Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   855 / 1152
(#) gyoran válasza gerry hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Igen, ahogyan tcsaba írta EPROM emulátor lesz az. Habár elég érdekes megoldás, 4 MHz-es Z80A esetében 2 órajel alatt olvasni akarja az EPROM-ot, (0,5 usec) ami alatt egy 40 MHz PIC max 5 utasítást hajt végre, szóval kényelmesen csak bőven 1MHz Z80 órajel alatt használható.
A megoldás viszont nagyon "szexi", ha megint Z80-ozni támadna kedvem, biztos meggondolom ezt az utat.
(#) otvenkilenc válasza gyoran hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
A PIC órajele lehet KHz is (sőt) tehát simán összehangolható a Z80-al.
(#) gerry válasza gyoran hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszi! Az az érdekes, hogy a PIC csak 10MHz-es rezonátorral van meghajtva!
(#) killbill válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
gyoran arrol beszel, hogy a PIC lassu a feladatra, nem arrol, hogy tul gyors lenne. Ne becsuld le a z80-at!
(#) otvenkilenc válasza killbill hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Hmm hmm
(#) gyoran válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Yess, szerintem lassú a PIC. Nézem az EPROM-cím portokat, ha váltanak, kikeresem a memóriából, kirakom a portra, de 3state-ban hagyom. Ha az M1, MREQ READ alacsony lesz, 3 state-ból felváltok kimenetre, majd vissza. Ez sok PIC idő... Vagy rosszul gondolom.
(#) killbill válasza gerry hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Nekem gyanus, hogy ez nem EPROM emulator, mert, bar a fenykepen nem latszik jol, de ugy tunik, hogy nincs annyi laba bekotve az EPROM foglalatnak. Ott minimum 20-22 labat be kellene kotni a tapokon kivul. 28 labu EPROM az minimum 8k, amihez tartozik 13 cimvezetek, 8 adat, 1 CE, 1 OE.
(#) gyoran válasza killbill hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Igen, ezt én is néztem, aztán mérnöki elhanyagolással éltem Lehet, hogy pl. csak adat, CE, OE A0-A2. Mindenesetre fura egy jószág.Lehet, hogy csak egy utasítást (feledatot) hajtott végre aztán NOP. Tesztelni egy panelt elegendő lehet.
(#) gyoran válasza killbill hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Így van, van egy halom Z80A xxx-em itthon, néha nosztalgiázok, de ha játszani, tanulni kell, a PIC-nek sajna nem alternatívája. Gyakorlti feladatnál meg eleve. Sic transit gloria mundi.
(#) Hp41C válasza gyoran hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
A jobb oldalon egy 78L33 (3.3V stabilizátor) és egy fura fém alkatrész (memória kártya foglalat). Egy adatrögzítő (data logger), floppy helyettesítő lenne.
(#) lefituta hozzászólása Máj 26, 2018 /
 
Ismét egy kis segítséget kérek! Ez mi?. Valami hangtechnikai eszköz, vagy szkóp elektronkapcsoló vagy más? Elején hátulján valami nagyfrekis csatlakozók vannak de kisebbek, mint szokványos. Neten nem találok infót.
(#) lefituta válasza proli007 hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszönöm "proli007" melegítettem és tényleg gyöngytermisztor. Alapból 75 kOhm de ha melegítem. lemegy majdnem nullára! Köszönöm! Ha szükséged van ilyenre, adok egy 5-10 darabot szívesen!
(#) elektroncso válasza lefituta hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Szerintem kétsugarasító Saga oszcilloszkóphoz.

Közben megtaláltam, tényleg az: Коммутатор П323 к осциллографу.
A hozzászólás módosítva: Máj 26, 2018
(#) kadarist válasza lefituta hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Elektronkapcsoló: Bővebben: Link.
(#) lefituta válasza kadarist hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszönöm, hogy ilyen hamar reagáltatok. Nem tudom, én miért nem találtam a típusszám alapján?
(#) lefituta válasza elektroncso hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek. A típusszámot beütve, minden kijött, csak ez nem. Már azt hittem bolond vagyok....de inkább idióta!
(#) kadarist válasza lefituta hozzászólására (») Máj 26, 2018 /
 
Az orosz p-betűt kell a számok elé tenni és így már működik a keresés.
(#) otvenkilenc válasza lefituta hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Kétsugarasító a hátsó csatlakozókat kellett az N313 oszciloszkóphoz (nekem ahhoz épen passzolt) csatlakoztatni, rádugni.
(#) lefituta válasza kadarist hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Sajnos nincsenek cirill betűim a gépen, így magyar p-t tettem. Néha sikerül magyarral helyettesíteni, főként csöveknél és kiadja az adatokat. Ennél nem. de köszönöm.
(#) lefituta válasza otvenkilenc hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Neked is köszönöm, Vajon a tuchel mire kellett?
(#) elektroncso válasza lefituta hozzászólására (») Máj 27, 2018 / 1
 
A legegyszerűbb a google fordító virtuális billentyűzetét használni. Még akár bele is rajzolhatod ő meg kitalálja mi van előtted.

A tuchel nagy eséllyel a tápfeszültség bemenet, esetleg ha passzol a Sagahoz is akkor egyben kimenet is.
(#) kadarist válasza lefituta hozzászólására (») Máj 27, 2018 / 1
 
Másold ki innen a cirill karaktereket, majd illeszd be a keresőmezőbe. A számok megegyeznek a latin és a cirill karakterkészletben, azokat nem kell változtatni.
(#) otvenkilenc válasza lefituta hozzászólására (») Máj 27, 2018 / 1
 
Emlékeim szerint a tápfeszültséghez.
(#) pistaf hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Üdvözlök Mindenkit!
Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Van egy ORION SE-1060 B erősítőm, és megvan égve benne egy pár alkatrész amiről nem tudom le olvasni az adatokat, és ha lenne itt olyan ember akinek van ilyen erősítője, és tudna segíteni, hogy megadja az ellenálás adatait. A mellékelt képen bekarikáztam az égett alkatrészeket, az 1. ellenállás 2. kondenzátor.
Előre is köszönöm a segítséget.

DSC_0385.jpg
    
(#) vargaf válasza pistaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
2017. szeptember

Azóta sem sikerült megoldani?
(#) pistaf válasza vargaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Most újra neki fogtam, hátha sikerül megoldani. Majd csak valaki megszán engem, vannak itt olyanok akinek van ilyen erősítője és segít.
(#) proli007 válasza pistaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Hello! Az, hogy "meg van égve", még nem biztos, hogy tönkre is menet. Mérd meg Őket..
(#) vargaf válasza pistaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Már egyszer kaptál rá választ:
Válasz a kérdésedre
Mértél is:
Mérésed
10 Ω, Te 11 Ω-t mértél, az jó.
Azóta mire vártál? Kipróbáltad a 10 Ω és 100 nF értékkel?
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) pistaf válasza vargaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Az odáig rendbe van, hogy 11 Ohm, de hány W-os és milyen típusú, vagy is huzal, szénréteg, fémréteg????
Nem vagyok elektroműszerész, csak rákényszerülök, hogy megjavítsam és teljesen laikus vagyok
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) vargaf válasza pistaf hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 1
 
Körülbelül 2 W, köszörült fémréteg ellenállás. De ezen nem kell 8 hónapot gondolkodni, a típustól függetlenül egy próbát tehettél volna már.
Következő: »»   855 / 1152
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem