Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   303 / 315
(#) gyulank hozzászólása Szept 25, 2017 /
 
Optikai pickup készítésre tud valaki leírást?
(#) gajdossmd hozzászólása Okt 3, 2017 /
 
Sziasztok!

Egy csöves jcm800 előfokkal szeretnék meghajtani egy TDA7294 végfokot milyen impedancia illesztésre lenne szükségem?
(#) Longa György válasza gajdossmd hozzászólására (») Okt 4, 2017 /
 
Szia!Az előfok úgy végződik, hogy hangerő poti, akkor összekötheted.Esetleg 10 kiló Ohm sorba, de csak ha túlvezérlődik.
(#) gajdossmd válasza Longa György hozzászólására (») Okt 5, 2017 /
 
Szia! Igen úgy végződik, csináltam már több ilyet és soha nem volt még gond csak kíváncsi voltam, hogy esetleg valami IC-és illesztést ajánl-e valaki. Pár kapcsolásban már láttam ilyeneket.
Azért köszi!
(#) tothbela válasza gyulank hozzászólására (») Okt 13, 2017 / 1
 
Optikaira nem, de volt egy elhangolódásra épülő basszusgitár hangszedő prototipusom. Négy ferritmag a húrok előtt, ami 10,7 MHz-re van hangolva. A húrok közelsége hangolta el. Négy tekercs sorosan kötve, ez pedig paralel egy trimmerkondival.
Ez alkot egy oszcillátort, és a kimenő jele megy egy FM rádió KF erősítő/demodulátor fokozatára.

Az eredmény az volt, hogy még a pillanatforrasztó közvetlen közelsége sem okozott brummot a kimeneten, csak az alacsony értékű moduláció miatt a elég magas volt az áramkör zaja. Valami olyan elrendezés kellene, ahol a frekimoduláció elérné azt a szintet, ahol a fehérzaj már nem jelent gondot.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 6, 2017 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség, Ti biztos ismeritek ezt a kapcsolót. ebbe a gitárba kellene kicserélni a kapcsolót de most hová kössem a vezetékeket az új kapcsolóra? A GND az tiszta, csak azon kívül a régire négy vezeték még megy azt hová kössem az új kapcsolóra???Sajnos nem ugyanolyan mint az eredeti!
Köszönöm a segítséget előre is.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) akos70 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Melyik kapcsolót? Melyik gitárba?
(#) akos70 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Ja, közben lett kép is.
Valami ilyesmi: https://www.seymourduncan.com/blog/wp-content/uploads/h-s-h.jpg
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) lajos1969 válasza akos70 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
De az eredetire csak négy vezeték megy a kapcsolóra!Az egyik poti kapcsolós! /kihúzható a szára/
Azt a négyet hová kellene kötni az új kapcsolóra??
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2017
(#) akos70 válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Mivel nálad van mindkét kapcsoló, így neked kell megkeresni, melyik kivezetés melyiknek felel meg az új kapcsolón. Ha szemre nem látszik, egy multiméterrel kimérhető. Valószínűleg csak a a kapcsoló egyik oldalát kell bekötnöd, simán csak választ egyet a 3 PU-ból.
(Még az se derült ki, 3 vagy 5 állású)
(#) llax válasza lajos1969 hozzászólására (») Nov 6, 2017 /
 
Jó lenne kicsit többet tudni a gitárról. A szükségesnél kevesebb információ csak találgatáshoz elegendő.

A potival egybeépített kapcsoló jó eséllyel a humbucker-ek felezésére szolgál. Egyszerű superstrat-nak néz ki a dolog: itt egy kapcsolás. Mielőtt ezt vakon követnéd, keresd meg az új kapcsoló egyik oldalának a közös kivezetését (valamelyik szélső), az megy a potikhoz (vastagabb piros vezeték). Azon az oldalon még marad 3 kivezetés. Azokból a középsőre kötöd a kék köpenyű árnyékolt kábel meleg erét (középső hangszedő), maradék kettőre a másik két vékony vezetéket. Visszaszerelés előtt kipróbálod a kapcsolót, és úgy építed be, hogy az állásának megfelelő sorrendben kapcsolja az híd és nyaki hangszedőket (így nem kell előre megkeresni, melyik vezeték honnét jön, melyik hangszedőé).
A kapcsoló másik oldala ebben a bekötésben nincs használatban.
(#) lajos1969 hozzászólása Nov 7, 2017 /
 
Köszönöm szépen a tanácsokat!
(#) lajos1969 válasza llax hozzászólására (») Nov 7, 2017 /
 
Szerintem pont ilyen a bekötés mint amit rajzot küldtél! Majd kipróbálom, köszi.
(#) FeketeVipera hozzászólása Nov 10, 2017 /
 
Sziasztok! Ha csöves diódával akarok jelet clippelni, hogyan kell bekötnöm? Hirtelen nem tűnik annyira egyértelműnek, mint egy 1n4148 esetében. Köszi!
(#) konyak6 hozzászólása Nov 30, 2017 /
 
Sziasztok.
Csöves erősítőnek van egy kis hak súgása. Ezt mi okozhatja? Krank Rev1 az illető.
Köszönöm a segítséget!
(#) Gránátalma válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 11, 2017 /
 
Hát elég sokminden okozhatja...
Milyen zúgás? mérted? Frekvenciája? Tápoldal felől megfelelő a szűrés? Nem zavarja kapcsolóüzemű tápegység?
A kimenőtrafót nem zavarja a táptrafó? Elhelyezése szöge is számíthat.
(#) olahtamas hozzászólása Dec 12, 2017 /
 
Üdv!
Tud-e nekem ajánlani egy viszonylag egyszerű "gitár torzítót", némi erősítéssel is, amit után tudok építeni? (erősitő adott)
(#) llax válasza olahtamas hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Mit vársz tőle? Előbb keress számodra megfelelő hangzást: nézegess YouTube-on torzítókat bemutató videókat. Egyáltalán eldönteni, milyen elvű jobb számodra.

Mennyire kell egyszerűnek lennie? A torzítók jelentős hányada eleve egyszerű áramkör. Ilyen Boss DS-1, SD-1, vagy Ibanez TS-9 viszonylag egyszerű kapcsolások. Csak true bypass kivitelben kell megépíteni (jobb és egyszerűbb). Vagy ha tényleg nagyon egyszerű kell (és bejön a hangja) akkor Fuzz Face, vagy Howie's Metal Simplex, de a Google talál nagyon sok 1-2 tranzisztoros kapcsolást. De előre jobb a "nevesített" kapcsolásoknál maradni, azokra találsz hangmintákat.
(#) Longa György válasza olahtamas hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Fuzz Face.Egyszerű és nagyon torzít.
(#) konyak6 válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Még mem mértem. Halk súgás. Nem zavaró, csak ott van. Új táptrafó van benne. Az eredeti le volt égve. Raktam bele egy nagyobbat. Sokat böngésztem a netet mire megteláltam a trafó adatait. Az anódfesz kicsit sok volt. Fulladozott tőle az erősítő, és volt némi brumm is. A trafó közel van az egyik végcsőhőz. Kicseréltem a tápban a 10k-s ellenállásokat 20k-ra.
Így megszünt minden zaj, csak a súgás maradt. Kapott új kondikat. Az előfokban a csatoló kondikat kicseréltem orosz olajpapirra. Most elégedett agyok a hangjával.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) konyak6 válasza olahtamas hozzászólására (») Dec 12, 2017 /
 
Én ezeket a pedálokat vettem korábban.
Bővebben: Link
Ezek neves pedálok másolatai. Rendes dobozzal, és nem kell hozzájuk alkatrészeket vadászni.
A hozzászólás módosítva: Dec 12, 2017
(#) konyak6 hozzászólása Dec 23, 2017 /
 
Sziasztok.
Hozzám került egy Marshall 9001 preamp. Itt-ott volt mókolva. Rendberaktam, kicseréltem az összes puffer kondit, mégis csattanik be-, ki kapcsoláskor. Mi lehet a gond?
(#) Longa György válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Szia!Fog is csattanni ha a be illetve a kikapcsolási sorrend nem jó.Először az előfokozatot kapcsoljuk utána végerősítőt.Vagy ne csatlakoztasd a kettőt egybe, csak miután bekapcsoltad mindkettőt.
(#) konyak6 válasza Longa György hozzászólására (») Dec 25, 2017 /
 
Köszönöm a tanácsot! Megfogadom.
Boldog karácsonyt.
(#) Gránátalma válasza konyak6 hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
MInden marshallom csattant eddig. Fenderekre is jellemző. Evan.
(#) palj válasza Gránátalma hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
Lehet, hogy utólag egy relével a hangszórók kell kapcsolni. (Késleltetve)
Ha a végfok tranzisztoros, és kimenő kondis, akkor mindig fog kattanni egyet!
(#) Gránátalma válasza palj hozzászólására (») Dec 28, 2017 /
 
A csöves erősítők esetében nem ajánlanám a terhelés leválasztgatását.
(#) peti333 válasza Gránátalma hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Ha igényesen megtekert kimenő trafód van, akkor a kimenő trafó primere ott marad terhelésnek. Ha rendesen lett szigetelve, akkor semmi problémát nem okozhat neki, hogy leválasztod a hangszórót.
(#) Longa György válasza peti333 hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Vigyázz! Az ördög nem alszik!Nincs terhelve a szekunder a primér kevés terhelésnek, megszalad az anódfesz.
(#) peti333 válasza Longa György hozzászólására (») Jan 23, 2018 /
 
Megszalad, de ha megfelelően van tervezve, akkor nem okozhat problémát.
Következő: »»   303 / 315
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem