Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1033 / 1152
(#) Egri Frédi hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Ez mi lehet ?
Ezt kérdezte tőlem is ennek az izének a gazdája.
A tetején van némi jelzés. A + - alatt nincsennek lábak. A közepén megint egy +. A másik oldalon EL és G.
Látott már valaki ilyet ? Mire jó ?
(#) sonajkniz válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 9, 2021 / 2
 
Szia!
Ez egy inverter, ami remélem jól írom, elektroluminecensz világítás meghajtására szolgál.
A középső lábon (+) 5 voltot kér, a "G" a közös negatív, az "EL" a nagyfesz.
(#) Gafly válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
(#) Egri Frédi válasza sonajkniz hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Köszi !
És mekkora feszültséget ad ki ? Illetve mi az amit meg tud hajtani ? Mit lehet rákötni vagy hol alkalmazzák ?
Ránézésre µA -ekről beszélhetünk ...
(#) Gafly válasza Egri Frédi hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Idézet:
„És mekkora feszültséget ad ki ? Illetve mi az amit meg tud hajtani ? Mit lehet rákötni vagy hol alkalmazzák ?”

Tényleg annyira nehéz elolvasni a választ és linket?
(#) uniman válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Magyarul próbáld meg neki linkelni...hátha úgy megérti, mi az a ELEKTRO LUMINANCE fólia... Bővebben: Link ...vagy "madzag" ...
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2021
(#) don_peter hozzászólása Aug 9, 2021 /
 
Szevasztok! Nem találok rá témát ezért megkérdezem itt, hogy esetleg találkoztatok már olyan bejegyzéssel, amelyben állítható magasságú asztal javításával foglalkozott? (elektromosan állítható) Köszi előre is.
(#) villanyipi válasza don_peter hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Több féle fajta van abból, nálunk a munkahelyen szerintem sima orsót forgat stepper motor bár nem szedtem még szét, azon ritka dolgok egyike amit nem rontanak el a bentiek.
Pontosabb leírást adsz róla több segítséget lelsz
(#) don_peter válasza villanyipi hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Sajna az elektronikával lesz gond, a szervok rendben vannak szerintem, szétszedtem mind kettő lábat és jónak tűnik, nincsenek megszorulva. Orsós ez a fajta is. Error 4-re áll ki mindig mikor állítani, akarom és kapcsolnak a relék. Minden feszültség a helyén van, látszólag és mérések is azt mutatják, hogy mindenhol meg van a feszültség és rendben van minden még is azonnal tilt, ha állítani akarom a magasságot. Reset sem segített. Fantázia neve nincs, szerintem valami ikeás cucc lehetett anno. Model száma a vezérlőnek: M200-23-CH
Ilyen, ezt a linket most találtam: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2021
(#) villanyipi válasza don_peter hozzászólására (») Aug 9, 2021 / 1
 
A miénk ennél jóval puritánabb, de ha jól gondolom kellene lennie valamiféle szenzornak gondolom azt kéne találni és akkor már illene a témába is hogy ez milyen alkatrész. Mondjuk tippem az nincs hogy milyen témába illik ez, mert ez ugye valamilyen vezérlés, és úgy gondolom az érzékelője hall, esetleg optó nem üzemel és ez lehet a hibakód jelentése is bár ez csupán a fantáziám próbálja elhitetni velem
(#) gkari hozzászólása Aug 9, 2021 / 1
 
Tisztelt Hölgyek, Urak!
Van nekem egy szép nagy csövecském (20cm. hosszú), láthatóan sugártetróda és sosem használt. A furcsaság az, hogy semmi nyoma nincs tipus-jelölésnek. Van-e ötlete valakinek?
Köszönöm!
(#) proli007 válasza gkari hozzászólására (») Aug 9, 2021 /
 
Hello! Lehet, hogy az anno kedvelt 807-es vagy klónja.
(#) Sebi válasza proli007 hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Kinézetre hasonló, de a 807 csak 15cm körüli magasságú.

807_P3q.GIF
    
(#) nurseboy hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Sziasztok!
Tudnátok segíteni? Ez egy szappanadagoló. Nem tudom miért nem működik. A kérdőjeles IC-t és a tranzisztort nem tudom beazonosítani. Gyanítom valamelyik a probléma. Hátha valaki tudja!!
Köszi előre is: Attila
(#) gkari válasza Sebi hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Nem 807, van olyanom is, ennek más a foglalata is, 5 lábú, de egy kőrön van mind, 4 sűrűbben, 1 szemben velük, nem tudom lerajzolni, sehol sem tudtam megállapítani a foglalat típusát.
(#) bbalazs_ válasza nurseboy hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Rá van-e írva valami?
Az IR leden van-e tápfesz? Hol megy be a táp? Elemes?
Valami reflexiós vezérlés lesz, a tsop kimenet változik-e ha megszakítod az infrát?
A nyolclábú nekem mikrovezérlőnek tűnik - ha az a hunyó, nincs esélyed.
A Q1 tranyó valószínűleg a motort húzza földre. Ha az infra és a vezérlő jók, akkor a bázisa magas szintet kell kapjon adagoláskor.
(#) ksanci hozzászólása Aug 10, 2021 /
 
Sziasztok!

Nekem ennek az azonosítására lenne szükségem, nagyjából 25V-os egyenfeszültségből csinál 5V-ot.
Köszi!

5V.jpg
    
(#) majkimester válasza ksanci hozzászólására (») Aug 10, 2021 / 1
 
LM2594M-5.0
(#) Suba53 válasza ksanci hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
(#) ksanci válasza majkimester hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Opsz, egy gyors volt

Nagyon szépen köszi!
(#) uniman válasza nurseboy hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Jó lett volna látni az egész készüléket is...a használatiját is elolvastad?
Nekem vannak hasonló,de másfazonú működő elektronikáim.

soap_X.jpg
    
(#) mnyugger válasza uniman hozzászólására (») Aug 10, 2021 /
 
Az egy 8 lábú PIC.
(#) david87 hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Máma hozzá jutotam egy pár készülékhez nem tudom hogy mi lehetett.
Alkatrének hoztam el.
(#) mnyugger válasza david87 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Idézet:
„nem tudom hogy mi lehetett.”


Arany bánya.
(#) david87 válasza mnyugger hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Az biztos hogy arany bánya. De van még 2 panel valami erősítő lehet. Már csak a potikért megérte elhoznom.
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Sziasztok!
Lomtalanításkor találtam egy trafót.
leválasztó trafó lehet? Dugalj van a hátulján, de a tekercsek méretei nem biztos.
Szekunder oldalon 4db 2mm átmérőjű réz drót sodorva. Primeren 2db 1mm átmérőjű sodorva.

A vasmag mindkét oldalán alsó rétegben a primer, külső oldalán a szekunder és sorba vannak kötve.

Adattábla nincs

Köszönöm
(#) antiktelefon válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Nagyon egyszerűen meg tudod mondani, ha leválasztó, akkor a primer és a kimenetek között nincs folytonosság. De ha ki lett dobva akkor óvatosan, lehet menetzárlatos, vagy a szigetelése/ leválasztása sérült. A szekunder megméréséhez úgyis kell egy olcsó multiméter, azzal meg tudod nézni.
A vastagabb kimeneti vezetékek miatt talán 24V vagy 12V-os trafó lehet.
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2021
(#) Gafly hozzászólása Aug 15, 2021 /
 
Ráismer valaki a konkrét tipusra?
Szerintem ruszki, de nagyon nem találok rá semmi konkrétumot...
(#) Gafly válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Hátul az a dugalj nem szokatlan (direkt nem lehet bedugni a "rendes dugót") kivitelű?
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Aug 15, 2021 /
 
Szerintem klisztron, vas csőben. A tetején levő csavarral lehet hangolni, a kicsatolt jel a peremes csőtápvonalból jön ki.
Következő: »»   1033 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem