Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   214 / 2489
(#) gb197 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 14, 2008 /
 
A megépített kapcsolásban 10 000µF/50 V -os az elkó, 24 V AC ról jár a végfok, természetesen a két csati külön szekunder tekercsről. A kész panelt BDW 93/94 el készítettem el, de lehet a 15 A-es BDW83/84 l vagy a nagyon gyors BDT65. a Tápban természetesen csak diódát szabad használni(ultragyors BY550, vagy MBR10100, stb)
(#) gb197 hozzászólása Dec 14, 2008 /
 
A nyákot majd megnézem , valahol biztos megvan pcb formátumban.
Teljesítmény a tápfesztől függően akár 100w is lehet.
(#) atysdoktor hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Sziasztok! Van egy AT CS-888 tipusú házimozi erősítőm. Nagy hangerőn egyszercsak elkezd zógni és recsegni... Ennek szerintetek mi lehet az oka?

Még nagyon kezdő vagyok...csak érdekel az elaktronika

Válaszotokat előre is KÖSZI!
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Hali...
Ehhez az erősítőhöz akarok tápot csinálni AC 16voltról...tennétek fel 1 egyszerű rajzot ?
(#) sebestyen_ferenc válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Tul sok az a AC:16volt, abbol dc:22.5volt lesz. Elég lesz az AC12volt is és szimetrikus kell legyen
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
És 16,6 V váltóból 9 V egyenhez? (kivezérlésjelzőnek)
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Na szóval... van 1 kocka tápom...régi erősítőböl szedtem ki mert már nagyon az utolsókat rúgta és a kijelzőpanel is behalt rajta Amit lead a táp:
16V 42V 16,6V 30V 2,5V és természetesen váltóba...
És kérdésem lenne,hogy a 16voltjával bepróbálkozhatok-e az alább említett erősítőnél..
(#) CIROKL válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia: semmi képp nem jó az ötleted ! enek az erősítőnek szimetrikus táp kell !Ahogyan írod a trafód adatait ez így erre nem alkalmas .Az erősítő max feszültsége az 2x 18volt DC.Ha vissza osztod a 18 volt Dc t 1,41 el akkor az csak 13 volt : vagyis az optimális trafó ehhez 2X12 volt AC . A 16 volt AC ból egyszerüen tudsz csinálni 9 Dc t egy greatz , után némi puffer , ezután tehetssz Lm 7809 et ? vagy egy áteresztő tranzisztoros megoldással is megoldható!
(#) Robi85 hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Sziasztok.

Csináltam egy erősitőt VF2 végfokozattal, egy Technics SU-V6X dobozában. Az erősitő részét kidobtam mert leégett benne minden. Nah most meghagytam mindent az előfokot a hangszinszabályzást meg a hangszóró védelmet. Az a problémám vele hogy az előfoknak nemtudtam a trafórol tápfeszültséget adni igy tettem bele egy másik trafót. +-22Volt kell az előfoknak és megis van. Jól is van bekötve. Ha rákötöm az erősitő bementére elkezd bugni de nemhangosodik a hangerő emelésével. Ha lekötöm az előfokról akkor semmi bugás. A két trafó 0 pontját összekötöttem mert itt olvastam hogy ha 2db trafó van egy erősitőben akkor összekell kötni őket. De ugysem javult a helyzet.

Valakinek van valami ötlete?
(#) Zenegér hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Hello! Ki tud valami jó webáruházat ahol nagy választék van hűtőbordákból,mivel a Hestore.hu-n egyet sem találtam?
Előre is köszönöm!
(#) CIROKL válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Hát igen itt egy tipius probléma adódott ? ez bizony egy földhurok ezt neked kellene tudni megszüntetni?Ha esetleg látnánk róla valamit akkor talán többet lehetne segíteni. A VF mekkora tápfeszről megy ? az elök ebben milyen ? tranzisztoros , IC s ?mekkora a táp igénye? Mindenesetre kellene a beépítésről egy két kép? addig nehéz lessz segíteni!ezt a helyzetet.
(#) CIROKL válasza Zenegér hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia: Ez bár nem vebárúház de ezek az árak nagyon biztatóak.Hűtőborda
(#) gb197 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Köszi a linket !
(#) Robi85 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Bővebben: Link

Igy néz ki. Az VF2 az 60Voltos változat. A kapcsolási rajzom a Technicshez PDFben van és nemtudom feltenni.

Kapcsi rajz a Technics SU-V6Xhez
(#) CIROKL válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Húha ez bizony nekem kesze kusza eza sok tekergő vezeték ! Ezzel is lehet probléma , de viszont első lépésként própáld az árnyékolt vezeték eggyik végét lekötni a testről? A két trafó közepét ne kösd össze , akkor mia helyzet? Azt próbáld elérni hogy a test vezeték csak láncszerüen legyen , az tuti hogy valahol duplán testelted!
(#) Robi85 válasza CIROKL hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ha nincs a testen a végfok GNDje akkor is csinálja. Ha összekötöm a két trafót akkor is, ha nem akkor is. Erre gondoltam énis hogy földhurok van de nemtudok rájönni hogy hol...

Minden GNDt a végfok tápjárol kéne vinni? Mert az előfoknak arrol a trafórol megy amiről kapja a feszkót.
Van még egy 12Volt ami a védelemhez kell. De annak semmi köze az előfokhoz. Szerintem.
(#) DJ Szabcsa válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Az erősítőben lévő összes GND-t össze kell kötni. Bármelyik trafóról jön is...
(#) dbell hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
Sziasztok!

TDA7266SA erősítő ic-ről sok helyen találtam adatlapot, belső blokvázlattal, de tényleges kapcsolási rajzot nem. A problémám az amiben szertnék segítséget kérni, hogy LCD tv működés közben halk, de hallhatóan zavaró sípoló (kb 1kHz) hangot ad ki, hangerősségtől függetlenül. Egyik műszerész barátom szerint a zaj az erősítőn nem bekötött lábain keletkezik (5., 10. ,11. PIN) javasolta, hogy kis 100nF körüli kondival kössem le a földre, viszont mielőtt ezt megtennénk jó lenne azért tudni mik is ezek a kimenetek. Ezért kellene a kapcsolási rajz. Vagy van valakinek más ötlete?
A válaszokat előre is köszönöm!
dBell
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
CIROKL a szimetrikus táp alatt mit értesz? mert még kezdő vagyok
(#) Robi85 válasza DJ Szabcsa hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Azt tudom, de akkor is bug. Talán a +12V lehet a gáz? De az viszont ugyvan megoldva mint eredetileg. A trafon van egy 10Volt AC és 1db dioda és egy kondi van még ott. Igylesz +12V de ami nekem nemtiszta hogy a trafón ennek az egyik kivezetése a földre van kötve.

12 volt
(#) Robi85 válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia.

A szimetrikus táphoz középkivezetéses trafó szükséges. De azthiszem csatoltak róla képet.
(#) gb197 válasza dbell hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Az ic adatlapjából egyértelműen kiderűl, hogy az említett lábak no kontakt - nem csatlakoztatott- lábak. A műszerész barátod tanácsát megfogadhatod, de nem valószínű , hogy bármit használ. Ez konstrukciós hiba, rossz árnyékolás vagy szűrés. Szerintem mágnesesen csatolódik a jel, pl.: kpcstáp, stb.
A fejlesztők inkább az olcsóságra mentek rá, mint a minőségre, sajnos...
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 15, 2008 /
 
és valaki elmondaná józon paraszti ésszel? mert mindehol mást olvasok...most kétszer kell neki a +/-12V vagy csak egyszer
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Szia!
Próbáld meg szisztematikusan kiszűrni a hibát a következőképpen. Mivel a VF2 végfokok jók, (értem ezalatt hogy nincs a kimeneten DC, és a brumin kívül jól szól) Csak ennek adj tápfesz és a bemenetre köss egy szabályozható műsorforrást. A kimeneti védőáramkört is iktasd ki a próba erejéig. Hallgasd meg így hogy van -e brumm. Ha igen, itt már elkövettél valami huzalozási hibát. Javítsd ki.Ha nincs lépj tovább. Tedd rá a hsz.védelmet, és fülelj. Végül az előfokkal is próbáld ki.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Ez már megvolt. A végfokok azok tuti jók. Ott nincs brumm. Kiprobáltam mp3ról. Tök jól szólt. A védlem az olyan hogy volt ebben a technicsben hővédelem és koppanás gátló. Meg még vannak a panelján kis réztekercsek.

Bővebben: Link

Ezt müködteti 2db tranzisztor és egy 2Wattos 1Kohmos ellenálás.

Valószinűleg az előfoknál nemklappol valami.
(#) szamóca válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Itt egy magyarázó ábra az egyenirányításokra.
(#) szamóca válasza Robi85 hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Minden GND-t köss egy csillagpontba, és ügyelj a hangfrekis kábelek árnyékolásának csak a kezdőpontokon kell gnd-re kötve lenni.
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Dec 15, 2008 /
 
Okés. Ezt még kiprobálom. Köszi a segitséget. Irok ha változott a helyzet.
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 16, 2008 /
 
már megint én
ebben a kapcsolásban szereplő 1n4001 helyett rakhatok be 1n4007-et?
(#) szamóca válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 16, 2008 /
 
Az a kisebbik baj, de kisbetűs a mondatkezdés. Egyébként igen, jó helyette.
Következő: »»   214 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem