanul meg.
(#) user1914 válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Szevasz!
Ha szükséged lenne fix kódos távvirányítóra, van 2 db 4 gombos amit szívesen elcserélnék ugrókódosra. Tévedésből rossz lett rendelve, mert tanníthatót szerettem volna. Egyébként a linkelt a kinézete.
Üdv. M.
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Olvastad?: Twist 230 elektronikához...
(#) user1914 válasza uniman hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Igen. Valójában ahhoz kellene.
Üdv. M.
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Ahogy a kérdezőnek is...
Mindenesetre eléggé szokatlan, a Master Slip a Twist vezérlővel: Beprogramozzuk pl. csak az 1-es gombot a nyitásra, a 2-es gomb meg programozás nélkül azonnal vezérli a kiskapu funkciót.
(#) user1914 válasza uniman hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Mert a kiskapu funkció a kapunyitóba van programozva és emiatt a 2. gomb automatikusan adja kiskaput.
Üdv. M.
(#) uniman válasza user1914 hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Ezt nem tudom értelmezni... A "kiskapu funkció a kapunyitóba van programozva", ahogy a legtöbb vezérlőben is. De külön kell ráprogramozni a távirányító egyik/bármelyik gombját. HAGYJUK!
(#) pipi válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Hali!
Ha megkeresed a gyártót - gardengate.hu - kérhetsz tőlük fixkódos panelt, amit ki tudsz cserélni a twist230-ban, és akkor fixkódos lesz. (persze a meglévő ugrókódos távránciga nem lesz jó hozzá) Azt hogy akkor mennyire kompatibilis a proteco-val, na azt nem tudom...
(#) increduluszoltan válasza uniman hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget,de ha nyitná a kiskaput,akkor nem itt keresgélnék!
Van két különböző kapu:garázs/Exitec/ és kétszárnyú/Proteco/,ezek mennek rendesen az univerzálisról,és szeretném a kiskapu funkciót is bekapcsoltatni..Elektronikát cserélni kellett,és akkor valamiért elmaradt a kiskapu funkció feltanítása...úgy tudom,újra kell programozni a Twist 230/
Remélem sikerült leírnom jól,mi a gondom...a saját kapunyitója megvan mindkét motornak,és arról lett az univerzális feltanítva....
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 21, 2022 /
 
A "kiskaput" csak úgy megemlítettem! De, ha már Exitec...annak is a Exitec F-600-as kétszárnyú kapunyitója is így működik: Elég csak az első gombot rátanítani a vezérlőre, a másik gomb vezérli az egyik szárny
részleges nyitását (kiskapu).

Sajnos nem igazán értelek...eddig "Angie"-t emlegetted, de a fotódon nem látom. A MyGates távirányítót (ez lenne az univerzális?) felismerem ugyan, de elég fura a színe: Bővebben: Link
A jobboldali Exitec-et is ismerem...
(#) increduluszoltan válasza uniman hozzászólására (») Márc 22, 2022 /
 
Próbát tettünk a Protecoval is..azért emlegettem Angit.. az univerzális a mygate...de a problémám változatlanul az,hogy a 3 funkciót,két kapuét,egy megbízható távirányítón,amit könnyű kezelni... a kiskapu funkciónál megállt a tudományom..
(#) uniman válasza increduluszoltan hozzászólására (») Márc 22, 2022 / 1
 
Ha a Twist-nél maradunk a Master Slip távirányítóval: 1:05-től figyelj!
(#) edelwolf hozzászólása Márc 30, 2022 /
 
Sziasztok! Moteck kapu távirányítójához keresnék burkolatot, mert az enyém már elég rossz állapotban van. Tud esetleg ilyet valaki?
(#) SzilCsong válasza edelwolf hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Szia
Nekem az a meglátásom, hogy általába a burkolat a legnagyobb kincs, ha csak az általam használt távirányítókat nézem, akkor ezen múlik, hogy újként el tudom-e passzolni.
Tehát nem valószínű, hogy bárki odaad egy burkolatot, hogy a nyakán maradjon a bele.
De egyébként ahogy elnézem, nincs ez rossz állapotba, egy kis hideg zsíroldós áttakarítás csodákra képes.
(#) edelwolf válasza SzilCsong hozzászólására (») Márc 30, 2022 /
 
Ez a kép csak illusztráció, az enyém rosszabb állapotú. Valamelyik kínai áruházban már találtam hasonlót, csak az sajnos 2 gombos, hátha valaki tud valahol ilyet.
(#) xeri hozzászólása Ápr 7, 2022 /
 
Sziasztok,
előbb-utóbb befejezem a szélmalomharcot a Nice Ro1000-es verzérlő rejtélyes hibájával, hogy nyitott állapotból vagy csak nem záródik, vagy még kifelé indul el néha (általában hidegben és/vagy esőben), ha nem megyek elég közel hozzá a távirányítóval. Az a kérdésem, hogy milyen vezérlőt lenne érdemes esetleg a helyére tenni, ami ezeket tudja (kb. fontossági sorrendben):
- 20-30 évig nem nagyon kell hozzányúlni
- 230V/400W motort vezérel
- szerencsés esetben megy a mostani távirányítókkal (vagy ha erről jó okkal lebeszélnétek, akkor ajánljatok hozzá olyan távirányt is, amit viszont megtaníthatok a régi kódra, hogy a garázst is nyissa)
- 24V AC-t kér
Tolókapuról van szó, fénysorompó még nincs, de ha lesz, azt gondolom szokta tudni mind. Meg a két végálláskapcsoló se lehet túl nagy extra
Ez a jelenlegi távkapcsoló, a garázst most egy ilyen vezérli.
Köszi.
(#) Remci hozzászólása Ápr 7, 2022 /
 
Sziasztok!
Javított már valaki Nice MCA2 24v-os vezérlést? A hiba jelenség,hogy feszültség alá helyezve az összes led egyszerre villog, és az egyik relé kb 2 másodpercenként kattog. Idáig működött rendesen,de most megadta magát. Kondi hibára gondoltam,de az összes kondi át mérve jó,de azért újra cseréltem őket. Amit lehetett át mértem,de nem igazán találtam hibás alkatrészt. Ötlet esetleg?
(#) user1914 válasza Remci hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Szevasz!
Nem valahol zárlatot kaphat amikor indul, (meghúz egy relé)? Vedd le első körben a motort róla, hátha utána elindul az elektronika.
De hátha lesz aki pontosan tudja mi a hiba okozó.
Üdv. M.
(#) Remci válasza user1914 hozzászólására (») Ápr 8, 2022 /
 
Szia!
Nincs rajta motor, alapból az asztalon sem indul a vezérlés.
(#) SzilCsong válasza Remci hozzászólására (») Ápr 8, 2022 / 1
 
Csinálj rajta első körbe egy memória törlést.
biztosíték kivesz, két felső gomb nyomvatart, kb 3-4 másodperc után elenged.
Ha jól csináltad, akkor egy menetidő betanulással kell kezdenie
(#) Remci válasza SzilCsong hozzászólására (») Ápr 9, 2022 /
 
Szia!
2-szer kellett megcsinálni a resetet és elindult. Köszi.
(#) sector99 hozzászólása Ápr 14, 2022 /
 
Sziasztok !
7-8 éve normálisan működő - TWIST 230 vezérlőpaneles, 2 motoros - kapunyitóm "megbolondult". A jelenség az ,hogy kb. negyedig- félig nyitja ki a kaput, teljesen rapszódikusan. A hiba egy nap alatt jött elő, nem fokozatosan. Először arra gondoltam, hogy elmászott az időzítés, de mivel a motorok működési ideje külön trimmerekkel állítható, ez a hibalehetőség kiesett. Mindenesetre próbáltam a trimmereket állítani - mindkettőt. Az állítás után próba 2-szer, 3-szor: minden ok. Másnap reggel már csak félig nyitotta ki. Itt vannak a panelről a képek, én nem látok rajta - nagyítóval sem - sérülést vagy forrasztási hibát.
Tanácsot kérnék Tőletek: hogyan tovább ?
Előre is köszi !
(#) uniman válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Hello! Teljes "reset" !
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Mérd meg az időket, lehet nem is a vezérlővel van a gond.
Motoron lévő kondikat ellenőrizted? Ha lekonyultak akkor ugyanannyi idő alatt kevesebb távot mennek a motorok...
(#) sector99 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Ok. Azt hogy kell ?
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Szerintem nincs "reset", ez nem tanítható verzió, mert potis...
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Nem ellenőriztem, de ha egyik nap rendesen működik, másnap meg mindkét motor csak fele annyi ideig, akkor szerintem nem ott lesz a gond.
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Szerintem se, mest csak egy - LRN/DEL - gomb van rajta. A leírása már nincs meg, de úgy rémlik az a távirányító "tanítására" való.
(#) pipi válasza sector99 hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Nem mindegy, fele annyit "mozdul" el, vagy fele annyi "ideig" megy.
A vezérlő dokuját megtalálod a www.gardengate.hu -n
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2022
(#) sector99 válasza pipi hozzászólására (») Ápr 14, 2022 /
 
Bocs, lehet, hogy nem jól fogalmaztam: tehát fele annyi indeig működnek a motorok. De a működési idő véletlenszerűen változik... Köszi az infót a dokuról ! Már le is töltöttem. Látom van itt sok állítási - programozási - opció, lesz mit tanulmányozni.
Köszi mindenkinek, majd jelentkezem az eredménnyel...
A hozzászólás módosítva: Ápr 14, 2022
Következő: »»   107 / 131
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem