Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   238 / 2493
(#) szamóca válasza DB Thündér hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Itt láthatóak a némító, és készenlét Vref-ek.

7294.gif
    
(#) cuprik hozzászólása Jan 18, 2009 /
 
sziasztok! én csak anyit szeretnék kérdezni hogy 2 100W-os végfok erősítőt ha össze kötöm sorosan akkor 200W-ot kapok.ha lehet de ha máskép jobb lenne akkor írjátok már meg nekem legyetek olyan kedvesk és előre is köszinöm mindenkitől
(#) Imi65 válasza cuprik hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Igazából ilyen kapcsolástechnika nem ismeretes, két erősítőt legfeljebb hidalni lehet. Ekkor ellenütemű vezérlőjelet kell a bemenetekre kapcsolni.
(#) DB Thündér válasza agressiv hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
most akkor a mute-nak van ugya a kettő kivezetése mind a 2 re kössek + 12V-ot? vagy egyikre - 12 a másikra meg a +12

na ezt lehet értelmetlenül írtam le
toroid trafóról jó hogy ha arról megy nem?
számítógép tápról + - 12 ről szólna csak halkabban??
(#) DB Thündér válasza DB Thündér hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
vagy a kettő kimeneti mute vezetéket összesodrom és arra +12 V

már nagyon nem vagyok képbe
(#) DB Thündér válasza agressiv hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
én amit csatoltam az szerint építettem meg
(#) szamóca válasza DB Thündér hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Rakd már +tápfeszültségre a MUTE kivezetést, és hallgasd a zenét.
(#) agressiv válasza szamóca hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
Igen én sem tudtam volna konkrétabban leírni.
(#) DB Thündér válasza agressiv hozzászólására (») Jan 18, 2009 /
 
okés szólok ha kipróbáltam
(#) brezinajanika hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Hello!Segítségeteket szeretném kérni.Szétszedtem 1 Yamada 5.1es házimozi rendszert és megtartottam a trafóját(18V +- szerintem a 3 kábel miatt^^ és 150W ment róla meg a kijelzők meg a többi).Na már most ehhez kellene nekem kapcsolás,mégpedig legalább 30W-os erősítő 8ohm-on és legalább 60W 8ohm-on.Előre is köszönöm segítségeteket.

szerk: a fesz lehet magasabb is csak tudjon menni 18V-ról és valahol a kértek közeli környékén adjon le .

Mégegyszer köszönöm.
(#) hapro válasza brezinajanika hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Az hogy?
Idézet:
„mégpedig legalább 30W-os erősítő 8ohm-on és legalább 60W 8ohm-on”
(#) brezinajanika hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Kapcsolás kellene valahol 30W közeli környékén és 50-60W közeli környékén.2.1hez lenne.
(#) agressiv válasza brezinajanika hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
A kimenő teljesítmény-t a tápfesz határozza meg. Max úgy lehetne megcsinálni, hogy 2 végfokot hidalsz és akkor megvan a 60W-is, viszont +-18V-os tápfeszből nem lessz 30W 8Ohm-on kivéve ha ott is hidalsz.
(#) Bassmester válasza brezinajanika hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Megmérted a trafó szekunder váltófeszültségét?
Nem teljesen egyértelmű számomra amit írtál róla, viszont ha AC 2x18V lenne véletlenül (+/- 25V DC), akkor azzal már sokmindent lehet kezdeni.
(#) brezinajanika hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Van itthon 1 darab LM1876T ami ugyanerről a trafóról ment és az 2x15Watt ami megteszi...már csak a subnak kéne kapcsolás
(#) Hurka hozzászólása Jan 19, 2009 /
 
Hellosztok! Tudtok javasolni vagy adni valamilyen anyagot arról, hogy hogyan kell nekiállni egy AB osztályú, ellenütemű végfok méretezésének?

Üdv!
(#) agressiv válasza Hurka hozzászólására (») Jan 19, 2009 /
 
Ha jól sejtem hidalt erősítőre célzol. Ahoz nem kell semmmi más mint egy műveleti erősítővel fázist fordítani az egyik végfokon.
(#) norbbie hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Erről mi a véleményetek?Titan-2000
(#) norbbie hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Erősítő tuningolás lehetséges? létezik erről valami leírás?
(#) Bassmester válasza norbbie hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ez eléggé komoly cucc és roppant költséges volna a megépítése. Csak a tápja volna úgy 70-80e Ft. Ez amolyan High End minőségű erősítő, PA teljesítménnyel Nem éppen kötséghatékony megoldás, de kétségkívül minőségi. Tetszik
(#) norbbie válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Úgy néztem én is hogy High End a cuccos. Jó drága lehet újan is, építve sem lesz olcsóbb inkább drágább lehet...
(#) ImiDj hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Nekem az a problemam hogy van egy 1kw-os trafom es
valtoban ad 2x50v-ot.Puferelkok utan van kb.+-70v.Most az lene a kerdesem hogy melyk lenne az idealisabb,jobb ehez a taphoz:
(#) agressiv válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ilyen trafóhoz építs rendes tranzisztoros erősítőt, ne ilyen IC-s hulladékokat!

Vagy add nekem a trafót.
(#) süni hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Hali!
Új vagyok itt, de érdekel a téma.
Van egy 30-40W-os 4-Ohm os hangfalam, és ahhoz szeretnék erősítőt építeni. TDA 2030A-ra gondoltam, de nem tom 18W elég lenne e neki, vagy másikat javasoltok? Ha tudnátok másikat javasolni kompletten nyákkal , beültetéssel, kapcsirajjzal együtt annak örülnék.
Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv!
(#) agressiv válasza süni hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
"Ha tudnátok másikat javasolni kompletten nyákkal , beültetéssel, kapcsirajjzal együtt annak örülnék. Előre is köszönöm a segítségeteket!"

Komplett gyári erősítőt kellene inkább javasolni. Legalább a nyákot megtervezhetnéd hozzá, és egy tranzisztoros erősítővel sokkal többre mennél!
(#) Bassmester válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Jó kis trafód van. Nem eladó véletlenül?
Ebből akár 2x 350W-os végfokot is csinálhatsz, sok kapcsolás létezik ebben a kategóriában.
Amiket mellékeltél azokat felejtsd is el gyorsan :no:
Tranyós vagy fetes kapcsolásban gondolkodj.
(#) Gyurix hozzászólása Jan 20, 2009 /
 
Sziasztok ha ebbe a az erősítőbe (melléklet) TDA2030 helyett 2050-et rakok mekkora lesz az erősítő teljesítménye így 60W 8 ohmon.És mekkorára kell emelnem a feszt?

kapcsolas.gif
    
(#) ImiDj válasza agressiv hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ez jo lesz gondolom fet-es.Ja en sem rajongok ezekert az ic-ert.
(#) ImiDj válasza Bassmester hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Egy baratomnak csinaltam erositot tda7294-el es mondtam hogy szerezen egy trafot erre hozot nekem egy jo meretes trafot,nem toroid de kemeny.Persze en mast raktam neki bele(azt is o szerezte).Nekem mar van egy ilyen t.amp e800 2x440W 4ohm-on 2x280 8ohm-on erositom meg 2 pa252 hangfalam 98db.Ezt csak azert fogom megepiteni mert van trafom,a masik erositore meg valami kis melynyomokat kell szerezek.Ja en Romaniaba lakom.
(#) Bassmester válasza ImiDj hozzászólására (») Jan 20, 2009 /
 
Ott felétek hogyéé tekergetik a trafókat?
Itt a környéken csak egy valaki csinálja, a 600 VA-es ért 15.000 Ft-ot kér és valami észbontó határidővel vállal melót, persze csak ha ráér. :no:
Következő: »»   238 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem