Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3671 / 3949
(#) Firefighter1 válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 10, 2021 /
 
Köszönöm!
Akkor egy ilyenre benevezek!
Eddig csak régi orosz és Ganz-os tápjaim voltak amik jok is voltak, de sajnos már nem szolgálnak!

Na igen, az a következő, egy értelmes multiméter! Jelen pillanatban abból is csak az alsó kategória van
(#) Udvari Zsombor válasza Jana96 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Cserélj elszívó ventillátort ‒ egy egyszerű 220V példánynak minden kapcsolásra kell mennie, az egyszerűbbekben csak egy hálózati motor van, semmi több.
(#) Gafly válasza Patópali hozzászólására (») Dec 11, 2021 / 1
 
Ugyanez a kérdés pörög a "Villanyszerelés" topic-ban is, ott jelenleg itt tart:
Idézet:
„Ne benzinezzél, meg WD40-ezzél, mert csapágy kenőanyaga a grafit.”


Na pont ezért teszik fel az emberek ugyanazt a kérdést több helyen is, mert sokkal több, és változatosabb válaszokat kapnak.
(#) Régi motoros válasza Gafly hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Én ehez csak annyit fűznék hozzá, ha valaki csapágyat akar kenni, ahoz előbb tisztítani kell,
szóval kimosni a benne lévő trutymót, azt pedig pontosan benzinnel vagy nitróval ildomos.
Aztán ha szépen kiszáradt, lehet összerakni, és megkenni a bele való kenőanyaggal...
(#) Bakman válasza Gafly hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Idézet:
„Na pont ezért teszik fel az emberek ugyanazt a kérdést több helyen is, mert sokkal több, és változatosabb válaszokat kapnak.”
Esetleg ellentmondásosakat, aztán nem győzik kapkodni a fejüket.
(#) granpa válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
Ezt nem komolyan írtad, úgy-e. Hogyan diffundáltatod bele a "megfelelő" kenőanyagot? Ha egyszer így kimosol egy szinter-csapágyat, annak annyi.
(#) Kovidivi válasza granpa hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
A benzin kimossa a szintercsapágy szemcséi közül a kenőanyagot? Azt hogyan? A leírtak alapján a kenőanyag is bele van diffundálva az anyagba, akkor azt csak nem mossa ki sima WD40 vagy benzin? Mondjuk tapasztalatom nincs még szintercsapágy benzines mosásban...
(#) gkari válasza granpa hozzászólására (») Dec 11, 2021 / 1
 
Biza úgy vagyon. Vajon ma is van még "Bronzitol" olaj?
(#) Walker73 hozzászólása Dec 11, 2021 /
 
Sziasztok!
Ilyen nyákba építhető biztosítékokra lenne szükségem. Azt szeretném megkérdezni, hogy a képen látható biztosítékokon a betűjelzések mit jelentenek?
Köszönöm.
(#) pipi válasza Walker73 hozzászólására (») Dec 11, 2021 /
 
(#) jan5650 hozzászólása Dec 13, 2021 /
 
Sziasztok!

Teljesen vakon vagyok, nem értek hozzá, de van egy FixPoint EP-05-ös forrasztóállomásom. Sajna a gyári hegyet már tönkretettem, ideje lenne rendelni újat bele.

De egyszerűen elvesztem a méretekben. A HESTORE-ból lesz egy rendelésem a héten, onnan szeretném berendelni ha van hozzá való méret, de nem tudom melyik a jó. Be tudnátok linkelni az ebbe való hegyek leszűrését?

Találtam egy ILYET de ez sem segített...

Köszönöm!
(#) Patópali válasza jan5650 hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Szia Erről van szó?
Ott a páka és látod részben a típusát is.

Bővebben: Link

Keress rá. A HQ Elektronikában is lehet hozzá hegy.
Esetleg besétálsz a boltba és viszed magaddal a rossz hegyet. Segítenek.
Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021
(#) Patópali válasza jan5650 hozzászólására (») Dec 13, 2021 /
 
Még egy ötlet. Küldd el a HE -nek a linket vagy a páka képét és segítséget kapsz milyen hegyek valók hozzá.

Bocsi. A HQ -ba ne sétálj be nagyon messze van Tőled!

Üdv.
A hozzászólás módosítva: Dec 13, 2021
(#) zsolt20 hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Sziasztok, Tudtok ajánlani valamilyen komparátort aminek a kimenete minimum 20V/us ?
Olyan kéne ami kapható a Lomexben vagy a Hq-nál.
Köszönöm!
Zsolt
(#) tbarath hozzászólása Dec 17, 2021 /
 
Sziasztok,

Egy headset-et használnék 2 eszközről, "készülék 1"-nek kellene egyik fülbe szólni, "készülék 2"-nek a másikba, valamint azzal használnám a mikrofont is. Egyik se lebeg, szóval leválasztanám "készülék 1"-et galvanikusan egy trafóval. Ezt találtam: Bővebben: Link, megfelelne szerintetek? Ha nem, akkor milyen paraméterre kellene figyelnem?
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
A fülesek driverei 32 Ohm-osak szoktak lenni tipikusan, ez meg 66 Ohm-os, de szerintem (ennyiért különösen) megfelel.
Legfeljebb a hangja nem lesz annyira audiofül.
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Nem az audiofülség a lényeg, hanem a működés. Az a 66 Ohm nem tűnik annyira vészesnek, pláne ennyiért ugye.
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Fázis(nem)forgatásra figyelj, mert a közös komponensek furán tudnak szólni.
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Dec 17, 2021 /
 
Itt minden furán fog
(#) gg630504 válasza tbarath hozzászólására (») Dec 17, 2021 / 1
 
Egyenáramúan 66 ohm, váltóáramúan ( 1 kilohertzen ) a telefontechnikában szokásos 600:600 ohmos impedanciájú vonaltranszformátor. Maximális teljesítmény +3 decibel 1 milliwattra.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2021
(#) Gafly válasza gg630504 hozzászólására (») Dec 17, 2021 / 1
 
Jogos.
Adatlap.
Akkor valami hálózati.
(#) antikzsolt hozzászólása Dec 18, 2021 /
 
Sziasztok.
Gondolom nálatok is hamarosan itt a karácsony stb és én vásároltam két távirányitós autót, na mármost nem szetterném elemmel etetni őket(6 elem/autó) így elkezdtem nézegetni az aksi töltőket.
Találtam is egy jónak tűnőt 8 rekeszeset és a leírásában ezzel szembesültem.
Idézet:
„4x AA 1600 mAh akkuk esetén. Teljesítményenként változó.”


Jól értelmezem ha 8 aksit belerakok az kb 8 óra alatt tölti fel?
Erről lenne szó. Bővebben: Link
(#) Bakman válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 2
 
Ha nagyobb kapacitású akkut teszel bele, akkor lassabban tölt. Ha többet, szintén. Minden bizonnyal van cellánkénti és összesített áramkorlátozás, ilyen kis töltőtől, ennyiért ennyit lehet elvárni. Ugyanakkor az, hogy cellánként tölt, nagyon nagy előny.
(#) bitmixer válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 18, 2021 / 1
 
Igen, ha azok is 1600 mAh kapacitásúak. De manapság már mindennapos a 2500 mAh-es NiMH is, azokkal arányosan több lesz a töltési idő, azaz 12-13 óra.
Lenne számodra egy jótanácsom. Mivel 6*AA kell egy-egy autóba, párosíts 3 db NiMH-t 3 db NiZn akkuval. Ezek kevésbé ismertek, névlegesen 1,6V-osak, és csak hozzájuk való töltővel tölthetők. Látszólag hátrányos különböző akkukkal foglalkozni, de vitathatatlan előnyük, hogy a NiMH-val párban majdnem pontosan 3V-ot tesznek ki. Az elemekre tervezett cuccoknál ez nagy különbséget jelent a 2*NiMH 2,4V-jához képest.
Én legalább 4 éve így használom azokat a kütyüket, amnik 3V többszöröséről működnek. A NiZn akkukkal is jó tapasztalataim vannak, ritkábban hibásodnak meg, mint a NiMH-k.
Keress rá Ali-n, töltővel csomagban is jó áron kaphatók.
Ja, majdnem elfelejtettem: jobban fognak suhanni az autók, mint csak NiMH-val. Ha a (jellemzően) 2500 mWh NiZn-eket 1600 mAh NiMH-val párosítod, akkor nagyjából egyszerre merülnek le, viszont az 1600-asok lényegesen olcsóbbak a 2500-asoknál...
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) antikzsolt válasza bitmixer hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
4 az autóba 2 a távirányítóba megy. Így jön ki a 6 darab. 2100mA megy az autóba a távirányítóba meg más fajta kerül. Nem igazán baj ha lassabban mennek a két fiam meglesznek velük így is. Még így is elég gyorsan szedik a kereküket nem bírtam utolérni.
A töltési idő nem fog zavarni mivelhogy oviban vannak délután 4 ig és estétől lesz idejük feltölteni teljesen.
A hozzászólás módosítva: Dec 18, 2021
(#) bitmixer válasza antikzsolt hozzászólására (») Dec 18, 2021 /
 
Ilyen körülmények mellett tökéletes lesz az a töltő, amit kinéztél
(#) Fidel hozzászólása Dec 21, 2021 /
 
Sziasztok!
Játék szkóppal való mérésnél ugye nincs jelentőssége a feszültségnek, tehát nem kell beállítani, a méréstartományt, mint multiméternél!? Úgy emlékszem, hogy talán 750V van megadva a specifikációban. Eddig az értékig lehet használni, de alatta mindegy, hogy mit mérek!?
Lehet fordított polaritással hazavágni esetleg a készüléket, mire kell vigyázni
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Hát feltehetted volna annak a "játék szkóp" -nak a típusszámát legalább, vagy képet róla...
(#) Fidel válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Jelenleg nem tudom feltenni! Általánosságban gondoltam, mint egy multiméter esetén, ahol a nem megfelelő állásban füst jelenik meg!
(#) Fidel válasza Régi motoros hozzászólására (») Dec 21, 2021 /
 
Nem tudom, hogy ezzel mennyivel leszünk előrébb!? Nem túl információ gazdag a készülék!
Következő: »»   3671 / 3949
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem