Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2471 / 2489
(#) Régi motoros válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 15, 2023 /
 
Alin találtam két helyen is, aztán hogy mennyire eredeti hát ki tudja...

Azt mondom, talán még háromezret megér egy kísérlet, ha magához tér.
Ha nem, akkor meg vadásznom kell valami hasonló készüléket a jófogáson.
(#) david87 hozzászólása Dec 17, 2023 /
 
Sziasztok!
Egy érdekes anomália jött a rendszerembe.
Egy ilyen fehér zaj jellegű olyan mintha valaki susogna és ez hangerő független és ez akkor van ha csatlakozik bármihez az erősítő. Ha leválasztom síri csendbe van semmi zaj.
Mi lehet a baj mind a 2 erősítőnél ezt csinálja.
A másik erősítőn van Grund Lift kapcsoló de nem használ semmit.abba a rendszerbe.
(#) Beringer 600 hozzászólása Dec 23, 2023 /
 
Üdv!
Tudom quad405 tèma de règ nincs ott senki.
Remèlem maradhat itt.
Olyan kèrdèsem lenne,hogy ehez a nyáktervhez volna e valakinek beültetèsi rajza?
Tudom hogy kapcsi rajzról meg lehet tudni de most had ne teljen már azzal az időm.
Köszi előre!
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2023
(#) Fidel hozzászólása Dec 23, 2023 /
 
tda7057aq erősítő panellel játszom már egy ideje!
Mint kiderült, azért nem jött eddig hang belőle, mert a bemenetet nem kötötték össze a panelen belül a gnd-vel.
Viszont még mindig olyan problémám van, hogy ha összekötöm a jel gnd-t a táp gnd-jével, akkor csak egy másodpercre szólal meg a hangszóró! Ez mitől lehet? LEtilt valami védelem, vagy van valami némítás funkció?
Nem találom a fényképét, de teljesen a képen látható kapcsolás, kivéve, hogy nincs 1M-es potméterem és egy 100K-sat raktam be helyette, ez csinélhatja, hogy a dc volume nem tud jó értéken lenni és ezért hallgat el?
Várom az 1M-es potit, hogy megjöjjön.
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2023
(#) Gafly válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 23, 2023 / 1
 
Ha odateszed a kérdésedet, akkor rögtön az első helyre kerül.
Így is odakerült, csak kaptál egy lecseszést, hasznos választ meg nem.
(#) reloop válasza Fidel hozzászólására (») Dec 24, 2023 /
 
A TDA7057 hangerő szabályzó feszültsége 0,4-1,4 V tartományban hatásos. A belsőáramra kötött változtatható ellenállás helyett feszültségosztót használtam Bővebben: Link. A 100k ellenállásod is jó lesz az 50k helyén.
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 24, 2023 1 / 5
 
Azt a képet még én tettem fel régebben a sajátomról. A beültetési rajz is ott van, az értékek ugyan nincsenek odaírva, de az idő alatt amíg beírtad a kérdésed meg vártad a választ, magad is beírkálhattad volna a kapcsolási rajz alapján.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Ez hatalmas segítsèg volt,köszi szèpen de közbe már megoldottam.
Ez a HE sem olyan már mint règen volt.
Anno ugrottunk ha valakinek segítsèg kellett.de mostanába, mindegy haggyjuk
Boldog Karácsonyt.
(#) Gafly válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 26, 2023 1 / 3
 
Ez a fórum olyan, amilyenné tesszük.

Gondolom hétpecsétes titok, hogy mi volt a megoldás (,vagy nincs is, és csak úgy mondod hogy neked sikerült, senki másnak meg nem.)
(#) Beringer 600 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Èn itt segítsèget kèrtem ha jól emlèkszem ès nem kritikákat.
Èn itt lezártam.
(#) Ge Lee válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 26, 2023 1 / 7
 
Na látod, talán még az aranygyűrű sem esett le az ujjadról közben. Én elég nehezen tudtam volna megoldani, mivel épp a laptop előtt ültem amin minden művelet ötször annyi idő lévén hogy egér sincs hozzá csatlakoztatva, a képet le kellett volna mentenem mert az sincs meg, rajzot kellett volna keresnem mert lehet hogy már az sincs csak valami papír alapú valamelyik fiók mélyén, ráadásul mivel jó idő volt épp indultam sövényt ritkítani.
Tényleg nem olyan a fórum mint régen volt, az ember a kisujját nyújtja de az egész karja sem elég .
(#) Suba53 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 26, 2023 1 / 2
 
Idézet:
„Tudom hogy kapcsi rajzról meg lehet tudni de most had ne teljen már azzal az időm.”

Ez így azért elég gáz hozzáállás. Te sajnálod azt a negyed órát, amivel a problémádat mint mondtad simán meg tudnád oldani segítség nélkül is, de elvárod hogy helyetted valaki más csinálja meg, és még duzzogsz is, ha valaki "csak elmondja" a megoldást.
(#) Gafly válasza Suba53 hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Tutira nem tudta megcsinálni, mert akkor látnánk a fényképeket, hogy
Idézet:
„az R813 FET kondenzátor púposodott meg, 105 fokosra cserélve”

csatolt képen bekeretezve.
(#) mlaci989 hozzászólása Dec 26, 2023 /
 
Üdv mindenkinek.
Kérdésem lenne a hozzáértőkhőz. MN2488 és párja MP1620 Darlingtonokból (5-5) darab, mit lehetne kihozni egy végfokban egy csatornára mondjuk 4-8 ohmra. Bontásból maradtak és csak hánykolódnak. Trafó akad meg ami kell. Ha valakinek akad egy jól bevállt kapcsolósi rajza szivesen fogadom.
(#) Beringer 600 válasza Ge Lee hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Felvan èpítve ès működik is.
(#) Gafly válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Ebben a formában sokáig kevéssé valószínű, már ha egyáltalán...
(#) Beringer 600 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Hát persze
Mièrt is működne,mert hát nincs rajta borda,mert már levettem a bordáról
Ha nem sokáig menne akkor a rajzoló a hibás aki eme nyáktervet kèszítette.
Akkor most Ge Lee nek álj neki ne nekem.
A nyáktervet ès az alkatrèszek poziciókat ő tervezte.
S mond már el mièrt ne menne sokáig.
Hát igen jó a másikat leszólni de inkább mosolygok eggyet
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2023
(#) mek-elek válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Nem tudsz olvasni a sorok között!
Tapasztalt fórumtársunk csak az irigység miatt kepeckedik oly nagyon...
(#) Beringer 600 válasza mek-elek hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Te meg nem tudsz helyesen írni?
Kekeckedik így szokták mondani a sorok között.
Elengedtem a tèmát azt írtok amit akartok le..........
(#) Poli válasza Beringer 600 hozzászólására (») Dec 26, 2023 /
 
Idézet:
„Te meg nem tudsz helyesen írni?”


Mind a kettő szó helyes, csak egészen mást jelent.



Nyújtózkodik - Kötözködik
(#) GNKING válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Nekem ez hajtja a szobai mélyládád: Bipolar amp.
(#) Karesz 50 válasza Poli hozzászólására (») Dec 27, 2023 1 / 1
 
Öt szótárban/lexikonban néztem meg.
Úgy látszik unatkozom : )
Eszerint a szótár szerint van: kepe; kepesztet; kepickél
(#) Poli válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 27, 2023 1 /
 
Szia Karesz

Én még gyerekkoromban hallottam ezt a kifejezést.

Idézet:
„Aki kevésbé ismeri a h a n g t a n i v á l t o z a t o k létének gyakoriságát, el-elcsodál-
kozhat egy-egy szócikk utalása nyomán tapasztalható variációkon. Például a kepeckedik ige
jelentésének közlése nélkül a kepeszkedik-hez utasít, s itt megtudjuk, hogy ennek jelentése
'kapaszkodik': „Jobban kepeckedj ('ágaskodj'), oszt majd eléred." I t t pedig a Vö. jelzés máris
a gebeszkedik-hez irányítja az olvasót (vissza a második kötethez), ahol a gebeckedik, gebeszkö-
dik, gebiczködik változattal találkozik 'erőlködve ágaskodik, nyújtózkodik' jelentésben, sőt
egy kissé előbbre a gebedezik igét találja, ugyancsak ebben a jelentésben.”

Forrás
372. oldal (PDF 382)
(#) Gafly válasza Poli hozzászólására (») Dec 27, 2023 1 /
 
Én mostanában is gyakran hallom Granpa fórumtársunktól:
Idézet:
„Kepesztünk itten”

Mondjuk nem igazán pozitív értelemben szokta használni.
(#) szendi001 válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Hello Laci, En vagy 20 eve epitettem darlingtonnal 120 Wattos erositot. Bővebben: Link Ehhez volt valahol nyak terv is a radiotechnikaban.
(#) szendi001 válasza szendi001 hozzászólására (») Dec 27, 2023 /
 
Bővebben: Link Ez pedig a Velleman valtozata.
(#) Karesz 50 válasza Poli hozzászólására (») Dec 27, 2023 1 /
 
Szia Poli!
Megvallom... még soha nem hallottam ezt a "kepeckedik" kifejezést, ezért próbáltam utánanézni, hogy létezik-e egyáltalán ilyen szó. Ezek szerint igen.
De inkább az arrogancia és a kioktató stílus volt az ami zavart az egészben.
(#) Poli válasza Karesz 50 hozzászólására (») Dec 28, 2023 1 /
 
Semmi ilyen szándékom nem volt.
(#) bereczk.jans válasza mlaci989 hozzászólására (») Dec 28, 2023 /
 
https://www.hobbielektronika.hu/forum/120-w-os-hf-erosito-tip-tranz...l?pg=0Üdvözöllek! Külön fórumja is van annak az erősítőnek amit Szendi001 megadott. Keresd meg a megadott fórum 1. oldalán a 10. hozzászólást dbase-től. Ott tömörítve megadja a teljes cikket a nyomtatott áramkörrel és beültetési rajzzal. Ez a kevésbé gerjedős változat - igaz ennél a végtranzisztorokat külön rövid vezetékekkel kell csatlakoztatni. A másik változat nyak-ja is megtalálható. A differenciál erősítő tranzisztorait érdemes kisebb erősítésűre pl. BC640 p-n-p kicserélni. Az erősítő bemenete kis impedanciás kb. 5-10Kohm. (Feltételezem a tranzisztorok kivezetéseit tudod ohm mérővel azonosítani és a többi alkatrésszel együtt hibátlanul beültetni. Az elrontás kijavításában sajnos nem érek rá segíteni! Dolgozz hibátlanul ha ezt az áramkört választod - a te felelősed a kockázat vállalása.) https://www.hobbielektronika.hu/forum/120-w-os-hf-erosito-tip-tranz...l?pg=0
A hozzászólás módosítva: Dec 28, 2023
(#) Laci66 hozzászólása Dec 28, 2023 /
 
Sziasztok!
Pakolgatás közben ráakadtam két végfokra, ami kb. 2 éve került hozzám. Lassan kezdenem kéne velük valamit, de semmit sem tudok róluk. Tettem fel képet a "kapcsolási rajzot keresek" topikba. Ha valaki felismerné és segítene azonosítani megköszönném!
Következő: »»   2471 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem