Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   279 / 360
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Jún 13, 2017 /
 
Én a PICKIT3 nevű égető szoftverre gondolok (amit a PICKIT3 hardverrel használok), ami bizony nem ösmeri ezt a PIC-ket.
Szóval arra lennék kíváncsi, hogy rá lehet e venni a flowcode-ot és a PICKIT3 égetőt, hogy tudjam használni ezt a PIC-ket?
(#) kaqkk válasza djadji hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
A legegyszerűbb megoldás ha ezeket a piceket eladod és veszel olyat amit ismer a flow
(néztem még a flow6 ban sincs benne)
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Szia!
Ha mákod van egy láb kompatibilis picbe megírod a progit amit lefordítassz C-be, majd a C kódot mplab x be beillesztve a pic configbitjeit beállítva talán működni fog. Máshogy nem valószínű..
(#) djadji válasza kokozo hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
AFFENE... Köszönöm a tippeket, megpróbálkozom velük. Gondoltam hátha van egy "magic" file ami épp arra való amire én szerettem volna...

Köszi szépen a helpet!

Esetleg valami jó ötlet egy olcsó 8 lábúra, amiben van ADC és PWM? ÉS ismerik ezek a programok? Ezért vettem ezeket.. de arra nem gondoltam hogy nem tudom használni őket...
(#) kokozo válasza djadji hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Amit ismer a flow is az a 12F683. 4 analog, 1 pwm(5-ös láb). Kinába 200huf kb..
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
PIC12F615: Négy analóg, egy PWM (félhidat is tud, dead-band kiegészítéssel).
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2017
(#) djadji válasza Bakman hozzászólására (») Jún 14, 2017 /
 
Köszönöm mindenkinek!
(#) Broy hozzászólása Jún 19, 2017 /
 
A 16F1823 is egy jó darab, az egyik legolcsóbb, amiben szinte minden megtalálható, és ismeri az 5.0. 8 ADC csatorna és teljes hidas PWM.
(#) bubuszoft hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Sziasztok
Megterveztem a hűtő kiolvasztó elektronikát, rá tudnátok nézni, remélem jól számoltam ki az értékeket, A progit is feltenném, amit bele égetnék annyi segítséget kérnék, hogy rezonátort alkalmaznék, át tudnátok állítani nekem, köszönöm
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Szia!
Minek a rezonátor? Az semmivel nem jobb mint a belső csak felesleges hibaforrás. A másik meg a nyák.. Tényleg resetelni szeretnél 50Hz-enként?
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Nem, de valahogy fel kell húznom a resetlábat. Nem lóghat levegőbe.
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Az mclr-t ki is lehet kapcsolni , a rezonátor helyett meg egy mezei kvarc is megfelel két 22pf os kondival
(#) kaqkk hozzászólása Jún 26, 2017 /
 
Tegnap óta nem hajlandó a flow5.5 hex-re fordítani , ez a hibaüzenet : Compiler can not be started without a host program (code 120) mi történhetett vele ? Mi a javítás módja ?
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Szia

Nem tudom hogy kell kikapcsolni, tudnál segíteni benne? Mivel jobb a kvarc mint a rezonátor?
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
A kvarc olcsó- és majdnem olyan pontos mint a rezonátor , viszont ehhez a programhoz egyáltalán nincs jelentősége mit használsz , még a belső oszcillátor is bőven megfelel (semmi jelentősége a pontosságnak)
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Küld át, és holnap átfordítom neked.
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Mclr-t ki tudnád kapcsolni? Nem tudom hol kell. Van esetleg más hiba is a nyákban?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Flofcode beállításaiban a Compiler opciókat próbáld meg visszaállítani gyárira. Ha nem segít, akkor egy újratelepítés megoldás lehet. A hibaüzenet szerint a Copiler "keretprogramja" (vagy valami ilyesmi) hiányzik.
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Nem az a baj hogy egy terv nem fordul , egysem ! Ha mindenáron fordítani akarok megoldom a flow 6 ba átmentem de ott minden beállítást újra kell csinálni .
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Csak azt nem értem hogy tűnt el ? Évek óta használom a programot és semmit nem állítgattam rajta .
(#) kaqkk válasza bubuszoft hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Tessék az MCLR kikapcsolva és kvarc sem kell (nézd meg a beállításokban mi változott)
A hozzászólás módosítva: Jún 26, 2017
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Murphy törvényei...
(#) bubuszoft válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Jún 26, 2017 /
 
Újratelepítés-újraindítás és működik
(#) bubuszoft hozzászólása Jún 27, 2017 /
 
Sziasztok

Ma megoldottam a régi hűtőm problémáját! Vettem egy újat
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 4, 2017 /
 
Sziasztok
Van egy furcsa kérdésem. Lenne egy Atmega644P mikrokontrollerem, amit égetni szeretnék. Rá lehet egy pickit3-at venni valahogy, hogy égesse? Ha igen, hogyan? Egy darab avr-t kéne felprogramozni, azért nem veszek égetőt.
(#) bubuszoft hozzászólása Júl 13, 2017 /
 
Sziasztok.
Segítségre lenne szükségem. Adott egy Atmega644 mikrovezérlő, enneka vezérlőnek keresném a pic megfelelőjét. Lábkiostáshelyesen kéne gnd vcc xtral reset. Eddig még nem találtam. Tudnátok segíteni?
(#) kokozo válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Szia!
Most komolyan azon az 1000Ft-os programozón akadtál fent? Igen ennyi az ára de ha magadnak csinálod pár 100 Ft.. Bővebben: Link
(#) bubuszoft válasza kokozo hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Nem a programozó, egyáltalán nem az. Itt szerepel egy 11 zónás öntözésvezérlő a cikkek között, a szerzője megírná nekem az Awr-t. Elsőre ez a legjobb megoldás, de a programmal van egy nagy gond. A programja napi 1 öntözést tud, nekem minimum kettő kell, de még friss fűmagnak 3 öntözés kell naponta. Úgy gondoltam, hogy akkor megcsinálná a nyákot, én meg mivel pic égetőm van pic-re írnék egy programot. ez az elgondolás. És programírásnál ha elakadok feltudom ide tenni, flowba írnám.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2017
(#) Bakman válasza bubuszoft hozzászólására (») Júl 14, 2017 /
 
Az ilyen előre elkészített megoldások sokszor nem tetszik annak, aki használni akarja, mint azt te is tapasztalod magadon. Miért nem írsz magadnak egyet? Így éppen olyan lesz, amilyet akarsz.
Következő: »»   279 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem