Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2440 / 2486
(#) tothbela válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Mire egy ujjal bepötyögtem, már meg is válaszoltad.
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Lehet a kolléga által feltett szkóp ábra zavart meg, mert bemenőjel csökkenést sugall. A Paint adta lehetőség szerint berajzoltam a normál jelet.
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
A szkóp ábra szerint is nő a bemeneti impedancia, mert a szinusz élmeredeksége nő a nullátmeneteknél.
(#) Skori válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Az LM3886 alapkapcsolása neminvertáló erősítő.
(#) Karesz 50 válasza Skori hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Ezt tisztázni kellene, hogy most melyik mert akkor egészen más a leányzó fekvése.
(#) tothbela válasza Skori hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
A szóban forgó kapcsolás invertáló.
(#) Karesz 50 válasza tothbela hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Hülye vagyok A szkópon is látszik, hogy invertáló.
(#) Skori válasza tothbela hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Sem a szkóp beállításai nem látszanak (bármely bemenet lehet invertáló módban), sem a kapcsolást nem látom a fórumban. Miből lehet tudni hogy melyik kapcsolásról van szó?
(#) gordonfreemN válasza Skori hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Invertáló módról van szó. Ha szükségesek a szkópbeállítások, akkor lefotózom. Bár igazából választ kaptam. Köszönet érte. De ha van még tárgyalni való, akkor pótlom az infókat.
(#) Skori válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Melyik kapcsolásról van szó, tudsz betenni kapcsolásirajzot vagy linket rá?
(#) gordonfreemN válasza Skori hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Hirtelen nem találok neten hasonlót, lerajzolom késöbb. Sprint lay-al csak a lay-t rajzolni szoktam
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
A generátor jele mellé az invertáló bementi lábat jelenítsd meg, akkor minden tisztázódik.
A bemeneti ellenállás milyen értékű, hogy ennyivel el tudta téríteni a generátor kimenetét?
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2023
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
1kΩ -1nF bemeneti szűrő, majd 22kΩ-330kΩ a vcs halözat
(#) reloop válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Kikerestem a jelgenerátorod specifikációját, 600 Ω kimeneti ellenállást tüntet fel.
Vagy nagy meglepetés vár az IC invertáló lábán, vagy valami egész más játszódik le mint amire számítunk. A generátorjel felfutásában arra az éles letörésre nekem nem jön ki a matek.
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Nesmoká hazaérek, és dobok fel róla képet
(#) Karesz 50 válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Igazad van, ennyire nem torzíthat be a generátor kimenetén jel.

klipp.JPG
    
(#) gordonfreemN válasza reloop hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Mutatom. A torzult jel az invertáló bemenet.
10kHz
A hozzászólás módosítva: Feb 5, 2023
(#) Karesz 50 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 1
 
Az invertáló bemeneten kellene ilyen jelalakot látnod.

klipp1.JPG
    
(#) gordonfreemN válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Igen, a torz jel az invertálón van.
Közben rájöttem, lehet én bénáztam. A szkóp gnd csipeszét a generátoron is földeltem és a kimeneten is.
Ha a kimenetről leveszem, nincs torzítás a bememeti jelre az szép tiszta marad. Bocsi.
(#) Karesz 50 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Béla írt valami ilyesmiről, csak nem figyeltünk rá eléggé.
(#) gordonfreemN válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 5, 2023 /
 
Lehetséges, elnézést, nem tudtam kiolvasni a szövegből ezt. Negkérdezhetem, mely részre kellett volna nyomatékosabban figyelnem, hogy egyrészt összerakjam a teljes képet, másrészt legközelebb elkerüljem az ilyen buta hibákat?
És mégegyszer köszi a segítséget!
(#) Karesz 50 válasza gordonfreemN hozzászólására (») Feb 5, 2023 / 1
 
Nem szó szerint erről, de bele lehet látni akár a földhurkot is

Idézet:
„De invertáló kapcsolásban a bemeneti tranzisztor emittere kvázi földponton van, a bázis felé pedig két helyről folyik áram. A jel bemenet felől a soros ellenálláson keresztül, valamint ellenfázisban a kimenet felől a visszacsatoló ellenálláson keresztül. A bázis mindaddig virtuális földponton van, amíg a kimenet a visszacsatoló ellenálláson keresztül ellensúlyozni tudja a bemenet felől érkező áramot. Ha már nem tudja, akkor a bemenetről érkező áram a bázis felé, tud csak menni. Amit már a bázis sem tud megemészteni, az pedig a visszacsatoló ellenálláson keresztül a kimenet felé, ami most valamelyik tápsín közelében van kiülve. Mivel a bemeneti soros ellenálláson ilyen esetben kisebb feszültség esik mint üzemszerű állapotban, ezért a jel bemenetét is kisebb áram terheli, ergó nagyobb terhelő impedancián lát a jelforrás.”
(#) zoka hozzászólása Feb 6, 2023 /
 
Sziasztok!

Nem tudom mennyire ismeritek a JBL Partybox nevezetű "hordozható hangfalait"
Agyon vissza dicsérik, hatalmas basszus, nagy hangerő (Persze szobában lehet is).
Több teszt videót is néztem, az egyiken kültéri dB mérés is törtét 1m távolságból a 310-es változat 105dB-t teljesített max hangerőn. Ez nekem karcsúnak tűnik, mivel óriási kimenő teljesítményeket ígérnek. Itt található egy komolyabb teszt
Számolgattam, a 240W = 23,8dB. Visszaszámoltam 1 hangszóróra 78,2dB lenne a hangszóró érzékenysége. Akkor szólna a 2 hangszóró 240W össz teljesítményről 105dB-t.

És az erősítős témához úgy kapcsolódik, hogy felfigyeltem a megadott teljesítményfelvételekre...

PartyBox 710: Input: 100-240V~,50/60Hz, 160W.
Output power: 800W RMS (IEC60268)

PartyBox 310: Input: 100-240V~,50/60Hz, 80W
Output power: 240W RMS

PartyBox 110: Input: 100-240V~,50/60Hz, 60W
Output power: 160W RMS

Vagyis a 310-es felvesz 80W-ot, és abból lead 240-et. Vagyis 1 vödör vízzel 3 vödröt megtöltök egyszerre.
A 710-esnél még egy IEC szabványra is hivatkoznak.

Ha csak a 310-esnél maradunk, egy normális hifi (nem PA) hangszóró ekkora méretben legalább tudna 87dB/W/m-t. Tehát a 2 hangszóró 240W-ról 113,8dB-t tudna elméletileg, ha valóban 120+120W hajtaná.

A 710-es estén 5x annyit ad le, mint amennyit felvesz.

Szerintetek lehet bármi valóságalapja mindennek? Tényleg ennyire butának nézik az embereket? Vagy az erősítője tényleg tudna ennyit, ha megfelelő tápegység hajtaná? Hogyan írhatják oda például az IEC szabványt?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2023
(#) zoka válasza zoka hozzászólására (») Feb 6, 2023 /
 
A 310-est, haveromét majd kölcsönkérem hamarosan. Csak én nem zenét hallgatok, hanem színuszt És elvégzek néhány mérést max hangerő környékén
Meglátjuk, mennyi az annyi.
(#) Karesz 50 válasza zoka hozzászólására (») Feb 7, 2023 / 1
 
Erről már volt szó egyszer-kétszer...
(#) zoka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Kedves Karesz 50!

A Partybox-ok specifikációjában RMS kimenő teljesítmény van megadva.
Ez= a zenei jellel, zenei teljesítménnyel?

Az RMS és a színuszos teljesítmény miben tér el?

Köszi!
(#) zoka hozzászólása Feb 7, 2023 /
 
Csak még egy kérdés: a megadott érték,
Input: 100-240V~,50/60Hz, 80W

Ez mit jelent? 80VA tápegység van a hangdobozban?
(#) Ge Lee válasza zoka hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
RMS. A zenei jel RMS értéke a szinuszétól kisebb, nyilván zene függvénye, általában 6-9dB-lel van alatta.
(#) Ge Lee válasza zoka hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Az általában azt szokta jelenteni, hogy az adott készülék attól nagyobb teljesítményt nem vesz fel a hálózatból. Én a helyedben biztos hogy vennék egy ilyen partiboxot, mert termeli az áramot. Felvenne a hálózatból 160W-ot, hallgatnám rajta a zenét, meg még rákötnék egy 750W-os fűtőszálat is, jól jön most a mínuszokban.
(#) kadarist válasza zoka hozzászólására (») Feb 7, 2023 /
 
Szia!
Annyit jelent, hogy maximálisan annyi watt teljesítményt vesz fel a hálózatból. Tehát teljes kivezérlésnél lesz 80W az elektromos teljesítmény. Az RMS-ről és a PMPO-ról: Bővebben: Link
Következő: »»   2440 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem