Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2231 / 2486
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Most lehet nagy hülyeséget írtam.....
Hát persze, hogy kétféle feszültségnek kell lennie. Egy alacsonyabb és egy magasabb ( HT, MT).
Jól gondolom?
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Akkor valamelyik végfok hibás.Szelektáld , hogy melyik.
(#) latyakosa válasza szaka hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Van egy alacsonyabb és egy magasabb tápfesz, de ezeknek szimmetrikusnak kellene lennie.
(#) szaka válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
A négyszögjel alapján szimmetrikus. De ha áthidalom a zöld pontokat akkor letilt.
Valami baj lesz valamelyik oldallal...
(#) latyakosa válasza szaka hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
A mért amplitúdóban való jelentős különbség okát nem látom üresen járó tápegység esetén, kivéve ha mérési hiba okozza. A szekunder +-15V megvan rendben leválasztott végfoknál?
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2020
(#) szaka válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
A +- 15V a pufferkondiknál ( C29, C28) megvan.

33.JPG
    
(#) latyakosa válasza szaka hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Oké, akkor más okozza.
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
Soros izzó a végfokok pozitív ágába külön külön . Amelyik nagy áramot vesz fel az a hibás oldal.
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 28, 2020 /
 
holnap folytatom!! köszi
(#) szaka hozzászólása Jan 29, 2020 /
 
Szép napot mindenkinek!
Mindjárt nézem, hogyan tudom leválasztani az erősítőt modulokat egyesével.

Közben lenne egy kérdésem.
Szerintetek lehet helyettesíteni a 2SA2121 tranzisztort 2SA1302 vel?
De abban az esetben, ha táp másik oldalán maradna a 2SA2121 párja, azaz a 2SC5449.
(8-8db tranzisztor van oldalanként)
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Eddig még nem tudtam szelektálni. De ha leválasztom a kimenetről az oldalakat (kimenet után van kötve a DC figyelő), akkor is letilt. Rámértem a kimeneti kapcsokra, a földhöz képest 100V-ot mérek és kb 85V-ig csökken le, amíg le nem kapcsol az erősítő.
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Megvan a ludas.
Az egyik oldal kimenete beáll nullára. De a másik marad magas szinten. Ott lesz a bibi....
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Igen ott
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
Észrevettem egy különbséget.
Az R190-es ellenálláson 450 ohm-ot mérek. Ha az ellenállást kiveszem a helyén akkor is 450ohm az érték.
A jó oldalon több száz Kohm.

A BF tranzisztort is kivettem, akkor sem változik. Az MJ5731 tranzisztor mérés alapján jó.
Van ötletetek?

3333.JPG
    
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Jan 29, 2020 /
 
A TR22 , TR12 és a D8 ami szóba jöhet , illetve annak a köre.
A hozzászólás módosítva: Jan 29, 2020
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
kiépítettem és megmértem őket. Jók.
Sőt kiépítve is az 1Mohm helyett 920 ohmot mérek az ellenálláson.
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Hát ha az 1M helyett csak 920 ohm ot mérsz , akkor az nem jó.Annak 1M ohm nak kellene lenni.
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Igen.
Kiszedve az ellenállást annyi is .
Tehát máshol van a gond..
Kiépítettem a végtranzisztorokat is. De nem változott.
(#) (Felhasználó 122012) válasza eyess hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
TR22, TR12, D8 ... ezeket kiszedte jók, és még mindig 920 ohmot mér ...!
(#) eyess válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Jan 30, 2020 /
 
Hát most kérdés , hogy melyik oldali , de a másik oldalon is ugyan azok az alkatrészek , csak más a számozás . A másik nem tudom , hogy nem e úgy csinálta , hogy kivette megmérte aztán vissza .
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Nem építettem vissza.
(Egyébként a másik oldalról van szó, csak már nem akartam kavarni).
TR50, TR58, D41

A jó oldalon az ellenálláson 480K ohm-ot mérek, ezen pedig 380 ohm, mint ahogy a képen látjátok.
(#) eyess válasza szaka hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
Akkor addig kell nézni azt a kört amíg nincs meg , hogy mi húzza le azt a pontot.
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Jan 31, 2020 /
 
lebontom addig a kört amíg nem változik az érték.
(#) szaka válasza szaka hozzászólására (») Feb 1, 2020 /
 
Megtaláltam!!!!!
TR51 forr padjai összeégtek. Anno kivettem a hibás tranzisztort, és letakarítottam a nyákot, de a nyáklap belsejében maradhatott valami szennyeződés ami, összehúzta a lábakat.
Most visszaépítek mindent és jelzem az eredményt!
(#) djapor96 hozzászólása Feb 1, 2020 /
 
Van egy Yamaha V590 erősítőm. Pár hete bekapcsolás utan teljesen áramtalanítja magát. Utána bekapcsolható és müködik. Nagy hangerőn sem kapcsol újra ki.

Többen írtok hasonló hibát, de senki nem írja le, hogy végül mi okozta.

Egy Jamo aktív mélynyomó is van rákötve, amit a Yamaha lát el feszültséggel. Okozhatja az?
(#) tothbela hozzászólása Feb 3, 2020 / 1
 
Sziasztok!

Nem találtam megfelelő topikot, ezer ide írom.

Erősítő javítás, pontosan hangszer erősítő potenciométer kontakt hiba. A kontakt hiba a szegecselt láb, és az ellenállás pálya ezüstözött végszakasza között van. A potméterek 7 ponton vannak beforrasztva a meglehetősen szűk galvanizált furatokba. Legjobb lenne vezető festékkel megkenni, de nem tudom melyik fajta lenne jó. Házilag már több félét csináltam, de most egy igen jó sikeredett.

Még egy korábbi projektből maradt UV fényre kötő gyanta. Ebbe kevertem bele finom vörösréz reszeléket. A képen egy teszt látszik. 2mm-es távolságra van a két fóliaszakasz egymástól, a többi méret ez alapján saccolható. Az átmeneti ellenállás kisebb mint 0,3 Ohm. Természetesen a pötty alatt le van kaparva a lakk.
(#) eyess válasza djapor96 hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Kontakt hibát kell keres valahol .
(#) eyess válasza tothbela hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Nem biztos , hogy a gyantás réz pont fog neked kontaktot eredményezni az ezüstözött ellenállás pálya ,és a szegecs között.És ha nem akkor kapargatás lesz belőle ?
(#) tothbela válasza eyess hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Nekem is megfordult a fejemben, de már megcsináltam, és 5 Ohm alatti lett az átvezetés. Így most ez jó. Majd megpróbálom ezüst reszelékkel is egyszer, meg persze jobb lehet egy gyári vezető ragasztó, csak most sürgősen kellett.

Gitár belsőt árnyékolni úgy szoktam, hogy egy 2-3 cm2 felületű réz lapot beragasztok a fa felületére, erre forrasztom a földelő vezetéket. Az egész üreget (beleértve a lemezkét is) kifestem egy másik kutyulékkal. Ez vinil acetát és ipari korom keveréke. Száradás után vízálló. Tenyérnyi felületen 100um vastagságban felkenve a két legtávolabbi pont között 1-2 kOhm körüli ellenállás mérhető. Sztatikus árnyékolásként ez teljesen jó.
A hozzászólás módosítva: Feb 3, 2020
(#) szaka válasza eyess hozzászólására (») Feb 3, 2020 /
 
Sziasztok!

Sikerült a művelet.
Elindult a végfok és nem tilt le.
Egy picit sokallom, hogy bekapcsolás után a hálózatból felvett áram 0,44A, terhelés nélkül.
Szerintetek reális?
Következő: »»   2231 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem