Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   700 / 1152
(#) jdani válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Na mit szólsz hozzá, vissza lehet következtetni?
(#) waterbear hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
Üdv!

Némi segítséget kérnék, hátha valaki javított már ilyet:

Egy Vinchi Classic HO-002L elszívó.

Az alapvető hiba az, hogy a gazdi áthelyezés közben elvágta a kábeleket, majd fordított sorrendben kötötte össze őket.
Van a panelon egy IC (U1) amit nem tudok beazonosítani, a CD74HCT162-t már cseréltem, a "noname IC" talán egy tranzisztormező (ULN?) lehet vagy valami speciális IC. Mérve nincsen más hiba, táp is jó.

Előre is köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2015
(#) Buvarruha válasza waterbear hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Nem lepődnék meg, ha mikrokontroller lenne. Szerintem vesd össze a lábkiosztását (táp, föld stb) valami pic, vagy AVR vezérlővel.
(#) Doky586 válasza waterbear hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Idézet:
„elvágta a kábeleket, majd fordított sorrendben kötötte össze őket.”

Szerintem addig nincs értelme kísérletezni amíg fordítva van összekötve...
De ha azon kapott valami (fordított) tápfeszt, akkor lesznek még gondok. Nem lenne egyszerűbb a szervíz? cserepanel..?
(#) waterbear válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Kábelezést már helyreállítottam, csak utána javítottam.
Hááát, szervizben dolgozom, de a cserepanel olyan nekünk is, mint egy álom.... normál esetben lehetne, ha lenne szervíz háttér, dokumentáció... így csak a javítás marad.
Vagy az átalakítás, mert az IC pár relét vezérel meg led kijelzőt hajt meg.
A hozzászólás módosítva: Nov 3, 2015
(#) kissattila88 hozzászólása Nov 3, 2015 /
 
BYV 79 E-200
Dióda, kapcsoló, 200V 14A Mitől kapcsoló?
(#) proli007 válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 3, 2015 /
 
Csak azért "kapcsoló", mert Schottky dióda lévén gyors, így nem csak hálózati 50Hz-es feszültségre alkalmazható.
(#) Chipmunk1960 válasza jdani hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Szia, Írtam választ az "Autóelektronika" rovatban.
(#) kadarist válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Ez egy téves megjelölés. Vannak kifejezetten jelkapcsolására kifejezett diódák, amelyek hasonlóan gyors kapcsolásúak és kis rétegkapacitással rendelkeznek. A gyors diódák (mint ez a BYV) kapcsolóüzemű tápegységek egyenirányítójaként használatosak.
(#) kameleon2 válasza waterbear hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Szia! Igen valószínű, hogy mikrokontroller. Ha nem tudsz vele mit kezdeni - szívesen átveszem, mert nekem is ilyen van és az egyik ledem nem világít (nem a led rossz sajnos). Van ugyanígy egy zuhanykabinom - abban is mikrokontroller csinált mindent - amíg szét nem ázott. Hozzá kell tennem - ha sok ilyen van nálatok szólj, mert nem nagy durranás ez a szoftvert megírni. Ráadásul nekem van tesztdarabom is Egy Texas Launhpad is röhögve elég erre.
(#) gerleimarci válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Még egy 600Ft-os kínai arduino pro mini is elég.
(#) kameleon2 válasza gerleimarci hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Még az is jó lehet, ha egyszer valaki elmagyarázza töviről hegyire, hogyan is működik. Meg AVR még nincs a fiókban.
(#) pucuka válasza kissattila88 hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Minden dióda "kapcsoló". Addíg vezet, amíg az anódja pozitívabb, mint a katódja, ekkor kis ellenállást mutat, ha megfordul a helyzet, és a katódja pozitívabb mint az anódja, lezár, és nagy ellenállást mutat, akárcsak egy közönséges kapvsoló. Természetesen a nytott, és zárt állapotban mért ellenállásaik között van különbség, de a lényeg, hogy a két állapot között nagyságrendi az eltérés, és ez az állapotváltozás hirtelen következik be. Az egyenirányító dióda is kapcsol, amíg a váltófeszültség pillanat értéke magasabb, mint a pufferkondié, addíg vezet, mikor alacsonyabb, lezár.
(#) kjanos52 válasza Doncso hozzászólására (») Nov 4, 2015 /
 
Üdvözletem, érdeklődöm, hogy nincs meg véletlenül a DV 1602-R35 tip. kijelző, vagy sikerült róla adatlapot szerezni?
K János, Debrecen
(#) Chipmunk1960 válasza kjanos52 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Szia, Erről lenne szó?
(#) almacsutka hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék ellenállás beazonosításában. Tőből kiszakadt az ellenállásból a lába, megforrasztani nem tudom. Mivel multiméterben van a sérült ellenállás, gondolom pontosan olyat kell belerakni értékre/ toleranciára. A gondom az, hogy két multiméterrel is más értéket mértem rá. Az egyik 1,2Ohm-ot mért, a másik 1,7Ohm-ot. Színkód alapján próbáltam beazonosítani, de a kalkulátor nem is ajánl fel olyan színeket.
Köszönöm a segítséget!
(#) vargaf válasza almacsutka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Szia!
A panelen lévő felirat alapján 0.99 ohm.
Üdv.: Feri
(#) eSDi válasza almacsutka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Üdv!

Fel van szitázva a panelra az érték is. Ha jól látom 0.99 Ohm. (A színek alapján is az, 0.5%-os tűrésű) Ilyet nehezen fogsz találni. De ha találsz is, utána kalibrálni kell a műszert, ami nem kis feladat.
(#) proli007 válasza almacsutka hozzászólására (») Nov 5, 2015 / 1
 
Hello! Ha egy 1ohm-ot és egy 100ohm-ot párhuzamosan kötsz, akkor kb. 0,99-ohm-ot kapsz. Feltéve, hogy az értékük tényleg ekkora. Mezei multiméterrel nem lehet egy ilyen ellenállást megmérni. Ismert áramot átfolyatva rajta és a két kivezetésén feszültséget mérve kiszámítható az ellenállás értéke. De elnézve a "precíziós műszert", veszel másikat, vagy megreszeled az ellenállás végét és a kivezetés kupakja megforrasztható. Maximum fordítva teszed bele az ellenállás két végét..
(#) szucsistvan123 válasza almacsutka hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Vagy talán egy trimmert is bele lehet kötni, és azzal beállítani pontosan.
(#) proli007 válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Na ne má! Ez a 200mA-es Shunt lesz. Az helyett trimmer??
(#) nedudgi válasza proli007 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
1 Ohm ellenállás, és egy 100 Ohm trimmer párhuzamosan kötve eléggé megközelítheti a kívánt értéket.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) Doky586 válasza nedudgi hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
az 1 ohm az 1% pontos legyen. és a teljesítménye (fizikai mérete) is akkora legyen amekkora az elődje volt, különben elfüstölhet hosszú méréskor. A pontossága pedig a mérés pontosságát befolyásolja.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) hammer14 hozzászólása Nov 5, 2015 /
 
Sziasztok

Remélem nagyjából jó helyre címzem a kérdést. Van egy alkatrész ami egy elég komoly erősítő előlapi paneljén,található, azt fogdosva tud életjelet adni a készülék,forrasztásnak nincs baja. Ha tudnám hol kapható,vagy mivel váltható ki akkor kicserélném.

Sok ember elvérzett már rajta úgyhogy veszteni valóm nincs.

Alkatrészem: st 74ACT04 utána 902344 Googleval keresgéltem,de boltban nem találom sehol.
Hex inverterként emlegetik. Aki ránézett az erősítőmre,annyit mondott,akkor,hogy már a vezérlő proci sem kap áramot. Ha ez egy inverter,akkor logika alapján lehet a procié.
Bár neki akkor nehezebb dolga volt mert semmi életjelet nem adott a kütyü eltelt egy év bedugtam és van életjel.

Előre is köszönök minden segítséget.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) pucuka válasza hammer14 hozzászólására (») Nov 5, 2015 / 1
 
Attól tartok, nehéz lesz kiváltani, ez egy 6 db Shmitt trigger bemenetű CMOS invertert tartalmaz, igen jó bemeneti túlfeszültség védelemmel, nagyáramú kimenettel, mindezt gyors kapcsolási idővel.
A második számsorral ne törődj az csak dátum, és gyártókód.
keresgálni kell, Mo -n valószínűleg nem lesz üzlet.
(#) papus51 válasza hammer14 hozzászólására (») Nov 5, 2015 / 1
 
Itt tudod megrendelni. 10db kb. 1.800,-Ft
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2015
(#) hammer14 válasza papus51 hozzászólására (») Nov 5, 2015 /
 
Hmm nem vagytok semmik Bár csak a tudakozó is ilyen gyorsan működne

Kár hogy nem ismerem az alit,azaz nem szoktam külföldről rendelni. Bár 1800ft ot megkockáztatok.

Köszönöm szépen mindkettőtök hasznos és gyors válaszát!
(#) Hp41C válasza pucuka hozzászólására (») Nov 5, 2015 / 1
 
(#) Chipmunk1960 válasza almacsutka hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Szia, Simán meg lehet forrasztani, csak meg kell reszelni. Igazuk van a hozzászólóknak, nem találsz másikat, hacsak egy bontott műszerből ki nem veszed.
(#) pucuka válasza Hp41C hozzászólására (») Nov 6, 2015 /
 
Nem nekem kell, az első oldalon nem volt magyar forrás, keressen akinek szüksége van rá.
De megtetted, megköszönöm hammer14 helyett is.
Következő: »»   700 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem