Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2041 / 2492
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 2
 
Gondolom azt tudod, hogy erősítőt építeni mindig drágább, mint venni készen. De nem csak az építés, hanem a legózás is öröm néha az embernek. Műszaki oldalról viszont teljesen igazad van. Mire egy ronda dobozba összedrótozunk valamit egy csomó pénz elmegy. Persze még nem is lesz gyári kinézetű. Nekem is el van dugva az erősítőm, és egy gyári van a polcon. Persze ez megtévesztő, mert csak a hangerő potiját használom. Soha nem voltam megelégedve az épített rusnyaságaimmal, ezért többször is fel akartam hagyni ezzel a hobbival.

Ennek ellenére azon kapom magam gyakran, hogy már megint rendeltem valamit.
(#) Naszrai válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Dale RN55, Dale RN60, Welwyn W21
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) Naszrai válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Arrol nem is beszelve hogy honnan venne az ember mondjuk egy Jlh '69-et vagy egy Hiragat vagy egyeb nem elerheto dolgot.
(#) pjg válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Az eredeti kérdésben kínából LM3886-os erősítő -ről volt szó. Ez nem Hiraga és nem John Linsley Hood.
(#) tothbela válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Az más kérdés, hogy a tényleg jó, esetleg személyre szabott erősítőt nem lehet hol megvenni.

Sajnos a használt piac sem mindig megoldás. Éppen egy "New class A" hibriddel szerelt erősítő áll itt javítás céljából, ám reménytelen hozzá alkatrészt szerezni. Le kell gyártanom azt az .... hibridet, ami valószínűleg nem lesz olyan jó mint az eredeti, viszont bármelyik hamistól stabilabb.

STK forever!!! Hogy vinné el az ördög.
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 1
 
Egy dohányos (én már 25 éve nem cigizek), 30ezret költ füstre. És az garantáltan füst. Nagy melléfogás nem várható ezzel a modullal. 10 nap cigi ára. Havonta én is elköltök 5-10 ezer forintot mindenféle elektronikai lomra. Van közte erősítő modul is.

Nálam jól szolgálnak a Kínai erősítő modulok. Munkahelyi erősítő, lányomnak bulizós aktív láda, Konyhai zene stb. Ami nem tetszett, azon megkerestem a hibát, és kijavítottam.

Persze az álom erősítőm az épített, de már 10 éve épül, és még nem szól. Addig pedig azt hallgatok, ami éppen van. Jelenleg egy hete egy csupasz TPA3116 szól a háttérben. A párom szereti a hangját.
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Az enyém 30 éve készül. Van egy Sanken IC-s kis Orionom. Azt hallgatom. Eddig tetszik.
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 / 1
 
Én 1990 december végen hagytam abba a dohányzást. Pontosabban január közepén. Azóta egyszer sem érte cigi a szám szélét.
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Nekem is ma jött egy 4x20-as LCD, meg 5 db logikai vezérlésű FET
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
SI-1125HD van benne?

Egy ilyen IC egy darab megmentődött egy rozsdás Sony-ból. Ezzel kell kiváltanom egy Onkyo erősítő STK-ját. Kicsit más a lábkiosztás, meg pár ellenállás nem kell.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Milyen STK? Nekem van 4132-es.
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) tothbela válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
TX11, mindjárt keresem a manuált, mert fejből nem tudom.

STK459
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Igen. SI-1125HD van benne.
(#) Naszrai válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Azert egy gaincard nem szol ***. Es olcsobb meg talan jobbat is lehet epiteni mint az eredeti.

A vulgáris szavakat mellőzzük!
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2017
Moderátor által szerkesztve
(#) pjg válasza tothbela hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Igaz,csak 15W-os, de nagyon jó THD -> 0,08%
(#) pjg válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Van róla doksid?
(#) kiszebra hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Manapság fejlesztenek, gyártanak még hibrid IC-ket? Gondolok itt pl. az STK sorozatra. Sok helyen olvasom, hogy rendel egy új STK-t az illető a régi helyére és elszáll azonnal, mert kínai másolat.
(#) pjg válasza kiszebra hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
A SANYO már nem gyártja. A Sanken sem.
(#) kiszebra válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Köszi a választ! Az egyetemen merült fel a téma, és kedvet kaptam volna egy hibrid IC-s végfokhoz.
(#) pjg válasza kiszebra hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
STK4132 kapható mo-on is 2500Ft körül. 2x20W-os. Hogy hamis e .........
A hozzászólás módosítva: Okt 30, 2017
(#) kezdoke válasza pjg hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
Ebből a szempontból mázlim van épp hánykolódik kint 4db szimetrikus 24V-os toroid az egyikre még annó került 10v os segédtáp is, bordábol is van dögivel 150x350 es meg aranytartalékba van lomtalanított dekóderes doboz ami akkora hogy pont fél centivel magasabb mint a trafó. Épp ezért gondoltam hogy jólenne valami esztétikus szobai erősítőt összerakni volt már próbálkozásom 3886 os ic vel de a kapcsolásba volt valami gyengepont
(#) kezdoke hozzászólása Okt 30, 2017 /
 
Ha már az LM3886 témánàl járunk van valakinek működő, bevált kapcsolása ami tartalmaz egy előfokrészt akár mély magas állítási lehetőséggel
(#) pjg válasza kezdoke hozzászólására (») Okt 30, 2017 /
 
(#) Naszrai válasza pjg hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Bővebben: Link
2db 3875 és a korites kb 100 USD. A vegfokot meg 3300USD-ert adtak.
A mi esetunkben az a lenyeg hogy a 3875 es a 3886 is NPN vegtranzisztorokat tartalmaz.
(#) (Felhasználó 122012) hozzászólása Okt 31, 2017 1 /
 
Sokan kínlódnak erősítő építésén ... végül is hobby ...
erősítőt inkább veszek ...
Bővebben: Link
(#) Massawa válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 1
 
Azért ilyen nem müködö roncsot nem biztos, hogy érdemes megvenni (ajánlani), ráadásul 120V/60Hz-s és az USA-ban van. Onnan még a szállítás is többszöröse lesz az árnak.
(#) Naszrai válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Megnezned hogy hogyert adnak most egy Nelson Pass F5-öt?
(#) (Felhasználó 122012) válasza Massawa hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
Mitől roncs, ha még ki sem próbáltad?
(#) Massawa válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Okt 31, 2017 / 1
 
Oda van irva, hogy nem müködik....
(#) (Felhasználó 122012) válasza Naszrai hozzászólására (») Okt 31, 2017 /
 
szerintem TE is megtudod nézni!
Következő: »»   2041 / 2492
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem