Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   341 / 360
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Feb 16, 2021 /
 
Sziasztok! lLenne egy kérdésem, amire nem jövők rá napok óta. ,mMelléklek egy progit, amiben szeretném a RESULT értékét a Keypad segítséggel megváltoztatni mínusz, ill. plusz értékRe. . aAttól függően léptetne ea motor 10, 15 vagy -10 ,_-15 (Mit? Fokot? Lépést? Macska fülét? Kígyó lábát?)
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2021
Moderátor által szerkesztve
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 16, 2021 /
 
Töltsd fel újra a fájlt, nem lehet kinyitni letöltés után.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Feltöltöttem újra,talán ebből kiderül,hogy ha mínusz számot írok a keypadra akkor a motor ellenkező irányba léptessen.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Új változó, neve "negativ", a többi kiegészítés a csatolt fényképen, könyvjezővel jelölve.

Hogyan gondoltad a negatív számok megadását? A képen szereplő első ikon (számítás) szerint a "RESULT" nevű változó csak pozitív lehet.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Köszönöm a gyors segítséget.Arra gondoltam, hogy a * jellel, mint mínusz előjel.
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Feb 17, 2021 /
 
Így egy kicsit egyszerűsödik, lásd melléklet.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Feb 18, 2021 /
 
Nagyon szépen köszön a segítséget .Köszi szépen. Nagyon sokat segíttettél .
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
Sziasztok. Tudna valaki segíteni az encoder használatával kapcsolatba. Egy példa progi?
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
(#) kaqkk hozzászólása Márc 14, 2021 /
 
18f252 pic ről szeretnék szinkron jelet levenni . Ezt milyen beállítással tudom megtenni és melyik kimeneten jelenik meg a kvarc frekvenciája ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Ha külső órajelet használsz (konfiguráció) , akkor a CLKO láb használható órajel kimenetnek, ahol a bemeneti frekvencia negyede jelenik meg. KVarc használata esetén a nagyok szerint nem illik terhelni a CLKO lábat.

Viszont, ha már küldő órajelet használsz, akkor az mehet több irányba is.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Kvarcot használnék , akkor nem megoldható ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Azt mondanám, próba szerencse alapon megy. A CLKO lábra rákötöd azt, amit akarsz és ellenőrzöd valahogy az órajel pontosságát, elhangolja-e az extra terhelés. Ilyen ötletekre írják kb. minden fórumon, hogy nem szerencsés kiépítés.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 14, 2021 /
 
Értem . Köszönöm a segítséget , elvileg a pontosság nem "lényeges" mert RTC ről jön az idő csak a kijelző léptetéséhez és a programfutáshoz kell a kvarc .
(#) djadji hozzászólása Márc 23, 2021 /
 
Sziasztok!
Segítséget kérnék. Flowecode-dal programozom a PIC-eket és mindig sokat szívok, mire be tudom indítani. A problémát az okozza, hogy a belső órajelet nem tudom beállítani rendesen (ritkán használok külső órát a PIChez, nincs szükségem nagy pontosságra).
PL jelenlegi eset: egy sima LED villogó. ezzel tesztelem hoyg jó e a beállítás. 1 sec be, 1 sec ki, ennyi a program. De mikro rátöltöm a PIC-re, vagy 1000el villog, vagy nagyon lassan, vagy sehogy.
A flowecode-dal előbb lefordítom HEX-be, majd ezt betöltöm a Pickit programozóba és azzal írom a PICbe. Sztem itt lehet a kutya elásva, mert a FC-be 20 MHZ-etállítok, de a PIC csak 4 Mhz-en megy, akkor nem jó ez egész. De nem tudom hogy a PICKIT3 programozóban hol állítom a belsó órajelet,. Gyanítom, hogy a Configuration linknél levő bitekkel állítom, de ezek beállítását nem találom a PIC adatlapján.
Tudna nekem valaki segíteni a PICKIT3-mal helyes oszcillátor konfigurálásban?
(remélem nem írtam nagy majomságot...)
(#) djadji válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Nem biztos hogy érthető voltam, bocsánat. Röviden:
Flowecoddal megírom, hogy 20Mhz-en megy a PIC, de az égetőn ezt nem tudom beállítani jól, így a valóságban 4 Hmz-en megy. Az 1 sec ki és 1 sec be, nagyon nem egy sec lesz.
Szeretném az égetön beállítani a jó órajelet, de nem tudom hogyan kell.
Tudna valaki segíteni?
(#) kaqkk válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Én a flow ban beállítom a konfigurációt a pickittel beégetem a hex et és kész , nem lehet hogy a piced nem tudja a 20 megát belső oszcival ?
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2021
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Két-három helyen is meg kell adni az órajel frekvenciáját/forrását.

Konfiguráció, Flowcode, osccone regiszter. Tölts fel egy hibás LED villogtatást, kijavítjuk neked. A 20 MHz biztosan nem jó, ilyen órajel frekvenciát nem nagyon tudnak a kis PIC mikrokontrollerek maguktól.
(#) kaqkk válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
A másik az hogy ha csak egy ledvillogtató minek a 20 mega ?
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Tesztelni, hogy valóban annyival pörög-e a kontroller.
(#) djadji válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Igen, pont a teszt miatt. Ha villogás kb ok, akkor nagyjából megvan a beállítás. De van, hogy ha ugyanazt beállítom egy másik Flowecode projectbe , akkor megint nem működik. (vagyis szerintem ugyanazt). Szóval legtöbbször ha van egy jól villogó programom,azt kezdem el ártírni. Elég fárasztó és selejtes megoldás, de nem tudtam rájönni egy betonbiztos megoldásra.
Kölönösen azért bosszantó, mert rendszerint nekem kb tökmindegy lenne az órajel. Ahhoz hogy 5 percenként ellenőrizze a hőmérsékletet, vagy ilyesmi, nem is kellenek Mhz-ek.
Ez egy 16F683, elvileg 4 Mhz-et tud. A 20at csak példának írtam, de állítok én mindent.
A Flowecode mentéskor ment egy rakat file-t melyiket töltsem fel?
kaqkk: egy printscreent-t tudnál adni hol és mit állítasz be? egy tetszőleges PIC-nél? Egy csomó dolgot nem is értek igazán (tudom az én hibám. Pl a wachdog timer-t ki szoktam kapcsolni, mert bekapcsolva nekem csak gondot okozott. (de ez csak egy példa)
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
valami.fcf fájl elég. Ez az eredeti forrásfájl.

Nézegesd a PIC-ek adatlapjait mert a PIC16F683 belső órajelgenerátora több frekvenciára is beállítható.
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2021
(#) kaqkk válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Én soha nem használom a belső órát , mindig külső kvarcot használok. Hiába küldenék képernyőképet ....
(#) djadji válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Bakman: Tudom hogy beállítható, de azt nem tudom hogy hol.
Külső órával nekem is könnyebben megy, de ilyen feladatokra (mint írtam) feleslegesenek tartom, és az is.
Itt egy FCF file, vagy a 100dik próbálgatáson vagyok túl ma... Van egy poti is benne, a ADC működés ellenőrzéshez, de van benne fix szünet, ami mutatná a működést.
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Lépések:

1: kiválasztod, hogy belső vagy külső órajellel akarod hajtani a kontrollert (jelen esetben belső).
2: kiválasztod az adatlap alapján, hogy a lehetőségek közül melyikkel élsz. Én a 8 MHz-et választottam neked.
3: Flowcode -> Build menü -> Projekt opciók... -> Chip beállítása (kipipál) -> Configure chip... Itt megadod a konfigurációt amit szeretnél használni. Ez úgy-ahogy megvan, komolyabb probléma nincs benne.
4: Flowcode -> Build menü -> Projekt opciók... -> Órajel sebessg (Hz): mező. Beírod a 8 MHz-et: 8000000
5: raksz egy C blokkot a program elejére, ezzel a tartalommal:
osccon=0b01110000;
A részelteket az adatlapban találod az oszcillátor konfigurációnal. Ha nem egyértelmű, lehet kérdezni.
6 opcionális: a C kód után, hacsak valamiért nem kell sietni, érdemes egy kis késletetést rakni. Pl. stabilizálódik a tápfeszültség, észhez tér a panelen lévő többi eszköz, chip újraírásakor segíthet (speciális eset, ezt most ne eröltessük).

Ennyi.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Idézet:
„osccon=0b01110000;”
Nálam ezek a c blokkok soha nem hiányoztak ....
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Pedig jó móka.
(#) kaqkk válasza Bakman hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
A beállításoknál nem hiányoztak .... Enélkül is tökéletesen megadható az összes beállítás .
A hozzászólás módosítva: Márc 23, 2021
(#) Bakman válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Belső órajel használata esetén mindenképpen kell, mert anélkül a regiszter az adatlapban megadottra áll be Reset esetén. Már ha az éppen nem az, amire egyébként is szükséged van.

Nyolc lábú kontroller esetén luxus két lábat áldozni kvarcra, miközben semmi szükség nem lenne rá.
(#) Bakman válasza djadji hozzászólására (») Márc 23, 2021 /
 
Apró kiegészítés a rendszerhez, én is eltévesztettem. 16F683-as PIC nem létezik. Nevezett kontroller 12F683 névre hallgat. 12 van az elején nem 16. A programodban is 12F683 van beállítva, csak a program nevében van 16F...
Következő: »»   341 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem