Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   118 / 137
(#) Travolta válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 10, 2022 /
 
Idézet:
„nem csak a ledek számát kell beállítani, hanem, hogy melyik pin legyen a kimenet. Ezeket is beállítottad?”
Ezzel mi a helyzet?
(#) trickentrack válasza Travolta hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Persze, több pinen is próbáltam, ugyan az a jelenség.
(#) GPeti1977 válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Nem muszáj elhinni amit irtam, de az a különbség hogy nekem van egy 800 ledes kijelzőm espvel ami stabilan működik, neked meg nincs.
(#) trickentrack válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 11, 2022 /
 
Meg fogom próbálni, csak azt találom furcsának, hogy masnak működik nélküle, megnéztem vagy 10 videót a témában, közülük egy helyen láttam csak szintillesztőtt.
(#) trickentrack hozzászólása Jan 11, 2022 /
 
Kicsit vissza rajzoltam a vezetosavokat. Itt ket szembeforditott diodat alkalmaztak. Nem igauan ertem, hogy miert, bar nem igauan ertek hozza. Ha a ket dioda "kozul" kapja a tapot a szalag akkor tokeletesen mukodik! Koszonom a tanacsokat!
A hozzászólás módosítva: Jan 11, 2022
(#) trickentrack válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 19, 2022 /
 
Szia, sikerült beszereznem az ICt, hogy is kéne bekössem?
Ahogy én értelmezem, 1,10,19es láb GND, 20as 5v, a kettes láb az esp kimenete, 18as pedig a szalag. Jól értelmezem? Esetleg valami ellenálás vagy kondenzátor kell valahova?
(#) Dempsey hozzászólása Jan 22, 2022 /
 
Sziasztok!
Vettem egy ilyet. Szeretnék AT parancsokkal kommunikálni vele, de nem működik. Gondolom alapból nem olyan firmware van rajta. Tud valaki küldeni egy megbízható firmware-t? Kerestem párat de nem igazán működik egyik sem.
(#) icserny válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Én nem használok AT parancsokat, de a gyártó honlapjáról letölthetővel próbálkoznék, valószínűleg ez lesz az: ESP8266 IDF AT Bin

Egy fórumon arra is felhívják a figyelmet, hogy az AT parancsokat CR és LF karakterekkel kell lezárni.
(#) GPeti1977 válasza trickentrack hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Pontosan milyent is? A 74HCT jó csak a 74HC nem, annak ugyanolyan bemenetet van mint a ledszalagnak.
(#) trickentrack válasza GPeti1977 hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
HCT, de idő közben megcsináltam, eddig működik.
(#) nedudgi válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 22, 2022 /
 
Nagyon kevés olyan szituációt tudok elképzelni, ahol az ESP* az AT parancsokkal használható a legoptimálisabban. Manapság a legtöbb modul már eleve Lua szoftverrel kerül eladásra. Én mindegyiket csípőből átprogramozom Annexre, így a fő processzor terhelése is csökken.
(#) Dempsey válasza nedudgi hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Köszi!
Megnézem ezeket a szoftvereket amiket írtál. Eddig csak AT parancsokkal beszélgettem az ESP-kkel úgy hogy PIC-el küldtem nekik parancsokat.
(#) Elektro.on válasza Dempsey hozzászólására (») Jan 25, 2022 / 1
 
De akár Arduinó környezetben is programozhatod.
Icserni fórumtársunknak van egy hatalmas szépen kidolgozott oktató anyaga, amit volt szíves korábban itt megosztani velünk.

https://www.hobbielektronika.hu/forum/topic_post_2451516.html#2451516
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2022
(#) Dempsey válasza Elektro.on hozzászólására (») Jan 25, 2022 /
 
Köszi szépen!
(#) gapati hozzászólása Feb 6, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek! Már lassan 1 hete "küzdök" egy problémával. Szeretnék egy időjárás állomáshoz hasonló fűtésvezérlőt készíteni. Lokális WiFi hállózat NodeMcu-val (szerver), és ESP-01 Kliensekkel. A NodeMcu kapcsolgatná a fűtés relay-jet, kapna még egy 3,5" SPI-s kijelzőt, amin kiírná a kapott hőmérsékleti értékeket. Az ESP-01-eken lenne egy BME280 szenzor, ami adná, a hőmérsékletet, páratartalmat, légnyomást(ha már egyszer tudja).
A szerver már nagyjából működhetne is. A BMP280 szenzor nem akar életrekelni. Az adafruit könyvtárat szerettem volna használni. de valahogy az I2C nem kerek valamiért.
(Próbából a NodeMcu D1 (SCL), D2 (SDA) -ra teszem a szenzort.)
Több példaprogit is néztem már, semmi extra nincs, mind szinte ugyanazt a lépéseket tartalmazza.

Idézet:

#include <Wire.h>
#include <Adafruit_Sensor.h>
#include <Adafruit_BME280.h>

Adafruit_BME280 bme; // I2C
//Adafruit_BME280 bme(BME_CS); // hardware SPI
//Adafruit_BME280 bme(BME_CS, BME_MOSI, BME_MISO, BME_SCK); // software SPI

unsigned long delayTime;

void setup() {
Serial.begin(9600);
Serial.println(F("BME280 test"));

bool status;

// default settings
// (you can also pass in a Wire library object like &Wire2)

//wire.begin(sda scl);
//wire.begin(D2, D1);
//wire.begin(4, 5);

status = bme.begin(0x76);
if (!status) {
Serial.println("Could not find a valid BME280 sensor, check wiring!");
while (1);
}

Serial.println("-- Default Test --");
delayTime = 1000;


Ha I2C scannert "futtatok" az látja a 0x76 című szenzot. (Az I2C scanner csak a Wire.h-t használja)
A fenti prog. a status-ra 0-t ad vissza és nem kapok adatokat a szenzortól.
próbáltam a Wire.begin sorokat is de azzal sem müködik.
Szkóppal nézve az SDA SCL lábakat történik valami "adatvándorlás", de nem tudom mi.
A programkörnyezetről: Win10 op.rendszer, A legújabb Arduino IDE 1.8.18 változat, a legújabb Adafruit könyvtárak.
Valakinek lenne valami ötlete, mit kellene megnézni még?
Köszönettel: gapati
(#) Elektro.on válasza gapati hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szia!

Hasonló projektben vagyok én is, csak az állandó idő hiány.
A BME280 vagy BMP280 szenzor hőmérséklet adata pontatlan. Ebben a topikban kitárgyaltuk a tapasztalatokat. A linktől olvasd végig.

Én a "BMP280_DEV-master" lib -et használom II2C bus-on.
Nekem a mintakód működik:
  1. /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  2. // BMP280_DEV - I2C Communications, Default Configuration, Normal Conversion
  3. /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  4.  
  5. #include <BMP280_DEV.h>                           // Include the BMP280_DEV.h library
  6.  
  7. float temperature, pressure, altitude;            // Create the temperature, pressure and altitude variables
  8. BMP280_DEV bmp280;                                // Instantiate (create) a BMP280_DEV object and set-up for I2C operation (address 0x77)
  9.  
  10. void setup()
  11. {
  12.   Serial.begin(115200);                           // Initialise the serial port
  13.   bmp280.begin();                                 // Default initialisation, place the BMP280 into SLEEP_MODE
  14.   //bmp280.setPresOversampling(OVERSAMPLING_X4);    // Set the pressure oversampling to X4
  15.   //bmp280.setTempOversampling(OVERSAMPLING_X1);    // Set the temperature oversampling to X1
  16.   //bmp280.setIIRFilter(IIR_FILTER_4);              // Set the IIR filter to setting 4
  17.   bmp280.setTimeStandby(TIME_STANDBY_2000MS);     // Set the standby time to 2 seconds
  18.   bmp280.startNormalConversion();                 // Start BMP280 continuous conversion in NORMAL_MODE  
  19. }
  20.  
  21. void loop()
  22. {
  23.   if (bmp280.getMeasurements(temperature, pressure, altitude))    // Check if the measurement is complete
  24.   {
  25.     Serial.print(temperature);                    // Display the results    
  26.     Serial.print(F("*C   "));
  27.     Serial.print(pressure);    
  28.     Serial.print(F("hPa   "));
  29.     Serial.print(altitude);
  30.     Serial.println(F("m"));  
  31.   }
  32. }
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) Elektro.on válasza gapati hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szia!

Hasonló projektben vagyok én is, csak az állandó idő hiány.
A BME280 vagy BMP280 szenzor hőmérséklet adata pontatlan. Ebben a topikban kitárgyaltuk a tapasztalatokat. A linktől olvasd végig.

Nekem a mintakód működik:
  1. /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  2. // BMP280_DEV - I2C Communications, Default Configuration, Normal Conversion
  3. /////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
  4.  
  5. #include <BMP280_DEV.h>                           // Include the BMP280_DEV.h library
  6.  
  7. float temperature, pressure, altitude;            // Create the temperature, pressure and altitude variables
  8. BMP280_DEV bmp280;                                // Instantiate (create) a BMP280_DEV object and set-up for I2C operation (address 0x77)
  9.  
  10. void setup()
  11. {
  12.   Serial.begin(115200);                           // Initialise the serial port
  13.   bmp280.begin();                                 // Default initialisation, place the BMP280 into SLEEP_MODE
  14.   //bmp280.setPresOversampling(OVERSAMPLING_X4);    // Set the pressure oversampling to X4
  15.   //bmp280.setTempOversampling(OVERSAMPLING_X1);    // Set the temperature oversampling to X1
  16.   //bmp280.setIIRFilter(IIR_FILTER_4);              // Set the IIR filter to setting 4
  17.   bmp280.setTimeStandby(TIME_STANDBY_2000MS);     // Set the standby time to 2 seconds
  18.   bmp280.startNormalConversion();                 // Start BMP280 continuous conversion in NORMAL_MODE  
  19. }
  20.  
  21. void loop()
  22. {
  23.   if (bmp280.getMeasurements(temperature, pressure, altitude))    // Check if the measurement is complete
  24.   {
  25.     Serial.print(temperature);                    // Display the results    
  26.     Serial.print(F("*C   "));
  27.     Serial.print(pressure);    
  28.     Serial.print(F("hPa   "));
  29.     Serial.print(altitude);
  30.     Serial.println(F("m"));  
  31.   }
  32. }


Konkrétan az én kódomból ki ollózva : remélem nem hagytam ki semmit

  1. #include <BMP280_DEV.h>
  2.  
  3. float temperature, pressure, altitude;
  4. const long interval = 300000;  //5 minutes
  5. static uint32_t lastUpdate = 0;
  6.  
  7. BMP280_DEV bmp280(4, 5); // operation on pins SDA:4, SCL: 5
  8.  
  9. void setup() {
  10.  
  11.   Serial.begin(115200);  // Start the Serial Monitor
  12.  
  13.     bmp280.begin(0x76);   // Default initialisation, place the BMP280 into SLEEP_MODE
  14.     bmp280.setTimeStandby(TIME_STANDBY_4000MS);     // Set the standby time to 4 seconds
  15.     bmp280.startNormalConversion();      // Start BMP280 continuous conversion in NORMAL_MODE
  16. }
  17.  
  18. void loop() {
  19.  
  20.  now = millis();
  21.   if (now < lastUpdate) { // overflow
  22.     lastUpdate = now;
  23.   }
  24.  
  25.  
  26.   if (now - lastUpdate > interval) {
  27.     if (bmp280.getMeasurements(temperature, pressure, altitude)){    // Check if the measurement is complete
  28.    
  29.       Serial.print("BMP280 - hőmérséklet:  ");
  30.       Serial.print(String(temperature, 1));
  31.       Serial.print("°C   a légnyomás:  ");
  32.       Serial.print(pressure);
  33.       Serial.println(" hPa");
  34.       Serial.println();
  35.  
  36.   }
  37.   }
  38. }
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2022
(#) gapati válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
Szia!

Azt hiszem rátalálatam az igazi "gondra"!
Kinézetre a BMP280 és a BME280 nagyon hasonló. Most akadtam erre a linkre:
https://randomnerdtutorials.com/solved-could-not-find-a-valid-bme28...wiring

Tegnap találtam egy progit ami végre csinált valamit, de a páratartalmat nem olvasta.
Nekem a 6 pines szenzorom van, de arra nincs ráírva konkrétan a típusa, csak a pinek neve(funkciója).

Köszönöm a segítséget, meg fogom nézni topikot, amit küldtél!
Üdv: gapati
(#) Elektro.on válasza gapati hozzászólására (») Feb 7, 2022 /
 
A négyzet alkú a paratartalom merős BME280 , a téglatest alakú a BMP280. Ez utóbbi nem tud páratartalmat mérni.
(#) Elektro.on hozzászólása Feb 7, 2022 /
 
(#) icserny válasza gapati hozzászólására (») Feb 8, 2022 /
 
Hat kivezetéses kártya esetén az I2C mód kiválasztása a CSB láb magas szintre húzásával történhet. Ha van ezen a lábon felhúzó ellenállás, akkor csak "szabadon kell hagyni". Ha nincs, akkor neked kell magas szintre (VCC láb) kötni.
(#) Jonni hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Sziasztok

ESP32 vásárlásán gondolkodok. De mielőtt megrendelném volna egy-két kérdésem.
1. néztem a pinout-okat de nem teljesen egyértelmű minden. Analog és digitális pinek hogy vannak ezen a modulon? Mennyi analog, menyi digitális, melyek azok?
2. A külső táp csak 5V lehet?
3. Az input-ok csak 3,3V jelet fogadnak , az output-ok csak 3,3V -t adnak ki,
4. Azt jól látom , hogy van beépített hömérsékletszenzor?
5. Nincs benne beépített RTC?
6. Ha a wifi/bluetooth nem kell nekem egyelőre ,akkor ha a programba nincs aktiválva akkor az olyankor nem fogyaszt?
7, Arduino IDE-n való programozáshoz könyvtárat kell telepíteni?

ESP 32
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) kapu48 válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Válaszok a kérdéseidre: Bővebben: Link
(#) Elektro.on válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Szia!

Maga az Espressif vezérlő és az ezzel szerelt ESp32 illetve ESP8266 modulok 3,3V -ak.
Az általad linkelt NodeMCU board is ezt tartalmazza, de ezen már van pluszban stabil 3,V os feszültség.
Itt is sok segítséget találsz hozzá Arduinó környezetben való programozáshoz.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2022
(#) Jonni válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Köszi . Mostmár értem, csak a 4. 5. 6. kérdésemre ott nincs válasz.

Idézet:
„A keretrendszerben telepíteni kell az ESP-32 kiegészítést az ESP-32 for Arduino oldalról.”

ez egy github link. Nincs .exe fájl. Ami azt jelenti ,hogy telepíteni nem is lehet (max másolgatni valamit valahova).
(#) Jonni válasza Elektro.on hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Látom itt sok olyan project van ami wifi-t használ.
most a wifi nem kell , de majd valamikor kelleni fog
(#) Jonni válasza kapu48 hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Olyat nem lehet , hogy arduino IDE -> eszközök -> alaplap -> alaplap kezelő és itt megkeresni valahogy az ESP 32-hez tartozó file-t?
(#) icserny válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
"Keressetek és találtok..."
Az Arduino tanfolyam 2020/2021. évfolyam előadásvázlatait nézd át!

Van beépített hőmérsékletszenzor, de az a chip hőmérsékletét méri. Felejtsd el!
Van beépíített Hall szenzor is.
Van benne beépített RTC.
Ha nem kell a WiFi, akkor célszerű explicit módon lekapcsolni.
Az ADC előtti analóg rész elég gagyi, kalibrálás nélkül nem lehet komolyabb mérésekre használni.

Idézet:
„7, Arduino IDE-n való programozáshoz könyvtárat kell telepíteni?”

A File / Preferences menüben az Additional Boards Manager URLs rovatba másoljuk be a ESP32 Arduino Core csomag linkjét, majd a szokásos módon, a Tools menü Board Manager pontján lehet telepíteni az ESP32-höz szükséges csomagot.
(#) icserny válasza Jonni hozzászólására (») Feb 24, 2022 /
 
Magától nem tudja megkeresni, lásd az előző beírásomat. Kell neki egy link...
(#) Jonni hozzászólása Feb 24, 2022 /
 
Ezen a képen nincs aref pin. Itt nem lehet használni vagy itt másképp vannak a referenciafeszültségek? A felkiáltójeleseket nem ajánlatos használni kimenetként? (pin shared with flash memory can't be used as regulator gipo).
Következő: »»   118 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem