Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1092 / 1152
(#) hg6dab válasza passenger78 hozzászólására (») Okt 19, 2022 /
 
Ezekben szénellenállás szabályozza a fordulatot, a rugó ellenében történő nyomással változik, csökken, majd a kontakt adja a maximális fordulatot. Mérd meg ellenállásmérővel, hogy működőképes, vagy sem.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2022
(#) proli007 válasza passenger78 hozzászólására (») Okt 19, 2022 /
 
Abban a kerámia izében van (vagy volt) a szabályzó. A pedál lenyomás erejével szabályozta az áramot. De mi az értelme ma ezzel foglalkozni, az érdekességen kívül?
(#) Pixi hozzászólása Okt 19, 2022 /
 
Sziasztok,
A képen látható S2RE smd alktrész mi lehet? Egy JBL Boomboxban van, és amikor megnyomom a bekapcsoló gombot, akkor 40 fokra melegszik ez az alkatrész, de a hangfal nem csinál semmit. Az akkut sem tölti.
Köszi!
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Okt 19, 2022 /
 
Az U jel és a mellette lévő tekercs alapján dcdc konverter. A test és a tekercs között/utána lévő kondikon nincs zárlat? Aztán lehet nem az a tekercs tartozik hozzá, akkor meg kell keresni melyik a kimenete és azt mérni, de vastag vezetősáv több kondival az be vagy kimenetet jelenthet. Lehet LDO és nincs tekercs. Bal felső és talán középső lába vastag vezetősávos, azon néznék zárlatot.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2022
(#) jefflynn válasza Pixi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Ez egy áteresztő stab (valószínűleg 3 vagy 3.3 vagy 5 voltos), és azért melegszik, mert zárlatos valami, amit ő táplál.
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
A környékèn nincs egyik kondin sem zárlat, és az említett smd 3-as oldal középsőn van test.
(#) passenger78 válasza proli007 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
@hg6dab: köszi a tippet, megmérem.
@proli007: hobbiból ilyen régi vackok javításával/felújításával foglalkozom, és eddig ilyen még nem jött szembe velem. Néhány egzotikus darabért gyűjtők még egész szép pénzt is fizetnek. Meg hát historia est magistra vitae (a történelem az élet tanítómestere), ahogy mondani szokás.
(#) antiktelefon válasza Pixi hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Akkor esetleg bal alsó és felső ellenállása testhez és feszültsége mennyi? Jelölés alapján nem találom az ict, de ha feszt tudni, könnyű pótolni. Illetve zárlatos is lehet. Szermre a középső láb testre kel menjen?
(#) proli007 válasza passenger78 hozzászólására (») Okt 20, 2022 / 1
 
Igen, csak Cicero akkor még nem tudta, hogy "Nincs bizonytalanabb dolog, mint a múlt!"
(#) Gobe54 válasza passenger78 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Az a kapcsoló a rajzon izgalmas.
(#) passenger78 válasza Gobe54 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Igen. Ugye milyen szép?
Élőben még izgalmasabb...
(#) Suba53 válasza Gobe54 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Miért? Te hogy rajzolsz meg egy kapcsolót egy hevenyészett skiccen?
(#) Gobe54 válasza Suba53 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Nem a hogyan miatt izgalmas hanem a bekapcsolása miatt.
A hozzászólás módosítva: Okt 20, 2022
(#) Suba53 válasza Gobe54 hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Jogos!

Azonnali rövid zár teszt a hálózatra.
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 20, 2022 /
 
Itt van a kapcsrajz és minden a hangfalról. Az U16 egy 5V>3.3V stab.
Azt hiszem megint nagyot vállaltam ezzel a hangfallal!
(#) Régi motoros hozzászólása Okt 21, 2022 /
 
Szerintetek a TPA3110LD2 és TPA3110D2 közt mi a különbség (azon az egy L betűn kívül)?
A D2 adatlapját megtaláltam, az LD2 -ét nem. Van egy ilyen panelem, de valami nem kóser vele...
(#) tufatofu válasza Régi motoros hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Nekem is van egy ilyen panelem, de az enyém úgy szól mint a budi, ezért nem szivesen kapcsolom be. A tiédnek mi a baja?
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2022
(#) Régi motoros válasza tufatofu hozzászólására (») Okt 21, 2022 /
 
Az erősítős témában részletezem mindjárt...
(#) Pixi válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 22, 2022 /
 
Úgy néz ki meg lett a hiba. A CSR8675-ös chip zárlatos. A rajz alapján úgy tűnik minden egység ehhez kapcsolódik, ìgy valószìnű ezért nem csinál semmit. Kérdés ha vesszek új chipet volt-e benne tartalom, vagy a mellette lévő flash-ből dolgozott?
(#) zaza99 hozzászólása Okt 25, 2022 /
 
Sziasztok!
Meg tudnátok mondani a képen látható Metabó 125-ös Quick sarokcsiszóló tipusát? Nem látszik a matricán és hiányzik belőle a kapcsoló meg a kapcsolószár.
(#) Epu2 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Új alkatrészre pici az esély. Bontott esetleg. Egyébként nem is ér annyit, hogy több ezer Ft-ot és sok időt áldozz rá. Lehet nem is jó a motor.
(#) zaza99 válasza Epu2 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Jó a motor mert barkács kapcsoló van most benne.
(#) Epu2 válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Tegyél bele olyan kapcsolót ami ki is kapcsol ha elengeded. Egy kis plusz hely kell neki.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2022
(#) Bakman válasza zaza99 hozzászólására (») Okt 25, 2022 /
 
Talán Metabo WE 9-125.
(#) Aklankrisz hozzászólása Okt 27, 2022 /
 
Sziasztok,

Kérném, hogy az alábbi enkóder alkatrész beazonosításában segítsetek.
LG mikrosütőben a fotón látható enkóder megadta magát.
Kiforrasztottam, prec. kontakt spray, izopropil alkohol, hideg zsíroldó, majd izopropil alkoholban UH mosás után biztosabb lett a működése, de továbbra is kihagy néhány digitális lépést és szeretném kicserélni. Sehogy se találom a tipust, mindössze "YJ" van ráírva.

11(!) pozíciós, 5 lába van.
A NYÁK síktól 30mm-re nyúló átm. 6mm-es tengely 4,6mm-es lelapolással.
Alapterülete kb. 17,1mmx14,8mm.

Köszi előre is a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2022
(#) CHZ válasza Aklankrisz hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Úgy látom nem szedted szét az encodert. Csak szétszedve, érintkezői közül ki kell törölni a fémmaradékokat. Csak így lehetne jól kitisztítani.
(#) Aklankrisz válasza CHZ hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Segítséget kérnék a szétszedésben is, mert nekem nincs ebben gyakorlatom, még nem szedtem szét ilyet. A ház teljesen műanyag. Úgy látom, roncsolásmentesen nem lehet. Ki kellene fúrnom a sarkokon lévő alakzáró műanyag csapokat vagy késsel levágni síkba a gömbfelületű 4 db fehér részt a felső síkon, de szerintem jobban össze van ez "olvasztva" gyárilag. Az összerakás és a tartós egyben maradás és pozícióban maradás is erősen kérdéses lenne szerintem ezek után. Továbbra is szeretném kicserélni, de persze, lehet, hogy valamit nem veszek észre, és tök egyszerű szétszedni, és összerakni. Köszi előre is a további segítséget, vagy ha valaki tud beszerzési forrást erre, azt is nagyon köszönöm!
(#) bitmixer válasza Aklankrisz hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Én szikével bátran le szoktam vágni a műanyag szegecsek fejét. Általában ekkor szét lehet húzni a két részt. Nem volt még olyan esetem, hogy azok is össze lettek volna olvadva.
Összerakáskor egy kevés pillanatragasztót vagy kétkomponensűt cseppentek a szegecsekre, az beszivárog és megbízhatóan tart továbbra is.
(#) Suba53 válasza Aklankrisz hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Azért is érdemes szétszedni, ha már úgy is cserélni akarod, hogy kiderüljön egyáltalán a struktúrája. Mert ez egy 5 lábú jószág, a HESTORE-ban látható enkóderek meg 3 lábú jószágok.
Úgy talán már ki lehet ókumulálni a működési módját, és hogy mivel lehetne helyettesíteni.
(#) CHZ válasza Aklankrisz hozzászólására (») Okt 27, 2022 /
 
Szikés megoldás jó. Összeszorítva, négy sarkát ismét összeolvaszthatod, páka hegyével óvatosan.
Kimosva, kitörölve biztos működőképes lesz.
Következő: »»   1092 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem