Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítőhöz való hangsugárzó védelem (koppanásgátló)
Lapozás: OK   161 / 193
(#) krisz69 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
köszönöm. csak ennek 8 lába van . a rajzon 6 lábú. bár ez is megfelel ha lecsípem a 2 lábat.
(#) user1914 válasza krisz69 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Hi!
Én nem raknék bele olyan kis érintkező pogácsás relét. Inkább egy ilyen két érintkezős relét tennék a kapcsolásba. A lomexbe is kapható olcsón.
Üdv. M.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2016
(#) Alkotó válasza user1914 hozzászólására (») Szept 5, 2016 /
 
Jó a relé, magam is használom, csak ügyeskedni kell a lábakhoz szükséges rések kivágásával.
Hasonlóan jó lehet 2 db G2R-1 típus is, amiben csak 1 db morze van, jó nagy pogácsával (a tekercsellenállás így duplán jelentkezik).
(#) Alkotó hozzászólása Szept 27, 2016 /
 
Készítettem egy SMD-s paneltervet is. Ide tettem, mert ide készült.
(#) szikorapéter hozzászólása Szept 29, 2016 /
 
Üdv. Találtam itt a fórumban egy kapcsolást,amit szeretnék megépíteni APT-100 típusú stereosított erősítőmhöz (2 végfok került egymás fölé+4x4700µF puffer...stb). Megvettem hozzá az alkatrészeket,de a boltban csak 3db 22kohm-os ellenállást kaptam a többi 3 20kohm-os. Ha ezekkel összerakom is megfelelően fog működni,vagy mindenképp a 22kohm-os kell bele? A válaszokat előre is köszönöm. A BD137 helyett 139 kerül be,de ez ott nem jelent problémát ő csak a relét hajtja meg. Reléből lehet 2 db-ot párhuzamosan használni? Persze mindkettő kap védődiódát,de nem találtam itthon 2 áramkörös relét,csak olyat aminek 1 kapcsoló része van.

vedelem1.gif
    
(#) 13_Balu50 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Szia!Nekem több ilyen hasonló példány teszi a dolgát, csak 24 V -os relével. a 12 V-os nál a BD melegszik rendesen.
A hozzászólás módosítva: Szept 29, 2016
(#) szikorapéter válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Leginkább az ellenállásokat nem tudom hogy jó lesz-e így.
(#) 13_Balu50 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Abban nem nyilatkozom, de ha 12 v-os lesz a reléd , legyen minél nagyobb a belső ellenállása, mert a BD nem fogja bírni.
Én a mellékletben lévőt építettem meg, gyakorlatilag bármilyen végfokhoz jó pár ellenállás változtatással.
(#) szikorapéter válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
18V egyenfeszültségű behúzóval rendelkező relé jó ha 2db-ot párhuzamosítok?
(#) 13_Balu50 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Akkor 18 V-os zéner kell bele, mármint az általam linkelt kapcsolásba, de nem tudom mennyi a a behzzó tekercs ohmos ellenállása, de ha kettőt párhuzamosan kötöd egyből fele lesz.
(#) szikorapéter válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Egyenlőre újra kell terveznem a nyákot hozzá sprint layout-ban,aztán még kiszedni a reléket.
(#) 13_Balu50 válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Egy 24 V-os dupla soros RECO relé, egyszerre tudja mindkét végfokot kapcsolni, vagy megszakítani ha kell.
(#) szikorapéter válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Rendben,akkor majd 2 relével próbálom. Írok ha valami nem jönne össze.
(#) Alkotó válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Több jellemző is szóba került, amik össze is függenek egymással, de azért mégis a relén folyó áram alapján lehet véleményt mondani. Ha a relét párhuzamosan kötöd, akkor ez az áram duplázódni fog.
Esetleg 2 db 12 V-os relé sorba kötésén is érdemes lehet elgondolkodni, mert így az áram nem duplázódik, hanem marad az 1 relényi érték. (De ezzel kapcsolatban lehet találni egy gyenge ellenérvet is, mert csak akkor lesz a dolog rendben, ha a két relé tekercseinek paraméterei azonosak.)
Ha még nem fogtál neki a panelnek, találhatsz itt egyéb kapcsolásokat is.
(#) szikorapéter válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
A panelnek nem fogtam neki még túlzottan,viszont bajosabb hogy az alkatrészeket már ehhez a kapcsoláshoz vásároltam meg.
(#) lóri válasza szikorapéter hozzászólására (») Szept 29, 2016 /
 
Elvileg többször volt róla szó, hogy ez eléggé hervadt kapcsolás, nem érdemes megcsinálni, a BSS-ről meg általában semmit..
(#) 13_Balu50 válasza lóri hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Szia!
Nem értem mi vele a gond? Az általam belinkelt kapcsolás több erősítőben tökéletesen működik, sose volt még vele gond, csak hozzá kell igazítani a végfok tápfeszültségéhez, a magyarázatban lévő ellenállások változtatásával. Mint korábban is írtam, 24V-os relé kell bele és ennyi.
(#) reloop válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 30, 2016 / 1
 
Szia! A BSS rajzon a BD-s tranyó kollektora +12V-on van, míg az RT-s rajzon +24V-nál kellően nagyobb feszültségen és itt a probléma gyökere.
(#) 13_Balu50 válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Igen én is szenvedtem vele, mert csak 12V-os RECO dupla soros reléim voltak. Aztán beszereztem 24V-os relét, és minden gondot megoldott. A 12 V relével mindkét kapcsolás szerintem felejtős.
(#) lóri válasza 13_Balu50 hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Szia!
Nem tudom, de mintha Proli007 is mondta volna erre a rajzra, hogy több sebből vérzik, és többször ki lett tárgyalva, hogy miért nem jó. Aztán lehet, hogy keverem egy másikkal.
(#) reloop válasza lóri hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Ez az a BSS rajz amivel rendre becsődölnek a kollégák. Nem értem honnan kerül elő, miközben a téma tele van kidolgozott, lepróbált áramkörökkel.
(#) lóri válasza reloop hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Igen, én sem értem, hogy miért nem néznek körül itt. Van, vagy 6-8 jól dokumentált, kipróbált áramkör. Proli007, Skori, Májki, meg te is csináltál, ezek jutottak eszembe hirtelen.
(#) krisz69 válasza lóri hozzászólására (») Szept 30, 2016 /
 
Bss elektronikás tervek nagy része nem való semmire !
(#) Karcsiiik hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Sziasztok.Bővíteném a palettát.Nekem ilyen van.Nyák-rajz sajna nincs róla.
(#) Alkotó válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Kipróbáltam a védelmet. Nálam a tényleges AC feszültség 17 V, amiből közel 22,5V jut a relékre bekapcsolt állapotban.
A DC-re minkét polaritással kipróbálva, már 1V-nál stabilan reagál, csak a kikapcsoláshoz kell kb. 1,5-2 másodperc. 10V nagyságrendnél szinte azonnal old.
Nem volt kéznél 9,1V-os SMD zénerem ezért először a nélkül próbáltam ki (így is működik), de jobb a békesség alapon, bepatkoltam egy lábas példányt. A fotón riasztóan nagynak tűnik, az a kis üveg alkatrész.
Ha már gányolás, akkor a csatlakozókkal sem bajlódtam, odaforrasztottam amit kellett. Nem elegáns megoldás, később ezt ki is fogom váltani a normális csatlakozókra, de most a próba kedvéért nem vacakoltam vele.
(#) Ge Lee válasza lóri hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Tettem fel nagyon régen én is egyet, az 12V-os, mert az a fesz szinte minden dobozban megtalálható, ahogy a 12V-os relé is a fiókban. És bármilyen legyen is igazán akkor véd, ha a nyugvó érintkező a testre van kötve. Úgy még véletlenül sem lehetnek olyan anomáliák, hogy egy 80-90V-os tápfesz ív formájában tovább folyik a hangszóró felé.
(#) Karcsiiik hozzászólása Okt 5, 2016 /
 
Sziasztok.Két hozzászólással feljebb amit képet feltettem,lenne róla kérdésem.Kikapcsoláskor pattan a hangszóró.Nem akkorát mint a védelem nélkül,de pattan.Elvileg ,ha megszűnik a váltóáram,akkor leold a relé.A végfok trafójáról kapja a váltót.Az előfok külön trafóról megy.Esetleg megprobáljak arról adni neki váltót?
(#) reloop válasza Karcsiiik hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Szia! Lehet, hogy a hálózati kapcsolóban húzott ív okozza. Itt egy megoldás.
A kondi legyen 400V feszültségtűrésű és illik vele párhuzamosan 1M 2W ellenállást is kötni.
(#) Karcsiiik válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Oké.Köszönöm.Megpróbálom.
(#) metabo123 hozzászólása Okt 12, 2016 /
 
Sziasztok!
Az 1. mellékletemben szereplő (pirossal bekarikázott) hangszóróvédelem létezhet, hogy csak a pozitív tápfeszültség kiülésére aktiválódik? Kipróbáltam egy 9V-os elemmel, és csak abban az esetben reagált a védelem ("prellegett" a relé érthető módon), ha az elem negatív pontját a hangszóró kimenet "-" (fekete) érintkezőjére, a pozitívat a "+" (pirosra) tettem. Fordítva nem. Még egy infó: a végfok az összes hozzá tartozó alkatrésszel el lett távolítva a panelról (lásd 2. ábra pirossal bekeretezett alkatrészek), egy VF2-t szeretnék a helyére.
Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Okt 12, 2016

1.JPG

2.JPG
   
Következő: »»   161 / 193
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem