Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1040 / 1152
(#) Imi68 hozzászólása Szept 24, 2021 /
 
Sziasztok! Valaki meg tudná mondani ennek az ellenállásnak az értékét Regent 10 érősítőben van. Elöre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 24, 2021 / 1
 
Hello! Itt megtaláltam a rajzát. nézd meg hova van bekötve. De szerintem (mert nem ismerem) a két kondi közötti 1k lesz az. De lehet nem is szakadt, "csak" meg van sülve. Mérd meg az értékét. Kb. 2W-osnak néz ki.
(#) Imi68 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 24, 2021 /
 
Köszönöm szépen! Úgy lesz, holnap fogom megnézni! Kértem róla ezeket a fotókat ,hátha ismerős valakinek. Szerintem is 2W-os fémréteg ellenállás.
(#) Imi68 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Szia! Ez volna a 2db kondenzátor egy tokban?? Az egyik láb zárlatos a fémházhoz . Az ellenállás a két láb között van mint a rajzon. Bár a végfok csövek ebben ECL86 még a rajzon EL84 . Az egyenirányító cső ugyan az EZ81 így az a része szerintem teljesen jó nekünk.
(#) proli007 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 25, 2021 / 1
 
Hello! Igen, ez egy kettős kondi. A külső három láb negatív és a rögzítés, a két belső, két 47µF pozitív pontja. Akkor bizony ezért égett le az ellenállás.
(#) Imi68 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Akkor így kellene kinéznie? Szerintem ilyen kondenzátort nem találok ezért két kondival fogom helyettesítem . Köszönöm a segítséget.
(#) proli007 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 25, 2021 / 1
 
Igen! Ha nem a restaurálás a cél, akkor jobban jársz két kondival..
(#) Imi68 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
A sógoromé, gitáros . Még egy kérdés , a hangszórón 2,7 Ohm-ot mértem . Nem lehetett ez a hiba elsődleges oka. A menet zárlatos hangszóró tekercs?
(#) proli007 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 25, 2021 / 1
 
Azt én nem tudhatom, de egy hangszóró egyenáramú ellenállása mindig kisebb mint a névleges impedanciája. Csöves végfok pedig nem a túlterheléstől megy tönkre, hanem a szakadástól..
Itt vélhetően maga a kondi adta fel a harcot.
(#) Imi68 válasza proli007 hozzászólására (») Szept 25, 2021 /
 
Minden tiszteletem a tiéd! Még egyszer köszönöm ! Minden jót kívánok!
(#) Gafly válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 26, 2021 / 1
 
Úgy emlékeztem mintha lenne ilyenem, de sajnos nincsen.
Valami hasonlóval próbálkoznék.
Arra figyelj, hogy rövid lábbal forraszd be, már ugye mechanikailag merev legyen (netán még ragasztóval is rögzitheted őket pluszban).
Az 1 KOhm sem haragszik meg, ha mondjuk két darabból áll.
(#) Imi68 válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2021 /
 
Köszönöm neked is a segítséget! Működik, így oldottam meg. Az egyik kondenzátor 2 darabból lett az ellenállás 2,7kohm. Számít ez valamit ? Így ingyen volt a javítás ,ez volt itthon.
(#) Imi68 válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 26, 2021 / 2
 
Bocs a fotó lemaradt!
(#) Gafly válasza Imi68 hozzászólására (») Szept 27, 2021 / 2
 
Ha működik az jó.
Ha van még egy olyan ellenállás, akkor azt mellé tenném, hogy közelebb legyen az 1 kOhm-hoz.
(#) andrÁSZ hozzászólása Szept 28, 2021 /
 
Üdv mindenkinek!
Kaptam egy szép panelt, bontásra!
Talán egy indoUkciós főzőlap elektronikályJa lehet?!
Érdemes valamit kimenteni belőle, hobbi célokra?
Vagy el lehetne még pár forintért adni?
Köszi!
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Suba53 válasza andrÁSZ hozzászólására (») Szept 28, 2021 /
 
Kimenteni szinte mindent érdemes. Persze csak a jókat érdemes megtartani.
Ha pontosan tudod hogy ez milyen készülék panelje, és biztos vagy benne, hogy hibátlan, akkor talán van értelme meghirdetni.
(#) vargaf válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 29, 2021 /
 
A felirat alapján kereshető:
Whirlpool HAH7000BB
(#) Suba53 válasza vargaf hozzászólására (») Szept 29, 2021 /
 
Akkor már csak azt kell tisztázni, hogy miért adták oda bontásra. Mert rossz? Vagy jó, csak a felebaráti szeretet miatt.
(#) Imi68 hozzászólása Okt 3, 2021 /
 
Sziasztok!! Lehet ezt az inverter transzformátort kapni ide haza? IT-011 EJB42468703 a neve. Külföldi oldalakon megtaláltam. Hátha valaki tud hazai forrást is, vagy esetleg van bontva valakinek. Köszönöm!
(#) Horvath65 hozzászólása Okt 3, 2021 /
 
Üdv! A képeken szereplő dugalj és dugó típusát keresem, és hol lehet kapni?
(#) antiktelefon válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 3, 2021 / 1
 
eiaj dugó, de lengő aljzat nem lesz sehol sem.
(#) Horvath65 válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 4, 2021 /
 
Köszönöm. Nekem jó az is, ha panelre szerelhető. Hol szerezhető be?
(#) antiktelefon válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 4, 2021 / 1
 
Mousernél nézd, van az eredetinél valamivel olcsóbban másolat is, az eredeti alatt a hasonlónál lesz. Mauselnek írsz emailt akkor berendelik olcsó szállítással.
De én az eredetit elvágnám és utána tetszőleges dugóval toldható.
Ez sem eredeti dugó, kis szerencsével másmilyen dc jack is rámegy, de az kísérletezős.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) uniman válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 4, 2021 / 1
 
Méretek megadása nélkül én nem mernék tippelni... 2 pólusú a csatlakozó?
Jól látom, hogy a fekete rész az műanyag (szigetelés)...?
Van a falilámpának típusa/azonosítója?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2021
(#) Kovy81 hozzászólása Okt 4, 2021 1 /
 
Sziasztok. Van két Navon Orpheus 3G tabletem. Az egyik nem tölt. Felvillan az aksi jel majd semmi. Nem mutatja a %ot és nem indul be a töltés. Azt kellene megfejteni hogy mi ez a képen látható alkatrész. Emiatt nem tölt ez van szét reccsenve a másikban. Ha újra ónozom a lábát 1-2 ciklust tölt aztán megint semmi. A működőn méricskéltem az 1-2 lehet a be ág ha rajta a töltő itt az USB 5V mérhető. 2-5 pedig az out itt fullos akksinal 4,14V mérhető. Szerintem ez valami féle ldo fesz szabályzó vagy valami akku cella töltés vezérlő ic lesz -úgy gondolom. Aki tud kérem segítsen. Ha meg tudnám fejteni mi ez az alkatrész, vagy a helyettesítője meg javítanám. Az egyik kisfiam már eléggé érzi a hiányát és nem mindegy azért hogy 3-4K javítás vagy 20 volt a tablet. Egyébként nimh akksi van benne ha jól rémlik 2500mAh az biztos és 3,7V két ér +- faék téma köszi előre is!
(#) Kovy81 hozzászólása Okt 4, 2021 /
 
Valami ehhez hasonlóra gondolnék, csak fogalmam sincs milyen paraméterrel adhat ki 4,14V,-ot illetve kb 1A-t is bírnia kell ha 2-3 óra alatt felküld egy 2500as akksit. Ennek van a bemente 1-2 kimenete 2-5 lábakon ahogy mértem a jó tableten
(#) Horvath65 válasza uniman hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Igen kétpólusú. IKEA természetesen semmit sem tudni róla... Ez egy fali éjszakai led-es gyermek lámpa. A led felőli oldalon is ilyen csati van, itt szeretném bontani, beiktatni egy időzítőt. De lehet, hogy csak levágom és vagy beforrasztom vagy panel sorkapocsba teszem.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
(#) Gafly válasza Horvath65 hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Miért nem konnektorba dugható időzitőt használsz?
(#) Horvath65 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 5, 2021 /
 
Mert, ha éjjel ki akar menni, fel tudja kapcsolni a lámpát és újra indul az időzítő... Ez egy emeletes ágy, így két külön lámpa külön időzítővel.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2021
Következő: »»   1040 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem