Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1046 / 1154
(#) Suba53 válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Ez egy 33nF kerámia kondi. Jó szovjet szokás szerinti kármentéssel.
( Le van törve a széle, de valami piros kulimásszal bekenték. )

Ha az elkó alatt az a karamell színű tárcsa az elkó tömítése, akkor az biztos hogy már kuka.
Ha csak egy szigetelő alátét, akkor kétesélyes, de mivel már nagyon régi darab, valószínűleg a kapacitása már töredéke az eredetinek.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2021
(#) Sebi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Az is lehet, hogy így állították be a kívánt értékrt...
(#) Suba53 válasza Sebi hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Nem kizárt az sem. El tudom képzelni az óragyár végmérő munkahelyét. Méri a frekvenciát, csipegeti a kondit, aztán káromkodik egyet és kezdi elölről, mert vissza ragasztani már nem tud.
(#) Egri Frédi válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Ha jól látom ez egy orosz elektromos óra belseje ... Nekem is volt. Kiváló darab. Egy góliát elemmel több évig jár elfogadható pontossággal.
Mi a gond vele ?
(#) Egri Frédi válasza Suba53 hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Idézet:
„Ha az elkó alatt az a karamell színű tárcsa az elkó tömítése”

Az "gyárilag" olyan ... Egy papír szerű szigetelő tárcsa.

Ez az óra annyira egyszerű, hogy nincs ami elromolhatna benne. Egy igen egyszerű "rezgőkör", ami töltés közben ellöki a "Mooser" keréken lévő mágneseket a rugó ellenében, visszaúton meg a tekercsben indukálódó feszültség átbillenti a tranzisztort. És kezdődik az egész elölről ...

Ha már nagyon gyenge az elem és a tekercs nem képes ellökni a mágnest, egy kicsit meg kell mozgatni csuklóból félkör ívben, hogy a mágnes átlendüljön a tekercs felett és még fél évig használható ...

A pontosságát nem a rezgőkör "jósága"adja, azzal a csavarral lehet "belőni" ami a képeken is látható. Sokáig használtam, de egyszer leesett az asztalról és eltört a Mooser kerék tengelye. Nem tudtam megjavíttatni. Illetve a javítás sokkal többe került volna, mint egy új óra. Ezek után a kukában landolt ...
(#) gkari válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Az "Élenjáró Szovjet Ipar" remeke. Az a kondi egy kerámia-fólia 33nF - eredetileg. Firnyákos egy mechanika, de nem egy Turbillon.
(#) ausztenit válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 7, 2021 /
 
Az a baj,hogy nem libben át a tekercsen a kis billegő mágnese. Ha csuklobol megmozgatom szinte már lengés után leáll.
(#) ausztenit hozzászólása Nov 7, 2021 /
 
Megprobálok csinálni egy videót róla. Youtube linkel.
Nekem sokat jelent ez az óra jó lenne működésre bírni. Új góliáttal probálkozom de hiába.
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2021
(#) Egri Frédi válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 7, 2021 / 1
 
Nem ugrott ki a Mooser kerék tengelye a kőből ? Ha nem tört el, óvatosan széllyelebb kell nyitni az összetartó csavarokat és a helyére ugratni. Ha eltört, sajnos kuka. Ez utóbbi a valószínű. A tengely vékonyabb egy gombostűnél és a vége ~0.5 mm hosszan annak kb. 1/3 -a. Ez a vékony rész tört le nekem is. Kimozdul a függőleges pozicióból és felül a kő tartó fémen. Surlódik, azért nem "billeg".
Kár érte ... Sokkal többre nézem, mint a mai csicsás faliórákat.
(#) ausztenit hozzászólása Nov 8, 2021 /
 
Köszönöm mindenkinek, végűl szétszedtem megtisztítottam olajoztam. Működik
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) Egri Frédi válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Az olaj nem volt jó ötlet ! A por beletapad és - idővel - "megfogja" a fogaskerekeket. Ez nem egy 4 hengeres autómotor, aminél nem baj, ha csöpög az olajtól ...
(#) ausztenit válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 8, 2021 1 /
 
Nincs baj 4 pontra kell olaj egy gombostű fejnyinek a negyede. Az elektronikához nem értek de az óra mehanikáját ismerem. Ahol surlódás van oda bizony olaj kell. De nagyon kevéske.Nemkell egyből tök bal asznak nézni a másikat
(#) ausztenit válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Nemértem miből gondolta, hogy csöpög az olajtól?
(#) Epu2 válasza Egri Frédi hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Hajdanában még a karórákat is olajoztam. Motorolaj 1:20 arányú kevercse sebbenzinnel, majd kicsöpögtetés, szárítás. Túl élték, saccra pontosan jártak és nem csattogtak.
(#) yulo5310 válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Én,mint órásmester,elborzadva olvasom!!!!!!!
(#) mnyugger válasza Epu2 hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Nekem meg van is még egy fél decis üvegű eredeti NDK-s.
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) ausztenit válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Valahogy sejtettem, hogy szakmabeli.
Biztos jó az a keverék amit ön írt. Én afféle hobbista "órás"
Csak magamnak.sokat olvasok, ha újra születnék biztos ezt a szakmát választanám. Én általanos olajként moebius 8000 használok. Ezeknek ez bőven jó. Karórába van ettől finomabb de ezt ön is tudja....Nem étolajat
(#) ausztenit hozzászólása Nov 8, 2021 /
 
Nem kell szörnyűlködni biztos rengeteg órás dolgozik jól attól függetlenűl,hogy nem végezte el az iskolát.
Én nem tartom magam órásnak. Nem ezzel foglalkozom .csak hobby.
(#) yulo5310 válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Nem azon szőrnyűlködtem,hogy hobbista,hanem azon,h. a benzin elpárolog,a sűrű olaj meg ottmarad!!!!
(#) ausztenit válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
.sűrű olajat nem értem... benzinől nem is írtam. Elma óramosó folydékot használok ultrahangos tisztitóban. Utána sebbenzinben öblítettem utána megint benzinben ami már szinte teljesen tiszta. Száritás. Felpoliroztam a csapvégeket. Majd ujra benzin ben...zsirtalanítas. Pici olaj. Es lám kész. Működik pontossagat figyelem és allitom a kis csavarral. Nincs müszerem a pontossag beállitásához..nem akarok itt veszekedni nem szeretek. Tiszteletben tartom az ön szakmai tudasát...és nem kérdöjelezem meg. De maradjunk annyiban, hogy az óra müködik es még sokáig működni is fog...tovabbi szép estét
(#) mnyugger válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Pedig nem!
Villanyszerelő, elektroműszerész, energetikus, informatikus, asztalos. Ááááá! Ilyen sorrendben.
Amit órát szétszedtem, az nem rakta össze senki. Csak a fali quartz órát tudom összerakni. _)
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) spgabor hozzászólása Nov 8, 2021 /
 
Sziasztok!

Van egy SOT23-as alkatrészem, ami egy elemlámpában van. A4G felirat szerepel rajta. Elsőre azt hittem, hogy egy sima PNP tranzisztor, de nem találok róla sokmindent. Tudtok segíteni az azonosításban, hogy mivel helyettesítsem?

Köszönöm!

Üdv.
spgabor
(#) yulo5310 válasza mnyugger hozzászólására (») Nov 8, 2021 / 1
 
Én csináltam olyan kakukkkos órát,hogy félóránként kijött a kakukk,és mekérdezte'hány óra"
(#) Patópali válasza spgabor hozzászólására (») Nov 8, 2021 / 1
 
Bocs!
Itt nézz körül, hátha....:
https://www.s-manuals.com/smd/a4

Még ezt találtam:

http://www.ecadata.de/ddv/mysucheca.php?F_SPRACHE=2&NFIRST=0&am...UNDNR=
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) Epu2 válasza yulo5310 hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Az nem baj. Nem vagyok órás, csak néhány álló órát megbütyköltem.
(#) Epu2 válasza ausztenit hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
A benzin-olajat én írtam. Egyébként olyan kevés olaj maradt, hogy nem fékezte az órát. Csak megjegyzem, hogy műszerolajat semmire sem használtam, mint WD40-et sem kenőanyagnak.
(#) spgabor válasza Patópali hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Szia,

köszönöm a segítséget, sajnos én is csak ennyire jutottam. De többet nem találtam róla. Egy LED-es elemlámpában van. Még keresek, hátha rájövök a típusára.
(#) Patópali válasza spgabor hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Adatlap:
https://pdf1.alldatasheet.net/datasheet-pdf/view/65090/HSMC/HMBT1015.html
Kimérted hogy ez a rossz alkatrész?
A hozzászólás módosítva: Nov 8, 2021
(#) spgabor válasza Patópali hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
Igen. Mivel tudnám helyettesíteni? Sima PNP tranzisztor gondolom nem lenne jó helyette.
(#) nedudgi válasza spgabor hozzászólására (») Nov 8, 2021 /
 
A panelről nem ártana egy kép. Három lábbal több megoldás létezhet LED meghajtására.
Lehet analóg, de lehet kapcsolóüzemű is. A két melléklet csak példa a lehetséges megoldásokra.
Következő: »»   1046 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem