Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   120 / 137
(#) nedudgi válasza andyka hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Ez milyen kapcsolatban van az ESP8266-tal? Cortex kontroller, Ethernet.
(#) andyka válasza nedudgi hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Na jó na, beérem egy figyelmeztetéssel ? ha tullöttem a célon ?
(#) sdrlab válasza andyka hozzászólására (») Márc 15, 2022 /
 
Én csak szemezgettem vele eddig ) Jó tulajdonságokkal bír, de elég borsos az ára...
(#) Elektro.on hozzászólása Márc 16, 2022 / 1
 
ESP32 -höz van azért egy izgalmas doksi. Fiam belefutott egy külső megszakítás problémába. Kiderült, hogy benne van a gyári Workaround doksiban. Érdemes szemezgetni belőle, mert ha valami nem megy, nem biztos, hogy mi bénázunk. ESP8266 -ra még nem találtam meg, de biztos ,hogy abban is nyüzsögnek a bogarak..

És itt a Workaround doksi (Pdf)
A hozzászólás módosítva: Márc 16, 2022
(#) vtsoftware hozzászólása Ápr 5, 2022 /
 
Üdv mindenkinek, sziasztok!

Egy "ESP8266MOD" feliratozású (Aliexpressről származó) modullal kapcsolatos probléma okát keresem, tanácstalanul.
(Több darabbal próbáltam, nem volt változás.)

A probléma az, hogy a futtatott program kb. 2-3 hónap alatt megáll, s exception-t küld ki ezen idő eltelte után.
Nem kell, hogy a futás folyamatos legyen, ha újra is indul közben, ez idő után nem fut tovább, kizárólag újraégetésre.

A kód arduino alapú, arduinoval app-on át programozva esptool.py-vel.

A program feladatai között indításkori ntp szinkronizáció szerepel (TimeLib), i2c és 1wire parancsokon át szenzorok olvasása MD5 ellenőrzőösszeg generálással, webszerver de csak dinamikusan generált JSON a kimenettel.

Ami azt illeti a modul jelenleg egy butított kód alapján működik, de volt ugyanezen feladatsornak egy "komolyabb" változata is, gondoltam azzal van gond; de ezek szerint valamit kihagyok a kódból... vagymi.

A kód stratégiája egyébként, hogy egy ArduinoJSON 6-al felépített DynamicJsonDocument változót percenként feltölt a szenzor adataival, s amikor a webszerverhez kérés érkezik, generál egy JSON tömböt ez alapján, majd HTTP-n át válaszként kiküldi a szenzorok adatait.

S ezt a feladatát két-három hónapnál tovább nem hajlandó végezni.

Van-e ötlete valakinek, mit hagytam ki a kódból, mire nem gondoltam, vagy mit kellene feladatként a modulra bíznom, hogy hajlandó legyen kicsit megbízhatóbban működni?

Köszönettel,
Tamás
(#) solti_imre válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Ez egy filléres - ámbár jól teljesítő - valami. Ne várj tőle túl sokat; főleg nem a megbízhatóság terén. Vásárolj három ilyet, építs a kódba egy ~ 10 mp-enként időjelet küldő részt, ezt figyeld egy negyedikkel - amelyiknél az nem jön meg, reseteld. (Anno targoncák tevékenységének a detektálásánál kellett bevetnem ezt a trükköt - az SD kártyára írás nagyon nem tetszett nekik!
(#) Elektro.on válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Szia!
Nekem Wifi leszakadások okoztak gondot, bár az újra indításnál megoldódott, illetve routerhez képest jobb fizikai pozíció. Amit még el tudok képzelni a millis() értékének a túl csordulása, bár az is hamarabb következne be.
Esetleg még memory leak, vagy ennyi idő alatt a memóriában annyi szétszórt adat keletkezett, hogy nem kezeli le. Erre van egy ESP Api amivel vizsgálhatod. Én még nem próbáltam ki, eddig nem volt rá szükségem. Az alábbi linken megtalálod.

Keresd a ESP.getHeapFragmentation() függvényt.
Ha kapott érték nahyobb 50%-nál érdemes egy restartot bele iktatni a folyamatba.

Azt, hogy mit hagytál ki a kódból senki nem tudja megmondani, mivel nem látjuk a kódot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2022
(#) proba válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Ha a reset nem segít, akkor a programkódot írja át. Azt esetlegesen visszaolvasva, kiderül mit firkált át. Szerintem akkor csinálhat ilyet, ha valamely változót rosszul deklarálod. ( pl valami tömb rövidebb a kelleténél... valós hossz +1). Így ki tudja hova téved a program.
(#) nedudgi válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Hol jelzi az exception hibát?
A routerrel megvan a folyamatos kapcsolat?
(#) vtsoftware hozzászólása Ápr 5, 2022 /
 
Nagyon köszönöm a sok választ!

"solti_imre"
A futás teljesen leáll, a reset nem hozza helyre; ahogy "proba" írta, a program módosulhat, fáradhat el valahogyan a flashmemória, vagy rögzít valamit egy a program által használt területen. Más nem jut eszembe, de a differenciát mindenképp meg fogom nézni.

"Elektro.on"
Megnézem a függvényt, köszönöm.
A kódot nem akartam publikálni, nem úgy értettem hogy konkrétan a kódból mi maradt ki.
Úgy értettem, van-e valamilyen beépített api fv., ami lehetővé tesz valami féle vizsgálatot; egy módszer amivel a memóriát lehet befolyásolni, stb... nem-e valaki összefutott hasonlóval.

"proba"
Ez egy jó gondolat, lehet beleártja magát a flashmemóriába esetekben, ezt jó lesz ellenőrizni.
A deklarációkat is megnézem, köszönöm; bár igen sok library van használatba véve, jó kör lesz.

"nedudgi"
Az exception-t soros porton adja ki, de nem a Debug beállítás szerinti bitrátán-al, hanem a programban indított Serial.begin argumentumaként megadott értékkel.
Azaz a programmal történik valami, a bootloader eljut a program indításig - szerintem.
Wifiről lekapcsolódik a modul, s mivel a program nem indul el, nincs újrakapcsolódási szándék a programtól...

Egyébiránt, amint legközelebb előfordul - s megint exception-t dob, mindenképp kipróbálom ezt:
https://github.com/me-no-dev/EspExceptionDecoder
... s jelentkezem.
(#) Elektro.on válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
File rendszert haszálod írásra?

Mert ha igen, előfordulhat, hogy valami hibából adódóan olyan területre ír ahová nem kéne.
Egyéb iránt megnézném:
- táp szűrés.
- minimum konfgurációban minden a helyén van e, stabilan program futás módban indul-e
- nem e kerül (táphiba vagy egyéb zaj) miatt boot módba

File rendszeréről itt olvashatsz.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2022
(#) Elektro.on válasza vtsoftware hozzászólására (») Ápr 5, 2022 /
 
Esetleg próbálj olyan file rendszert kiválasztani amiben nincs OTA. Hátha valamiért átvált a másik OTA partícióra. De ez csak nagyon tipp.

Benéztem bocs! A lenti képen is van OTA.

Idézet:
„Step 0: OTA 0 is the active firmware. The OTA data partition stores this information as can be seen.
Step 1: The firmware upgrade process begins. The passive partition is identified, erased and new firmware is being written to the OTA 1 partition.
Step 2: The firmware upgrade is completely written and verification is in-progress.
Step 3: The firmware upgrade is successful, the OTA data partition is updated to indicate that OTA 1 is now the active partition. On the next boot-up the firmware from this partition will boot.”
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2022

no_OTA.jpg
    
(#) szidom hozzászólása Ápr 11, 2022 /
 
Szép jó napot mindenkinek!
Belefutottam egy érdekes dologba a minap.
Találkozott valaki már hasonlóval?
Össze drótoztam egy "wemos lolin32 Lite" lapot ds18b20 szenzozzal, ds3231 Rtc-vel, meg egy 1.8 colos spi LCD-vel.
A lényeg hogy 5 percenként elküldi a hőmérséklet értékeket Thingspeak -re, percenként kiírja az LCD -re az aktuális hőmérsékletet, dátumot, időt.
Semmi OTA, meg Webserver nincs rajt, Csak egyszerűen kapcsolódik a WiFi -hez, ha sikeres akkor megy az adat.
Itt jön az érdekesség:
Ha programból statikus ip-vel csatlakozok nem megy a Thingspeak .
Ha hagyom hogy véletlen ip-t kapjon a router-től akkor minden ok.
A router úgy van beállítva hogy nem oszt Ip -t 100 alatt, azt én állítom be a statikus eszközöknek.
Van valakinek ötlete?
(#) Kera_Will válasza szidom hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
MAC címe alapján adtál neki IP-t vagy csak beírtad a program IP config sorába hogy mit kapjon statikusan a routeredben alkalmazott LAN oldali IP címek felosztása alapján?

Ha a MAC-je alapján a router belső táblájában hozod létre a fix címét akkor majdnem olyan, "mintha véletlen kapott volna valamit" (persze tervezetten) de ez a véletlen tőled függött.
Nem az eszköz mondja meg , hogy mit kér statikusan ,hanem a router a MAC alapján a táblájából kiolvassa ahhoz a MAC-hez tartozó IP címet és azt adja neki.
(kérdés , hogy a WEMOS firm(edvénye) erre fel van-e készítve?)
No ezt jól megfogalmaztam ... de a lényege érthető.
A hozzászólás módosítva: Ápr 11, 2022
(#) proba válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 11, 2022 /
 
Mondjuk én a kütyüben és a routerben is be szoktam állítani, biztos ami biztos alapon ugyan azt a címet.
(#) pipi válasza szidom hozzászólására (») Ápr 12, 2022 / 1
 
Szerintem stat ip esetén lemaradt a dns, és átjáró megadása...
(#) Elektro.on válasza szidom hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia!
Szerintem pipi megadta neked a helyes választ.
Ezen felül kipróbálhatod még az nDNS funkciót, és akkor maradhat a routered által kiosztott véletlen szerű IP cím.
Itt egy kis videó is bemutatja.

Az mDNS -t én is csak most akarom kipróbálni.
A hozzászólás módosítva: Ápr 12, 2022
(#) szidom hozzászólása Ápr 12, 2022 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Köszönöm szépen a sok segítséget.
Megoldódott a probléma.
Pipinek igaza van hiányzott a DNS.
Nem gondoltam volna hogy szükséges, mindenhol opcionálisnak van feltüntetve.
Korábban Router oldalon foglaltam MAC címekhez Ip-t, de hamar elértem a korlátot, csak kb 30 eszközt enged beírni.
(#) pipi válasza szidom hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
opionális, mert ha nem használod nem kell megadni
Ha a thingspeak.com-ra hivatkozol a programodban akkor kell, ha 34.234.131.251 -el hivatkozol, akkor "lehet hogy" nem kell.
(#) szidom válasza pipi hozzászólására (») Ápr 12, 2022 /
 
Szia!
Eddig nem volt probléma , hogy nem állítottam DNS szervert.
Azt is kipróbáltam hogy DNS szervernek a Google szerverét állítom be (8.8.8.8) meg azt is hogy a Router -em Ip címét (192.168.10.1).
Mindkettővel működik.
Nem vagyok egy hálózat guru, meg azt is vágom hogy ez egy elektronikai fórum, úgyhogy nem feszegetem tovább a témát.
Majd ahogy időm engedi utána olvasok.
Mégegyszer köszönöm.
Szép napot mindenkinek!
(#) gapati hozzászólása Ápr 16, 2022 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni SPIFFS file rendszerrel kapcsolatban. Szeretném letárolni egy file-ben 8 változóm értékét. (ezeket az értékeket szeretném használni, mint kezdőértékeket egy esetleges rendszer újra indulás után). A változókból 4db byte, és 4db float típusú. A google-ban láttam példát string típus írására-olvasására, de különböző típusú "számok" tárolására nem találtam példaprg.-t. A file íráskor gondolom stringé kell alakítani az írandó értékeket, és egymás után felírni a file-be. Olvasáskor viszont honnan tudom, hány byte-t kell olvasnom, és melyik változoba kell konvertánom?
Esetleg valaki tudna adni valami példaprogramot, linket, ami segítene ebben a dologban?

Köszönettel: gapati.
(#) Elektro.on válasza gapati hozzászólására (») Ápr 16, 2022 /
 
Próbáld meg Json formátumban egyben menteni , ill vissza olvasni.
(#) pipi válasza gapati hozzászólására (») Ápr 17, 2022 /
 
kiírhatod soronként LF-el lezárva, visszaolvasás meg readstringuntil...
https://www.esp8266.com/viewtopic.php?t=8194
(#) andyka hozzászólása Ápr 19, 2022 /
 
Jó reggelt és áldott eltelt ünnepeket mindenkinek.
nem, találtam ESP32 topikot, remélem nem leszek megfenyitve ha itten kérdezösködöm rola
Ma jött meg a várva várt ESP32-S3 lapkám, jól néz ki, remélem úgy is fog müködni.
Az ide-ben kiválasztva egy számomra rettenetesen összetett beállítási lehetőség nyílt meg, mellékelem.
A CPU, Flash és Core -n kivűl nem igen értek semmit.
Esetleg valaki tudna egy kezdő számára is érthető leírást mindezekről ?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2022

ESP32-S3.png
    
(#) andyka válasza andyka hozzászólására (») Ápr 20, 2022 /
 
Sajnos még egy egyszerű led villogó-t sem tudtam elinditani az S3 lapkán.
Végtelen „Rebooting...” hurokba megy.
Az Exception decoder a következőket adja:
  1. PC: 0x40376c18
  2. Decoding stack results
  3. 0x403769f6: panic_abort at /home/runner/work/esp32-arduino-lib-builder/esp32-arduino-lib-builder/esp-idf/components/esp_system/panic.c line 402
  4. 0x40379b21: esp_system_abort at /home/runner/work/esp32-arduino-lib-builder/esp32-arduino-lib-builder/esp-idf/components/esp_system/esp_system.c line 128
  5. 0x4037f081: __assert_func at /home/runner/work/esp32-arduino-lib-builder/esp32-arduino-lib-builder/esp-idf/components/newlib/assert.c line 85
  6. 0x4200837a: start_cpu0_default at /home/runner/work/esp32-arduino-lib-builder/esp32-arduino-lib-builder/esp-idf/components/esp_system/startup.c line 274
  7. 0x40376511: call_start_cpu0 at /home/runner/work/esp32-arduino-lib-builder/esp32-arduino-lib-builder/esp-idf/components/hal/esp32s3/include/hal/cpu_ll.h line 38

a következő kod feltöltése után is (5V és GND kivezetéseken egy 1500uF, 6,3V kondival)
  1. void setup() {
  2.  Serial.begin(115200); Serial.println(); Serial.println("START"); Serial.setDebugOutput(true);
  3. }
  4. void loop() {
  5.   delay(1000);// put your main code here, to run repeatedly:
  6. }
A hozzászólás módosítva: Ápr 20, 2022
(#) szidom válasza andyka hozzászólására (») Ápr 21, 2022 /
 
Üdv!
A GitHub-on ezt találtam, talán segít:

Correct settings in the ESP32S3 Dev Module for S3-Box are: Flash-QIO-80m, PSRAM-OPI/Off, CDC on Boot (On means that Serial will be the USB port, else it's UART0)
(#) andyka válasza szidom hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Konkrétan ERRŐL lenne szó.
Már próbáltam mindenféle lehetőséget de még semmi. _ESP32-S3-DevKitC-1-N32R8V_
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2022
(#) szidom válasza andyka hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Üdv!
Üresen próbálod programozni vagy a készülő áramkörben?
Velem történt már olyan hogy csak a panelből kihúzva tudtam programozni esp32-őt.
(#) andyka válasza szidom hozzászólására (») Ápr 26, 2022 /
 
Csak üresen/magára próbáltam, de ha lessz időm ma teszek neki egy „rendes” kondit a 3,3 voltra
A hozzászólás módosítva: Ápr 26, 2022
(#) szidom válasza andyka hozzászólására (») Ápr 27, 2022 /
 
Üdv!
Azt írtad végtelen hurokba megy a program.
Ha jól tudom az esp úgy is marad míg nem sikerül újra programozni.
Hogy én is értsem, a program feltöltés hiba nélkül sikerül vagy a program feltöltés is hibát ad.
Ha nem sikerül a programot feltölteni akkor próbáld meg alacsonyabb sebességen hátha segít.
Következő: »»   120 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem