Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2124 / 2486
(#) tothbela válasza pucuka hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Az lm317.
(#) reloop válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 29, 2018 / 1
 
Az egy hibás, vagy hibásan beültetett tranzisztor. A B-E átmeneten diódának megfelelő feszültség eshet 0,6-0,7 V.
Gondolom a kimeneten sincs 0 V, ez esetben végig kéne mérned hol van még eltérés a rajzon szereplő feszültségektől.
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Nov 29, 2018 /
 
Cimbi le a kalappal a profi az profi! Eltekertem a láb kiosztást a helyettesítő tranzisztoroknál. Bázis emitter fordítva.. Beadtam színuszjelet, szépen jön ki teljesen kivezéreltem még be nem verte a fejét.
Jónak tűnik, jelezték a VU méterek is. Köszönöm a segítséget.
(#) mek-elek válasza mlaci989 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Lehet, hogy megharagszol rám, a Te dolgod.
Valahol jeleztem már, hogy az ilyen esetekben, új építésben, a leggyorsabb javítást szemmel lehet végezni. Azaz, veszi az ember a fáradságot, és megnézi mit csinált a rajzhoz képest.
Jó zenehallgatást!
(#) mlaci989 válasza mek-elek hozzászólására (») Nov 30, 2018 / 1
 
Miért haragudnék?
Kérdezni valakitől valamit,amiben nem vagy biztos vagy nem érted,az sosem baj. Így lehet tanulni. Reloop fórumtársunk ismét rá vezetett a hiba forrására,újabb bezsebelt siker. Ez illően meg köszönve és kész. Akinek tudok segítek,amit meg nem értek abban kérdezek és ennyi.
Meglesz a zenehallgatás.
(#) pucuka válasza whitedrago hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Különbség van a beépített, és a kábeles összeköttetés használat között. Ha egybeépíted akkor nem, ha kábelekkel kötöd össze akkor kell illesztő erősítő. Az eredeti hozzászólásodban a kábeles verzió szerepelt, arra írtam, amit írtam.
A csatolt képeden szereplő panelen két teljesítmény eszköz látható. Nem tartom valószínűnek, hogy egy ilyen kisfogyasztású eszköznek két igencsak nayteljesítményű stabilizátorra lenne szüksége, de az áramkört magát nem ismerem.
(#) reloop válasza whitedrago hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Szia! Az nem szűrő, hanem áram/feszültség átalakító. Ha a fogadó oldalon lenne az R4, R5, R6, R7, C5, C6 tag, akkor szerintem a távoli összeköttetés is zavarmentes.
(#) whitedrago hozzászólása Nov 30, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat.
(#) tothbela válasza bb911017 hozzászólására (») Nov 30, 2018 /
 
Elég nagy árammal tölt a trafó, így ha átvezet a kondenzátor felforrhat benne az elektrolit. Legközelebb formázd őket. Igaz hogy csak a régi elkóknál ajánlják, de ha ezek a maiak hamar megöregszenek, az idő is gyorsabban telik számukra.

Különösen az olcsó kínai. A napokban javítottam basszuserősítőt. Egyik féltáp elkója elvesztette a kapacitását egyik napról a másikra. A kondenzátort szétszedve feltűnt, hogy a feltekert fegyverzetek lötyögősen voltak a serlegban. Ennek következtében a hozzávezető szalagok folyamatosan hajolgattak. Mobil erősítőről lévén szó, ez a mozgatás minden napos volt. A hajlításnál az oxidréteg folyamatosan sérül, alatta meg újra kialakul az elektrolízis következtében, ami miatt úgy elvékonyodott a szalag, hogy az egyik bekapcsolásnál egyszerűen elolvadt. Ebből arra következtettem, hogy ha lóg a serlegben a fegyverzet, az előbb-utóbb a kondenzátor halálához vezet. Láttam olyan elkót, aminek gyárilag behorpasztották a serlegét, hogy ne mozogjon benne a feltekert lényegi rész.

Ha a szállítás, dobálás során az oxidréteg megsérül, az nem tud szigetelni amíg újra ki nem alakul rajta az oxid, ezért az elektrolit bomlása következtében a fejlődő gáz szétnyomja a serleget. Tehát az új kondit is kössük a névleges tápfeszre egy ellenálláson keresztül. Ha a szivárgó áram már elég kicsi, akkor jöhet a beépítés. A formázás részleteiről található a hálón információ.
(#) villanyipi válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Szia!
Nos kutakodtam a pdf-ben kicsit, és szeretném megkérdezni, hogy ha az erősítő panel megkapja a tápforrásokat a bekeretezett részben lévő csatlakozókra elég-e rákötni a szükséges bal jobb gnd csatlakozásokra a hangforrást vagy valami kell még hogy az erősítő bekapcsoljon?Nem igazán szeretném elrontani.
A saját tápegységéről használnám ami már megvan tervezve jól azt ne rontsam már el .
Előre is köszönöm!
(#) reloop válasza villanyipi hozzászólására (») Dec 1, 2018 /
 
Küld át a rajzát mailben!
(#) mlaci989 válasza reloop hozzászólására (») Dec 1, 2018 / 1
 
Szia!
Kész lett a Mitsubishi. Nyugalmi áramot 30 mA-ra állítottam,stabil nem mászkál. Kimeneteken alig mérhető pár mV. Ma meg lett hajtva,szépen üzemel. Lassan sorba kerül a Crown 1400 as végem,amit egy évvel ezelőtt csontoztunk ki ha emlékszel. Visszaolvastam hogy képben legyek és mire akadtam:Bővebben: Link
Üdv Laci.
(#) csibi77 hozzászólása Dec 2, 2018 /
 
Sziasztok.Nemrég vásároltam egy Sheerwood 4508 rw erősitőt.8 és 16 ohm van megadva rajta.Ehez ajánlottak egy Koda rock hangfalat 4 ohmost.Azt mondta az eladó hogy semmi baja nem lesz.Egyszer nagyobb 85 százalékos terhelésnél kikapcsolt.Reklamáljak vagy igaza volt?
Előre is köszönöm a segitséget.
(#) reloop válasza csibi77 hozzászólására (») Dec 2, 2018 / 3
 
Szia! Ha a gyártó azt írja a használati útmutatóban, hogy ne köss rá 8 ohm-nál kisebb impedanciájú hangsugárzót, az feltétlen megszívlelném. A táp, a félvezetők és a kapcsolás nincs összhangban a 4 ohm-os terheléssel. A betervezett kimenő teljesítmény dupláját próbálja kivenni ez a terhelés az erősítőből. Kis hangerőn, mint tapasztaltad, elmegy, de nem a hosszú élet titka.
(#) csibi77 válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ha vennék hozzá még kettő ilyen hangfalat.Akkor jó lenne?
(#) mlaci989 válasza csibi77 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ezt vetted meg?
(#) csibi77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
IGEN.
(#) mlaci989 válasza csibi77 hozzászólására (») Dec 2, 2018 1 /
 
Szép szett,csak nem passzol. Cseréltesd ki 8 ohmosra a hangszórókat.
(#) csibi77 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Az eladó bizonygatja hogy jó.Nem értek hozzá.Mit lehet ilyenkor csinálni.Plusz 2 ilyen hangfal vétele nem segitene?
(#) tothbela válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Legrosszabb az egészben, hogy szettben árulja a forgalmazó.
(#) blasz válasza csibi77 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ha sorba kötsz 2db hangfalat akkor lesz 8ohm-os,ehhez kell 4db és 2-2 sorba kötve.
(#) mlaci989 válasza tothbela hozzászólására (») Dec 2, 2018 / 1
 
Épp azt néztem én is. Finoman szólva sem érthet hozzá csak menjen a bolt..
(#) csibi77 válasza blasz hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Akkor ez megoldás lehet?Jobb mint a feljelengetés.
(#) blasz válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Fogyasztói társadalom,villanykörte elmélet,egy darabig müködik aztán venni kell másikat.
(#) blasz válasza csibi77 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ha veszel még egy pár ládát és sorba kötöd, annak hamarabb látod hasznát mint a reklamáció végét.
(#) mlaci989 válasza blasz hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Lehet épp itt van a turpisság! A vásárló reklamál,erre hát akkor tessék venni + 2 hangfalat és lesz 8 ohmos szetted.
(#) reloop válasza csibi77 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Megtekintve a kínálat többi darabját, a kereskedő láthatóan tisztában van az impedanciák egyeztetésével. Viszont itt, a műszaki jellemzőknél elfogott a bizonytalanság, hogy mennyire komoly az az egész.
(#) mek-elek válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Ezt komolyan gondoltad, vagy viccelsz?
(#) mek-elek válasza reloop hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Anyagilag mindenképp.
(#) mek-elek válasza blasz hozzászólására (») Dec 2, 2018 / 1
 
Ezt nem nevezném jó tanácsnak.
Következő: »»   2124 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem