Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   313 / 360
(#) frekivalto válasza niedziela hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Köszönöm, kipróbáltam, sikertelen.
Még akkor is, ha a szóközöket kiveszem. General error a hiba.
(#) frekivalto válasza niedziela hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Ez a helyes megoldás egy bit állítására:
clear_bit(option_reg , 7);

Még egyszer köszi.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2019
(#) niedziela válasza frekivalto hozzászólására (») Feb 26, 2019 /
 
Ez az igazi

option_reg = option_reg & 0x7F;
wpua = 0x01; //bit
(#) Frankye hozzászólása Márc 27, 2019 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék egy olyan hibajelenség megoldásában, amilyennel - eddig - nem találkoztam. Adott egy projekt, aminek a folyamatábráját csatolom. A szimulációban minden tökéletesen működik, azonban lefordítva hex kódra, és beégetve a chipbe olyan, mintha rettenetesen lelassulna. A másodpercnyi (vagy rövidebb) időzítések több percesek. Nagyon megköszönném, ha valaki hozzáértő vetne rá egy pillantást, és - ha ki tudja deríteni - elmondaná, mi lehet a gond!
Előre is köszönöm.
(#) kokozo válasza Frankye hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Szia!
Elvileg ez a pic csak 4MHz-et tud belső órajellel, nálad viszont a program 20MHz-re van állítva.

20mhz.JPG
    
(#) Frankye válasza kokozo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Köszönöm, akkor megkísérelem átírni, és felprogramozni. Remélem, hogy csak ennyin múlik.
Köszönöm a segítséget!
(#) niedziela válasza kokozo hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Ha belső osci van akkor mindegy oda mit írsz mert C blokkban kell megadni a sebességet.
Ha nem adsz meg c-ben semmit akkor ez szokott lenni, lassú mert nem tudja mennyin kell menni
(#) Bakman válasza niedziela hozzászólására (») Márc 27, 2019 /
 
Kell az a beállítás és a C blokk is. Utóbbi csak akkor, ha van értelme, pl. van a kontrollerben osccon regiszter.
(#) kokozo válasza niedziela hozzászólására (») Márc 28, 2019 /
 
Helló!
Eddig én úgy tudtam, hogy a flow órajel sebesség beállítása arra kell, hogy a flow tudja milyen sebességgel szeretnéd majd járatni a picet, és ehhez képest állítja az időzítéseket. Tehát ha van valahol egy 1ms késleltetés (lehet gyári modulban is ilyen, amit nem is látsz) ez alapján fogja tudni, hogy mennyi órajel kell az 1ms eléréséhez.( osccon = 0x60; )-ot meg beírhatod a C-be, de írhatsz akármit, mert nem értelmezi, mivel csak 4 MHz van a picben.
(#) Frankye válasza kokozo hozzászólására (») Márc 31, 2019 /
 
Nos, úgy tűnik, az ötlet bevált. Átállítva az órajel-sebességét a projekt opciókban, és újraprogramozva vele a PIC-et, már jól működi, úgy tűnik.
Még egyszer köszönöm a segítséget!
(#) mhatalyak hozzászólása Ápr 18, 2019 /
 
Sziasztok!

Buzzert hogyan szoktatok meghajtani, ha nem áll rendelkezésre hardveres PWM kimenet?
Van esetleg egy példája valakinek rá?

Jó lehet delay-okkal is, mikor sípolnia kellene, akkor úgysem kell mással foglalkoznia a PIC-nek, csak egy 2mp-es sípolás kellene.
(#) Bakman válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 18, 2019 / 1
 
Eleve olyan buzzer, amelyikben van meghajtó? Így csak a kimenetet kell ki- és bekapcsolni.
(#) mhatalyak válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 18, 2019 /
 
Nem tudtam, hogy van olyan. Vagyis azt hittem én vagyok bolond, de emlékeim szerint gyermek koromban szedtem ki valamiből, ami sípolt sima 3V-ról. A mostanit a PC alaplapomról téptem le, viszont csak PWM-el sípol. Ezek szerint akkor létezik! Beszerzek egy olyat, aminek csak táp kell.

Köszönöm az infót!
Kellemes Húsvétot!
(#) kokozo válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 19, 2019 / 1
 
Szia!
Csinálsz egy timert és abba egy elágazást és kész..

beep.fcf
    
(#) mhatalyak válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 20, 2019 /
 
Köszönöm, kipróbálom.
(#) mhatalyak válasza kkrisz75 hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Üdv!

Most kipróbáltam ezt a megoldást, tök jó dolog.

Annyi a bajom vele, hogy bármit ha megszerkesztek, begépelem, az megjelenik a kijelzőn, viszont egy karakternél többet nem tudok kijelezni. Egy több kockából álló logót szeretnék kirajzoltatni vele, de ha egynél többet próbálok kiíratni, az összefolyik csak, meg butaságokat jelez ki. Milyen névvel mentsem el ezeket? Sima változóként adtam meg byte-ban, majd ASCII-ként próbáltam kiíratni, "kockáról-kockára".

Hogyan szoktátok ezt megoldani? Esetleg lehet, hogy ilyen gyatra minőségű a kijelzőm? (legolcsóbb-leggagyibb- kék-fehér.)
(#) Bakman válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Nyolc (0 - 7) memóriahely áll rendelkezésre egyedi karakterek számára. Első lépésként fel kell tölteni a karaktereket a kijelzőbe, annyit, amennyit szeretnél. Pl. a 3. táhelyre (lásd melléklet).

Ezt eljátszod annyiszor, ahány egyedi karaktert szeretnél (max. nyolc).

A megjelenítéshez csak meg kell hívni az adott memóriaterületet, második kép.

Ennyi az egész.
(#) mhatalyak válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Működik!

Bár a memóriahely sajna így ezek szerint elég szűkös, Viszont, ha már mondjuk a logo fele megvan, onnan kezdhetem elölről a ram írását? A kijelző úgy is úgy marad, míg nem kap egy clear-t.
(#) Bakman válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Nem. Ha egy egyedi karakter már kinn van a kijelzőn és a hozzá tartozó RAM területet átírod, a kijelzőn is megváltozik a karakter. Ezzel nincs mit tenni, a HD44780 már csak ilyen.

Alternatív megoldás lehet egy grafikus kijelző használata, pl. Nextion HMI. Az ráadásul még színes is.
(#) mhatalyak válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 21, 2019 /
 
Értem, köszönöm a segítséget!
(#) kokozo válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Helló!
Lehet bármennyi karaktered nem csak 8, ha a pic memóriájában tárolod és kiíratáskor töltöd a kijelzőbe.
(#) mhatalyak válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Szia!
Na ez érdekes lehet. a PIC-ben jelenleg csak 2db változó van tárolva, tehát hely az van bőven.
Hogyan lehet a karaktereket a PIC-be menteni, és hogyan lehet előhívni, hogy a kijelzőbe kerüljön?
(#) Bakman válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Több "RAM_írás" makrót használsz.
(#) kokozo válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 22, 2019 / 1
 
Csinálsz egy bármilyen nevű makrot 1 paraméterrel pl karakterek. Ebbe teszel egy vagy több többirányú elágazást 1-akármeddig. minden feltételhez teszel egy ram írást az általad igényelt karakterrel. (pl jobbra balra nyíl stb..) (Érdemes kommentelni hogy melyik elágazás mit tud mert a későbbiekben egyszerűbb lesz) Ezután ahol kell egy speciális karakter beteszed a karakterek makrot a kivánt paraméterrel majd komponens makroba kiadod a print ascii1 parancsot. ennyi kb.

lcd.fcf
    
(#) mhatalyak válasza kokozo hozzászólására (») Ápr 22, 2019 / 2
 
ENNYIT sikerült kihozni belőle... Nem az igazi, de most már így marad. Szemmel annyira nem látszik a kis szünet a logó kiírása közben, mint videón.
(#) kaqkk válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Ha már bele ölted a munkát , miért nem csináltad meg az ékezetes karaktereket ?
(#) mhatalyak válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Még nincsen kész, de az "üdvözlő szöveg" már marad így. Még az értékek kijelzése is pontatlan. Későbbiekben még az ékezeteket is lehet, hogy beleírom. Annyi a gondom vele, hogy akkor nyomatott betűvel nem fér ki a kijelzőre. De próbaképp lehet, hogy megnézem milyen ha a szövegeknek csak a kezdőbetűi vannak naggyal írva.
(#) kaqkk válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
(#) mhatalyak válasza kaqkk hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Közben láttam az ADC kezelős youtube videódat. Sokat segített, a videóban közzétett alkotásomban is a Te megoldásod működik. Köszönöm még egyszer!
(#) kaqkk válasza mhatalyak hozzászólására (») Ápr 22, 2019 /
 
Nincs mit . Örülök hogy segíthettem . Ha van amiben még tudok segíteni írd meg és megpróbálok csinálni róla videót . intro ... (egyedi karakterekből előállítva)
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2019
Következő: »»   313 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem