Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2040 / 2489
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
AEM-6000 néven keresd
Bővebben: Link

ez egy pontosabb:
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) spgabor válasza reloop hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Ok, köszönöm. Kukázok egy megfelelő trafót valahonnan.
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 23, 2017 /
 
Hobbielektronikás linket akartam csatolni, hogy ne kelljen a saját terveimmel esetleg duplán foglalni a helyet.
De az a lényeg, a kérdező látóterébe sikerült hozni a kapcsolást, és majd ő eldönti eléggé kifinomult-e számára.
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2017
(#) latyakosa válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 24, 2017 /
 
Itt a hozzászólásod.
A nyákterv vasaláshoz elkérhető ?
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2017
(#) amda hozzászólása Okt 25, 2017 /
 
Sziasztok! Sulimban olyan erősítőt használtunk, aminek speakon a kimenete. Az erősítőből ment a hangfal bal speakon-jába, a jobboldali csatlakozóból pedig ment egy kábel a másik hangfal bal oldali speakon-jába. Ilyenkor párhuzamosan vannak kötve a hangfalak? Hány hangfal köthető így össze oldalanként?
(#) Alkotó válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
igen.
(#) reloop válasza amda hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Szia! Kiszámolod a párhuzamosan kötött hangsugárzók eredő impedanciáját (replusszolod) és megnézed ennyivel terhelhető-e még a végerősítő. A gyakorlatban a végfokok 4 Ω kimenetűek és erre ráköthető két 8 Ω-os hangsugárzó azzal a módszerrel, ahogy csináltad. A hangsugárzón a 2db speakon aljzat minden bizonnyal párhuzamos kapcsolású, éppen a továbbfűzhetőség végett.
(#) latyakosa válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 25, 2017 /
 
Emailban a kérhetem ha nem publikus?
Köszönöm!
(#) szaka válasza tothbela hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia!

Akkor végig mérem az összes kondit a környékén.
Köszönöm szépen az információt!!

Üdv
Gábor
(#) tothbela válasza szaka hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Ha a nyáklemez másik oldaláról is lenne kép, meg esetleg a tápban lévő IC-k típusát leírnád, könnyebb lenne beazonosítani a hiba helyét.

Most csak az látszik, hogy valószínűleg aktív PFC-s a táp, mert látszik a fojtó, meg a többi passzív elem. A főtrafó nagyon hasonlít a korai Samsung LCD TV-k trafóihoz. Azokban viszont stabilizált kimenetű félhidas rezonáns táp volt. Itt a fórumon van is az ilyen tápról cikk lorylaci tollából.

Ha itt is ilyesmi a topológia (ami erősen úgy néz ki), akkor egy nadrágtartó, vagy egy jó békebeli marhabőr katonai öv nélkülözhetetlen lesz. Meg kellene mérni, hogy bekapcsolva a primer pufferen meg van-e a 400V egyenfesz (ide tolja fel a PFC), majd ha ez megvan, akkor gyanús lehet a primer fet (ek) esetleges source ellenállásának megnyúlása. Persze ha van neki egyáltalán, mert eddig nem tisztázott milyen is a tápegység. Mindössze feltételeztem a látottakból.

Egy 230/230V-os leválasztótrafó nagyon ajánlott a primer oldali méricskéléshez. Nélküle legfeljebb egy multival lehet óvatosan megmérni a puffer feszültségét.

Egy alaktrész túlvilágra távozása többnyire nem ok nélkül, és nem magányosan történik. Gyakran más is megy vele. Sokszor olyan, ami nem is látszik. Ha nincs rajz, akkor sajnos vissza kell rajzolni a kapcsolás lényeges részeit, majd az alkatrészek adatlapjából ki kell következtetni az üzemi paramétereket. Például egy SMPS driver IC üzemi kapcsolófrekvenciájának értékét egy két ellenállás+kondenzátor értéke határozza meg. Ha mégsem az adatlapon lévő frekivel rezeg, akkor az már gyanús. Szoktam is imádkozni, hogy az ilyen kondenzátorok ne felirat nélküli SMD-k legyenek, mert akkor csak vakarom a fejem, esetleg kiforrasztva meg kell mérnem az értékét.

Ha a végfok résszel nincs baj, akkor inkább a kapcsolóüzemű táp topikba kellene áttenni, amíg nem teszi át a mester.
(#) Alkotó válasza latyakosa hozzászólására (») Okt 26, 2017 / 1
 
Úgy rémlik fenn van már itt, de most nem találtam meg, ezért csatoltam.
(#) honnerdavid4 hozzászólása Okt 26, 2017 /
 
Sziasztok eről az erősítőről mit gondoltok. Menyire jó a kapcsolás és ha lehetne javitani rajta akkor mit lehetne. Ez egy régi hifi erősítő. Illetve ha a tranzisztorokat meg a kondikat cserélném akkor mire figyeljek oda. Ja és van-e gyenge pontja amire külön figyelni kell. A vég tranyoknak mj15003-4 es párt szeretnék tenni, jó hozzá?
(#) latyakosa válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) Gafly válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Miért is akarod szétbarmolni?
(#) honnerdavid4 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nem szét barmolni akarom! Korrekt forrasztásokal cserélni a halott alkatrészeket. A vég tranzisztor hallott eleve csere. Ezért kérdeztem hogy jó lenne-e hozzá az mj15003-4 páros, és hamár nem egy forma a két oldal akkor egyformára cserélném. Egy, két ellenállás is ki van égve és ha az egyikben cserélném, akkor a másikban is stb. Na meg a tranzisztorok, pl bd140 bd139 páros is cserére szorul. Menyire kellene párba válogatni őket? Szeretném ha jó hangja maradna és ami a legfontosabb, egyformán szóljon a két oldal. És melyik a legkényesebb része amire nagyon figyelni kell ilyesmi tanácsokat akartam volna kérni. Előre is köszönöm.
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia! Úgy látom az eredeti végtranzisztorokért mára már horribilis árat kérnek, az MJ páros remélhetőleg jó lesz bele. A BD419-420 pótlására a 2SC4793-2SA1837-t tudnám elképzelni. A BD139-140 és a többi félvezető szerencsére van a legtöbb kereskedésben.
Kövesd értelemszerűen az élesztési szabályokat Bővebben: Link.
Az R 1306-ot ne állítsd el szélsőségesen, mert gerjedést okozhat. Jó lenne még áramkorlát mellett belőnöd az érzékenységet.
A komplementer párok összeválogatása nem hinném, hogy megérné az anyagi áldozatot.
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Köszönöm a választ.
Még a(n)nyit kérnek, hogy magyarázd el nekem légy(_)szives az R1306, R1303, R1317 szerepeit. meikel melyikkel mit alithatok állíthatok be?
Előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
R1306 az áramkör erősítése. Csak akkor érdemes hozzányúlnod, ha eltérő lesz a két csatorna hangereje. A részletekről később.
R1302 kimeneti egyenfeszültség. Üzemmeleg állapotban 0 V-ra állítjuk, mint azt a rajz is jelöli.
R1317 nyugalmi áram. Üzemmeleg állapotban a végtranzisztor emitter-ellenálláson eső feszültséget 11,2 mV-ra állítjuk, mint azt a rajz is jelöli. A mérés során ne legyen rajta a hangszóró!
(#) honnerdavid4 válasza reloop hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Amint lesz idöm irok a fejleményekről.
(#) reloop válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Okt 27, 2017 /
 
Ne felejtsd követni az élesztési útmutatót!
(#) Naszrai hozzászólása Okt 28, 2017 /
 
Nelson Pass F5 turbo V2 keszul. Mit szoltok az elrendezeshez? Probaltam szelre rakni a toroidot, akkor is vannak gondok. CRC szures lesz vagy CLC ha talalok 1mH legmagos telercset.
(#) Alkotó válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 28, 2017 2 /
 
A trafó-diódahíd-puffer legyen közel, a rövid vezetékelés eléréséhez. Aztán a puffertől már bátrabban kanyaroghat a kábel.
(#) pjg válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Az Orion HS280hangváltóján találsz 1 db 1 mH-s légmagos tekercset.
(#) CIROKL válasza pjg hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
1 1,1 -es de szerintem ez nem szàmít , tekerni is lehet pillanatok alatt .
(#) zotya1983 válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 28, 2017 /
 
Teljesen megfelelő az elrendezés!
(#) kezdoke hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Sziasztok,

Valaki rendelt már kínából LM3886-os erősítőt? Találtam egy elég korrektnek tünő darabot OPA2604 el kiegészítve ő lenne az :Bővebben: Link
mi a vélemény róla?
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017

s-l1600.jpg
    
(#) pjg válasza kezdoke hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Szép!
(#) kezdoke válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Nem pont ilyen válaszra gondoltam hanem Pl. Alapzaja, érzékenysége, teltége valami ilyesmire ami meggyőz hogy rendeljem meg bár az ára ha azt számolom hogy 2 ic, 2opa már ottvan hogy 8000 ft
(#) Naszrai válasza kezdoke hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Rendeltem kinabol lm3886-os panlet. Nem feltetlen elonyos ilyen komplet panelt rendelni. En inkabb a kulon paneles tap+vegfok kombora eskuszok ha elore gyartott. Az opa ami ele van rakva, lehet elony es hatrany is. (Gondolok itt arra hogy csak buffer vagy erosit is, fazist fordit vagy nem, hogy van hozza csatolva a 3886 stb.) En egy hidalhato csak vegfokot vettem, volt vele kaland mire jo lett.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) pjg válasza kezdoke hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 


Hogy hogy szól? Nem tudom. De számolgattam
12 ez az erősítő.
8-10 a trafó.
még vagy 10 a doboz és a hűtőborda.
Kellenek még csatlakozók, potméterek, kapcsolók egyébb szir-szar.
Jó ha 35-nél megáll, inkább 40 ezer.
A Vaterán használtan kapsz feléért márkás kész erősítőket. Amikről rengeteg teszt, vélemény van a neten. (Ne mond, hogy a szerelés öröme, mert ezt sem te szereled össze. Max összelegózod.)

Pl. ez!
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
Következő: »»   2040 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem