Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2991 / 3950
(#) kriszrap válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Pár schottky tudsz mondani és megkora áramra számíthatok??

vargham:
Out lábakon mikor jelenik meg a jel amikor a bat felvan töltve??? Vagy amikor "in" en nincs már fesz?
(#) ktamas66 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Akkora áramra számíthatsz, amennyit az áramköröd fogyaszt . Pl. 1A-esek
Töltésnél max 0,5C-t ajánlanak.
(#) zsolt58 hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Sziasztok.
Rendeltem egy ilyen feszültésg csökkentöt ebayröl.
És az lenne a kérdésem, hogy a rajta találhato trimmernek mi az értéke ha valaki tudná mert kiszeretném cserélni egy potira.
Googolon nem találtam semmit ezzel kapcsolatban.
Üdv.
(#) zsolt58 válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Vagy ez lehet az?
Bővebben: Link
(#) Stewe válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 / 1
 
10kOhmosnak látszik.
Itt találsz kapcsolási rajzot is.
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) zsolt58 válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Köszi.
Szerinted milyen poti kell?
Logaritmikus vagy lineáris?
(#) Stewe válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Az attól függ, milyen beállítási finomságot szeretnél.
Trimmernél a logaritmikus nem gyakori, tehát a lineáris látszik célszerűnek.
Ha nagyon finom beállítást akarsz, akkor egy duál lineáris 10K-s csúszóérintkezői közé tehetsz egy egy 470 ohmosat, akkor a kicsivel hússzor finomabban állíthatod be.
(#) zsolt58 válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Köszi.
Hogy kérjem a boltban?
És egyáltalán, hogy néz ki ez a poti?
Vagy 2 poti és az egyikkel finomabban a másikkal dirvában?
Vagy hogy gondoltad?
(#) Stewe válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Ez Két alkatrész.
Egy db két tárcsás 10Kohmos, és 1db egytárcsás 470 ohmos.
Jól gondolod, a 2 poti egymás mellett az előlapon, a bal oldali a durva beállítás (ez a "sztereó") a jobb oldali pedig a finom. A huzalozásra persze oda kell figyelni.
(#) kriszrap válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Kedves ktamas66
Azt a diódát nem lehet traanyora cserélni??
Nehéz beszerezni 1A schottky......

Ja még annyit a amikor a feszültség 5v ról 3,6 át kapcsol akkor a pic ezt érezni fogja???
Vagy is akkor újraindul a pic??
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Még annyit :
PFET nek :Bővebben: Link Megfelelő?
(#) kriszrap válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Megint dupla post.........
Anyi hogy ugye amikor töltöm a telepet megnő az áram igy pic VDD lábánál is nem?? Ha igen ez nem okozhat gondot??
(#) ktamas66 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Biztos hogy nem nehezebb mint tranzisztort. A pic nem reszetelődik le váltáskor, de ugye a tápfesz lecsökken, ettől változhatnak dolgok (ref. fesz., max. órajel).
Ez a fet is jó lehet. Igaz nem tisztáztuk pontosan mekkora áramra kell, de én inkább valami hasonlóban gondolkodnék: Bővebben: Link.
(#) ktamas66 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Ez a kapcsoló szétválasztja az áramutakat, a töltés árama nem jut el a pic felé, ő csak az 5V-ot látja.
(#) kriszrap válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Feljebb írtam még. Amúgy kösszi de mennyi kritikus határ ampere pl 16f628 ???
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) vargham hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Létezik készen olyan áramkör, ami:
-Tölti a Li-ion akkut, ha van külső táp
-Védi az akkut túltöltéstől és túlmerüléstől
-A kimenetén mindig 3,3 Volt van, függetlenül attól, hogy éppen hány Volton áll az akksi vagy a bemenő táp. (Létezik olyan is, ami fixen 5 Volton tartja a kimenetet.)

Érdemes keresni egyet, és azt használni.
Ez például egy ESP modulhoz van.
(#) RoliNyh válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Nem kell oda sztereo potméter, az csak fölöslegesen drágítja.

Durva és finom feszültségosztó / Coarse fine set voltage divider...
A hozzászólás módosítva: Ápr 27, 2017
(#) kriszrap hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Idézet:
„Biztos hogy nem nehezebb mint tranzisztort. A pic nem reszetelődik le váltáskor, de ugye a tápfesz lecsökken, ettől változhatnak dolgok (ref. fesz., max. órajel).
Ez a fet is jó lehet. Igaz nem tisztáztuk pontosan mekkora áramra kell, de én inkább valami hasonlóban gondolkodnék: Bővebben: Link.”

Az óra jel kisebb lesz ez agaszt. Pic órához kell.Használjak dc-dc convertert??
(#) Stewe válasza zsolt58 hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Ronyih kolléga figyelmeztetése után megnéztem a rajzot még egyszer, és valóban felesleges kusza finombeállítás, mert nem külön bemenetre megy az osztó feszültsége. 10Kohmos lineáris potenciométert bele "oszt jóvan".
Másik kérdés az R1 ellenállás értéke, ezt meg tudnád mondani?
Sejtésem szerint ez néhány száz kiloohmos lehet, de jó lenne biztosat tudni.
(#) RoliNyh hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Erről a projektről van valakinek valami információja?
Mert én hiába kerestem a hivatalos honlapon is, nem találtam. Leállították volna?

Első rész...
Második rész...

Esetleg valami hasonló projekt arduinora? Egy készülő elektromos kerékpár kijelzője lenne...
Köszi...
(#) jdani hozzászólása Ápr 27, 2017 /
 
Üdv. Egy 12V 20A fogyasztónak milyen vastag több eres vezetéket válasszak, milyen vastag legyen?
(#) kadarist válasza jdani hozzászólására (») Ápr 27, 2017 /
 
Szia!
2,5 mm2-nél ne kisebbet. De az is számít, hogy milyen messzire vinnéd az áramot, mert a feszültségesést is figyelembe kell venni.
(#) Pafi válasza jdani hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Ahogy kadarist írta, fontos tudni hogy mekkora távolságra kell elvezetni, és mekkora a megengedett feszültségesés, de pl. ha a tápforrás egy elektronikus transzformátor (halogén lámpákhoz csinálnak ilyen kis AC kimenetű tápegységeket), akkor még az is előfordulhat, hogy az induktivitása miatti feszültségesést is bele kell számolni. Szóval: mit táplálsz, mivel, és mekkora távolságról?
(#) ktamas66 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Ha megnézed, az adatlapon ott van, hogy mekkora tápnál, mekkora lehet a max. órajel. Ezt kell betartani. Szerintem a táp változás könnyen okozhat pár ppm eltérést az órajelben. Lehet érdemes erre felkészülni, és kialakítani egy figyelést, hogy a pic tudja melyik tápról jár.
(#) kriszrap válasza ktamas66 hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
rendben igazából tudni fogja mert úgy akarom megcsinálni hogy ha a elemekről kapja az ellátást nincs kiíratás csak annyi hogy magába számolgatja az időt kiíratás nélkül (kíméljem a telepeket). Vagy is ha a piclába alacsony (xy láb) akkor telepekről....

Hogy lenne a legcélszerűbb ezt ki küszöbölni?? ezt 4,2-3 volt levő tartományt??? Nem szeretném hogy késsen az óra..
PIC 16f628 4mhz
A hozzászólás módosítva: Ápr 28, 2017
(#) nedudgi válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
A legegyszerűbb megoldás, ha az oszcillátor fix, külső, és a lehető legalacsonyabb tápfeszültségről működik. Keress 3,3V-ról járó oszcillátort.
(#) kriszrap válasza nedudgi hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
külső oszcillátoros 4mhz es (igaz kihagytam.....)
ez ketyeg a pic mellet.__10021394.html" target="_blank" >Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 29, 2017
(#) nedudgi válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Tévedsz. Ez egy külső kvarc. IIyen egy oszcillátor. 4 lába van, általában 5V, de létezik alacsonyabb feszültségre is. 3,3V feszültségűt keress, akkor egy 3,3V LDO-ról járathatod. Alacsony fogyasztású LDO stabilizátor kell, ha akkuról is járatnád.
(#) ktamas66 válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Akkor úgy állítsd be, hogy inkább siessen .
Egy ilyen 30ppm-es kvarctól nem lehet nagy csodát várni (de attól a 100ppm-es oszcillátortól se ). Valaki kiszámolta nemrég, hogy a 10ppm az a napi 1mp.
(#) Lamprologus válasza kriszrap hozzászólására (») Ápr 28, 2017 /
 
Ha már óra akkor használhatnál ilyent is.
Komplett óra elemmel, csak ki kell olvasni belőle a pontos időt, és akkor nem kell vacakolni a tápfesszel.
Következő: »»   2991 / 3950
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem