Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gázkazán vezérlő hibák
Lapozás: OK   213 / 292
(#) balazsgy válasza ferjan hozzászólására (») Dec 13, 2018 /
 
Pedig a mostani termosztátokon általában van egy led, úgy általában és az jelzi az elem kimerülését, illetve annak előre jelzését, hogy lassan cserélni kellene, mondjuk 3 hónapon belül.
(#) sunnysys hozzászólása Dec 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Junkers Euorline kazánnal vannak gondok. Kb. 2 éve javíttattam az alaplapot, de karbantartva nem igazán volt ezen kívül az elmúlt években.
Most csak akkor indul el a fűtés, ha:
1. feltöltöm vízzel - sajna a biztonsági lefúvószelepnél napi 1 vödör víz elfolyik,
2. megnyitok egy csapot, meleg vizet folyatok vagy 5 percig,
3. és utána indítom el a bekapcsoló reléjével.
Sőt, tegnap, vagy 3-szor kellett folyatnom a meleg vizet, míg elindult.
A fentiek miatt sajnos már a feltöltéshez használt csap mellett is csöpög a víz, így két vödör van a készülék alatt...
Mi lehet gond, mik lehetnek a gondok? Tudnátok esetleg ajánlani valaki nem méregdrága szakit, aki megnézné, tisztítaná, stb?

Köszi!
A hozzászólás módosítva: Dec 15, 2018
(#) Tothjozef válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Akkor jár ha eléri a kazánba a víz a max 75C fokot.Ezt lehet állítani a panelen,de ha eddig nem csinálta akkor ki kell vizkőoldozni a rendszert(ecet-citromsav),mással nem szabad mert szétmarja.
(#) Tothjozef válasza sunnysys hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
A biztonsági szelepet szét kell szedni-kitísztitani utána jó lesz.
(#) sunnysys válasza Tothjozef hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Köszi szépen! Holnap megpróbálom. Eléggé mocskos, és vízköves, el tudom képzelni, hogy tényleg ez a baja.
(#) Sebi válasza sunnysys hozzászólására (») Dec 15, 2018 /
 
Ha a rendszer veszíti a vizet, az mindenképp káros, mert állandó utántöltéssel újabb adag vízköves vizet viszel be.
(#) Tothjozef válasza szkeky hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Ha a gyújtó elektroda piszkos vagy megvan égve a kábele és nem vezeti rendesen az áramot akkor is produkál ilyen hibát.
A hozzászólás módosítva: Dec 16, 2018
(#) sunnysys válasza Sebi hozzászólására (») Dec 16, 2018 /
 
Neked is köszönöm!
Most merült csak fel bennem: mivel tisztítsam? Vízkőoldó, vagy csak drótkefe? Teflon tömítő zsinór van itthon. Az jó lehet, ha baja esik a tömítések?
Köszi szépen!
(#) asasin hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudom nem ide kellene írjak de nem találtam más témát itt csak ezt. Van nekem egy FÉG F8.50 konvektorom és az a hibajelenség hogy a főrózsával együtt kialszik az őrláng is. Alaphelyzetben az őrláng szépen világít de ahogy feltekerem a konvektort hogy bekapcsoljon a fő rózsa ami az őrláng+gyújtóláng szépen be is gyújt de kb egy fél perc múlva az egész kikapcsol az őrláng is és a fő rózsa is.Mi lehet a baja?
(#) bbalazs_ válasza asasin hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Az égésbiztosítóra tippelnék. Rossz lehet a kontaktus, hődilatációra romlik. Ki kell csavarozni, megcsiszolni finoman (a fészket is, fémtiszta legyen mindkettő) és visszatenni, picit erősebben meghúzni a csavart. Ha ez nem segít akkor a patront kellene kicserélni (ezt is meg lehet forrasztani, mert egy vastag tekercs az egész elektromos része, két kivezetéssel).
Ha esetleg sorba van kapcsolva valami másik biztosító is vele, akkor értelemszerűen azt is ugyanígy
(#) asasin válasza bbalazs_ hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
itt a termoelemre gondolsz?
(#) bbalazs_ válasza asasin hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Igen.
(#) vision61 válasza asasin hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Szia,
Nem volt festés, vagy egyéb miatt leszerelve?
(#) toro válasza asasin hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
1. Kicsi a gyújtóláng, s amikor átgyújt a nagyra, "leszívja" a lángot a gyújtóégőről.
A termoelemet - legalább - 160 fokon kell tartani, ha nincs a hő meg, elejti a mágnest!
2. A füstgázelvezető eldugult.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) asasin hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Megoldódott a probléma valóban a termoelemmel volt gond. Köszönöm a gyors segítséget!!
(#) adamka0523 hozzászólása Dec 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy Quadriga microsystem 28 rffi gázkazánunk, ami olyan tünetet produkált, hogy ment majd egyszer csak megállt. Gondoltam, hogy a nyomással lehet gond, de nem, érzékelő kimérve tökéletesen működik. tovább keresgélve észrevettem, hogy a vezérlőpanelen a diódák körül elég barnás a NYÁK, szerintetek ezzel lehet gond? Vagy természetes elszíneződés?
Van ennek a kazánnak valamilyen típusbetegsége, ahol lehetne keresni a hibát?
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) adamka0523 válasza adamka0523 hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
ez a kép lemaradt még.
(#) zolika60 válasza adamka0523 hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
A barnaság miatt nem aggódnék, de mintha egy alkatrész láb nem lenne beforrasztva. Bejelöltem.

panel.png
    
(#) zolika60 válasza adamka0523 hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
Ha jól látom, a relé melletti ellenállás egyik lába.
A hozzászólás módosítva: Dec 17, 2018
(#) adamka0523 válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 17, 2018 /
 
forrasz hibát nem láttam rajt, lehet a képen úgy tűnik.
(#) matyi014 hozzászólása Dec 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Termomax gázkazánomon elromlott a képen látható alkatrész, de neten nem találok róla semmit. Tud valaki segíteni, hogy mi lehet ez, és hol lehet beszerezni? A középső, c116-os alkatrész az.
(#) tibibalogh520 válasza matyi014 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Szia!
Az nem elromlott, hanem kioldott. Mert az egy "vész" termosztát.
A túloldalon "elvileg" van rajta egy lecsavarható kupak. Ha azt letekered, akkor egy kis pöcköt vissza lehet nyomni, és innentől újra jó!
De azt nézd meg, hogy miért oldott le.
Vagy a kazánban lévő víz túlhevült, vagy a füstgáz visszaáramlást figyeli. (kémény dugulás..)
(#) matyi014 válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Dec 18, 2018 /
 
Sajnos nem csinál semmit, lekapcsolt állapotban nyomogatom, de nem marad úgy.
(#) hűtősmiki hozzászólása Dec 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Termomax Inka 35RK-nál a padlófűtés (kevert kör) nem üzemel. A vezérlő kártyák jók (kiméretve), és már a keverőszelep is ki van cserélve. Akár kap padlófűtés igényt (TA.BT sorkapocs), akár nem, a keverőszelep csak "befelé" fordul (padlókör teljesen lezárva, radiátor kör teljesen nyitva). Ha leveszem a szelep motort, a szelepet a víznyomás kinyomja és csak a padlófűtés megy, radiátor kör zárva. Padlófűtés panelen, a szelepmozgató kimeneteken mérve, a kazán bekapcsolásakor kb. 2mp-ig mérhető 24V AC a kék-narancs vezetékeken (lezár), utána semmi. Szelepmozgató motor jó, ellenőriztem, hogy mindkét irányban működik. Mi tilthatja a vezérlést? A kevertköri elmenőn van hő-, és nyomás érzékelő, de mit kell rajtuk mérnem?
Már 1 hónapja b*szak*zom a kazánunkkal, szerelő meg sehol, kérlek adjatok valami ötletet.

Előre is köszi!
(#) adapter hozzászólása Dec 20, 2018 /
 
Sziasztok,
Olyan kérdéssel fordulok hozzátok, hogy létezik valamiféle vízfestő anyag amit szivárgás keresésre lehet használni? (ételfesték, vagy valamilyen színezék....)
Padló fűtés van, C24 kazánnal, hőcserélővel, és a kazán körből kb hetente-tíznaponta eltűnik 2-3dl víz, és folyton után kell tölteni. Ez pár deci nem sok, de lengeti a kazán nyomást mert a primer vízmennyiség 7-8 L körül lehet, viszont folyásnyomot, lerakódást, vízfoltokat, semmit nem találok, gyanús, hogy a láng térben esetleg rögtön el is párologhat...
Nem nagyon van kedvem szétszedni a kazánt, ahhoz most hideg van, gyerekeknek meg szünet jön....
Mit mondotok?
(#) VIM válasza adapter hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Szia! Az nem fordulhat elő, hogy kissé túl nagy a főégő lángja és belül forralja a vizet aminek a gőze távozik a légtelenítőkön?
(#) adapter válasza VIM hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Háát.... csuda tudja.... Most így bele gondolva, a lángmoduláció a legkisebben áll, és a kazán belső termosztát 67C fokon lekapcsol, de ezt általában ritkán csinálja, olyan 65C körül megy folyamatosan. Nem találtam jelét, hogy forrna belül...
Ezt hogyan látnám meg ha mégis?
(#) nandor zsigmond válasza adapter hozzászólására (») Dec 21, 2018 / 1
 
Üdv.ha nem találod jelét a szivárgásnak akkor van egy rendszer tömítő folyadék ,Nekem is volt ez a problémám nem oly régen.Használatával meg szűnt a víz szökése ha mondhatjuk így.
(#) adapter válasza nandor zsigmond hozzászólására (») Dec 21, 2018 /
 
Ha nem sikerül megtalálni, nem marad más....
De ez nem okoz belül felesleges eltömődéseket?
(#) nandor zsigmond válasza adapter hozzászólására (») Dec 22, 2018 / 1
 
Nem okoz semmi gondot sem a szivattyúnál sem magában a rendszerben.Ha nem találsz más meg oldást csak ez van.
Következő: »»   213 / 292
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem