Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   900 / 3948
(#) kadarist válasza pcroland hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Nekem meg azt mondd meg, hogy miért fontos a kondenzátor feltöltődésének az ideje?
(#) storm válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Ebben igazad van ez elég érdekes kérdés..
(#) pcroland válasza kadarist hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Nem annyi időnként kell egyet "összeérjen"a szaggató amennyi idő alatt feltöltődik a kondi vagy csak a szaggató bekapcsolás kikapcsolási aránya fontos?
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Nem 40V-ra töltődik!3 kondi van sorba kötve hogy jó legyen és 4800V-ot bír a 3
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Ez magas feszültségű táp? Szerintem nem..
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Jún 14, 2010 /
 
Folytótekercsen keresztül igen.Magas feszültség,nagy frekvencia.
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Nem értem, hol van ebbe folytótekercs? Ennek a max kimeneti feszültsége 40V! nempedig 4800..
Még a képen is ott van hogy 40V/2A
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Itt van kicsit nagyobb betűkkel odaírva minden(szerintem a 40W tévesztett meg)

kép.jpg
    
(#) storm válasza pcroland hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
[OFF]Elnézést én a tápegységről beszéltem ami pár hsz.-el előbb van
(#) pcroland válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Köszi!
Azért ezt már befogom felyezni mert mindkét tekercs kész van 10órát tekertem és berekok egy biztosítákozot és ha nem jó megcsinálom Skori valamelyik változatát.És akkor hogy is van ez a szaggatónál csak a kikapcsolás-bekapcsolás ideje fontos pl.:mindegy hogy:0.1 másodpercet be és 1másodpercet ki mint 0.05másodpercet be és 0.5ki.Ez mindegy?Ja és bocs de nem találtam az oldalon rajzot és máshol se.Egyet tudnál küldeni?
(#) pcroland válasza storm hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Közben én is visszaolvastam és csak tévedés.Azért nézd meg mostantól,hogy kinek válaszolsz és hogy ő kinek válaszolt,de bocsánatot kérek én is.
(#) matyusz hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Hello mindenkinek!
Van nekem egy TDA1564TH végfok IC-m (ami SMD) és ehhez szeretnék kapcsolási rajzot kérni.
A válaszokat előreis köszönöm.
(#) mrobi válasza matyusz hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Az adatlapján biztos találsz.
(#) matyusz válasza mrobi hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Igen találtam csak 2 fajta föld van. Van jelföld meg rendes föld. A második pdf-en van nyákterv is, de én úgy szeretném megoldani, hogy csak az IC legyen SMD a többi sima alkatrész.
(#) Balázs 1.3 JTD hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Sziasztok. Nem tudom, hogy jó helyre írok-e?! Olyan gondom van, hogy a TV-m fülhallgató kimenetén a hangerőt nem lehet állítani, és irdatlan erős jel jön belőle. Ha rákötöm a házimozim akkor torzít nagyon és kis házimozi hangerő beállításnál is elég hangos a rendszer. Arra gondoltam, hogy készítek egy feszültségosztót (illetve kettőt a két csatornához egy-egy ugye). A gondom csak az, hogy nem tudom mekkorák legyenek az ellenállások . Az arányra úgy gondoltam, hogy ha felére esik a jel az tökéletes lenne, szóval 2 megegyező étékű ellenállás kellene. Tudna valaki valami segítséget nyújtani, hogy hogyan határozzam meg az ellenállások értékét? Vagy esetleg egyébmegoldás valaki?
(#) matyusz válasza mrobi hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Akkor csak annyi lenne a kérdésem (ha lehet), hogy a 15. láb-nál lévő 10kohm-os ellenállás hova megy(R pu)? Csak annyi van oda írva, hogy V logic (ez a második pdf ben van benne)
(#) kadarist válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Szia!
Inkább potenciométeres osztót készíts. Szerintem egy száz ohm-os poti jó lesz.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
100 ohmos? Nem kevés az? Nem lesz baja a házimozinak ha az erősítője bemenetén ilyen kis ellenállás lesz jelen? Én nem tudom, csak féltem szegényt. Most vettem .
(#) kadarist válasza matyusz hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
A diagnosztikai kimenetről a pdf 7-ik oldalán olvashatsz.
(#) kadarist válasza Balázs 1.3 JTD hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
De a tévéd kimeneti impedanciája viszont elég kicsi, úgyhogy a 100 ohm reális. Bemeneten lehet akármilyen kicsi ellenállás, az nem okozhat problémát.
(#) Balázs 1.3 JTD válasza kadarist hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Okés köszönöm mind2 választ . Szép napot!
(#) Balázs 1.3 JTD hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Megcsináltam 10K-s ellenállásokkal mert azt találtam itthon. Az semmit nem ért. Utána 1K-sokkal. Azzal picit halkabb volt. Majd 150 ohmosakkal. AZzal már hallhatóan halkabb volt, de még mindig torzít. Szerintem ennyire szar a TV-m . Na mindegy ez van. Csak gondoltam közlöm az eredményeket. Üdv:Balázs
(#) Balázs 1.3 JTD válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Igen ezt tudom . Csak nincs otthon egy potim sem ellenállások voltak. A jelszint hallhatóan esett, csak torz. Ebből arra következtetek hogy nem a kimenő jelszint a túl nagy az erősítőknek, hanem alapból torz a kimenő jele a TV-nek.
(#) jucika hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Kérlek segíts, az alábbi kérdés feltevésemre: quadriga gázkazánom van és hozzá micro boyler. Ha elmegyünk hazulról /betegség miatt/, akkor kikapcsolom a kazánt,de a villanykapcsolót nem kapcsolom le. Gondolom a villanykapcsoló a keringető szivattyút müködteti. Kérdésem az, hogy ilyenkor használ-e áramot, illetve, ha a kazán le van kapcsolva, akkor a keringető szivattyú müködik-e? Nem tudom jó volt-e a kérdés feltevés, de ha valaki érti akkor kérem válaszoljon köszönöm
(#) zolika60 válasza jucika hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Nem fogyaszt áramot, ha nem megy a kazán és a keringető szivattyú sem megy.
(#) MaTe193 hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Udv!

Kaptam egy Minifor pákát ezekkel az adatokkal:24V,20W.Az lenne a kérdés,hogy elég -e neki egy 230V/24V-os 1200mA-es transzformátor?

Üdv.
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Ezt úgy lehetne megoldani,hogy mondjuk egy olyan transzformátort veszek,aminek van egy 12V-os és egy 24V-os kimenete?Csak így lehetséges?

(Köszönöm a gyors választ!)
U.I:Lehet úgy is,hogy veszek egy 2x12v-osat és ha nagyobb hő kell,akkor a két 12V-os ágát "összekötöm"?
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Mármint az eleje és/vagy az utóirat a helyes? (én már csak ilyen értetlen vagyok... )
(#) MaTe193 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 15, 2010 /
 
Még mindig maradt bennem egy szálka(ígérem,az utolsó),de sehogy nem bírom elképzeli a 2*12-es variációt.Tudnál segíteni?
(#) hackerfish hozzászólása Jún 15, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy kezdő kérdés:
Hogy kell bekötni, és vezérelni azokat a 7szegmenses kijelzőket, amelyeknél az anód (-) a közös láb?
Szóval hogyan tudom ezeket használni például egy PIC-el (ami ugye pozitív jeleket tud leadni a kimeneti lábain)?

[jah, és nem szeretnék venni 8db tranyót]

Egyáltalán miért van szükség ilyen fajta kijelzőkre, hol használják?
Következő: »»   900 / 3948
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem