Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Folyamatábrás mikrokontroller programozás Flowcode-dal
Lapozás: OK   358 / 360
(#) bubuszoft hozzászólása Jún 6, 2023 /
 
Sziasztok.

Gondolom sok elektronikás csoporttársat érdekel, ezért osztanám meg itt az infót, aki esetleg nem tudná. Felhívtam a Chipcad-et az új programozójukkal (PICkit4 és PICkit5) el kapcsolatban. Elmondták, hogy a pickit3 csak és kizárólag Pic programozásra készítették, és ahogy Bakman barátom írta le is állt a gyártása, 1-2 nagyon komoly azóta kiadott pic esetén jelenthet gondot, amit már nem fogunk tudni programozni vele. A PICkit4 és a PICkit5 a két nagy favorit. A két készülék kontroller támogatás szempontjából tulajdonképpen ugyan az, de az 5-ös inkább sorozatgyártásnál jelenthet előnyt, memóriakártyás beolvasás, és mobilon keresztüli kiválasztást tesz lehetővé. Ami még eltér a 3-as hoz képest, és itt a válasz a kérdésemre, hogy a 4-es és az 5-ös teljes egészében támogatja már az összes ismert AVR kontrollereket is, nem kell még egy programozót venni, ha avr-t akarunk felprogramozni Mplab IPE-n keresztül, persze a gyorsaságról se felejtkezzünk el. A másik, hogy teljesen kompatibilis az AVR eddig megszokott programozói környezetével is!
A PICkit4 ára most jelenleg 30 400 Ft + áfa
A PICkit5 ára most jelenleg 34 000 Ft + áfa a cipcednél.
Remélem tudtam egy kicsit segíteni
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2023
(#) neoone hozzászólása Jún 22, 2023 /
 
Sziasztok! Egy kis segítséget szeretnék kérni, régebben foglalkoztam a flowcode 5-ös verzióval - minden jó volt. Most ismét elővettem és nem tudok hex-be fordítani, ezt a hiba üzenetet kapom:

hiba.jpg
    
(#) Bakman válasza neoone hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Build menü -> Fordító Opciók...

A felugró ablak jobb felső részében:

Option list:

Itt a <default> listaelemre kattints.
(#) neoone válasza Bakman hozzászólására (») Jún 22, 2023 /
 
Köszönöm!
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 8, 2023 /
 
Sziasztok,lenne egy problémám a flovcode fordittásával kapcsolatban .Amikor rányomok a forditás HEX be a program azt irja ki, hogy a boostc exe müködése leállt .Nem tdom,hogy mi lehet a probléma! Tdna valaki ebben segiteni ?
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 8, 2023 /
 
Próbáld ezt: Bővebben: Link. Ha nem segít, program töröl, újratelepít, hátha.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Júl 9, 2023 /
 
Megprobálom,kösönöm a segitséget.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 13, 2023 /
 
Sziasztok. szeretném megkérdezni , hogyan lehet a flowcod aktiválását .A kodok megvannak , csak azt nem tdom , hogy hova kell beirni, a flowcode programba.
(#) kokozo válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 13, 2023 /
 
súgó -> activate..
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 16, 2023 /
 
Sziasztok,tudna valaki segitteni abban,gogy a flowcode nem hajlandó lefordittai HEX -be az alábbi programot.Megtenné valaki, hogy leforditja HEX -be , és elküldi ide ? Köszönöm a segitséget előre is.

Kodzar19.fcf
    
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Tessék
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 16, 2023 /
 
Nekem a flowcode nem hajlandó leforditani a HEX fájlokat . Azt a hibaüzenetet küldi a flowcode : "Unable to compile C file using : C:/Program Files (x86)/Fowcode/v5/Tools/boostc_pic16_Fowcode.exe-v-t PIC 16F86"Kodzar19.c" Check that the compiler location and optins are correct". Ezt az üzenetet küldi a forditó.
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Köszi a segitséget. Az előzö hozzászolásben leirtam, hogy miért is nem forditja HEX be .Megtdnád nézni ,mi lehet a probléma oka?
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
Idézet:
„C:/Program Files (x86)/Fowcode/v5/Tools/boostc_pic16_Fowcode.exe”


A hibaüzenet egyértelműen azt mutatja, hogy a C:/Program Files (x86)/Fowcode/v5/Tools/ mappában nem található a boostc_pic16_Fowcode.exe
Ezt meg kellene nézned, igaz e vagy sem.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 16, 2023 /
 
Köszi mégegyszer , megnézem. Légyszives küld el a HEX filest a pic kit 2 hozzárendelése nélkül.Csak tisztán a HEX et . Köszönöm szépen.
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 16, 2023 /
 
ott a hex file, már elküldtem.

Idézet:
„HEX filest a pic kit 2 hozzárendelése nélkül.”

35 éve a szakmában vagyok, de ez most új nekem.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 16, 2023 /
 
Köszönöm
(#) Horváth P Tamás válasza niedziela hozzászólására (») Júl 22, 2023 /
 
Kőszőnőm.
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 29, 2023 /
 
Sziasztok szeretném megkérdezni hogy a boostc_pic16 Fowcode exe files hogyan lehet elinditani, mert nekem nem hajlandó leforditani a hex fájlokat. Tdna valaki segiteni. Köszönöm.
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 29, 2023 /
 
Leirtam multkor a hiba okát.
Megnézted ?
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Igen , megnéztem de nem segitett . Továbra is azt irja , hogy adjam mega boostc pic16 flowcode exe files elérési helyét. Látom a gépen magát a filest és probálom is inditani , csak nem hajlandó elindlni boostc pic16 flowcode exe
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Leht , hogy nem csináltam végig a telepitési utmutatot ?
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2023
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Júl 30, 2023 /
 
Ezt a progamot szeretném leforditani hex be

Kodzar19.fcf
    
(#) niedziela válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Stagnál a probléma.
Vagy az elérési út nem helyes, vagy a windows redszergazdai beállitások miatt nem fér hozzá a flowcode a fájlhoz.
Ha nincs a közelben senki aki megtudja nézni akkor próbáld meg újra telepiteni a programot.De a legjobb lenne ha valaki helyben ránézne a gépedre.
(#) kaqkk válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Júl 30, 2023 /
 
Tessék

Kodzar19.hex
    
(#) Horváth P Tamás hozzászólása Aug 18, 2023 /
 
Sziasztok,megnézné valaki ,hogy a következő progiban a csip beállitások helyesek-e

Kodzar19.fcf
    
(#) Bakman válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Erre nem lehet egyértelműen válaszolni. A konfigurációs beállítások, durva hasonlattal élve, olyanok, mint a számítógép BIOS beállításai. Valamilyen érték mindenképpen kell, de ha nem jó, nem idnul el a masina. Itt inkább arról van szó, hogy meg kell tanulni, melyik mit jelent, majd igény szerint be kell állítani.

Power Up Timer: ha nincs különösebb oka, akkor érdemes bekapcsolni. Késlelteti a program indulását egy kicsit (adatlapi adat). Ez jó lehet arra, hogy várakozzon a program futása addig, amíg stabilizálódik a tápfeszültség.
Brown Out Detect: ezt szinte kötelező bekapcsolni. Ingadozó tápfeszültség esetén ez a funkció újraindítja a kontrollert. Ha ki van kapcsolva, akkor két eset lehet. Vagy megy minden tovább, mintha mi sem történt volna, vagy a határesetig eső tápfeszültség miatt a kontroller "megzavarodik". Egy újraindulás mindig jobb, mint a hibás futás.
Low Voltage Program: engedélyezet állapotban az RB3-as láb nem használható semmi másra csak arra, hogy programozási üzemmódbe kapcsold a kontrollert. Ha erre nincs szükséged, akkor kapcsold ki.
Background Debug: bekapcsolva (engedélyezve) az RB6 és RB7-es láb a debuggerhez kötött, nem használható másra.
(#) Horváth P Tamás válasza Bakman hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Köszóm a segitséget
(#) Gafly válasza Bakman hozzászólására (») Aug 18, 2023 /
 
Igazad van.
Régen volt olyan szokásom, hogy eltettem magamnak (ha lehet) mindenből egyet, amit csináltam.
Órából is van egy vezérlő kb. 20+ éve hajtja a vezetékes órahálózatot otthon amióta megint felszereltem.
Intel 80C31, backup négy NiCd ceruza akksi.
Áramszünet sokszor volt már, hozzá sem kellett soha nyúlni. Magától kitalált mindent, bepótolta, stb... Tényleg hozzá sem kellett nyúlni.
De most itt Pesten volt akkora vihar, hogy dőltek a fák, több napos áramszünet, egy fázis még tovább is.
Mikor minden visszajött, az szent vezetékes óra csak nem indult el.
LCD kijelzőn csupa szemét, meg sem mozdult semmiféle behatásra.
Hosszas anyázás után arra jutottam, hogy biztos csak tettem rá RESET gombot (ennyi év után ugye a fene sem emlékszik).
Létra, anyázás, stb. Előlap le, K5 kapcsoló ott vigyorog a panel szélen. Kikapcsolom/bekapcsolom és minden működik, csak mindent be kellett állítani.
Ezzel két dolgot akartam mondani:
- Tényleg elfordul, hogy hülye tápfesz szituációban "lefagy a processzor", még akkor is ha a programban semmi olyan eset nincsen, amivel ez megmagyarázható lenne.
- Ugyanakkor 20...30 évente olyan "alantas" helyen mint óra, ez meg is engedhető, csak ezért most sem tennék egy órába "watch dog" áramkört...
(#) Horváth P Tamás válasza Horváth P Tamás hozzászólására (») Aug 19, 2023 /
 
Köszi a segittséget.
Következő: »»   358 / 360
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem