Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   123 / 3948
(#) gtk válasza nandras hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Bizom benne, hogy igaza(tok) van, nemsokara proba..
(#) gtk válasza Rapidus hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
...ilyen referencia IC pl a REF02AP .
(#) Medve válasza gtk hozzászólására (») Szept 18, 2007 /
 
Igen, de ez 5V, +-0,01V, ami állítható is, 6%-ban, viszont ezt stabilan tartja. Feltéve, ha az ezt beállító ellenállás is stabil. A 10ppm elég jó (?)
(#) ottbanz hozzászólása Szept 19, 2007 /
 
egy 27mhz-es antennaáramkör /egyszerü/tekercselési adatokkal tudna valaki ajánlani? köszönöm.
(#) Gab_Bee hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni a következőben! Ennek A csatlakozónak a foglalatának a bekötése kellene nekem, ha valaki tudja hogyan kell bekötni azt nagyonszépen megköszönném! :yes:

Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdv Gab_Bee
(#) hunkiraly hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Sziasztok! Elkövettem 1 olyat hogy elestem az mp3 lejátszómmal külsőre nem látszott különösebb rajta itt ott eltört ugyan na de a lényeg a memória is eltört ez idáig ok (vettem újat nem ez a problémám) Kivettem a Háttér világítást a kijelzőt és most a mikrofont is nem rég
szereztem másik mikrofont (jobbat )és beforrasztotam a régi helyére A kérdés a következő ha ezt összekötöm a fej hallgatóval akkor ez így együtt működne-e vagy sem?
Eredeti célom az volt hogy amikrofont úgy öszekössem a fejhallgatóval hogy az szóljon (egy kissebb lehalgató készülék lett volna Csak kell bele 1 érősítő ) Szóval a kérdés működne-e.

Ja és az mp3 lejátszón a szoftware is jóvolt minden működött rajta csak memóri a nem volt
(#) Frankye válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Ez egy autó-utánfutó csatija?
(#) Gab_Bee válasza Frankye hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Nem. Ez egy 380/400V-os villanymotorhoz van, mint áram ellátás! 32A ig!
Ennek kellene megtudnom a bekötését hogy később a mágneskapcsolót is sikeresen betudjam kötni!
(#) Frankye válasza Gab_Bee hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
OK, akkor bocs!
(#) Gab_Bee válasza Frankye hozzászólására (») Szept 20, 2007 /
 
Semmi gond!
(#) duCiel hozzászólása Szept 20, 2007 /
 
Elég kezdő vagyok csak annyit szeretnék kérdezni hogy használható-e a mobilbol(sony ericson T630)kiszerelt kamera + kijelző vmire??ugy ertem tudnék e építeni belőle vmit
(#) angelero hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Sziasztok!

Nem akartam új topicot nyitni, ezért ide rakom fel hátha nézi vki olyan is aki járatos a témába, nos ez pedig a következő:
UPC-s műholdas tv-nk van beltérivel együtt, kérdésem: milyen TV-TUNER kártyával lehetne ezt a számítógépen is venni. Úgy tudom, h pl a HBO stb. ami le van kódolva szoftveresen lehet dekódolni, persze ha nem az se baj.

Előre is köszi minden segítséget!!

Üdv.
(#) hunkiraly válasza hunkiraly hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
lényegtelen szét ment a fej halgató nem baj úgyis a kartam már 1 újjat
(#) schyber válasza duCiel hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
hali! ha tudsz programozni ic t és van ishozzá akkor lehet de nagy munka kezdőknek:S
(#) nandras válasza angelero hozzászólására (») Szept 21, 2007 /
 
amelyik tud AV jelet fogadni - de akár a videokártya is jó, ha van AV bemenete.
a beltériből már eleve ez a jel jön ki :yes:
az HBO már keményebb dió, mert ahhoz a beltéri kártyájához kellene hozzányúlni - felejtős
(#) Rapidus hozzászólása Szept 21, 2007 /
 
Melyik ma kapható óra IC-vel érdemes digit órát építeni, ha nem akarok PIC-es megoldást? Nekem sima quartz időalappal, és 7 szegmens kijelzővel lenne szimpatikus, és nem kell DCF77 sem.
Tudtok tanácsot adni, melyik IC-t vegyem meg ehhez?
(#) Moderátor hozzászólása Rapidus hozzászólására (») Szept 21, 2007
 
Egy másik topikban már folyik ez az ügy!!!

Még reagáltál is nemrég...vagy már nem emlékszel?
(#) Rapidus válasza (») Szept 21, 2007 /
 
Elnézést a dologért! Azért tettem fel itt a kérdésemet, mert ott elsősorban nyákrajzot kerestem, és csak mellékesen óra IC-t. Itt pedig kifejezetten a 0. pontról kiindulva milyen óra IC-t vegyek típusú kérdésem volt.
De ha gondot okoztam, akkor sorry (komolyan), és töröld kérlek!

(#) Márk hozzászólása Szept 22, 2007 /
 
Sziasztok! Régebben építettem egy TDA 2003-as véget, amit nem használtam gyakran. Viszont mikor most be akartam kapcsolni, a hangszóróba csak marha nagy búgást hallottam. Gyorsan megnéztem műszerrel, és féltápfesz csücsült a kimeneten. A trafó 16VAC, a mért feszkó pedig 7.5VDC. Valakinek valami ötlet?
(#) Norberto válasza Márk hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Pl. nincs a kimeneten kondi

Vagy ha van, akkor rossz, áthúzott, elromlott, stb.
(#) Márk válasza Norberto hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Szia!
Kicseréltem a kimeneti kondikat és a probléma megszűnt. Köszi a segítséget!
(#) Pulyka hozzászólása Szept 22, 2007 /
 
Sziasztok

Lenne egy IC felcseréléshez kapcsolodó kérdésem!
Ha jol tudom a 4017-es ledléptető,és az LM3915 pedig ledvezérlő(lehet,hogy nem vezérlő)
mind a 2 ic ledek meghajtására alkalmas,csak nemtom,hogy a 4017 helyére be-e rakhatom a 3915-öst?
Amugy vidéki vagyok,ugyhogy nem tudok eleget tenni azoknak,akik azt javasolják,hogy menjek el,és vegyek
Köszi előre is

Tomi
(#) Medve válasza Pulyka hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Hello. Nem cserélheted fel ezt a két IC-t! Csak annyi a közös bennük, hogy LED eket hajtanak meg...
(#) Norberto válasza Medve hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Még annyit tennék hozzá, hogy az LM-et kifejezetten LED-ek maghajtására tervezték, míg a 4017 igazándiból semmi más, csak egy egyszerű számláló. Az már más kérdés, hogy éppen! LED-eket szoktak leggyakrabban a kimeneteire kötni...
(#) Balázs válasza Medve hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Ehemm... Megnézted te az adatlapjukat? A 3915-ös egy kivezérlésjelző IC (lehet használni feszültségmérésre, hőmérésre, stb). A 4017 pedig egy számláló, nem feltétlenül LED-ekhez. Ezzel meg max. futófényt tudnál csinálni...

Norberto megelőzött, mert én elmentem tűzijátékot nézni hsz írás közben.
(#) Norberto válasza Balázs hozzászólására (») Szept 22, 2007 /
 
Én is óbudai vagyok, de én nem néztem, csak hallottam a tűzijátékot
(#) vtsoftware hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
Helló

Van egy ellenállás bajom.
Nem tudom eldönteni melyik oldalról nézzem...
A színei:
Barna
Barna
Fekete
Fekete
Barna
Nos az egyik oldalára 110Ohm-ot, a másik oldalára 1K-t számoltam ki...
Melyik igaz?

Köszi
(#) Hroot válasza vtsoftware hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
cső sztem tegyél rá 1 ohm-mérőt
(#) vtsoftware válasza Hroot hozzászólására (») Szept 23, 2007 /
 
annyira belefeledkeztem a cumóba - amihez kell az 1ohm ellenállás - hogy ez nem jutott az eszembe

köszi szépen

ui: ez volt az igazán kezdő kérdés
(#) Hroot hozzászólása Szept 23, 2007 /
 
alap
Következő: »»   123 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem