Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikus Nátrium-Higanygőz lámpa előtét 230V-ra
Lapozás: OK   2 / 2
(#) didyman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Beszélgettük ezt odaát. Biztos, hogy meg tudod építeni üzembiztosan, biztonságosan ezt az áramkört? Több kV-os feszültség, relatív nagy áramok, és nap nap után működnie kell. A párás környezettől el tudod zárni tökéletesen, úgy, hogy megfelelő hőközlés legyen a környezet felé? Ahol a sokkal egyszerűbb, és strapabíró fojtótekercsek elhalnak, ott valami oknak kell lennie, és azt az okot az elektronika sem fogja tolerálni.
(#) csavarkulcs válasza didyman hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
El tudom szigetelni az elektronikát, üzembiztosan. Sehogy máshogy nem elfogadott.
A fojtóknak az lehetett a gondjuk hogy alul voltak méretezve, a hűtésük egy aluminium lappal volt megoldva és amikor az üvegházban 30 fok van, akkor igen csak fel tudnak melegedni, pláne ha 10 centire van a lámpától, ami 200fokos.
A foglalat mögé fogom tenni az elektronikát, és hogy kevesebb helyet foglaljon, még aktív hűtésről is szó lehet.
1-et szeretnék elkészíteni mindenképp, mert a saját lámpámhoz is fog kelleni.
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2016
(#) gerleimarci válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Az utcai lámpák miért is nem mennek tönkre? Ja, hogy azokhoz hozzávaló folytót használnak.
(#) didyman válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
Kint az utcán is a lámpához igen közel ül a fojtó akár 40 fokos környezeti hőmérsékleten is, sem aktív, sem passzív szellőzése nincs (zárt), csak a jellemzően rosszul hővezető szerelvénylap gondoskodik ott bármiről. Egy fojtót nem lehet alulméretezni: A 400-as csőhöz 400-as fojtó való, abból méretezés tekintetében csak egyféle létezik, minőségből viszont van szórás-olcsó vacakot nem szabad megvenni, csak ismert márkát. Aktív hűtést ne tegyél olyan helyre, ha zárt, csak a meleget keringeted belül, ráadásul a venti úgyis tönkremegy abban a melegben elég gyorsan. Tegyél próbát akkor azzal az előtéttel, de a tekercs és a trafók elkészítése nem hétköznapi feladat, azokat készen nem lehet kapni, és itt magas hőmérséklet tűrésére, és több kV átütésszilárdságra szükséges megcsinálni. Én lehet, hogy vennék készterméket, mert arra van garancia, nem kell tesztelni, alakítani-október ilyen szempontból nincs messze, időben-anyagban meg ennyi előtét gyártásával számolva, nem tudom, megéri-e. Ha hagyományos előtétet használnál, az lámpánként egy huszas. ECG-t viszont lehet kapni 30 ezerért, dobozolva IP67-ben. Ebből tudsz kiindulni, aztán majd eldől, hogy melyik a jó út. Kíváncsi vagyok mindenesetre, ha megépíted az áramkört, milyen tapasztalatod lesz vele.
(#) csavarkulcs válasza didyman hozzászólására (») Júl 31, 2016 /
 
ezeket a lámpák, így ahogy vannak a philips gyárából így gördültek ki, trafóstul, gyújtóstul.
lámpa még nem égett ki, csak fojtó égett le, illetve a kondenzátorokkal is voltak gondok, így 10 év után.
ha nem sikerül átalakítanom a lámpákat teljesen, akkor jövőre lesz megcsinálva.

Úgy gondoltam a hűtést hogy a műanyag doboz hátulját kivágom, és szilóval ráragasztom a hűtőbordát.Ha nem elég, akkor jönne a venti.
Lesz majd valamilyen kapcsolás?
Tudnál küldeni egy linket az ECG-ről?nem tudok keresgélni a találatok közt, de rákerestem.
Kösz
(#) Directors hozzászólása Jan 13, 2019 /
 
Sziasztok!

Ebbe a lámpába belelehet tenni a 250W-os higanygőz izzót is , vagy csak 400W-os mehet bele ?
(#) kadarist válasza Directors hozzászólására (») Jan 13, 2019 / 1
 
Szia!
Ha kicseréled a működtető egységet (előtét, gyújtó), akkor 250-es is mehet bele, de gyárilag 400W-os lámpa jár bele.
(#) Directors válasza kadarist hozzászólására (») Jan 13, 2019 /
 
Így már értem. Köszönöm a segítségedet!
Következő: »»   2 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem