Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   318 / 584
(#) sany hozzászólása Jan 23, 2020 /
 
Egy kis felújítás.
A hozzászólás módosítva: Jan 23, 2020
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Inkább átverés. Olvasd végig a kommenteket.
(#) Bakman válasza sany hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
A restaurálás kb. itt kezdődik: MyMechanics.
(#) sargarigo hozzászólása Jan 24, 2020 / 1
 
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Hát persze, hogy az. Csak érdekességként.
(#) berjoska hozzászólása Jan 24, 2020 / 1
 
Nem teljesen ide tartozik, de egy érdekes filmet találtam.
Isteni szikra 2008.
1964-ben egy villamos mérnöknek eszébe jut, hogy az autó ablaktörlő kis esőbe szakaszosan mozogjon. Készít egy tranzisztoros megszakító áramkört, amivel a FORD is kísérletezett, de nem jön össze nekik. A FORD ellopja a szabadalmát és ezért pereskedésbe kezd az autógyártó óriás ellen. Mindenki lebeszéli róla. Érdekes, ahogy az esküdteknek magyarázzák az RC tagból és az egy tranzisztorból álló kapcsolást. Végül 30 milió USA dollár kap, egy olyan áramkörért, amit ma egy kiscserkész is eltud készíteni.


https://port.hu/adatlap/film/tv/isteni-szikra--flash-of-genius/movie-99880

https://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Kearns
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
(#) pucuka válasza berjoska hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
64' -ben még nem nagyon volt közismert a tranzisztor, csak 48' -ban találták fel. Volt aki tudott róla, de leginkább nem.
(#) granpa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Bizony; Szalkai bácsinál már akkor lehetett venni, P6, P13, és hasonló szörnyeket, egészen baráti áron.
(#) Massawa válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
Azért ne nagyon tulozz - az elsö 3-4 tranzisztoros rádiok már vigan zenéltek 64-ben még kelet Europában is ( egy még mindig meg is van). Söt már voltak luxus kivitelben 7 egész tranzistorral ( igaz a 7. csak dioda volt benne..
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2020
(#) vilmosd válasza pucuka hozzászólására (») Jan 24, 2020 / 1
 
(#) sonajkniz válasza vilmosd hozzászólására (») Jan 24, 2020 /
 
Az egyik hozzászólásban ez áll:
"Én 1963-ban kaptam a képen látható készüléket. Az ára 1800.-Ft volt"
1963-ban a havi átlagkereset 1702Ft volt. Nem semmi ajándék lehetett.
(#) Epu2 válasza sonajkniz hozzászólására (») Jan 25, 2020 /
 
Miért ne? Akkoriban vettek a szüleim TV-t. Gyári munkások voltak. Tavaszt. 4200 Ft. Egy fix adót fogott.
(#) Gafly hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Templom, mert arra szükség van.
(#) Epu2 hozzászólása Jan 30, 2020 / 1
 
Nosztalgikus emlék. NEC4000 w95telepítés
(#) mineral válasza Epu2 hozzászólására (») Jan 31, 2020 / 1
 
Jajj micsoda emlékek törtek fel. Szent lócitrom de régen volt.
(#) mineral hozzászólása Jan 31, 2020 1 / 5
 
Hogy készül a hűtőborda? Így.

alu.mp4
    
(#) bbatka válasza mineral hozzászólására (») Jan 31, 2020 / 1
 
Hát ezt nem gondoltam volna. Gondolom, a legtöbb azért extrudált kivitelű.
(#) nagym6 válasza mineral hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Érdekes. De a vastagabb bordák már nem hajlíthatók.
(#) Udvari Zsombor válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Irigyellek! Jó kis régi laptop! Nekem csak egy 90-es évekből származó Siemens Nixdorf alaplap (még nincs rajta USB!) van Socket 7-es 150 mHz Intel Pentium processzorral, nagyjából 134 wattos táppal, 40 GB merevlemezzel, CD-vel, floppy meghajtóval, eredeti magyar Windows 98 rendszerrel telepítve.
(#) vargham válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
Nálam egy Power Macintosh 7100 a legrégebbi működő gép. A ZX Spectrumot meg kellene javítani.
(#) sargarigo válasza vargham hozzászólására (») Feb 1, 2020 / 1
 
ZX az nekem is van, csak táp kellene hozzá. Apósomtól kaptam pár éve karácsonyra, körbeöleltem érte!
(#) nagym6 válasza vargham hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Működik a ZX Spectrum gépem nem első billentyűfóliával, örökre megmarad. Microdrive, nyomtató, meg interfész 2 is van hozzá.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) lelkes amatőr válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Nekem is van a birtokomban Spectrum48, floppi meghajtóval (nemrég tettem fel képeket a fórumra), a fóliabillentyüzet miatt érdemes külső tápot készíteni hozzá az 5 Voltos részeknek.
(#) nagym6 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Idézet:
„a fóliabillentyüzet miatt érdemes külső tápot készíteni hozzá az 5 Voltos részeknek.”

A melegedés tenné tönkre a fóliát? Nem tudom, azért kérdezem. Köszi.
Mondjuk mindenképpen érdemes külső 5V táp, mert nagyon melegíti a gép belsejét a belső 5V táp. Gondolom a gyakori ULA hibáknak is ez az oka.
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2020
(#) lelkes amatőr válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Igen, közvetlen a fólia alatt van a nagy hűtőborda ami derekasan szokott melegedni.
(#) kameleon2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Én nemrég lecseréltem 3 lábú DC-DC konverterre az én 48k-s gépem 7805-ösét. Azóta nem melegszik . Igaz kevésbé autentikus megoldás.
(#) gyerek67 hozzászólása Feb 2, 2020 /
 
Ha van kedvetek hozzá, ezt folytassuk a Retró számítógépek topicban, pont ezekről szól!
(#) Massawa hozzászólása Feb 3, 2020 /
 
Ime egy drága, márkás konyhaberendezéseket gyárto cég ajtonyito mechanizmusa. A képen láthato fekete gázrugo tartaná az ajtot zárt és nyitott állapotban. Zárt amikor a fekete rugo össze van nyomva.
A tervezö valoszinüleg még soha sem hallott arrol, hogy a hö megnöveli a gázok nyomását. A berendezés müködés közben kb 60 fokra melegszik fel ( ahol a rugok vannak), aminek a következtében a gáz elszáll a rugobol és müködésképtelenné válik.
A hab a tortán a rugo mérete nem szabványos és csak a gyártonál lehet beszerezni, a csere félnapi munka, az ára meg a gép árának 40%-a körül van. ( az ujra sem adnak semmi garanciát).
(#) bbb válasza Massawa hozzászólására (») Feb 3, 2020 / 1
 
Esetleg a formax kft le tudja gyártani, ha szükséged van még rá, akkor egy próbát megér: honlapjuk.
(#) sany válasza Massawa hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Csak a profit, a minőség nem számít. Sajnos. Tisztelt a kivételeknek.
Következő: »»   318 / 584
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem