Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1068 / 1154
(#) uniman válasza Travolta hozzászólására (») Márc 31, 2022 / 1
 
Szerintük: CYStech MTP452L3
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2022

PCB.jpg
    
(#) Travolta válasza uniman hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Pazar hálám érte!
(#) winetou hozzászólása Márc 31, 2022 /
 
Sziasztok! Tisztelettel érdeklődnék, hogy a fényképeken szereplő alkatrészről tud-e valaki valami infót. Szerintem hőérzékelő szenzor valami magashőmérsékletű kemencébe. A kapcsain 0,8 ohmot mérek kb. 14cel.fok hőmérsékleten. Köszönöm szépen!
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2022
(#) vargaf válasza winetou hozzászólására (») Márc 31, 2022 / 1
 
Hőelem.
(#) winetou válasza vargaf hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Nagyon köszi, ez nem jutott eszembe. Esetleg tudja valaki miben használták?
(#) vision61 válasza winetou hozzászólására (») Márc 31, 2022 / 1
 
Szia!

A kerámia végből azt gondolom, valamilyen kemencéhez gyártották.
A beütött "K" betű miatt valószínűleg K típusú hőelem, ha szeretnéd illeszteni valamilyen szabályzóhoz, ezt kell beállítani.
(#) winetou válasza vision61 hozzászólására (») Márc 31, 2022 /
 
Köszönöm a segítséget!
(#) lumiksz hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Sziasztok! Én is segítséget szeretnék kérni! Egy lemez lejátszót kellene megjavítanom. A tápegységében találtam egy D-S zárlatos MOSFET-et. Tovább keresgélve leltem egy sérült alkatrészt, amit 2,7 ohmos biztosíték ellenállásnak gondoltam. (A tulaj azt mondta, egy pattanó hangot hallott amikor elromlott a gép. (három éve)). Aztán észre vettem a panelen az alkatész rajzjelét és nagyon meglepődtem. Mi ez és mivel lehetne helyettesíteni? Ha mégis biztosíték ellenállás, az helyettesíthető két különállóval, vagy kell a kiolvadáshoz az ellenállás hője? (A hálózati biztosíték ép maradt.) Mellékelem a környezet egyszerűsített rajzát. Mitől mehetett tönkre a MOSFET? A C1 004 kondenzátor 0 értékű, az okozhatta? Sajnos a tápfeszültséget nem lehet kikapcsolni.
Nagyon szépen köszönöm a remélt segítséget!
(#) Patópali válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Szia!
Ha a C1004 0 kapacitású valószínű, hogy elszállt a Feten és a kérdéses ellenálláson kívül a Fet meghajtó Ic is. A primer körben először az összes elkót újra kell cserélni. Átméregetni az alkatrészeket nincs -e még hibás, szakadt, zárlatos alkatrész.
A tápod a fent vázolt állapotában nem adhat ki a szekunderen semmilyen feszültséget.
Az R1043,L1043 alkatrész a rajzodon biztos jól rajzoltad az áramköbe?
Jó lenne látni a primer körről egy teljes fotót mindkét oldalról!
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Patópali hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Az R és L1043 induktivitással egybeépített ellenállás lesz.
(#) afp válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Talán segít a szervízkönyv, benne a 34. oldalon a tápáramkör.

dv4500.pdf
    
(#) Patópali válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Nem ismertem a konkrét kapcsolást. Szerencséd van, hogy nincs a primerben IC csak két tranzisztor a Fet -en kívül.
Afp által linkelt szervizkönyv szerint R1040 2,7Ohm 1W -os ellenállást jelöl.
Így rajzzal egyszerűbb lesz a javítás.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Suba53 válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
A C1 1004-et kiforrasztva mérted? Mert ha nem, akkor hamis lehet az eredmény.
(#) Patópali válasza Suba53 hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Ha teljesen kapacitás vesztett a kondi, 230Volt, ha jó a kondi 324V körüli egyenfeszültségnek kell lenni a lábakon.
(#) lumiksz hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Elképesztő a segítőkészségetek és a tudásotok! Nagyon szépen köszönöm mindhármótoknak!
Szégyellem, de fel sem merült bennem, hogy szervízkönyvet keressek, mert nem hiszek benne, hogy a neten minden van.
Érdekes, hogy a rajz az RL 1043 helyen ellenállást jelöl, a panel meg nem, mindenesetre szakadtat mutat, van a közepén egy kis égett lyuk (kép), amibe hiába kotrok bele tűvel nem mutat semmit. Remélhetem, hogy pót induktivitásra itt nincs szükség és mégis "csak" egy biztosíték ellenállás volt? Van még a panelen két, nyomott lábbal távtartott ellenállás is, (az egyik az R1 011, aminek elnéztem a színét, én narancs-narancsnak láttam), de mindkettő jó. A kondenzátort kiforrasztottam miután 220 V.-ot mértem a lábán. már csak az a kérdés, mit tegyek helyette. A HQ-ban találtam 500Ft-ért valamit, ami 10000 üzemórás. Szegény 0-24-ben megy, igaz csak 50Hz-en. Még egyszer köszönök szépen mindent, innen talán már szerencsém lesz.
(#) Patópali válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
A kondinál a lényeg ,hogy33uF400V -os legyen(vagy450V) és a panel körvonalát kitöltő átmérő lenne ideális. De egy eredeti méretű elkóval is évekig működik mint régen.
Azt az öt kisebb kondit is -vakon- cserélném. nem egy összeg és nem lesz meglepi.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Bocsi elnéztem, azt az egy kis elkót ami a kék kondi és a kis tranzisztor között van, cseréld. Nem látszik a pozició száma.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Még valami. A Q1003 tranzisztort kiépítve meg kéne mérni, hogy nem szakadt vagy zárlatos -e?
Ha minden alkatrész ok akkor a 230V ~ betáp fázis ágba tegyél sorosan egy 60W -os izzót és úgy indíts. E nélkül, ha valami esetleg még nem jó elpukkanhat az új Fet.
Ha kicsit felvillan az izzó jó a táp, ha folyamatosan nagyobb fénnyel világít valami hiba van még az áramkörben!
Sok sikert.
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Vagy halványan világít az izzó jó a táp. Valószínű, hogy az ellenálláson nincs induktivitás. A rajzon sem jelzik.
A hozzászólás módosítva: Ápr 2, 2022
(#) lumiksz hozzászólása Ápr 2, 2022 /
 
Köszönöm szépen! Ez a 60W-os előtét ellenállás nagy ötlet! Úgy fogok tenni, ahogy írtad. Az eredeti elkó kb a 3/4-e volt a rajzoltnak, a kis elkó 10u 16V, C1 032 és a Q1 008 tranzisztor kollektor-emitter között lakik. Sajnos a Feten kívül nincs több alkatrészem (kicsit elkapkodtam a beszerzését) s most el kell mennem vidékről a többiért, vagy két fuvart fizetek. A HQ-ban van ilyen biztosíték ellenállás is.

C1 004.jpg
    
(#) Patópali válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Jó az az elkó is amit rendeltél, ha 400 Voltos és33 Uf -os. A 60W -os az ,230V60W normál izzó. Ellenállás nem jó.
(#) lumiksz válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
Köszönöm! A kép a rossz elkót mutatta. Az új azt hiszem 450V-os lesz, majd megnézem még egyszer. Szerinted a biztosíték ellenállás helyettesíthető biztosítékkal és ellenállással? Máshova kellene egy 4,7 ohm 1/4 W. Még nem találtam, de nem is nagyon kerestem. A HQ-ban nincs ilyen. A 60W-os előtét természetesen izzó lenne.
(#) vargaf válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 2, 2022 /
 
A HQ-ban van 4,7 ohm ellenállás:
4,7 ohm ellenállás
0,4 W, 0,5 W, 0,6 W, 0,75 W, mindegyik megfelel.
(#) lumiksz válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Köszönöm szépen! Annyira tele volt a fejem a biztosíték ellenállás problémával, hogy elfelejtettem a 4,7 ohm mellé írni. Olyan meg náluk (azt hiszem) nincs. Sajnos. mehetek másfelé is.
(#) Patópali válasza lumiksz hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Idézet:
„Afp által linkelt szervizkönyv szerint R1040 2,7Ohm 1W -os ellenállást jelöl.”


Bevallom, hogy az ellenállás típusát illetően nincs konkrét elképzelésem!
A kapcsolási rajz szerint sima 2,7Ohm 1W -os ellenállást jelöl. Nincs mellette figyelmeztető jelzés, hogy csak az eredeti alkatrészt lehet beépíteni.
( A fuse típusú ellenállás lehet, hogy a Fet Drain -ra menő tekercs védelmét szolgálja? De ez az én elmélkedésem.)
Remélem ebben a kérdésben lesz nálam okosabb aki tapasztalatával, gyakorlatával tud segíteni az ellenállás kiválasztásában.
(#) Patópali válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Ha csak nem a panelon az L.... utalna rá, fogalmam nincs. Az ellenállással sorba kötött biztosíték csak akkor lehet hatásos ha az értéke egyezik az eredeti ellenállás kioldó áramával -szerintem. De ez már csak az én ötletelésem.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2022
(#) lumiksz válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 3, 2022 /
 
Köszönöm, hogy ennyit törődsz velem!
Van a HOT oldalon három darab lapított lábú ellenállás, amit nem lehet a panelre ültetni, a kettő másik rajzjele sima ellenállás a panelen. Igen gyorsan magszűnt a zárlat, semmi nem sérült meg. A primer tekercs szerintem pár másodpercig kibírta volna azt az áramot amíg a főbiztosíték kiolvad tehát előbb működött valami. Jól megviccelt bennünket a Marantz ezzel az "L1 043" rajzzal. Úgyis kell vennem a HQ-ban szuper elkót és ilyen fuseresistor éppen kapható. A biztosíték árama könnyen számítható az Ohm törvényből és a teljesítmény képletből. Én is csak ötletelek, de olvastam valahol, az a lényeg, hogy ne égjen szét/föl/össze-vissza semmi, amíg az áramkör meg nem szakad. Tehát lehetne ellenállással és biztosítékkal helyettesíteni. (szerintem). Ha nem lett volna a panelen a rajzjel, semmi bajunk nem lenne.
(#) wbt hozzászólása Ápr 4, 2022 /
 
Sziasztok!
Kutatom: SOT23/5 tokban SB5Y felirattal...nem találok róla semmit
Akár OPA is lehet... , ha valakinek ismerős, kérem árulja el, mi lehet ez. (infra vevőkörben van).
(#) Patópali válasza wbt hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Szia!
Ezt találtam remélem segít?
Jó hosszú a link!
Lehet, hogy nem ez a keresett alkatrész, hátha megtalálod a megfelelőt.


https://www.google.com/search?q=sb5y+smd+sot23/5&client=firefox...JXa4iM
A hozzászólás módosítva: Ápr 4, 2022
(#) lumiksz válasza Patópali hozzászólására (») Ápr 4, 2022 /
 
Köszönöm! Megint igazad volt! A Q1 003 rossz, de hogyan! Nem zárlatos, nem szakadt. Olcsó multiméterrel polaritás függetlenül egyformán ellenállást lehet mérni a lábai között. LCM-3 is két ellenállásnak látja. Nem néztem még meg, de ha nem kapható, mivel lehet helyettesíteni? A Q1 008 ugyanolyan és jó (C 3199), onnan átrakva annak a helyére kellene valami. Segíts légy szíves! Köszönöm!
Következő: »»   1068 / 1154
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem