Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3737 / 3945
(#) Fidel válasza Régi motoros hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
De mi zavarja, ha nem jár a motor? Te arra gondolsz, amikor a gyújtás már adja a szikrát a járó motornál, de én nem indítom be, csak az indítózás előtti állásba fordítom a kulcsot.
(#) Régi motoros válasza Fidel hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Ja, akkor én félreértettem, akkor az más lesz, bocsi...
Ebben az esetben valahogy azt kellene kideríteni, hogy az AC ON állásban mi kaphat tápfeszt,
esetleg valami utólag beszerelt alkatrész? Vagy maga a motorelektronika termelhet valamit.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2022
(#) Bakman válasza Fidel hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Biztosíték fedél leszed, gyújtás, egyenként kihúz egy biztosíték. Ahol megjavul a rádió, azt az egységet ellenőrizni. Ha van térképed a biztosítéktáblához, könnyű helyzetben vagy.
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2022
(#) nedudgi válasza Fidel hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Fix antenna van a kocsin, vagy olyan, amit kitol? Ha kitolós, akkor lehet, hogy az antenna nélküli alapzajt hallod.
Ellenőrizni kellene az antennát, megvan-e a galvanikus kapcsolat az antenna, és a rádió bemenete között.
(#) Fidel válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Letörhető antennás, most épp le van törve róla, de előtte is ilyen volt. Gyári G astra antenna van rajta.
Van valami elektronika féleség az antenna talpában, abból jön ki egy több eres vezeték, ami az antennára volt forrasztva.
Most egy darab vezetéket raktam rá, kb ugyanolyan gyenge a jel, mint antennával.

Láttam pár hónappal újabb astrákat, azokon van valami kis dobozka a gyújtóhídnál az egyik csavarhoz fogatva és egy kábel megy ki belőle, állítólag az valami zavarszűrő féleség, ha jót mondtak nekem!? Meg a motorblokk is össze van földelve a kasznival egy vastag réz fonat kábbellel, ami szintén nincs nálam beépítve gyárilag.

Mérjek rá ohm mérővel az antenna kábelre?
(#) Fidel válasza Bakman hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Ez jó ötlet, ezt is ellenőrzöm majd! Köszi!
(#) Fidel hozzászólása Júl 1, 2022 /
 
Közben rákerestem, hogy mi ez a kis dobozka:
Bővebben: Link

Mi van ezekben belül, meg hová kötik ezt gyárilag?
Ez közvetlenül a rádió testre megy?
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Ha van szivargyújtóba dugott USB-s adapter, vagy utólag beépített kamera adaptere, vagy bármilyen kapcsolóüzemű adapter, azok tudnak ilyet csinálni.
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Van mindkettő, kipróbálom, ezt is!
Van valami megoldás erre az esetre?
Köszi a tippet!
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Többféleképpen is tud zavarni, el lehetne vele szórakozni, de én inkább másik típussal próbálkoznék. Az ilyen adapterek elég egyszerű kialakításúak, az olcsóság a fő szempont, nem a zavarszűrés...
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Az usb adaptert még esetleg kicserélem, a kamerát viszont nem igazán tudom egyenlőre kicserélni.

A kérdés az, hogy ezek a zavarok a vezetékeken át kerülnek e a rádióba, vagy a levegőben az antennán keresztül?
(#) kendre256 válasza Fidel hozzászólására (») Júl 1, 2022 /
 
Mindkét úton zavarhatnak sajnos... Ezért mondtam, hogy más típussal próbálkoznék. A vezetett zavart talán könnyebb kiszűrni, de ha van sugárzott is, azzal nem igazán lehet mit kezdeni (az áttervezésen kívül).
A kamerának leginkább az adaptere zavarhat, van esély találni ugyanakkora feszültségű, más típust. Sokszor ugyanúgy 5V-os, USB csatlakozós adapterük van, mint bármilyen telefonnak.
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 2, 2022 /
 
Közsi!
Hát első kőrben akkor megnézem,hogy mi van, ha kihúzom a szivargyújtó elosztót, ha az nem javít rajta akkor jöhet a biztosíték tábla.

Ha valamelyik adapter csinálja a zavart, akkor oda gondolom kéne egy zavarszűrőt csinálni, csak mit érdemes, mi vált be, van rengeteg féle!?
Ferrit mag esetleg segíthet valamit ezeken, a kondikon, meg tekercseken kívül?
Vagy ha szórt a zavar, akkor valami árnyékolást esetleg bele lehet aplikálni a tápokba.
(#) tothbela válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Hát nem.
(#) SzervízMacska válasza tothbela hozzászólására (») Júl 3, 2022 /
 
Kicsit bővebben?
(#) Lamprologus válasza Fidel hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Idézet:
„Meg a motorblokk is össze van földelve a kasznival egy vastag réz fonat kábbellel, ami szintén nincs nálam beépítve gyárilag.”


Valaminek hasonlónak pedig lennie kell!
Az akkumulátor negatív saruja rá van kötve a karosszériára, annak pedig össze kell lennnie kötve a motorblokkal, különben nem működne a generátor, önindító stb ...
(#) Fidel válasza Lamprologus hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Úgy emlékszem, hogy az önindítónál van közvetlen földelés az akkutól, de az ugyanúgy van a két hónappal későbbiben is. Ez egy plusz testelés.
(#) Fidel válasza kendre256 hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
A fökolompos az usb töltő!
A kamera adapter is zavar valamennyit, de az kb 20%-a a zajnak.
Valamint az aux bemenetben lévő kábel is felveszi a zajt.
Ferrit mag segíthet valamennyit ezen, vagy annak erre nem lesz hatása?
(#) tufatofu válasza Fidel hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Szerintem az segíthet, ha veszel normális zavarszűrt töltőket aminek nem árt, ha van valami neve. Az aútósboltos, benzinkutas bóvli töltőkkel kellemetlen tapasztalataim vannak nekem is....
(#) tothbela válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Az erősítő topiktól irányult ide a téma.
De lényegében a linearitásról két mondat:
Egy kondenzátor mikrofon elekro akusztikus alkatrésze, vagyis a membrán nagyon kis tömegű, a felfüggesztés nagyon lágy. Ezzel szemben a dinamikus membránja keményebb, valamint nehezebb is. Egy lengő test viselkedését (mi esetünkben a membrán), három tényező határozza meg. A tömeg, a rugóerő, valamint a csillapítás. A dinamikus mikrofonok membránja nagyobb jóságú lengő rendszert alkot, a kondenzátor mikrofon kisebb jóságút. Itt a jóság az éppen ellentétes az elvárással, mert nekünk egy végtelenül kis jóságú lengő rendszer tudná biztosítani a lineáris frekimenetet.

Természetesen kondenzátor mikrofonként nem a telefonok a szerelt kis elektret kapszulát értem.
(#) SzervízMacska válasza tothbela hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Értem, amit írsz, de az eredeti kérdésből nekem az jött le, hogy a beszédhang tartományról van szó. Dinamikus mikrofonnál, a házban nincs elektronika, a frekvenciamenetre így csupán a fizikai kialakítás van hatással. Viszont kell hozzá gain bőven. Erre próbáltam célozni.
(#) Gafly válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Régen trafóval használták...
(#) Epu2 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
A zaj és erősítési problémák miatt.
(#) Gafly válasza Epu2 hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Szervizmacskának adok trafót, ha neki kell.
PC mikrofon bementhez meg három alkatrész, pont belefér 3.5 mm jack dugóba (párszor feltettem már a "titkos" rajzot).
(#) tothbela válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
A jó elektronika az nem okoz gondot, viszont továbbra is a dinamikus mikrofon távoltéri érzéketlensége miatt nem igazán jó beszédmiktofon. Nagy hangerő mellett szájközeli használatra a kardioid dinamikus nagyon jó, de csendes környezetben beszédre kondenzátor.
Nálam egy nagymembrános (32mm)kardioid trafós kimenetű M-audio Nova kondenzátor járt, elképesztő részletességgel bír. Van Shure énekmikrofonom is az szájközelből nagyon nagyot szól, de fél méterről halott a hangja. De pont ezért jó színpadon.
(#) SzervízMacska válasza Gafly hozzászólására (») Júl 4, 2022 /
 
Köszönöm, de én el vagyok látva. Nem trafóval, mikrofonnal. Ráadásul egy sem dinamikus… Jobban belegondolva fetreng valahol a lomok közt egy-két pc mikrofon is, de nincs tervben a használatuk.
(#) SzervízMacska válasza tothbela hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Hát ez az, szépen leírtad, hogy melyik mikor jó. De talán feleslegesen, mivel a kérdés valahogy úgy szólt, hogy melyik a jobb. Úgy általában és feltétel nélkül. Nem véletlen, hogy az illető hiányos, pontatlan, esetenként teljesen értelmetlen kérdéseire már nem sokan reagálnak.

Ez a Nova mikrofon megtévesztően hasonlít a Rode NT 1A mikrofonomra, amivel maximálisan elégedett vagyok. Ez szintén nagymembrános kondenzátor mikrofon.
(#) Suba53 válasza SzervízMacska hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Pontosabban a cunamit indító kérdés: ... melyik jobb, és miért ...
A többi stimmel.
(#) SzervízMacska válasza Suba53 hozzászólására (») Júl 5, 2022 /
 
Az még jobb, ha két kérdés és semmi konkrétum..
(#) Wind-Storm hozzászólása Júl 5, 2022 /
 
Sziasztok!

Egy bojlert átteszek a fal másik oldalára, mely csőszakasz falba vésésével fog járni. A bojler azonos oldalról lesz megtáplálva, viszont ki- és bekapcsolhatónak kell lennie átellenes oldalról.

Tanácsot kérnék ehhez, hogy mi lenne a jobb megoldás:

1. Mivel vezetéknek nem vések külön, csakis a vízcső mellett vezetném, ezért egy relés törpefeszültségű rendszerben gondolkodnék, már csak a veszteségminimalizálás miatt is.

2. Vezeték nélküli távirányítós modulban gondolkodnék, már amennyiben létezik tűzvédelmi követelményeknek megfelelő, megbízható típus.

Tudom, nem szabályos nem fixen bekötni a bojlereket, viszont a hőveszteségek minimalizálása érdekében itt most muszáj.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2022
Következő: »»   3737 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem