Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   899 / 3946
(#) roland0327 válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Bocs nem követtem végig és nem tudtam, hogy LM317.
(#) simib hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok!

Olyan problémám lenne, hogy egy 5 V-os impulzusforrást (az impulzusok véletlenszerűen jelennek meg) szeretnék egy másik 5 voltos feszültségforrással "megszakítani, kikapcsolni", kinek hogy tetszik.
Áram nem nagy, 40-50 mA körül mozog, és lehetőleg minél gyorsabban kellene megszakítani ezt a "szálat", szóval mechanikus alkatrész nem jöhet szóba.
Gondolkoztam FET-ekben vagy optocsatolókban, de nem tudom mi erre a legjobb és elektronikai szempontból a leghelyesebb megoldás.

Köszi!
(#) David.zsombor válasza nagy_david1 hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
A rajzot nem a kapcsolási rajz alapján hanem a topi álltal leírt összerakás alapján csináltam az ic nél a feliratokra meg nem figyeltem csak hogy 3 lábú "Voltage regulator" Legyen.Először megcsinálltam próbapanelon a leírás alapján de 12 volttal összeszikrázik a forrasztás és ez kinyírta az ic-t de 9v ról ment rendesen.
(#) bbalazs_ válasza simib hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
AND-kapu
(#) simib válasza bbalazs_ hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Úristen!!! Hogy ez miért nem jutott eszembe???

Mindenre gondoltam már, de ilyen egyszerű megoldás meg sem fordult a fejemben. Köszönöm szépen! Így is jó nem ? köb..
(#) pcroland hozzászólása Jún 13, 2010 /
 
Sziasztok!
A tesla tekercsemhez kéne szaggató,de nem mechanikus(azt is megépítettem,de nem működött)a rajzban vannak az adatok(meglehet relével csinálni a szaggatást astabillal?)

Tesla2i.JPG
    
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Jún 13, 2010 /
 
Szia!
Mechanikus helyett inkább valamilyen elektronikus szaggatóval próbálkozz. Például IGBT-vel. Ilyen célra tökéletesek. Az IGBT meghajtása mehet valamilyen négyszöggenerátorról. A neten (és itt az oldalon is) rengeteg megoldást találsz.
(#) B.I hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Sziasztok.
Az alábbi kapcsolásban az R2 értékét 2.2 ohmról 2.4 ohmra cserélem az nagy baj?
(#) Hp41C válasza B.I hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Szia!
Köss vele párhuzamosan 27 ohm-ot, akkor 2.2 ohm lesz..
(#) bankimajki válasza B.I hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
De annyi eltérés majdnem hogy a tűrésből is kijöhet, tehát semmi probléma nem lesz.
(#) hackerfish hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Hali!

Szeretnék venni egy kábelt a párhuzamos porthoz, hogy ne kelljen mindig kiszedegetni a gépet a helyéről. ( WLPT_mini PIC égetőhöz kéne )

hestore.hu-n találtam is, de nem tudom melyiket vegyem meg:


http://www.hestore.hu/kat_229.html
CC 25 / 2
CC 25 / 3
CC 25 / 5
CC 25 / 10
Ezek között mi a különbség?
(#) zolika60 válasza hackerfish hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Gyanítom a hosszuk méterben. De nekem sem egyértelmű.
(#) hackerfish válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Mondjuk ez nekem nem jutott eszembe. De akkor az 5 mért drágább, mint a 10?
LPT-ből van többféle is?
(#) DecebaL hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni, hogy a képeken látható cucc az micsoda? Én órának nézem. A piacon akitől vettem nem tudta megmondani, hogy mi volt, úgy gondoltam, hogy egy 100 -ast megér. Abban is jól jönne a segítség, hogy hogyan lehetne elindítani. Nem akarok vaktában kisérletezni nehogy elrontsam (lehet, hogy jó). Bármilyen info jól jön. Köszönöm.
(#) saraha válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Naná,hogy megért egy 100-ast
Ha óra lenne, lennének állító gombjai is nem?
(#) storm válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hali!
Én azt a 3 lábú bordára szerelt IC-t stabkockának nézem.
Nézd meg a típusát, de ha 7805 akkor a bal oldali lábára pozitív feszültséget adj, a középső lába pedig a test
(EZ CSAK EGY TIPP)

szerk.: kb 7-8V egyen
(#) DecebaL válasza saraha hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Igen igazad lehet.
(#) DecebaL válasza storm hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Igen az stab kocka 7805, kipróbáltam ahogy irtad semmi. Viszont a 7805 jobb lábán megvan az 5V.
(#) storm válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
A kép bal szélén van 2 kondi és a 2 között valaminek ott a helye nezd meg nem-e szedtek ki valamit
(#) DecebaL válasza storm hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Igazad van volt ott valami. A felső az 10n kondi, az alsó az nem tudom mi.
(#) Patesz válasza zoz11 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
És ha nyomógombal oldom meg ugy is jó lenne köszi!
(#) storm válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hát akkor a nyákrajzon lévő jel alapján az is valami kondi lehet Tegyél be valami kondit helyette aztán majd rájössz mi és szükség szerint tudod módosítani
(#) proli007 válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hello!
A kristály két lábára menő két kondinak, kb. 30pF-nak kell lenni. 10nF nem lehet.. Ha nem, megy az PIC oszcillátora, nem is működik.
üdv! proli007
(#) DecebaL válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Kiforrasztottam a felső kerámiakondit ami a kristályhoz megy megmértem és 12 nano.
Az alsó is kondi, arra az van írva, hogy 4,7
(#) proli007 válasza DecebaL hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hello!
- Az alsó kondi a RESET áramköré, és egy tantál elkó.
- Ott a képen a gyári adatlap szerinti ajánlás. Tehát a 12nF teljesen hibás gondolat. Az üres helyen meg úgy látom gyárilag nem volt semmi.
- Szkóppal meg lehet nézni, a 26-os lábon, hogy az oszcillátor üzemel-e.
üdv! proli007
(#) DecebaL válasza proli007 hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Köszi, majd holnap a havernál megnézzük, mert nekem nincs szkópom.
(#) tomsimatyi hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
hello
erről a tápról tudvalaki véleményt mondani nekem??
most készülök venni eggyet,de csak hobbi szinten használnám
Bővebben: Link
(#) storm válasza tomsimatyi hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Ilyen van a suliba.. szerintem csak annyi a baj vele, 200mA alá nem tudod vinni az áramkorlátot, iletve az analóg műszerről nem tudsz pontos csak megközelitő adatot leolvasni
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Köszi!
Az IGBT-t megtudom oldani szerintem,de azt még elmondanád mennyi körülbelül a kondenzátor feltöltődésénel ideje az én esetemben?
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Hát ha 0V-ról indul és 40V-ra töltődik elég sok de nem értem hobbi szinten miért kell 2 részes táp. Megosztanád velünk, hogy mit értesz hobbi alatt?
Ez persze lehet hogy csak a műszer 'lustasága' mivel elég lassan mozognak a mutatói..
(de erő van benne rendesen )
Következő: »»   899 / 3946
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem