Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3434 / 3945
(#) vargaf válasza Edem631 hozzászólására (») Márc 20, 2020 / 1
 
Az elmosódott kép hibás fókuszfeszültségre utal. A készenléti piros LED-nek nincs "kapacitása" amit elvesszen, gyárilag elég kis fényt ad, nem világításnak tervezték.
(#) Edem631 válasza vargaf hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Köszönöm válaszát.A fókuszfeszültséget hol állitják?Hibát merre keressem.A képcsövön lévő panel?
(#) vargaf válasza Edem631 hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
Itt a szervizkönyve, letölthető.
T2150STX S FL
De a "hibát merre keressem" kérdés alapján egy gyakorlattal rendelkező, hozzáértő embert keress ( nagyfeszültség és környéke nem játék ).
(#) pedro7 hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Sziasztok !
Szeretnék jobban elmélyedni a régen tanult szakmámban és keresnék ehhez valakit aki gyakorlatban tudna segíteni.Megkereshetném elektronikai eszközök javításával és a segítségével gyorsabban szerezhetnék tapasztalatot.Tudom, hogy elég furcsa kérés ez a mai világban, de hátha akad olyan ráérő elektronikai szaki, aki korrepetálna egy kezdőt.Természetesen nem ingyen gondoltam.
Érd,Budapest,Pest Megye környékén lenne jó. Sok idővel rendelkező, türelmes szakit keresnék aki segítene jobban elmélyülni az elektronikában.Minden ötletet várok, hátha akad egy jó megoldás.Köszönöm.
(#) proli007 válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Hello! Ilyen jellegű hozzászólást, csak az apróhirdetésben tehetsz fel..
(#) menyus válasza pedro7 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Azert ez eleg "szelessavu" keres. Pl. milyen regen tanultal es milyen szakmat? Es mas a konstruktori, tervezoi munka es megint mas a javitas, foleg a "vakon javitas" kapcsolasi rajz nelkul, amihez mar nem keves gyakorlat, sokretu tapasztalat es altalanos aramkori es alkatresz ismeret kell. Manapsag pedig meg mindehhez hozzajon a mikrovezerlok alapveto ismerete is. Mert alig van olyan elektronikai eszkoz amiben ne lenne legalabb 1 db belole.Szoval szerintem ez igy eletkeptelen otlet altalanossagban, mas a dolog ha egy konkret dologgal kapcsolatban kersz segitseget a megfelelo topicban. De felek hogy az altalad elkepzelt formaban nem fogsz olyan "szakit" talalni aki az alapoktol kezdve elmagyarazza neked a dolgokat. Probald meg sajat erobol felfrissiteni a regi tudasod es ha elakadsz valahol, akkor kerdezz es konkret kerdesre biztosan kapsz konkret valaszt. De ez csak az en velemenyem...
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2020
(#) Pinhead hozzászólása Márc 21, 2020 /
 
Üdv!
Hogy hívják azt a fajta kapcsolót, ami egyfajta racsnis módszerrel forog körbe-körbe és minden kattanásnál kapcsol egyet? Volume poti helyett is szokták alkalmazni.
(#) kendre256 válasza Pinhead hozzászólására (») Márc 21, 2020 / 1
 
(#) Pinhead válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 21, 2020 /
 
Köszi!
(#) gyulank hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
A sima régi hűtő vezérlése hogy működik?
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Mit értesz vezérlés alatt? Mert az nincs, csak hőmérséklet szabályozás van. A vezérlés és a szabályozás közti különbséget tanulmányozzad.
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Márc 22, 2020 1 /
 
Azt amit csinál.
(#) gyulank válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
De mi a ki meg nagynyomású kapcsoló, meg minek a relé? Én olyanra gondoltam, amiben van egy tekerhető gomb mondjuk 0-5-ig állítható.
(#) vargaf válasza gyulank hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Ebben a témában is befejeztem veled, ennél komolyabb választ vártam Tőled. Nem véletlenül írtam, hogy nézd meg mi a különbség a vezérlés és a szabályozás között.
(#) gyulank válasza vargaf hozzászólására (») Márc 22, 2020 1 /
 
Nagyon örülök neki.
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Üdv! Egyszerűen az egyszerű háztartási hűtőről. Van benne egy kompresszor, amely folyadékká sűríti a hűtőgázt. Ennek melegét érzed hátul. Egy szűkítés után elpárologtatja a hűtőtérben, ez a hideg. A kompresszort ki-be kapcsolja a termosztát, aminek billenési hőfokát állíthatod. A kompresszor egyfázisú lévén, indító tekercs segítségével indul, amit egy áramrelé kapcsol be. Ha a motor felpörgött kikapcsol. Ha mégsem, akkor a nagyobb áramfelvétel miatt a benne lévő, bimetálos túláramkapcsoló kikapcsolja, de lehűlés után újból visszakapcsol és indulhatna. Ezt onnan észleled, hogy ki-be kapcsolgat a hűtő, akár morog is de nem hűt. (néha egy jól irányzott, de nem túlzó rúgás a kompresszorba, segít, ha csak megakadt valamiért. Az ipari hűtőgépek is így működnek, de nagyságrenddel nagyobb védelmekkel.
A hozzászólás módosítva: Márc 22, 2020
(#) zsolt58 hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Sziasztok.
Remélem most jó helyre írom. Az autómba van egy quad-core t3 k2001m androidos kijelzo. Erre szeretném rá rakni az IGO navigációs programot. De sehogysem tudtam megoldani hogy a felbontas jó legyen neki.
Először 1024x600-as skint kért utána 512x300-asat. Ha jól tudom a sys.txt-be kell át írni de ez van írva :
[rawdisplay]
highres = 1
;screen_xy="auto"
(#) vargaf válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Ez nem kezdők elektronikai kérdése, Android programozási kérdés. Nem ebbe a témába való. Itt tedd fel:
Androidos okos telefonok
(#) Bakman válasza zsolt58 hozzászólására (») Márc 22, 2020 / 1
 
A
  1. ;screen_xy="auto"
sor olyan, mintha ott sem lenne. A pontosvessző miatt csak mint megjegyzés szerepel. Próbáld így:
  1. [rawdisplay]
  2. highres=0
  3. screen_x=1024
  4. screen_y=600
(#) gyulank válasza Epu2 hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
De konkrétan hogy működik a termosztát benne? Ott van valami a fagyasztó rész alatt, az mivel van összekötve a csavarható gombbal? Csővel amiben valamilyen folyadék van, vagy rézdróttal?
(#) proli007 válasza gyulank hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
(#) Epu2 válasza gyulank hozzászólására (») Márc 22, 2020 /
 
Ebölő is két féle van. Amelyik a nem fagyasztósban található, 1..2 °C tól 8...10 °C ig. A csak hagyasztósban -15°C ... -20 ˘C között.
(#) Melphi hozzászólása Márc 22, 2020 /
 
Sziasztok!
Van egy áramköröm amiben van egy MCP1407 FET meghajtó IC, de sajnos az áramkör nem működik, az IC bemenetén megjelenik az 5V impulzus, de a kimenetén semmi, vagyis 1V. Lehet valahogy tesztelni ezt az IC-t hogy működik-e?
Csatolom az áramkör rajzát. MCP1407
(#) Peter65 válasza Melphi hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Szia!
Ezt most építetted, vagy egy régi már valamikor működő készüléket javítasz?
A kimeneten lévő TVS5 dióda rendben van?
Húzd le a fetek csatlakozását, és forraszd ki a TVS5 dióda egyik lábát. Ha így sincs meg a kimenő jel, valószínűleg tönkre ment az MCP1407.
(#) Melphi válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Most építettem, a vezérlő működik, és a FET rész is jó. szóval valószínűleg az MCP döglött, már csak azért is , mert észrevettem hogy ha nincs benn az arduino akkor forrósodott az IC, szóval így hogy szabadon hagytam a bemenetét valószínűleg kinyírtam.
(#) Peter65 válasza Melphi hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Hát igen, a D5 jelű vezetékre illene egy nyugtató ellenállást tenni.
(#) Melphi válasza Peter65 hozzászólására (») Márc 23, 2020 /
 
Szó szerint jött az IC meleg szaga, nem gondoltam hogy ez gond lehet, na de mindegy tanuló pénz, tegnap rendeltem a TME-töl 5 db IC-t.
(#) bajuszvas hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
Ez egy shelly okosrelé gpio-ra csatlakoztatható, 3 db hőmérőt csatlakoztató kütyüje. Vajon lehet-e mást is csatlakoztatni? A szárak zárt vagy nyitott állapotát észlelni?
(#) bajuszvas hozzászólása Márc 23, 2020 /
 
3 db DS18B20-at fogad.
Helyettesíteni tudom-e valamivel, hogy egy zárt és nyitott állapotot tudjak szimulálni?
PL. zárt az áramkör vagy nyitott.
Következő: »»   3434 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem