Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2089 / 2486
(#) Johnny0004 válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Szerintem a fehéret a GND-re kötötted. Cseréld fel a csupasszal.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Ahogyan elnézem, a piros és a fehér vezeték tulajdonképpen egy és ugyanazon a vezetősávon van, amely szerintem a panel GND-je - az első kép bal alsó sarka, árnyékolás (összesodort árnyékolás) pedig az első kép szerint bal felső sarokba vezet.
Te így kötötted be:
P - piros
F - fehér
GND - árnyékolás
GY- gyanús forrasztás
(#) Johnny0004 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Igazad van, az a lényeg úgy kellene lefotózni, hogy lássuk a DIN dugó lábai hova mennek.

Edem631: Már leírtam a bekötést, és képet is raktam fel, ezek után ha így sem megy akkor valakit kérj meg, hogy csinálja meg, ne erőltesd.
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) (Felhasználó 122012) válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Ha ezzel segítek:
(#) (Felhasználó 122012) válasza Johnny0004 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
A lényeg, hogy a piros és a fehér vezetékek így a GND-re vannak forrasztva, mert ez a vezetősáv a TBA810 IC csavarozott füleihez vezet. (a képen piros festésű csavarok jobb szélen középen kb.)Bővebben: Link
(#) Johnny0004 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Nekem mindegy, már leírtam a DIN dugó bekötését, más nem kell hozzá, kapcsolási rajz sem.
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
De már cseréltem az ic t Tesla és a végfokot is mert le volt égve benne
(#) (Felhasználó 122012) válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Első képen a legrosszabb bekötés!!! Forrasz le a vezetéket és mérd ki zárlat szempontjából jack dugóig. Ha IC-t is cseréltél mert le volt égve, akkor lehet más baj is. A GND fentebb le lett írva melyik.
Idézet:
„A piros és a fehér 2db csupasz kábelét összesodortam egybe mert nincs helye.”

A fehér és a piros vezetéknek sincs helye, mégis beforrasztottad!
Add oda szakembernek ...

A megválaszolt hozzászólás felhasználói kérésre törlésre került.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Jol van.Ahová a nyìl mutat a rajzon amit bekarikázott GND ott van.Nem ér annyit ez a készülék szakembernek..tanulok rajta.Csak megfogott ez a bekötés.Kösz azért a hozzászólásokat.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Úgy látom, hogy nem olvastad el, amit fentebb írtam - vagy csak nem érted: amit bekarikázgattam, az a Te beforrasztásodat jelzi.
Idézet:
„Ahogyan elnézem, a piros és a fehér vezeték tulajdonképpen egy és ugyanazon a vezetősávon van, amely szerintem a panel GND-je - az első kép bal alsó sarka, árnyékolás (összesodort árnyékolás) pedig az első kép szerint bal felső sarokba vezet.”


Te így értelmezed:
Idézet:
„Jol van.Ahová a nyìl mutat a rajzon amit bekarikázott GND ott van”
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Elolvasok mindent.Szerintem eleve monó a din azért nemjó rá a négydrótos stereo jack dugalj.Szólni aránylag jól szól de hibásan bekötve meg nemmegbizhato.Kivülröl rákötni meg elmozdul forrasztás nélkül a din házba a drót.Árnyékolás a magnó fejnél is van amugy.
(#) mek-elek válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
http://www.radiomuseum.hu/videoton_rm4630.html

Kedves Edem631!
fent, amiről Te így vélekedtél: "Nem ér annyit ez a készülék..."
Azért nem mondanám Kínai gagyinak, meg a magyar ipar egyik kiváló terméke volt.
Nekem Caprim van, amit féltve őrzök a mai napig, táskarádióként, páratlan hangjával.

(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Egyetértek. Nem csak az audiofil létezik, ahol az akusztikus hangszerek hangját élvezzük. Hanem a rádió kategória is. Ennek nem tudom mi a neve, de Kossuth rádió vers, vagy irodalmi műsorait is teheti élvezhetetlenné egy nem jó hangú eszköz. Ez a készülék viszont tökéletes megfelel erre a célra. Nekem is volt, mamának adtam. Ő mai napig hallgatja.
(#) Edem631 hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Majd megpróbálom külsöleg bekötni igy ahogy a képen van a din dugaljba külsöleg a jack et mit mutat.

DIN-JACK.JPG
    
(#) Edem631 válasza tothbela hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Nem lejárni akartam a Videoton készülékeket mert elbujhatnak hangzásilag a ma gyártott olcsó vacakok.Csak ez a készülék amit javitok elég idövert sok sérülést kapott valakitöl azért nem éri meg bajlodni fizetni a szerelönek...
(#) (Felhasználó 122012) válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Elég sok időbe telt, mire eljutottál legalább idáig ...

https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2182505.html#2182505
https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2182540.html#2182540

Előző 2088 oldalon ezt már egyszer leírták neked.
(#) tothbela válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Eszembe sem jutott hogy nehezteljek miatta, csak elismerem hogy jó készülékek voltak ezek.
(#) Edem631 válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
De a második belinkelésben csak a jack kábelelosztása van a dugofejen amit én megtudok nézni melyik hová megy benne.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Edem631 hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Gondolom a problémát már meg is oldottad ... jó zenehallgatást ezek után.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Köszönöm szépen, jelentkezem a fejleményekkel.
(#) palj válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 28, 2018 / 1
 
Az, hogy a magyar ipar kiváló terméke volt, az kicsit erős!
Ez már a lefutó ágban készült. Táskarádióban a Sirius közelítette meg azt a szintet, amit jónak nevezünk.
(#) Davidd válasza reloop hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Szia! Mellékelem mire jutottam. Mire te azt a mellékletet csatoltad, már majdnem kész volt teljesen az apex ax11. Majdnem pöccre indult is. Az egyik tranyo bázisát nem kötöttem jól, de meg lett a hiba és most teljesen jól működik, viszont egy előerősítő nagyon kellene, akár lowpass filterrel. Te mit ajánlasz? vagy amit mellékeltél abból szedjem ki ezt a részt?
(#) mek-elek válasza palj hozzászólására (») Jún 28, 2018 / 1
 
Kedves Palj!
Remélem nem egy új itélőtábla közösséghez van szerecsém " amit jónak nevezünk".
Hiányoltam az én úgy gondolom, vélem szócskát, hacsak nem vagy a fórum revizora.
Mellesleg, mivel a Sirius nem volt nem volt stereó, így például a Capri nem igen lehet alatta.
A jelenlegi Kínai kütyükhöz képest, tán nem kell szégyellnünk, még most sem. Azokban az időkben, ezeknek a termékeknek a létrehozása nehezebb volt, mint most minősíteni, amikor a magyar munkaerőt külföldi termékek gyártásában alkalmazzák mindössze (tisztelet a kivételnek).
A témakör piacát, pedig gagyikkal borítják. Persze ez csak az én véleményem, tisztelettel.
(#) mlaci989 hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Üdv!
Adott egy erősítő Hitachi HA-12
Eredetileg stk 4141 II es ic volt benne. Meghalt az egyik csatorna. Volt itthon régebbi projektből stk 4161 II es ic. Azt írják róla hogy klappol a 4141-es helyére. Betettem élesztés és zárlat. Szerencse hogy tettem izzót a primer körbe! Méregetés erre arra és meglett a ludas. A 4161 es ic 17 es lába meg a hűtőfelület között 7-8 ohm ellenállás mérhető. A régi 4141 es 16 os lába testre azaz a hűtő felületre van kötve belül. (szét szedtem az ic-t) Ha nincs a hűtő le testelve akkor működik a gép van is ereje. Annyi hogy ha megérintem a hűtőt akkor búg mint mikor hozzáérnék a bemenethez.Most akkor az új 4161 es a hibás vagy nem lehet helyettesíteni? Vagy elszigetelem a hűtőtől és hagy menjen.?
(#) mek-elek válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
A borda földelve van?
(#) mlaci989 válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Gyárilag igen.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 30, 2018 / 1
 
Szia! Az STK4161 csak a magasabb áram és feszültségtűrésben tér el az STK4141-től. A 17-es láb invertáló bemenet, semmi esetre sem mutathat ilyen alacsony ellenállást a tok felé. Vagy az IC rossz, vagy a panelban van a hiba, akár a beforrasztás környékén is lehet kéretlen átvezetés.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Köszönöm.
Átvizsgálom a dolgokat.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Úgy látszik az ic hibás. Létezik ilyen? Kiforrasztottam lecsavaroztam a hűtőről,egyik lábára se mérhető ellenállás a tok felé. Átvizsgáltam alaposan nagyítóval a panelt semmi zárlatra utaló jel vagy forrasztás összefolyás. Fölcsavarozom vissza a hűtőre bedugom a panelba,forrasztás előtt mondom megmérem még egyszer és zárlat a 17 es láb meg a tok-hűtő között. Kihúzom a panelból semmi zárlat. Nem ér oda a hűtő sehova sem ami zárlatolna. Ismét berakom megint van ellenállás 140-150 ohm körüli. Ez engem cseszeget
(#) mek-elek válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Ne keseregj ezen, a leírtad alapján a panelről jön a probléma, részvétem. Meg lesz az!
Következő: »»   2089 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem