Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   771 / 2493
(#) highand válasza Doncso hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Anno a Farkas épített egy negatív belső ellenállású tápot.
Na az embertelenül jól szólt, csak a vezérlése okozott problémát.

Erősítőtápnak is döbbenetes volt. Ma sem értem a dolgot, de listán van, egyszer rájövök.
(#) emersys válasza reloop hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igazán nincs mit.
Végre megoldódott az én gondom az ic-s clippet illetően.
Most már minden ok a végfokkal.
Még egy kapcsolás majd időközbe belekerül még, de most időm sincs már nagyon , és kedvem sem foglalkozni vele., sok volt ez a 4-5hónap amit rászántam....
de megérte. :yes:
Tegnap elvittem a garázsba és rátettem a nagy ládákra, hát mit nem mondjak, azért a két 800as toroid nem hazudik.
(#) Gyozo92 válasza emersys hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Ez szép lett! 2X mekkora is? Bocs, biztos leírtad már
Én is lassan de biztosan haladok 2x 500 wattossal, ami tranzisztoros, de közben egy 2x450 wattos fetes is terítékre került. FET VS tranzisztor.
(#) emersys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Amit műterheléssel mértem négyszögjellel, az 417W, 5.68 ohm-n, itt még teljesen szép az esésese a jelnek.
Nagyon sokat kísérleteztem vele de az MJL3281A tranyó lett végül a győztes...
Lenyűgöző amit produkált az áramkörben karakterisztika szempontjából.
(#) emersys válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én is megterveztem, illetve már csak átkéne h nézzem az 500as rajzát. Csak mert van hozzá trafóm, és lehet, hogy majd aktuális lex "valamikor"
Én személy szerint jobban kivagyok békülve a bipoláris hangjával. Lágyabbnak érzem vele a hangokat, és nekem zene hallgatás közben ez a legfontosabb.
De már pár feteset is megépítettem ugyh csak hajrá, megvan azoknak is az előnye!
(#) CoolZero hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Olyan kérdésem lenne, hogy mekkora trafot tekerjek enek az erősitőnek?
(#) Gyozo92 válasza emersys hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én megterveztem az 500-as rajzot. De biztos van benne hiba. Most van rendelésem, de az 3 hét alatt lemegy, és akkor teljes erővel ráfekszek a dologra.
Trafóm az egy EI vasas 45cm2-es trafó, külön tervezem dobozolni a mérete miatt, súlya miatt és a mágneses mezeje miatt.
450 wattos fetes sokkal olcsóbb, IRFP240-9240 3-3, 3-3 darab kell csak bele, míg az 500 wattosba 14 tranzisztor, aminek darabja 1000Ft- körül. És akkor még vegyél többet és válogasd őket. Kész vagyon.
(#) emersys válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
+-40V 10A 100W. Itt érdemes a feszt betartani.
Én egy 160w os toroidnál nem szánnék rá nagyobbat.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én a hídnak 300 wattosat adtam, ennek olyan 150 watt körül elég. De jóféle erősítő, 200 wattig ennek a hídaj a legjobb. (olcsóbb) Inkább a fesz esés ami idegesítő.
(#) CoolZero hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
a kapcsoláson 35V szerepel ha 40 V tekerek az nem lesz sok?
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
AC 40 voltot ne tekerj neki. ÉN véleményem szerint +,-40-42 volt DC-vel még biztonságos, a fölé nem menj!
2x30 voltot AC-t tekerj neki. Egyébként 36 volton adja le a 100 wattot. körülbelül (8 ohmon)
(#) Tomi20 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Szia

És hány ohmos hangszórót szeretnél hajtani vele?
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszönöm szépen.
A másik h nincs toroisnak valom ha rendes másikat tekerek az menyire gond? és ami még min az 22K beépíthető potméterem esetleg mivel hejetesithetem?
(#) CoolZero válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Öszintén még nem tudom azt utána fogom épiteni de szerintem 8Ohm lesz
(#) Tomi20 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Azért, mert adatlap szerint 4ohmos hangszórónál maximum +-30V, 8ohmosnál +-40V lehet a max tápfesz.
(#) Gyozo92 válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Jó az EI vasas is, de annak nagyobb a mágneses szórása, messzebbre kell tenni, vagy mágnesesen leárnyékolni. Oda a legegyszerűbb trimert tenni. De ezek a feszültségek 8 ohmon értendők, ha 4 ohmon akarod terhelni, akkor kicsit lejjebb kell venni. Vagy legalább is nem lehet 42 volttig menni
(#) midgardcoil hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Sziasztok!
Már korábban tettem fel kérdést egy készülő 2.1-es rendszerrel kapcsolatban,a mostani az volna,hogy melegedés (vagy bármi más) szempontjából szerintetek lehet-e probléma belőle,ha a mélyládába építem az erősítőt (4db TDA7294) trafóval,hűtőráccsal,mindennel együtt?
Köszi előre is,üdv!
(#) Gyozo92 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Én főleg hidaltat csináltam, és annak fix 41,6 voltot adok visszaesésmentes kapcs tápról, 8 ohmot szépen viszi, de túlhajtásnál nagyon fűt. 4 ohmon már nem jó. De ennél kicsit lehet többet adni 4 ohmon is. Sőt, valahol +,-50 voltot ír maxnak, de az már nagyon sok. Egysezr a hídnak adtam 46 - 47 voltot, és vitte ugyan, de visszavettem aztán +,-40-re.
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
köszi az infokat most néztem meg 8Ohmos lesznek a hangszorok. A 18ast fogom megépiteni 13cmes hangszorokkal, a másnesen szigetelés mire értendő még nem vagyok erősitő téren anyira otthon.
(#) CoolZero válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
LemaradtBővebben: Link
(#) Gyozo92 válasza midgardcoil hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
A gyártóknál is bevett szokás beletenni a subba az erősítőket. Az jól fog szólni. Gondolom egy híd a subnak, kettő a topoknak.
Azért az fog fűteni. Ha van benne rendes borda, ventilátor, és van kifelé szellőzése (nincs légmentesen bezárva) akkor nem lesz gond.
(#) Tomi20 válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Igazad lehet, de én biztos nem lennék nyugodt pl buliba, mikor 5-6 órán keresztül maxon szólna. Szerintem nem szabad semmit sem a tűréshatáron használni, mert előbb utóbb baj lesz belőle, és az is biztos, hogy a legrosszabbkor...
(#) reloop válasza emersys hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Helló! Örülök,hogy megoldódott a problémád. Nagyon igényes munkát végeztél
(#) emersys válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Azért is kezdtem ezzel: +-40V 10A 100W
Célszerű a +-40V választani tápfesznek, főleg h még a terhelő impodenciád sem adott! Én legalább is ezt tenném.
Attól a 4 Ohm-os hangszórónak semmi baja nem lesz, hogy +-40V a forrás feszültséged., ellenkezőleg, így a harmonikus torzítása is kitolódik valamelyest .
Értelemszerűen a 8 Ohm-s hangszórón nagyobb feszültség illetve áramnak kell esnie, hogy a teljesítmény kijöjjön nagyobb terhelő impodencián is.
Én építéskor leszimulálom a kpcsolást, vagy ha ic ről van szó, akkor érdemes a datasheet adataira hagyatkozni, és annak megfelelően megválasztani a legnagyobb terhelő impodenciához tartozó tápfeszt (értelem szerűen a teljesítmény függvényében).
Remélem tudtam segíteni.
Jó építést kívánok hozzá
(#) gesa válasza acdc hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Nem muszáj 42,5 V voltos én is + - 50V-ról hajtom ami ugye 2 x 35 V viszont akkor nincs akkor teljesítmény.De a 600 W-os trafó az mindenféle képen kell.
(#) CoolZero válasza emersys hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Köszönöm már folyamatban van ép most marodik
(#) midgardcoil válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Így lesz,ahogy mondtad,viszont itthoni használatra készítem,így nagyon hajtva sem lesz,de ventit nem terveztem belerakni.Légmentesen nyilván nem lesz zárva a szubcső miatt.Nagyon igényli a ventillátort?
(#) Gyozo92 válasza midgardcoil hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Eléggé tud fűteni... Én a hidat elég nagy bordára, (aktív hűtésű borda) tettem egy kb 2 wattos ventivel. Venti csak akkor jó, ha aktív hűtésre van tervezve a bordád. Ha passzív hűtésre van tervezve, akkor is segít, de nincs olyan jó hatásfokkal. Ha van szubcső, az cseréli a levegőt, de a bordát érdemes megfújni. Nem befújni, közvetlen a bordára szerelni. (remélem értitek)
Itt egy kép, én így csináltam:
Egyik megoldás hűtőtönk, másik egy jól ventizhető borda
(#) Gyozo92 válasza Tomi20 hozzászólására (») Márc 16, 2011 /
 
Ez így van, de a partyn csak tartalék erősítővel vagyok nyugodt, mert hogy magyarázod meg a népnek, hogy miért nem szól? Volt, hogy két tartalékot is vittem. De van egy jó kis Ágota DS300-asom, igaz, csak 2x150 watt, de a maga 1U magasságával könnyen elfér akárhol, és hálás kis szerkezet, ha épen tönkremegy a nagy. Persze akármikor tönkremehet akármi, de így nyugodtabb az ember. Főleg, ha esetleg fizetnek a hangosításért... Ezzel vigyázni kell.
Nekünk egyszer konferencia előtt tönkrement egy, és nem volt tartalék, mert máshol használták.Hát volt párverejtékes pillanat, amíg szerencsére gyors szerviz módján 3 perccel kezdés előtt sikerült helyre pofoznom. Vasárnap délután volt ráadásul, és a bolhapiacra mentünk gyors használt alkatrész után. Szerencsére csak pár apróbb dolog kellett, megkaptuk.
(#) Dj TSM hozzászólása Márc 16, 2011 /
 
Üdv mindenkinek

Volna egy kérdésem,épitek épp egy mosfet végtranyókkal üzemelö erösitöt.Nos ajánlott gate védö zenerdiódákat használni,benne van a kapcsolási rajzban is,de a mosfetek adatlapján aztirják,hogy magában a fetben már van ijen dióda.Szerintetek elhagyhatnám,mivel már csak ezek hiányoznak ahoz hogy kipróbálhassam.A fetek amiket használok 2SK135 és 2SJ50.A válaszokat elöre is köszönöm.
Következő: »»   771 / 2493
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem