Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   119 / 137
(#) pipi válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
(#) Jonni válasza icserny hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Köszi
Idézet:
„Az ADC előtti analóg rész elég gagyi, kalibrálás nélkül nem lehet komolyabb mérésekre használni.”
Pontatlanab az arduinonál? Vagy ugyanaz a szint? Az RTC van olyan pontos mint a DS3231?
(#) pipi válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Olvasgasd, amit küldtem, benne van a linearitás is
Az RTC sajnos nem egy olyan óra mint a DS...
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) Elektro.on hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Én per pillanat az http request -ből a paraméter kivadászásával küszködök.
GET metódussal gyönyörűen megy, de ugye ez elvileg látszik az URL -ben.
POST metodussal pedig teljesen véletlen szerűen működik.
Űrlapon hat paramétert küldök. Mivel a paraméter nevének szűrésével soha nem adott vissza használható értéket, ezért megszámoltattam vele a bejövő paramétereket. Egymás után többször kértem le az oldalt és küldtem vissza a teljes formot kitöltve. Mindig csak 2-4 paramétert talált. Na ezt index alapján kiírattam. Meglepő volt az eredmény. Az első paraméter mindig átjött, de hozzá fűzött a többiből is valamennyit. Az alul lévő log -ban látszik, hogy az első paraméter vége a 4. paraméter neve. A második paraméter neve viszont a 4. értéke lett. És ez minden lekéréskor véletlen szerűen módosult.

Idézet:
„14:11:16.969 -> paraméterek összesen : 3
14:11:16.969 -> Param name: SSID
14:11:16.969 -> Param value: DIGI-*****
14:11:16.969 -> Pass=jhdhdhhyhs
14:11:16.969 -> url_first=http://api.thingspeak.com/update?api_key=YOUR_WRITE_API_KEY
14:11:17.015 -> url_second=
14:11:17.015 -> ------
14:11:17.015 -> Param name: field2
14:11:17.015 -> Param value:
14:11:17.015 -> url_last=333jsuszs
14:11:17.015 -> up_int=20
14:11:17.015 -> snd_button=Send
14:11:17.015 -> ------
14:11:17.015 -> Param name: body
14:11:17.015 -> Param value: Save settings
14:11:17.015 ->
14:11:17.015 -> ------”



szerk.:

Ugyan ez GET metódussal ( semmi más nem módosult) :

Idézet:
„14:52:49.961 -> SSID : DIGI-*****
14:52:49.961 -> pass : jelszó
14:52:49.961 -> URL 1 : http://api.thingspeak.com/update?api_key=YOUR_WRITE_API_KEY
14:52:50.007 -> URL 2 : hdhdhdhd
14:52:50.007 -> URL 3 : blablahhhhh
14:52:50.007 -> Inerval(min) : 35”
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) Jonni válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Olvastam az oktatóanyagot. Nem valami fényes az analog mérés.
(#) icserny válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Az RTC nincs olyan pontos, de WiFi-n keresztül egy NTP szerverről bármikor le lehet kérni a pontos időt.
(#) Jonni válasza icserny hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
OK. Köszi a segítséget.

Még emésztem a dolgot.
(#) andyka hozzászólása Márc 2, 2022 /
 
Segitségre lenne szükségem
Egy „ESP_AsyncFSBrowser” (link) kódba szeretném egy „DigestAuthentication” -t beépiteni (a „Basic” az ok) de sajnos sehol nem találtam semmi példát.
Esetleg tudtok segiteni ?
(#) Elektro.on hozzászólása Márc 4, 2022 /
 
Most kezdek agyhígulást kapni az ESP12 -től.
Szépen összeraktam minden részt. Külön-külön még ment is. Kicsit szépítgettem és valamiért az az eset történt, hogy ESPasyncwebservert használva csak AP oldalon jelenik meg a tartalom, és nem is tölt fel adatot a Thingspeakre, pedig korábban megtette. Konzolba kiíratom a feltöltő URL-t amit összeállít de mégsem megy. Pedig az URL-t kimásolva gépen böngészőbe gyönyörűen feltölti az adatot.

Előlről kell kezdenem a keresgélést. WiFi.mode(WIFI_AP_STA) esetén miért csak AP módban látom a tartalmat? Szerintem valamit nagyon benéztem.
(#) gapati válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Szia!
Megkaptam az AHT20-BMP280 "párost". Ez sem az igazi! A BMP280 hőméröje ugyanolyan ****, +4fokkal többet mutat a valós értéknél.
Van 2db DS18B20 fémházas szenzorom, azok teljesen egyforma értéket mutatnak, ezért ezt veszem etalonnak. A kép bal felső értéke ebből a szenzorból származik. Mellette egy to92 tokos DS18B20. Már itt is van szórás, de ez legalább nem melegszik. Balra lent az AHT20 értéke látható, ez sajnos melegszik a bekapcsolást követően. Lesz hamarosan még AHT25 erre azt mondják "high precision", hát majd meglátom.

Üdv: gapati
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2022
Moderátor által szerkesztve
(#) Elektro.on válasza gapati hozzászólására (») Márc 6, 2022 /
 
Az ATH25 re is kíváncsi leszek.
Én is eddig a DS18B20 -at találtam a legalkalmasabbnak a méréshez. DHT22 -őt még nem próbáltam. Most más gonddal küzdök mint a feljebb lévő hozzászólásomban látod.

Bár a mai nap HP Z420 alaplapot műtöttem USB3 problémával. Az legalább sikeres volt.
(#) Elektro.on válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Probléma megoldva!
Tanulságként azért leírom mi ment félre.
A kis projektem úgy működne, hogy gombnyomással indítok egy AP -t , erre felcsatlakotzva bejönne egy beállító oldal. de ugye, hogy egyszerűbb legyen az élet (beállításkor) felraktam egy DNS szervert is. Annak "rendje módja" szerint egy jó példa alapján. Ott még meg is tetszett, hogy nem egy találomra kapott IP -t használ, hanem a jól bevált 192.168.1.1 -et.
Na itt volt a baj. Ugyanis mikor felcsatlakozott STA módban a routerre szegénykémnek az agyában ot volt a belső AP IP cím ami megegyezett a router által osztott getway -el. Ezt nem tudta külön választani és ezért nem talált ki a külvilágba. Pedig annyira szerettem volna, hogy feltöltsön adatot a felhőbe, hogy még borús időben ki is lógattam az ablakon.
(#) andyka válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Vannak ilyen melléfogások, akaratlanul is.
Azt elértem hogy web felszinről (AP) beállítom a port számot amin kapcsolodjon ujrainditas után.

Szerintetek lehetseges az hogy STA es AP módba külömböző port számon fusson egy ESP ?
Például STA modba 64 ezer valamennyi és ugyanakkor AP modba 80 ?
(#) Elektro.on válasza andyka hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Azt nem tudom, de ha ESPasyncwebserver -t használsz lehet szűrni melyik oldalról jön a kérés.
Ilyen módon:
  1. void handleRoot(AsyncWebServerRequest *request) {
  2.   if (ON_STA_FILTER(request)) {
  3.   request->send(200, "text/plain", "Server STA mode!");
  4. } else {
  5.   request->send(200, "text/plain", "Server AP mode!");
  6. }
  7. }

Én most azt csináltam, hogy gombnyomással AP+STA módba megy. AP oldalon megkapom a beállítós web oldalt, STA oldalon Json -ban a mérési értékeket. Ezenkívül feltölt Thingspeak-ra.
Ha STA oldalról akarom direkt linkel lekérni a .css, .js, vagy a XMLHTTPrequest -hez tartozó részeket, akkor csak udvariasan megkér, hogy rakjam az eszközt beállítási módba és csatlakozzak a beépített szerveréhez.
A hozzászólás módosítva: Márc 7, 2022
(#) Elektro.on válasza andyka hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Most, hogy gondolkodom szerintem csinálhatsz a szerverből is kettőt mikor példányosítod.
Nem próbáltam, de valahogy így gondolnám:
  1. AsyncWebServer server__1(80);
  2. AsyncWebServer server__2(641234);
(#) andyka válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 7, 2022 /
 
Ez így jól hangzik (valahol még láttam), de parositani kellene a ket servert külön-külön, egyiket az AP-ra es a masikat az STA-ra. Ezt a párosítást nem tudtam akkor sem elképzelni.
Valojába nem akarom hogy más-más tartalmat jelenítsen meg az AP és az STA, csak külömböző port számjai legyenek.
(#) Elektro.on válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Szia!
Nem mondom, hogy teljesen értem ennek a kívánságodnak az okát, de ha meg kellene oldanom így tenném csak kód részlet, nem teljes!:

  1. #include <ESP8266WiFi.h>  
  2. #include <ESPAsyncTCP.h>
  3. #include <ESPAsyncWebServer.h>
  4.  
  5. AsyncWebServer server__1(80);                  // AP oldalról
  6. AsyncWebServer server__2(64123);               // STA oldalról
  7.  
  8.  
  9. void setup() {
  10.  
  11.  // csak az AP oldalra ad helyes választ
  12. server__1.on("/", HTTP_GET, [](AsyncWebServerRequest * request) {        
  13.  
  14.     if (ON_AP_FILTER(request)) {
  15.  
  16.         request->send(200, "text/plain", "Server AP mode!");
  17.          
  18.     } else {
  19.        
  20.         request->send(404, "text/plain", "404: Not found");
  21.     }
  22.   });
  23.  
  24.  // csak az STA oldalra ad helyes választ
  25. server__2.on("/", HTTP_GET, [](AsyncWebServerRequest * request) {      
  26.     if (ON_STA_FILTER(request)) {
  27.  
  28.         request->send(200, "text/plain", "Server STA mode!");
  29.          
  30.     } else {
  31.        
  32.         request->send(404, "text/plain", "404: Not found");
  33.     }
  34.   });
  35.  
  36.    server__1.onNotFound(handleNotFound);
  37.    server__2.onNotFound(handleNotFound);
  38.  
  39.    server__1.begin();
  40.    server__2.begin();
  41. }
  42. }
  43.  
  44. void handleNotFound(AsyncWebServerRequest * request) {
  45.   request->send(404, "text/plain", "404: Not found");
  46. }
  47. void loop(){
  48. }


Természetesen a hivatkozás mindkét esetben mutathat ugyan oda. pl. :
  1. request->send(SPIFFS, "/index.html", String(), false );
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
(#) andyka válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Egy kicsit „kerülős”, de nagy a valoszinűsége hogy müködne. Lessz egy annyi időm hát kiprobálom.
Az „ok” az lenne hogy AP használatba ne kelljen használni a port szamot, csak egyszerűen IP-t, például 11.11.11.11
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
(#) Elektro.on válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Vagy DNS t.
Nekem pl amit most kiraktam szenzort az udvarra annak a beállító menüje http://sensor.set címmel hívható.
(#) andyka válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Nem tudom, talán még mindig nem tettem magam telyesen érthetővé (olykór nehéz írásba kifejezni egyet és mást).
A helyzet az hogy egy szilárd tüzelésű kazán automatizálásáról van szó - LOLIN32PRO. Néha áramkimaradás van és akkor nem mükődik a router amihez csatlakozik. Na ekkor kell az AP üzemmód, ahól elszeretném hagyni az 5 számjegyű port számot. Lényegébe csak szépséghiba.
(#) Elektro.on válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Lényegében ez a szenzor nekem is egy ilyennek a része lesz, csak gáz fali kazánnal, plusz a kút szivattyú vezérlést is intézi majd a kis központ.
De ez a külső szenzor távolabb van, azért a routerhez csatlakozik mert az picit erősebb.Amúgy a központ egy nextion HMI vel AP+STA módban lesz, STA mód kell, hogy mobilról is vezérelhessem a dolgait vagy éppen PC ről. De a kazán és a kút vezérlése ennek az AP -jéhez fog csatlakozni. Rövid Json adatcsomagokkal beszélgetnek majd.
(#) dB_Thunder válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Minek egy kazánnak net? A fűrészpor adagolóm is elvolt net nélkül!!
(#) Elektro.on válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
A kazánom megy majd net nélkül, de ha kedvem támad az ország másik feléből emelni vagy éppen csökkenteni a beállításon akkor megtehessem. Avagy indítom a kert locsolását ha elmarad a beígért eső és én jó messze vagyok otthonról.
(#) andyka válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Hmm, nextion. Na és mi a vezérlő ?
Nálam az LCD, egy sima ILI9341 a következő lépés lenne 3-4 nyomógombbal.
(#) andyka válasza dB_Thunder hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Mert hogy lássam néha hogy müködik. Füti a házat, mühelyt, garázst és ugyanaz a vezérlő müködtené még a „sörkollektórt” amit a lemez fedél ad + az ajtókat, esetleg ha sikerül még egy két mozgásérzékelőt.
NAGY TERV
(#) Elektro.on válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Eredetileg egy nagyobbacska PIC -el gondoltam, de most inkább egy ESP32 vel oldom meg.
Kapásbol ott a BL, BLE, WIFI AP-STA. 240MHz két mag.

Kijezővel már korábban foglalkoztam, csak ugye a folyamatos idő hiány...

Fotók...
(#) andyka válasza Elektro.on hozzászólására (») Márc 8, 2022 / 1
 
Ja. Egyelőre a pince az külön van egymagába egy Wemos Mini-n, de azt is rá akarom erőltetni a kazánvezérlőre.
Az öntöző (ami vezérli a ház vizellátását is) az külön is marad.
webfelszin fotok a monitorrol vágva
A hozzászólás módosítva: Márc 8, 2022
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Nekem is előfordult, hogy egy ESP leesik a hálózatról, ugyanis a áramkimaradáskor a router újraindul, de az ESP ezt nem érzékelte.
A javaslatom az, hogy a modul x időnként pingelje meg a routert. Ha nem találja, indítsa újra magát, például reboot.
(#) Elektro.on válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 8, 2022 /
 
Nekem adat küldés előtt van ellenőrzés.
Ha leszakadt próbálkozik reconnect -el, ha nem megy akkor reboot.
(#) andyka hozzászólása Márc 15, 2022 1 /
 
Jo reggelt,
Csak ugy megkérdem, valaki már dolgozott ezzel ?
Következő: »»   119 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem