Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2200 / 2489
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Nagy igazság, az korábbi Yamaha ugrott be.
(#) mcc válasza tothbela hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Igaz, hogy a jobboldali esetében a meghajtók is "rásegítenek", de sajna nem képesek helyettesíteni a nyugalmi áram torzításcsökkentő hatását.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Nézőpont kérdése ... és általában egyszer tévedjen csak az ember.
(#) tothbela válasza mcc hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Nem én találtam ki, hanem azok akik feladták a harcot a bias kompenzálással. Kültéri hangosításnál -30....+80 fok között nem igazán egyszerű megőrizni a munkapont stabilitását. De más megoldás is létezik. Venni kell laterális feteket a végfokba. Annak úgy áll a nyugalmi árama mint a cövek. 100mA-re optimalizálták a hőmérsékletfüggetlen munkapontot.
Egyébként nagy gyárak is szívbaj nélkül figyelembe sem veszik ezt a problémát. Nekem se tetszik, de sajnos így van. Sőt más hibát is elkövetnek.
erősítő
Ennek is külön volt a munkapont tranzisztora, de nem tudtam elviselni, és javítás után kivezetékeltem a hűtőre.
Ha már itt tartunk. Egy találós kérdés. Mi a hiba a kapcsolásban?
(#) tothbela válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Én még mindig nem értem hol a hiba.
(#) (Felhasználó 122012) válasza tothbela hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Sajnálom ... olvass a sorok között!
(#) Alkotó válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Szó szerint "nézőpont" kérdése.
Nekem nem szokatlan, hogy az SMD tokozás alul van, tehát átfordul a lábsorrendje ha a top oldal felől nézem, ahonnan a tervező program is mutatja.
De abban maximálisan egyet értek veled, hogy ne keverjük el a lábsorrendet, mert az kizárja a helyes működést.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
A linkelt kapcsolás hibáját korábban is kérdezted, azóta sem találtam rajta semmi feltűnőt. Van ugyan benne egy 33k ellenállás ami sántít, de gondolom az 10k-s csak álcázta magát.
(#) mcc válasza tothbela hozzászólására (») Nov 4, 2019 /
 
Anno a Crest Audio meg tudta csinálni bipoláris tranzisztorokkal, hogy folyjon nyugalmi áram és stabil is legyen. Szóval nem kilátástalan a dolog. De otthoni használatra mindenképpen kell nyugalmi áram. A keresztezési torzításos végfokok hangja hallgathatatlan sajnos...

A linkelt végfokban a 33kohm a problémás, ha jól számoltam, akkor azon nagyobb feszültségnek kéne esni, mint a két táp összege.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Természetesen a 33k. Persze az is van (volt de kicseréltem) benne. Ebből a végfok panelből több száz, esetleg még több dolgozik a világon. Szégyen. Ezért tervezte a tervező az ofszetbeállítót hozzá. A korábbi verziókon csak egy utólag beforrasztott drift ellenállás jelezte a félreborult egyensúlyt. Ennek ellenére úgy maradt, csak hozzátettek egy trimmeres kiegészítést.
(#) mcc válasza tothbela hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Mellesleg az sem éppen szerencsés megoldás, hogy az egész erősítő munkapontja erősen függ a stabilizálatlan(!) tápfeszültség értékétől.
(#) zotya1983 válasza tothbela hozzászólására (») Nov 5, 2019 /
 
Épp erről beszélgettünk, meg a lateriális fetekről. Ahol is a munka pont pontosan 100mA rre van optimalizálva ahogy írtad is, de a zéró biasing ahogy írtad nagy gyártók végfokaiban is sokszor így van megoldva kis jelen egyáltalán nincs szinte nyugalmi, itt milyen hangminőség romlásra kell számítani? Gondolom itt zárva van az összes végtranzisztor avagy fet topológia szerint, és ha jól veszem ki ilyenkor a meghajtás "viszi" tulajdonképpen a kijáratot is ami magával hozza azt hogy kisebb kivezérlésen úgymond "grízes" hangja lesz az erősítőnek a keresztezési torzítás növekvése miatt?
(#) mcc válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 5, 2019 / 1
 
Idézet:
„itt milyen hangminőség romlásra kell számítani?”
Elég komoly minőségromlásra. Komolyabb keresztezési torzítás hallgathatatlanná teszi az erősítőt.
(#) tothbela válasza zotya1983 hozzászólására (») Nov 5, 2019 / 1
 
Alacsony frekvencián (szub) az erősítő nyílt hurkú erősítése kijavítja a hibát. Teljes kivezérlés esetén nem akkora gond. Rendezvény hangosítás esetén ez belefér. Teljes sávban már nem annyira, főleg ha halkan is kell a minőség.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2019
(#) metabo123 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Egy házi építésű erősítőt hoztak hozzám javításra, aminek az egyik oldala elfüstölt.
Segítségetek kérném a kapcsolás beazonosításában, értelemszerűen egy kapcsolási rajzra lenne szükségem a hibakereséshez.
Kérem segítsen, aki a képek alapján információkkal támogatni tud.
Köszönöm!
(#) mcc válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 7, 2019 / 1
 
Eléggé Quadnak néz ki, csak duplikált végtranzisztorokkal.
(#) metabo123 válasza mcc hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Elsőnek nekem is ez jutott az eszembe.
A javításhoz azonban mindenképp szükséges volna egy kapcsolási rajz.
Ebben esetleg nem tudsz segíteni?
(#) mcc válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Sajna nem. De szerintem nem lenne túl nehéz visszarajzolni a panelről.
(#) habazutty válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia!
Ez nem házi-úgymond. A Giant sound-os srácoktól származik. Nekem is volt olyan ismerősöm aki tőlük vette a végfokpaneleket.
Bővebben: Link
Most nem találom az oldalukon a modulokat lehet, hogy már nem gyártjaák őket, de szerintem segítenek Neked.
(#) asdddsa hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Van egy ilyen kis kínai "erősítőm". Tápegységnek megfelel hozzá szerintetek? 50W dual 12v verzióra gondoltam.
Köszönöm a segítséget előre is!
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia! Gyere át a Quad 405 témába! Ezt akár el is végezheted.
(#) reloop válasza asdddsa hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Szia! Megfelel, bár a $26.88 elég túlárazott. Nézz szét használt cikkes oldalakon,
vagy hazai kereskedőknél!
(#) Beringer 600 hozzászólása Nov 7, 2019 /
 
Sziasztok!
Sikerült életet lehelni egy MC CRYPT PA 8000 be de amit írnak róla azt nagyon nagyon messze nem teljesíti.
Szerintem jó ha van 2x200w 4 ohmon.
Ahhoz képest hogy 5200-1943 van benne oldalanként 2-2 pár hát kicsit többre számítottam.
(#) Beringer 600 válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Helló!
Ez egy sima Quad 405 végfok
A Quad 405 topikban szinte mindent meg találhatsz amit akarsz
(#) tothbela válasza Beringer 600 hozzászólására (») Nov 7, 2019 / 1
 
Végül is annyi. Mire számítottál? 2X60V terheletlenül egy alulméretezett trafóval. Ezek ilyenek.
kicsit melegszik
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2019
(#) asdddsa válasza reloop hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Köszönöm szépen! Érdemes ezeknek is kondenzátort kötni a kimenetére? Olvastam hogy elvileg javít a hang minőségen, bár gondolom ennél a kínai cuccnál nem kell csodát várni (nem is ezért vettem).
(#) reloop válasza asdddsa hozzászólására (») Nov 7, 2019 /
 
Nem kell kondi a kimenetre. Ha tesz valaki, azzal esetleg a hangszórót kímélheti, ha meghibásodik a TDA2030.
(#) metabo123 válasza habazutty hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Szia! A "házit" úgy értettem, hogy maga az erősítő házilag épített, a panelek dobozolása házilagos.
A NYÁK feliratból és a kivitelezésből egyértelműen az jött le nekem is, hogy valószínű, kisipari termék, vagy egy gondosan megépített kittel állok szemben.
(#) metabo123 válasza reloop hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Köszönöm, így hogy utaltatok arra, hogy ez egy Quad ott folytatjuk!
A méréseket egyelőre nem tudom még elvégezni, mert az összes félvezető már nem félvezető és jó pár ellenállás és fóliacsík füsté vált.
(#) reloop válasza metabo123 hozzászólására (») Nov 8, 2019 /
 
Az élesztéshez ne ültesd be a BD249-eseket - tudom ez neked nem újdonság.
Következő: »»   2200 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem