Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   319 / 586
(#) Massawa válasza bbb hozzászólására (») Feb 3, 2020 / 1
 
Már megoldottam egy retesszel, mert a berendezés majdnem az utolso csavarig szét kell szedni, ha be akarom az ujat szerelni és ha ujra 3 honapig megy akkor meg csak méreg van vele.
(#) kameleon2 válasza Massawa hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Melyik márka? Csak, hogy elkerüljem messziről...
(#) Massawa válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Az egyik legdrágább (M), de majdnem ugyanez történt a barátom vadonatuj konyhájában . A felsö ajtok emelöszerkezete tér jo 20-25 % elfoglalta és 3 honap használat után mindet cserélni kellett. ( ott is felfelé nyiltak a felsö ajtok). Oda viszont a "vacak" kinai (~5€ darabja) örökéletü, legalább is nálunk, már vagy 10 éve gondtalanul müködnek.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Feb 5, 2020 / 1
 
Sziasztok

Az előbb kaptam szét egy régi fajta varrógép taposós kapcsolót, más célra való felhasználás a cél.
Arra számítottam, hogy egy triacos szabályzót találok benne.
Ez valahogy úgy működik: van 2 kerámia patron, amibe szén korongok vannak, ahogy nyomjuk a pedát ezeket összenyomva az átvezető képesség javul, a végén teljes pedál lenyomásnál pedig egy réz érintkező rövidre zárja az egészet.
Érdekes, a triac már nem mai találmány, ehhez képest egy ilyen rossz hatásfokú valamit...
De legalább melegítertte a varrónő lábát, ha félgázon használta hosszú távon, mondjuk indoklot a bakelit ház.
(#) Epu2 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Hagyományőrzés. Viszont van előnye. Olyan kényelmetlen amilyen csak lehet és állandóan elmozdul, mert a kábel kemény, a pedál megy szinte súlytalan.
(#) sonajkniz válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Ezek még a mai napig így készülnek.
Nem véletlenül. Igénytelen, és csaknem elpusztíthatatlan.
Nem is értem egyébként, hogy maradhatott ki valamiből a tervezett elavulás!?
(#) nagym6 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Én is javítottam ilyet, csodálkoztam a technikán. Nem egy precíz valami, ugyanannál az állásnál nem mindig pontosan ugyanannyi az ellenállása, de használható.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Naná, mert szoftverből korrigál! Ha nem forog eléggé, akkor nyom még egy kicsit. Ha sok, akkor meg visszavesz valamennyit.
A "nem eléggé", a "még egy kicsit", és a "valamennyit" erősen emlékeztet valamire Ja, fuzzy rendszer
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Idézet:
„szoftverből korrigál!”
Pontosan így van. Megjavítottam ezt a szabályozót, utána azzal vacakoltam sokat, hogy azonos lábállásnál nem mindig pontosan azonos fordulaton zakatolt a gép. Készültem magyarázattal, hogy nem lehet jobbra megcsinálni, a tulaj nénike viszont tökéletesnek mondta, szoftver korrigálással mindig a kívánt fordulaton pörgette.
(#) Epu2 hozzászólása Feb 5, 2020 /
 
A nénike lába már rá van hangolódva.
(#) sargarigo válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Namost akkor PID?
(#) Massawa válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 5, 2020 / 1
 
Miért talán a kocsidban a gázpedál vagy a kuplung valaha is kalibrálva volt?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2020
(#) burgdavid válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
A mai napig kapható szénlapocska (cella) hozzá
A nagy zavarszűrő kondit viszont érdemes kicserélni, szeret elpusztulni idővel.
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2020
(#) bitmixer válasza burgdavid hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Hol kapható ilyen cella? Vannak különböző méretek is?
(#) sonajkniz válasza bitmixer hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Pl. itt: Bővebben: Link
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 5, 2020 /
 
Idézet:
„szoftverből korrigál”

Anno egyik haveromnak sw-ből kellett volna korrigálni a hw hibát, legalábbis a feladat ez volt. Kritikus rendszerről volt szó, szóval nem Pistike okosórája, hanem emberek élete múlhatott a cuccon, de persze semmi redundancia, szóval nem arról volt szó, hogy a 2 kábelből elszakad 1, akkor a másikon még tudsz kommunikálni, egy fenét. Volt egy érpár, amiből ha egy elszakadt is, az átvitelnek menni kellett. Legalábbis kellett volna, ez lett volna a feladat...
Ezért mondott ott fel, legalábbis az egyik ok...
(#) zsoltee0001 válasza sonajkniz hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Az is igaz, ha triacos szabályzó lenne, akkor kellene bele egy potméter, ami ugye önmagába tervezett elavulás, ha egy intenzív varrónőt veszünk, akkor azt a pedált félévente cserélhetjük, ha azt nézzük, hogy egy fúrógép potija is szétkopik egy idő után.
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Idézet:
„Volt egy érpár, amiből ha egy elszakadt is, az átvitelnek menni kellett.”


Te jó ég! Persze a döntéshozónak mindegy volt mi a megoldás, csak működjön mi? Mondjuk telepatikusan...
(#) tbarath válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Hát igen. És ezt megbízó és szállító oldalról is aláírták a döntéshozók, akinek pedig meg kellett csinálni, az csak fogta a fejét...
(#) Epu2 válasza tbarath hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Lazán működik az egyvezetékes adatávitel. Madzagos kapucsengő.
(#) lazsi válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Középiskolába jártam, amikor még használatban volt az "egyvezetékes villamoscsengő". Több helyről lehetett működésbe hozni, és 4-féle üzemmódja volt: szólt az A csengő, szólt a B csengő, egyik csengő sem szólt, mindkét csengő szólt.
(#) nagym6 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Melyikre gondolsz? Ahol két cipőkrém dobozfél közepe között kifeszített madzaggal beszélni lehetett?
(#) vargham válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
-Safety CAN
-"1-Wire is a device communications bus system designed by Dallas Semiconductor Corp. that provides low-speed (16.3 kbps[1]) data, signaling, and power over a single conductor."
Soroljam még?
(#) sargarigo válasza vargham hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Na, kiderül hogy még sok is volt az a két vezeték!
(#) proba válasza sargarigo hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Még azt egy vezetélk is sok. a rádió is szól elemről.Bár gyerek koromban nem értettem hogy fér bele annyi ember.
(#) sonajkniz válasza vargham hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Az 1-Wire jelen esetben nem 1 szál "drótot" jelent, hanem azt, hogy az oda-vissza adat és a bitváltásokat vezérlő órajel adatvezetékből csak 1-et használ. A com. vezeték ugyanúgy kell neki. Főleg, hogy még a tápfeszt is biztosítja kisfogyasztású eszközök esetén. (bár ezt az adatsebesség rovására) Azaz ha a 2 szál "drótból" 1 elszakad, nem működik.
(#) tbarath válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Konkrétumot sajnos nem mondhatok, de itt nem erről volt szó. Nagyobb távolságon egy kábelen (az lényegtelen, hogy ez most ér, érpár vagy sokeres optika) kellett volna megbízható adatátvitelt csinálni, és sw-ből lekezelni az esetleges hw hibát is (értsd: Józsi tévedésből elvágja).
Nem detektálni, nem jelezni, az triviális. Ennek a cuccnak megbízhatóan kellett volna működnie 7/24 akkor is, ha épp Józsi 1 perce vágta át az egyetlen kábelt.
(#) sargarigo válasza tbarath hozzászólására (») Feb 6, 2020 / 1
 
Hát akkor marad a CB rádió.. Bár ha a kölykök épp akkor randalíroznak...
Ehh.. a kecske mindenképp megdöglik, bármit csinálunk a káposztával-.
(#) nagym6 válasza Epu2 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Idézet:
„Madzagos kapucsengő.”
Bocs, akkor félreértettem, humornak vettem. Madzag alatt a kötözőmadzagot értettem, ismerősömnél kaputól madzaggal rángatjuk a sarkon lévő csengőt. Másik, a cipőkrém dobozos madzagos telefon.
(#) Epu2 válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 6, 2020 /
 
Nem értetted félre. Mint kezdő villanyszerelők kaptunk néha "komoly" és még komolyabb megoldandó feladatokat. A normál kettő, vagy több vezetékes csengő működtetése egy vezetékkel és föld függetlenül.
Következő: »»   319 / 586
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem