Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   3754 / 3944
(#) Bakman válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Működhet a dolog de lehet hogy egyszerűbb, ha átalakítod az akkucsomagot.
(#) rolandi350 hozzászólása Aug 14, 2022 /
 
Sziasztok!
Tudnátok ajánlani egy a ház közvetlen főmegszakítója után beköthető wifis vagy bluetoothos fogyasztásmérőt?
A lényeg, hogy ne csak a pillanatnyi,(az is fontos) hanem visszanézhető statisztikát tudjak nézni akár perces felbontásban?
Egy ilyen okos mérőre lenne szükségem amit pl a telefonról tudok megtekinteni egy appal. Mást nem kell hogy tudjon csinálni csak loggoljon. Na meg persze olcsó is legyen.
Köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) bitmixer válasza tépapa hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Ennél többet ezen a szinten nem tudok mondani: 36V akkupack, D osztályú erősítő, bemenetén 50Hz színusz generátor, kimenete trafóra, szekunder 230V AC, terhelés max 200 Watt...
(#) bitmixer válasza Bakman hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Az nem fog menni (mármint nem akarom), mert egy projektből megmaradt, új, kész akkuról van szó, profin kivitelezve, BMS-sel, stb...
(#) tépapa válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Értem Köszönöm szépen.
(#) Bakman válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Igen, így más a leányzó fekvése.
(#) nedudgi válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Kész megoldásról nem tudok, de MODBUS interfésszel létezik fogyasztásmérő, vagy konnektorba dugható, aminek nincs más elérhetősége, mint a vizuális leolvasás.
Én egy almérőt (DDS844) használok, aminek a felvillanásait számolom egy ESP-01 modullal, Openloggal kiegészítve.
Most találtam egy olyant, amit keresel.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2022
(#) Delinsky válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Szétszedtem, vezetékeket újra forrasztottam, ugyanott vagyok, mint az elején. Bal oldal jön, a jobb oldal semmit nem csinál. Lehet egy kondenzátor, vagy urambocsá tranzisztor szakadása az oka? Jószerivel más nincs is benne. A Line In bemenetről egy vezetéken elmegy a panelre a jel. Oszcilloszkópon tök egyforma jel látszik. Nem vagyok járatos az oszcilloszkóppal való hibakeresésben, legfeljebb azt tudom, hogy megnézem a jelek alakját, hogy különböznek-e egymástól, de itt nincs mihez hasonlítani. Ameddig eljutok, onnan nincs tovább, pedig van. Eddig működött, tehát van benne jobboldali csatorna is. Neki álok az összes vezetéket leszedem, és elkezdem elölről felrakni őket, hátha el van kötve valami, bár nem látok elkötött vezetéket.
(#) proli007 válasza Delinsky hozzászólására (») Aug 14, 2022 /
 
Ha van oszcilloszkópod, akkor mi a gond? Adsz mind két Line-in bemenetre jelet. Ez lehet akár egy kis trafóból 50Hz is, leosztva két ellenállással. Majd monitor állásban végig nézed a két csatornát. Ahol eltérés van, ott a hiba..
(#) majkimester válasza bitmixer hozzászólására (») Aug 14, 2022 / 1
 
Nem egyszerűbb akkor már egy mikrokontrollerrel előállítani a szinuszos PWM-et, majd FET meghajtó és FET-ek?
Ha nem akarsz programozni, akkor kész SPWM driver panel is kapható.
(EG8010)
(#) tépapa válasza majkimester hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Kár hogy ilyen panelt a hestore nem árul.
(#) tépapa válasza tépapa hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Tévedtem!
Lehet, hogy árul. (most rákerestem)

XY-LPWM néven. Nem biztos, csak tippelem.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2022
(#) bitmixer válasza majkimester hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Köszi!!!!!
Tudnék ugyan uC-vel is előállítani szinuszt, de ez a SPWM modul egyszerűen lenyűgöz, úgyhogy rendelem is ízibe . Ha lehetne, 5 mancsot kapnál tőlem...
(#) Fundy21 hozzászólása Aug 15, 2022 /
 
Sziasztok!

Ezt az alkatreszt mivel tudom helyetesiteni,vagy lehet valahol pont ilyet kapni?

(Ka2e9)
(#) Jonni válasza Fundy21 hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Miből gondolod ,hogy rossz ? itt nézd meg.
(#) Fundy21 válasza Jonni hozzászólására (») Aug 15, 2022 /
 
Egy ugyan ilyen van leszakadva mellette a nyakrol,csak sajnos olyan szerencsetlenul hogy nem lehet visszaforrasztani! A linken az elso talalat jo lehet?
(#) vorosj hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Ha a jelzés alapján nem sikerül kideríteni, kiforrszthatod a jót, és egy tranzisztor teszter megmondja, nagyjából mi lehet. (pnp vagy npn tranzisztor, p vagy n fet, esetleg kettős dióda, vagy egyik se)

tester.jpg
    
(#) Jonni válasza Fundy21 hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Pontosan nem tudom melyik helyetessiti ki ezt ki kell nyomozni.

Ha az alkatrész alakja ugyanolyan attól még nem biztos , hogy ugynolyan alkatrész volt ott ha a jelőlései megeggyeznek akkor viszont elképzelhető
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) Jonni válasza vorosj hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Nem tranzisztor hanem 3 lábú SCHOTTKY SMD DIÓDA.

Úgy hogy "D31" eleve nem jelőlnek tranzisztort.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) domel hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Találtam a youtube-on egy kapcsolást, egy 3 ledes futófényt, de nem fogom fel teljesen a működését. Egy érdekes kapcsolás, mert a háromból kettő tranzisztor mindig zárva van, de hogy pont azok ne világítsanak, a tranzisztor rövidre zárja a hozzá tartozó ledet. A dolog amit nem értek, hogy a szomszédos kondenzátor mitől sül ki? Mert itt elvileg van kettő tele kondenzátor, a harmadik meg éppen töltődik, de amíg az töltődik, a két másiknak telinek kell lenni, viszont ha lezár, a váltáskor mégis csak üresnek kell lenni a szomszédos kondenzátornak.
itt a videó: videó

A kapcsolás lent (ha sikerül beszúrnom, de ha mégsem, akkor a videóban)

Üdv: domel

futofeny.jpg
    
(#) ksanci hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Nem találtam jobb topikot hirtelen, foglalkozik valaki alaplapi szalagkábel csatlakozó cserével? Nekem nincsenek megfelelő eszközeim hozzá.
(#) killbill válasza ksanci hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Van egy "SMD forrasztás profin" topic. Lehet, ott hamarabb kapsz választ.
(#) ksanci válasza killbill hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Oksa, köszi! Bár ez a válasz is gyors volt
(#) kendre256 válasza domel hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Ez a kapcsolás a klasszikus tranzisztoros astabil multivibrátor "hosszabbított" (3 tagból álló) változata. Lehetne hosszabbat is csinálni, elvileg akármennyi tagból.
Mindig két tag között van egy kondenzátor, amely egy kollektorról megy egy másik bázisra. A kondenzátor a lezárt tranzisztor kollektor ellenállásán keresztül töltődik, miközben bázisáramot biztosít a másik tranzisztornak (amivel azt nyitja). Amikor a kollektor ellenállást a hozzá tartozó tranzisztor földre húzza, a kondenzátor feszültsége zárófeszültséget jelent a másik tranzisztor bázisának. Erre a másik tranzisztor lezár. A bázison lévő zárófeszültség folyamatosan csökken, ahogy a kondenzátor sül ki a bázis ellenálláson keresztül. Amikor a bázison "elfogy" a záró feszültség, a tranzisztor kinyit, és zárja le az utána következő tranzisztort. Ha csak ketten vannak (mint a szokásos tranzisztoros astabil multivibrátorban), akkor egymást nyitják-zárják.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) Fidel hozzászólása Aug 16, 2022 /
 
Sziasztok!
Kondenzátor mikrofonon mit kell mérni, hogy kiderüljön, hogy jó e?
Tönkre szoktak ezek menni?
(#) proli007 válasza domel hozzászólására (») Aug 16, 2022 / 1
 
"érdekes kapcsolás, mert a háromból kettő tranzisztor mindig zárva van," Tévedés, mert háromból kettő mindig nyitva van. Az a Led világít, amelyiknek a tranyója zárva van..
(#) Gafly válasza Fidel hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Ha valami hasonló, akkor pár kOhm-on keresztül adsz neki pár voltot úgy hogy a fémház legyen a minusz. Ha így nem nulla rajta a feszültség, és nem annyi amit ráadtál, hanem a kettő között valahol, akkor nagy baja elektromosan nem lehet.
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Na és 12V-ról hogyan szólna, halkabb lenne? Vagy bekábelezi egy jackre és laptoppal kipróbálja mondjuk Audacityvel, hogy tiszta-e a jel.
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2022
(#) Gafly válasza antiktelefon hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
Fene tudja, van-e neki laptopja?
De lehet hogy tényleg kondenzátor mikrofonja van.
Vagy még multimétere sincsen...
(#) antiktelefon válasza Gafly hozzászólására (») Aug 16, 2022 /
 
16 éve tag, csak sikerült azalatt vennie. A ténylegesen csak kondenzátor mikrofon ma már ritka azért, de nem kizárt persze.
Következő: »»   3754 / 3944
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem