Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2026 / 2487
(#) tomi1990120 hozzászólása Szept 11, 2017 /
 
Sziasztok.Én igazaból csak velemenyt szeretnek kerni hogy van e valakinek othon Ibiza Amp 600-as erositoje?Mennyire felel meg othoni zenehalgatasra?Megeri az arat?
(#) pjg válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Igen.
(#) trionaudio válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Olvastam rola, hogy az elkokat csereljem ki benne, ami a relé körül vannak, illetve annak a vezerlesenel.Volt akinek ez segitett, félvezetö probléma nem lehet, hiszen akkor be sem kapcsolna .
(#) Ge Lee válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
A 300-ast láttam csak belülről, az erősen a vicc kategória.
(#) tomi1990120 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Ebben a videoban van a 600-as belselye ezis olyan gagyi?Valamit beszelnek rola nemetul csak en nem tudok ugy
(#) Lacaboy válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
2*100W/4ohm körül számolj annyit biztos tud,de erre sem vennék mérget.
(#) tomi1990120 válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Ertem.Akkor a 600w fogyasztas a hatuljan azis kamu.Hat szep na mindegy akkor.
(#) Lacaboy válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
A videó alapján kicsi a trafó és az oldalankénti 2db Tranyó is. De meg kell mérni. Szobába dübörögni jó, de pl RH Sound MA2150 egy fokkal jobb és profibb a kivitelezés, nekem volt 2db. Az 2*150W/4ohm helyett 2*126W/4ohmot tudott. Próbálj meg ilyet szerezni.
(#) tomi1990120 válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Esetleg Reloop Dpminance 702?Az a masik amit meg kineztem.
(#) Lacaboy válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Az klasszisokkal jobb.
(#) tomi1990120 válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Ertem koszi akkor valoszinuleg azt fogom megvenni.Neked volt mar ilyened vagy kiprobaltad mar?
(#) Lacaboy válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Stage Line STA-700am volt kb egy kaptafa. Azt nem szabad elfelejteni,hogy ezek nem pro cuccok.
(#) tomi1990120 válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Tudom csak ithonra kene nemakarok veluk hangositani.
(#) Lacaboy válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Otthonra miért nem nézel rendes erősítőt? 330-40körül nagyon jók vannak.
(#) tomi1990120 válasza Lacaboy hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Azok sokkal dragabbak ezt meg megtudom venni 150Euroert.
(#) Ge Lee válasza tomi1990120 hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Abban a 600-asban is csak 1 pár végtranyó van csatornánként, abból meg nem lesz 100-150W-nál több értelmes keretek között. Azt kellene eldönteni hogy mit akarsz. Egy jó hangú, vagy egy nagy teljesítményű erősítőt, a kettő együtt nem nagyon fog menni.
(#) (Felhasználó 122012) válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia!

Én anno a következőket írtam le a szervizben, javítás előtt, mert nem lehetett itthon megjavítani (volt rá még 2 hét garancia)

ONKYO SKW-501E hibajelenség:
1. olyan hibával találkoztam vele kapcsolatban, hogy egy idő után nem szól (nem működik) holott a LED mutatja a front panelon a megfelelő bemeneti jelszint szerinti működést. (átvált kék színűre).
2. egy idő után – 10 perc ÷2 óra – kikapcsol, akkor kattogás észlelhető (ez a hang tulajdonképpen egy relé működése lehetséges a subwoofer belsejéből, valamint a hangszóró pattogása hallható).
3. ha a subwoofer hátsó paneljén kapcsolom csak ki a tápot, majd visszakapcsolva azt a subwoofer továbbra sem működik.
4. ha kihúzom a 220V-os tápot a konnektorból, majd kb. 1-2 sec múlva visszadugom, működik (hasonlóan a fentiekben leírt működési időt bírja ki).
5. amikor kikapcsol, és ha észreveszem a kikapcsolást, kikapcsolódás után a hálózati csatlakozó kihúzás/bedugásával azonnal működik, a hátsó panelem a kapcsolóval nem oldható meg a probléma.

Megcsinálták, de nem mondták el mi volt a hiba, működött fél évig, a hibajelenség ua. - kihúzom a 220-ból, visszadugom és szépem működik 1 napig.
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) firstman válasza Naszrai hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nem is akartam versenyeztetni,szerettem volna egy nagy teljesítményű erősítőt szobai,meg esetleges buli felhasználásra. Igaz hogy most működik a 2 DIY panel,de egyre többet olvastam hogy esetlegesen a gerjedés,melegedés,stb. miatt esetleg sokkal könnyebben megadja magát mint egy normál épített erősítő. Úgy döntöttem hát hogy a tápot és a hűtést nem fejezem be,körülnéztem a piacon és találtam hasonló teljesítményű kész gépet.Hozzáteszem hogy mint mondtam is, a kész erősítő kijött a DIY panelekhez való táp+hűtőbordák árából. A panelek sorsán még gondolkodom,az új jövevény meg már megjött és eddig tökéletesen üzemel.Igaz hogy nem bírom egyenlőre fullra kihajtani mivel ahogy elnézem kevés neki a hangkártya kimenete,persze ez érthető is egy PA erősítő esetében szerintem.
(#) pjg válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Tápegység lesz az.
Kapcsolóüzemű tápja van?
(#) trionaudio válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nem, trafós tápja van neki .
(#) trionaudio válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szia, Hóvá vitted szervízbe?

Akkor nem lehet kondenzátor hiba még sem. Akkor nem félévig müködne...
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) pjg válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Igen! Látom a rajzon.
A ledek mit mutatnak
A piros akkor világít ha be van kapcsolva?
A kék akkor ha van vezérlőjel? Olyankor a piros mit csinál? Kialszik?

Van rajzod?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) trionaudio válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Piros, amikor be van kapcsolva, kék amikor müködik. Ha bekapcsolom az erősítőt, akkor a piros led kialszik, és a kék világít, érzékeli, hogy van bemenő jel, de a relé nem húz be, mint ha nem lenne neki elég a bemeneti jel erőssége, viszont probáltam már úgy is, hogy maximumra állítom a sub-pre out kimenetet, és így is ezt produkálja. Rajzom az van, amit elektrotanyán találtam fent, viszont azon nincs rajta relé, és az azt kapcsoló tranzisztor.
(#) pjg válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nekem is az a rajz van meg. S amúgy tényleg van benne relé?
A relé mit kapcsol? A hangszórót? Tápot?
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) trionaudio válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Szét még nem szedtem, viszont hallottam kattanást, amikor sikerült működésre bírni.

Közben olvastam egy német fórumot, ott ezt találtam:

"Also ich habe mir grade den auch den SKW-501 gekauft und das gleiche Problem gehabt.
Dann habe ich mir die Schaltung angeschaut und eine 20 kohm Wiederstand an c603 Pluspol mit eine Schalter in Reihe an die Brücke J354 gelötet und jetzt kann ich nach Lust und Laune auf Dauer ein schalten.
Das ist meine Lösung "
(#) pjg válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
C603-at megtaláltam de a többit nem. Én itt most feladom.
(#) trionaudio válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Neked is van egy ilyen készüléked?
(#) pjg válasza trionaudio hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Nincs.
(#) (Felhasználó 122012) válasza pjg hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
No itt vannak a belsejéről képek:
A hozzászólás módosítva: Szept 11, 2017
(#) (Felhasználó 122012) válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 11, 2017 /
 
Ami lemaradt:
Következő: »»   2026 / 2487
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem