Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   181 / 586
(#) nagym6 válasza Medve hozzászólására (») Aug 5, 2017 /
 
Én is ugyanígy láttam, vagy még folytatódik a manőver, csak nincs tovább video.
(#) kameleon2 hozzászólása Aug 7, 2017 /
 
(#) Gafly hozzászólása Aug 11, 2017 /
 
Ugyan nem elektró de érdekes.
Mellesleg régen, a cukorbetegséget is a vizelet kóstolásával diagnosztizálták (onnan van a neve is)
(#) Massawa hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
Találkozott már valaki egy olyan jelenséggel, amivel én futottam össze.
Néhány gyári müanyagdobozba épitett cucc hosszabb idö után olyan ragacsos felületü lesz.
Nálam egy profi walkie-talkieval fordult elö, meg egy USB megosztoval. Nem is voltak egy helyen és nem is egyforma koruak (az USB oszto jo 5 évvel fiatalabb).
Tegnap szétszedtem az USB osztot - amugy sem ment tul jol - a hézagokban olyasmit látni, min ha málnaszörpöt öntöttem volna oda - ez viszont kizárt. Probáltam megtisztitani - sajnos sikertelenül. A képen láthato szürke felület a mosás következménye. A felület továbbra is enyhén ragacsos. Olyan kellemetlen a fogása, de amugy nem fest, nem okoz semmi gondot.
Ugyanez van a walkie-talkieval is. Mind a két cucc felülete un gumizott müanyag volt ( nem gumi, csak a felület matt és puha). Nem tudom, hogy ez az anyag esett szét az idöben. ( manapság egyes szerszámgépek fogantyui kapnak ilyen felületet), vagy valami megtámadta - de arrol fogalmam sincs. Az USB oszto a PC-nél volt a másik meg eredeti dobozában egy másik helységben a szekrényben.

IMG_2633.JPG
    
(#) GPeti1977 hozzászólása Aug 17, 2017 /
 
erre adjatok magyarázatot, volt EGY darab fekete macskám amit fényképezgettem 2013 ban, később észrevettem hogy az egyik képen 2 macska látható hogyan lehet ez, ha film lenne a telefonban az érthető de tömörített peg képnél ez nem lehetséges. A képek eredetiek ha megnézitek a fejlécet benne van a dátum meg a telefon típusa is nem photoshoppal készült.
(#) zolika60 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
A TV távirányítónk körülbelül három havonta izzad olyan mennyiséget, hogy az már működési gondokat okoz. Kitakarítom megint megy három hónapot és újra mocskos. Pedig kívül semmi szennyeződés nem éri és nem is látható. Szerintem valami műanyag lágyító vegyszer okozza a jelenséget.
(#) zolika60 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Egy meg volt a szomszédban is.
(#) Massawa válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Hol van a macskára irva, hogy a tied???
(#) Norberto válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Záridő miatt van 2x a fényképen. Gyors mozgású macsekod van.
(#) _BiG_ válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2017 / 1
 
Déjà vu. Azaz hiba van a mátrixban, az ügynökök újrakalibrálták a helyszínt
(#) _BiG_ válasza Norberto hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Akkor valami elmosódásnak is lennie kellene ott, a két véghelyzet között, nem? Mert a macsek csak nem teleportált... vagy ez valami szupercica?
(#) kiborg válasza Massawa hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Szia!

Én is jártam már így több dologgal is.(pendrive,toll,stb..)
Töröld át denaturált szeszes ruhával. Az lehozza ezt a felületet és a csupaszt műanyag marad.Ami ugyan keményebb, csúszósabb kicsit, de nem olyan tapadós,ragadós kellemetlen.
(#) _BiG_ válasza Massawa hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Én tapasztalok ilyet a befőttesgumikkal. Egy idő után szétmennek. De csak azok, amik pl. fiókban vannak, vagy valami ragasztott felület közelében. A kipárolgó ragasztóanyag-összetevő (pl. pozdorjalapokból, rétegelt lemezekből) megtámadja az erre érzékeny anyagokat.
(#) nagym6 válasza Massawa hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Több ilyennel én is találkoztam, pld.: noname gyártmányú akkus fúró markolata lett ragacsos, fóliával tekertem be, rá is ragadt végleg. Noname hőlégfúvómat rendszeresen hintőporral ragacsmentesítem. Mindnél külön gumírozott bevonat kinézetű ez a csodaanyag.
Vannak olyan műanyag akármik, amik újkoruktól iszonyú erős émelygő szagot árasztanak. Pld.: most vásárolt strandpapucs, lakásba bevinni nem lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2017
(#) GPeti1977 válasza _BiG_ hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
Igen ez a furcsa hogy nincs elmosódás meg oldal a pincsikutyán sincs, bár akkor nem tudom mozgásban volt-e. Sajnos a macska már régen eltűnt. A záridő meg egy telefonnál nem tudom mennyire értelmezhető.
(#) Udvari Zsombor válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 17, 2017 /
 
(#) Skori válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 18, 2017 / 3
 
Lebukott a macskád, pont teleportálás közben fotóztad le De az is lehet, hogy éppen kvantumállapotban volt, és nem tudta, hogy megfigyelik.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2017
(#) GPeti1977 válasza Skori hozzászólására (») Aug 18, 2017 / 1
 
Schrödinger macskája.
(#) sonajkniz hozzászólása Aug 19, 2017 /
 
Hihetetlen mennyire nincs műszaki érzéke az embereknek, hogy ilyen sokan beveszik ezt.
(#) Udvari Zsombor válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Ezt már én is láttam. Szóval hamis lenne?
(#) GPeti1977 válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Nem is ez a lényeg, több mint 170000 nézettségre már mennyit fizet a Youtube?
(#) sonajkniz válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Hogy hamis-e???
Akkora blődli, hogy elér a holdig.
Azt most talán hagyjuk is figyelmen kívül, hogy miért is nem működne fizikailag.
Csupán azt a tényt nézzük, hogy az a parányi villanymotor plafonban lehet max 12V 10W-os. (Bár valószínűleg erősen túloztam.)
Generátorként használva, ó ugyan hogyan bír működésre egy állítólag 220V-os, legkevesebb 25W-os izzót?
(#) Johnycorp válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Háááát.
Lásd a következő linket.

Bővebben: Link
(#) _BiG_ válasza Johnycorp hozzászólására (») Aug 19, 2017 / 4
 
Te, ezt nem Arany János mondta?
(#) Kovidivi válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Tenks for watching a videó végén, elrepülő légy a kamera előtt, barna kéz, ez tuti India
(#) kameleon2 válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
A macska nagyon gyors állat Csoda, hogy nem 3 van belőle. Megnézted - ugyanaz az állat? Nem szellem macska ?
(#) GPeti1977 válasza kameleon2 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Kéne egy szakértő aki megmondja ez a kép hogy lehetséges, persze szellem macskára is gondoltam.
(#) wbt válasza GPeti1977 hozzászólására (») Aug 19, 2017 /
 
Nem vagyok szakértő, csak a szomszéd padtársátol hallottam...talán:
1. lépés: Level húzogatása. Ha mindkettő részleten azonos módon változik a pattern, akkor biztos copy/paste a cucc. (belógó árnyékkal lehet viccelődni, de a mintázat az marad)
2. Ha ez nem jön be (mert beletettek egy 2%-os eltérést is elforgatva pl. ), akkor élkeresés. Az iszonyat sokat elárul szemre is.
3. vízjel keresése (mindig van, ha hiszed, ha nem, de összetörhető (PS könnyen kiveszi))
4. ha jpeg a kép, akkor jpg mintázat hasonlítás, ha raw (igen ritka), akkor pixelmintázat keresés (nagyítsd ki a RAW-ot pl. falevelknél, ott lesz egy minta, nézd meg a macskát, nézd meg a mintázatot, ha ráismersz, akkor val'szeg ugyan olyan CCD-vel/géppel készült)
5. Talán ezzel kellene kezdeni, árnyékok iránya/mélysége/hossza, de ezt már nem is említem. (videóknál első dolog)
6. Igen szellemeseknek: kép berak pl. AfterEffect-be és "szét-layerezni" világosság szerint. Ezután a síkok elforgatása...iszonyat látványos. Azonnal ugrik az alap PS.
7. meg még 100, de ha valaki hamisítani akar, akkor az meg tudja csinálni!!!
Van egy örök elv: aki nem látta az eredetit, nem tudja megmondani, mi a hamis a képen/videón (persze nem MiciMackó a fülemben kardhalat eszik dologra gondolok). Játszottuk azt, hogy "na, találd ki, mi a a hamis" játékot olyan képekkel, amin minden (!) hamis volt. Mondjuk ez aljas dolog volt... Ajánlott irodalom kezdetnek: Amikor a farok csóválja ősrégi film

Ha küldesz RAW-ot, megnézem (megnézetem valakivel...aki még él), mi lehetett..persze vannak csodák! Szerintem a macska a dolog nyitja! (Ockham borotvája).
(#) GPeti1977 válasza wbt hozzászólására (») Aug 20, 2017 /
 
Köszi a módszer a hamisitott képek kiszürésére van, ez nem hamis mert én készítettem, ide is az eredeti van feltéve. Érdekes hogy mostanában megnéztem pár képet az fb - n ami valami rejrélyes dolog volt de az összes jpeg kép fejlécében ott volt a photosop3.0 például, persze ez sem jelent semmit mert lehet csak a kép kontrasz fényerején változtattak de nem valószínű. Mivel ide az eredetit tettem fel ha megkérlek azt megnézethetnéd valakivel.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2017
(#) Gafly hozzászólása Aug 20, 2017 / 1
 
Ha már hamisítás, ezért recés a széle.
Következő: »»   181 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem