Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1119 / 1153
(#) ttindian hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Sziasztok. Segítséget kérek. Powerbank.
(#) antiktelefon válasza ttindian hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Ember nem lesz aki megmondja ebből a képből,, homályos, funkció nem látható jól. Ha 3 lábú akkor fet gyanús, de U a jele, szóval keress képet róla neten, mert ebből nem lesz meg.
(#) ttindian válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Semit nem találok, 4 laba van, ami látható az egyik vastag.
(#) antiktelefon válasza ttindian hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
2 nem közös? Youtube review esetleg elektrós csatornán ahol szétszedik?
Máshol a lapon azonos tokban nincs valami?
3 láb, 1 pici, szerintem fet lesz amúgy, vsak kérdés n vagy p és melyik a source így.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2023
(#) ttindian válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Gyárilag üres mellete, 3 keskeny 1 széles láb. Fényképről sem talál semit a googly. Kocka, nem hosszúkás mind az opto.
(#) ttindian válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Tévedtem, 3 széles láb ,1 keskeny .
(#) ttindian hozzászólása Máj 22, 2023 /
 
Megnéztem egy hasonlót, ott a mellete levő hely foglalt, 5 lábú alkatrész, U jelzés az is .
(#) antiktelefon válasza ttindian hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
De nézd meg 2 láb közös...
(#) ttindian válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Ha az én hibásomról írsz, akkor nincs közös láb, 2 egyik oldal 2 másik oldal.
(#) antiktelefon válasza ttindian hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
A képen semmit nem látni, de a 2 hátsó lábról ordít közös.
(#) ttindian válasza antiktelefon hozzászólására (») Máj 22, 2023 /
 
Rendbe , de ha a te igazad akkor mi az?
(#) antiktelefon válasza ttindian hozzászólására (») Máj 23, 2023 /
 
Inkább nézd meg igazam van-e. De mondom 3 lábbal csak fet lehet.
(#) Bell válasza Gobe54 hozzászólására (») Máj 26, 2023 /
 
Nagyon köszönöm a helyreigazítást!
Én rontottam el.
Már meg is rendeltem.
(#) vision61 hozzászólása Máj 29, 2023 /
 
Sziasztok!

Milyen ellenállások ezek a régmúltból előkerült "új" alkatrészek. Nem az értéke érdekel, az egyértelmű a színkód alapján, hanem az anyaga, gyártója. (Mivel az Ezermester bolt hálózata (is) forgalmazta, gondolom KGST országbeli lehet.)
A 20% tűrésből is bőven kilógnak, pl. a 10 kΩ-osok 6,9 -18 kΩ tartományban vannak jelenleg.
(#) Lacika válasza vision61 hozzászólására (») Máj 29, 2023 / 1
 
NTC vagy PTC termisztor. Azért mértél különböző értékeket a 10 kΩ-osoknál, mert megfogtad és felmelegedett kicsit. Ez a dolga. Hőre változó ellenállás. A csomagoláson nincs típusjelzés? Az alapján, talán lehetne hozzá adatlapot találni.
(#) Suba53 válasza vision61 hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Mérd meg az ellenállás értékét multiméterrel, és miközben méred, egy pákával melegítsd az eszközt úgy, hogy a forró pákahegy mellé teszed kb.1mm távolságra.
Aztán egyből látod, hogyan viselkedik.
Ha NTC, akkor meredeken esik az ellenállás értéke. Ha PTC, akkor emelkedik.
(#) vision61 válasza Suba53 hozzászólására (») Máj 30, 2023 /
 
Elfelejtettem beírni, hogy ez a teszt volt az első, mivel én is termisztorra gondoltam, de minimális az ellenállás változása (néhány ohm) 100°C változás esetén.
Idézet:
„NTC vagy PTC termisztor. Azért mértél különböző értékeket a 10 kΩ-osoknál, mert megfogtad és felmelegedett kicsit. Ez a dolga. Hőre változó ellenállás. A csomagoláson nincs típusjelzés? Az alapján, talán lehetne hozzá adatlapot találni.”

Nem termisztor, ha lenne típusjelzés, akkor nem is kérdeztem volna.
A hozzászólás módosítva: Máj 30, 2023
(#) Yani_70 hozzászólása Máj 31, 2023 /
 
Sziasztok!
Kézműves éjjeli lámpát szeretnék készíteni borosüvegből. A képeken látható szettet szerintetek be lehet szerezni idehaza, vagy csak külföld? Bárhol néztem a külföldi oldalakon csak horror áron volt szállítással együtt, pluszban még rádobják a vámot is.
(#) Gafly válasza Yani_70 hozzászólására (») Máj 31, 2023 / 2
 
Ezt mindenki magának szokta megcsinálni.
Nagyjából minden része kapható a helyi villamossági/vasas boltban.
(#) uniman válasza Yani_70 hozzászólására (») Máj 31, 2023 /
 
A lyukas dugók alapján azt feltételeztem, hogy belülre kerül az izzó...de mégse (ez így eléggé tréé...)
Mi levágjuk a flaska (vagy antik szikvizes palack) alját és belekerül egy fa alaplapba (süllyesztve) ...ezekben belül "ég" az edison izzó.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2023

uveg.jpg
    
(#) kameleon2 válasza uniman hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
A kép alapján ez csak rá van téve dugónak az üvegre.
(#) Yani_70 válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Igen, kívül van az izzó.
(#) Léry válasza Yani_70 hozzászólására (») Jún 1, 2023 /
 
Egy darabot szeretnél vagy gyártani akarod?
(#) rascal hozzászólása Jún 2, 2023 /
 
Sziasztok!

Erről az 5V-os adapterben lévő IC-ről szeretnék többet megtudni, csak nem találok hozzá sehol adatlapot. Ha jól olvastam a típusát: CSC 7137B (vagy OSC, de úgy sincs semmi). Az az "elegáns" benne, hogy a szekunder oldalt nem méri sehogy. A ledet viszont nem spórolták ki belőle, bár a doboz amiben van teljesen zárt, nem látszik ha világít... Elméletileg 5V 2A, de növekvő terhelésre úgy esik a feszültség, hogy 1,2A-nél több nem tud belőle kijönni. (Az eladó szerint, másik példányt megvizsgálva ez így jó. Olcsó volt nem izgat.) Majd még kipróbálom 110V-ról is, hogy akkor is 5V lesz a kimeneti üresjárati feszültség, vagy sem, illetve, hogy terhelésre mit csinál?
A kapcsolási rajzban lehet esetleg kisebb hiba.
(#) pipi válasza rascal hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
A rajz alapján valószínűsítem, hogy a 2 tekercses primer körben lévő segéd tekercsről veszi az IC a tápot, és arra szabályoz. Ez működget is kisebb terhelő áramoknál, amíg a vasmag nem telítődik, attól kezdve a kimenőfeszt nem tudja tartani...
A kínai tápoknál a "szükséges" áram min. 2-szeres névleges terhelhetőségűt kell választani...
A cimke mindent elbír. Én is vettem, a napokban jött meg, csudi tápot digit fesz kijezővel, szétszedve, nincs benne se fesz, se árammérő a 7seg kijelző fixen bedrótozva 5.2V kijelzésre. Na de mit is akartam 2$-ért ?
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2023
(#) rascal válasza pipi hozzászólására (») Jún 3, 2023 /
 
Vettem én vele egy időben 3A-est is, az 2.6A-ig biztos bírja. Ennyi nekem elég is, csak nem USB kimenete van, de hamarosan az lesz. Az a kisebb baj, ha lefele megy a feszültség, 5V föle ne menjen.
(#) kadarist válasza rascal hozzászólására (») Jún 5, 2023 / 1
 
Szia!
Adatlap: Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Yani_70 hozzászólására (») Jún 5, 2023 /
 
Ezzel pont nem azt érnéd el, amit szeretnél, mert a lukas dugó által az üveg tetejére kerül rögzítésre a foglalat, vagyis így az üveg lenne a lámpa talpa, az égőre pedig búrát tehetnél.
Gondolom, hogy olyat szeretnél, ahol belül van az üvegben az égő, ez esetben valahogyan le kellene vágnod az üveg alját és kitalálni, hogy hogyan rögzítsd a foglalatot az üveg nyakába belülről.
(#) rascal válasza kadarist hozzászólására (») Jún 5, 2023 1 /
 
Szia! Köszönöm szépen!
(#) Patópali hozzászólása Jún 8, 2023 /
 
Sziasztok!
Tudtok -e segíteni, miféle/ mire való műszer lehetett a csatolmányban látható készülék?
Üdv.
Következő: »»   1119 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem