Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   770 / 2489
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Már kétszer is írtam,hogy mérd meg az IC 9,10 lábain a feszültséget, abból rá lehetett volna jönni, hogy a némítás vagy a készenlét a hiba oka. Valószínűleg a kiforrasztás során megszűnt az átvezetés amit a gyanta tartott.
(#) potenciameter válasza acdc hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Nekem is van egy ilyen erősitőm, jó kis gép! Érdemes megépiteni!
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
3,6 voltot mértem rajta, ha zártam a mute-ot, akor ez 0 lett de sehogy nem szólt.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Itt lesz az eb elhantolva, a standby és a mute határértéke a datasheet szerint 3,5V. Fel tudnád húzni 5V-ra?
(#) Lázár Péter válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Na végre működik, csak a bemeneti jel szintjének nem szabad nagyon alacsonynak lennie. Addig állítgattam a dolgokat, hogy sikerült ahogy írtad a 40W-os potméterén kellett megtalálni csak a kellő beállítást. Didyman ötlete nekem is eszembe jutott, viszont lehet rontana a helyzeten, mivel maga a hangszín-hangerő szabályzás önmagában is csökkentené a jelet. És mivel így is kell a bemenetre kakaó, akkor még több szükségeltetne. De hát nem vagyok szakértő, de mivel már működik marad így. A segítséget és ötleteket köszönöm
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Hogyan kéne felhúznom 5 voltra? De most megy, majd rámérek megint, hátha több lett azóta. De ha nem, akkor is érdemes lenne felhúzni. Nem én fogom használni, ne menjen tönkre a srácnál.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Kérlek adj egy rajzot a kapcsolásodról, hogy tudjak hivatkozni.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Innen le tudod tölteni, ez az.
Ez
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
A tápfeszültséged +/- 20V ? Akkor kap a mute 3,6V-ot.
Van egy feszültségosztó a + táp és a test között 22k és 4,7k ellenállásokból. A 22k helyére tegyél kisebbet, 10-15k megoldja problémát.
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
csak most 20, már ráraktam a rendes trafójára, +,- 39 körül. De Próbáltam arról is, és akkor arról se akart indulni. Pedig nyomtam neki felfelé, +,- 45-ig mertem menni. De semmi. De szerencsére megoldódott.
(#) reloop válasza Gyozo92 hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Ide írtam a tda7294 stand-by és a mute vezérlő feszültségeit.
(#) acdc válasza potenciameter hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
Hali!
Igen én is erre gondoltam, ezért is kértem el minden dokumentációt róla. Ha jól értelmezem a táp résznél 2*42,5 V-os trafó kell ami 625 W?
(#) Gyozo92 válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2011 /
 
THX
(#) ethosz2 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Na mivan nálad is a labortáp lett a nyerő? Mihez használtad?
(#) highand válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Szerintem is a labortáp, már vagy 5 éve beletörődtem...
(#) Doncso válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ez egy rendes labortáp, csak feszültséggel is vezérelhető a kimenete, hát én megvezéreltem hangfrekivel. Ezt meg kell hogy hallgassátok, döbbenet.
(#) ethosz2 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Baaszus! ne szívassál má ez komoly?

Valami bővebbet? Milyen labortáp ez?
(#) Doncso válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ez halálosan komoly. +--os labortáp, programozható, stb, elég komoly.
(#) ethosz2 válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Akkor jó volna, ha letöltenél hozzá egy szervízkönyvet és kiszednénk a lényeget.
(#) Doncso válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Megszólalt, igen, egyenlőre nem túl hangos, mert szerintem kevés neki a hangkari kimenete, de van hátul egy +-1V bemenete, majd megzavarom arról. De a hangja nagyon jó, tényleg.
(#) Doncso válasza ethosz2 hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Kapcsolási rajzot nem találsz róla, ha igen, akkor fizetek érte. Epcos BOP 20-5M
(#) Doncso válasza highand hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Megdöbbentem ám rendesen, aztán egy akkorát röhögtem, de nagyon jópofa, a hangja meg tényleg érdekes nagyon. Nekem tetszik.
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Mind a kettőt elhoztad Imitől?
(#) Doncso válasza szamóca hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Nem. A hibásat vettem meg és megjavítottam. Imi nagyon korrekt volt, árba, mindenbe. Nagyon hálás is vagyok érte.
Szerk : Vagyis te vetted meg nekem
(#) szamóca válasza Doncso hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
Ez egy ME vizsgáló spéci cucc.
Nem mondta hogy azt adja el.
Nálam is van valami doboz, amiről azt se tudom micsoda.
(#) CoolZero hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Már kérdeztem a saját topikjába de senki nem válaszolt...hogyan lehet kimérni egy TDA7294-es ic-t hogy müködőképes-e?
(#) szamóca válasza CoolZero hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
A tápfeszeket ellenőrizni a lábaknál, a kimeneti DC-t szintén, a bemeneten a jel megléte, ill. a mute, stby helyes bekötése esetén vonyítania kell. Ha nem kuka.
(#) CoolZero válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 15, 2011 /
 
köszi szeretem ezt a forumot már elég sokat vagyis nagyon sokat tanultam inen
(#) CoolZero hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
szerintetek érdemes megépiteni ezt a kapcsolást? amugy a másiknak a táp baja volt meg is indult megy is szépen maximumon igaz kicsitt torzit de enyhe..... csak elajándékoztam a kis unokatesomnak
(#) reloop hozzászólása Márc 15, 2011 /
 
Kiegészítettem a Quad 405 erősítőmet egy clip indikátorral. A led jelzi, ha a kimenet csúcsértéke és a pillanatnyi tápfeszültség között 3V-nál kisebb a különbség.
Köszönet az ötletadó emersys kollégának

Clip 01.jpg
    
Következő: »»   770 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem