Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   629 / 727
(#) game4812 válasza fa4hu hozzászólására (») Feb 21, 2018 /
 
Biztos, hogy van téma, amibe belefér a kérdésed. Tégy egymás mellé 2 hangdobozt, egyszerre érintsd az elemhez párhuzamosan a 2 pár vezetékvéget (vagy játssz le szinuszjelet a házimozival). Aztán az egyik párt fordítsd meg. Amelyik állásban hangosabb, úgy azonos fázisban vannak a hangszórók, így egymáshoz képest azonos fázisra tudod hozni az 5 szatelitet, úgyis ez az, ami számít. Amúgy mikrofonnal lehetne bontás nélkül kimérni.
(#) Kovidivi válasza game4812 hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Én nem elemmel, hanem valami mély hanggal próbálnám ugyanezt, amit még le tudnak a hangsugárzók sugározni.
(#) flaci76 válasza fa4hu hozzászólására (») Feb 22, 2018 /
 
Be kell világítani a háló alá egy zseblámpával sötét szobában, és talán látható lesz szabadszemmel a membrán, meg az elmozdulás iránya is. Vagy game4812 megoldása is jó, annyi kiegészítéssel, hogy szembe is fordíthatod egymással a két dobozt, akkor még a közepek is kioltásban lesznek,ha ellenfázisban szólalnak meg, és azonos nagyságú monó jelet kapjon, legbiztosabb módja ennek, ha a próba idejére egy végfok kimenetre van bekötve mindkét doboz. Ha nem tudsz szinuszjelet produkálni rá, akkor zene is megteszi, a mély, vagy mély-közép hangok megszűrését kell hallanod, amikor nem azonos a polaritás a két doboz között
(#) fa4hu hozzászólása Feb 22, 2018 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!

Tudnátok ajánlani egy szervizt/személyt, aki egy Sony DAV-DZ300-as erősítőt meg tudna javítani? Egy halk pukkanás után elfüstölt benne valami. Szétszedve és a hűtőbordát lebontva a mellékelt képen látható helyen színeződött el. Egyáltalán érdemes ezt javítani reális költségek mellett?

11.jpg
    
(#) pjg válasza fa4hu hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Az elkók alatt az a fekete folt ragasztó, vagy maguk alá engedték az elektrolitot?
(#) fa4hu válasza pjg hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Nagyon remélem, hogy csak ragasztó, mert több, távolabbi kondi alatt is van, és a kondiknak ránézésre nincsen semmi baja (nem púposak, sérültek).
(#) patkany hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen hangszóróm, és szeretnék vele építeni egy ilyen felépítésű dobozt.
A bibi az, hogy a weboldalon látható adatokon kívül semmi más nem tudható róla. Így nem tudok térfogatot számolni hozzá. Hogyan tudnám a megfelelő doboz térfogatot megállapítani hozzá a legkisebb vesződéssel?

Köszönök minden segítő választ!
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
(#) pjg válasza patkany hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Haha! Bosendorfer.
Ahhoz olyan hangszóró is kell. Nem Genius.
(#) patkany válasza pjg hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Számítottam ilyen válaszra! Ez szinte kizárhatatlan... bár nem első válasznak.
Igen, a hangszóró sokat jelent, ez vitathatatlan! De az is, hogy ez a topológia negépíthető más sugárzókkal is. Nyomába sem érhet a Bosendorfer-nek, ez is vitathatatlan, de nem is hi-end a cél, de ez hi-fi célra egy egy elég jó mélysugárzó. Mint hogy eredetileg subwoofer-ben alkalmazzák, valószínű egy közép sugárzó is kell. Ha még egyet rakok bele, akár dome, akár dinamikus, (főleg utóbbi) elég sok típus lelhető fel rögtön ezzel az elrendezéssel, hogy a kontraszt meg legyen, pl. a SAL is. Tehát vonatkozrassunk el a méltán elismert Bosendorfer-től. És itt a kérdés továbbra is az, hogyan tudom megállapítani a megfelelő doboz térfogatot?!
(#) uniman válasza patkany hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Innen néhány adatot kiolvashatsz: Bővebben: Link_1
Link_2
(#) Laci66 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok!
Került hozzám egy pár álló láda. (4 utas 275W/db)? A hangszórók made in taiwan!
Az egyikből hiányoznak a magas hangszórók. A tulaj eladná őket. Engem meg érdekelne is meg nem is. Googli nem a barátom, mert sem a ládára, sem a hangszórókra nem ad találatot.
Segítséget kérnék, ha ismeri valaki a ládát és a hangszórókat (freki átvitel, teljesítmény), mert őszintén szólva nem nézek ki belőle 100W-nál többet! Főleg a magasakból 5W-nál többet.
A hiányzó magasat mivel pótoljam (pl DTF 12 dóm)? Na és Szerintetek mennyit érhetnek ezek a ládák? Kíváncsi vagyok a véleményetekre? A hangszórók tiipusa
2db magas - CT-2506R/W 8ohm
1db közép - PF-523M/W 8ohm
2db 25cm mély - PF- 1010HR/W 6.5 ohm
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni!

Hozzám került két ilyen hangláda!
Az előéletükről nem tudok semmit! Költöztek most a szemközti lakásból, ők dobták ki.. azt mondta a tulaj hogy fél éve hallgatta utoljára, akkor szolt...

Magán a hangszórókón sérülést nem látok, az egyiknek a lefogató pereme van megrepedve ahogyan a képen is látszik!

Illetve mindegyiknek a közepe van behorpadva.

Mit nézzek rajtuk, mit mérjek rajtuk? stb stb, erősítőm nincs hozzá, de ha jok lennének akkor szeretném kipofozni,
mert ezek (gondolom) biztos szépen szolnak!
Vagy nincs semmi értéke, és ne foglalkozzak velük?

Hallgatni, szerintem nekem jók lesznek
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Annyit találtam róluk hogy a gyári hangváltót érdemes lehet benne kicserélni!

Mondjuk nekem mintha picit kicsinek tünnének a közepes sugarzók... (nem értek hozzá).

Ha sikerülne megcsinálnom jól akkor egy 4x5 nappaliba lennének téve.... oda gondolom elég
(#) Laci66 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 17, 2018 /
 
Szia!
Nem rosszak a dobozaid, bár nem hiszem hogy bírnák a 220W-ot, de egy 20 négyzetméteres
szobába 2x30-50W is bőven sok.
A porvédők horpadása nem igazán befolyásolja a hangzást csupán esztétikai hiba. Ha nagyon zavar tiszta acetonnal fel tudod oldani a ragasztását, tűvel alányúlsz és körben óvatosan leválasztod a membránról a porvédőt. Kinyomkodod a horpadást aztán Palmatex-el visszaragasztod. De mielőtt bármit csinálnál vele PRÓBÁLD KI egy erősítővel!
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 17, 2018 /
 
Sajnos erősítővelcmaximum akkor fogom tudni kipróbalni ha építek hozzá egyett, vagy rendelek!

A közép hangsugárzó az nem kicsi egy kicsit? Mivel a ládák elég ramatyok ezért azt biztos hogy újat építek de akkor már lehet hogy raknék bele plusz egy nagyobb középsugárzót!

De akkor már az erősítőt úgy kéne méretezzem!

Vagy nem kell bele plusz közép?
Szerk. Nem a hangerő miatt, mert nem szeretem "bömböltetni" hanem a hangzás miatt!
A hozzászólás módosítva: Márc 17, 2018
(#) Laci66 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Ne gondolkodj, rögtön nagy teljesítményű erősítőben! Kipróbáláshoz jó egy öreg asztali, vagy
táskarádió aminek van hangszóró kimenete. Biztos találsz ilyet a környezetedben. A lényeg, hogy a meghallgatáskor a hangszórók tisztán (recsegés, zizegés nélkül) szóljanak. A dobozodon a középső hangszóró valójában a magas és a felső a középsugárzó. A hangszórók
teljesítményéről (kb-re) többet elárul a mágnes mérete mint a membráné. (Pl 2.5cm-es dóm öklömnyi mágnessel kb 100W) Ha pontosan tudni szeretnéd a hangszórók adatait, akkor ki kell szerelned őket és a mágnesen levő tipusszám alapján rákereshetsz a neten.
Persze nem mindig van találat az én taiwani hangszóróimról sem tudtam meg semmit. Pedig ahhoz hogy pótoljam a hiányzó magasakat, azonkívül hogy 8ohmosak tudnom kellene a teljesítményüket és a frekvencia átvitelüket is.
(#) Firefighter1 válasza Laci66 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Jaaa ha sima kimenet elég neki olyan van. Van egy net rádióm 2x8w terhelhető kimenettel akkor arra ráteszem!

Igen azt szeretném kideríteni hogy szépen szól e!? Na mindjárt felcis hozom, utánna jelentkezem
(#) Laci66 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szükséged lesz kéteres vezetékre és a megfelelő hangszóró csatlakozókra (DIN, vagy RCA, vagy JACK dugóra), aztán hadd szóljon! Jó tanács : ha torzítást tapasztalsz ne kínozd, hanem
kapcsold ki mert egy zárlatos hangszóró tönkre teheti a rádiódat is!
(#) k_h hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Üdv mindenkinek!
SAL hangszórókkal épített hangfalakhoz volt már dolga valakinek? Építeni szeretnék, de nagyon fikázzák ezt a márkát (is). Van egy hangfalépítő füzet abból a 74 literest néztem ki. Tapasztalataim nem sok van a témába, nem is várok csúcsminőséget természetesen. Van egy hs 282-es hangfalpárom, ha ennél egy picivel jobban szólna már elégedett lennék. Pontosítva, 80-100W-ot bírja és picivel teltebb mélyeket remélnék tőle.
(#) Cannon hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Van két darab SAL PA 25 hangsugárzóm, 5-6 évesek. Mióta a beépített erősítő helyett TDA 7293as erősítőt használok hozzá, a magassugárzó az egyik oldalban minden csere után szinte elnémul. Abban az oldalban a mélyközép hangja furább is, de semmilyen rendellenességet nem tapasztalok se méréssel, se kézzel. Mivel gyárilag olyan gagyi, hogy nincs a piezo magassugárzó előtt szűrő így készítettem hozzá egyet a mellékelt kép alapján. Viszont az a probléma, hogy az egyik hangfalban ugyan az a magas halkabban és más hangon szól mint a másikban. Miért lehet ez?

Előtét ellenállás nincs.
C=2.2 uF
Rt=10 Ohm
(#) k_h válasza Cannon hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Lehet nagyfrekis gerjedés van az erősítőben. Nem hallod de folyamatosan túlterheli a hangsugárzót. Nyugalmi áramfelvételt ellenőrizni kell nincs-e emelkedés. Szkóppal kéne ellenőrizni a kimeneti jelet nyugalmi állapotban, meg hanggenerátorral meghajtva, mert lehet csak munka közben jön elő gerjedés.
(#) k_h válasza k_h hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Ha az a rc szűrőtag benne van a hangszóród előtt amit képen csatoltál.. -Ellenőrizd az ellenállás értékét jó-e. Árulkodó lehet a nagyfrekis gerjedésre ha melegszik..
(#) Cannon válasza k_h hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szkóp nem áll rendelkezésemre.
De amint lesz rá lehetőségem feltétlenül utánajárok.
Viszont pár hete direkt megcseréltem a kimeneteket és semmi baja a másik hangsugárzónak.
(#) Firefighter1 válasza Laci66 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Volt egy Internet rádióm, ugy voltam vele egyszer majd szétszedem, mert recsegett mind két hangszorója.
Na gondoltam itt a tökéletes alkalom, lekótöttem a 2 gyári hangszórót és felraktam helyette a két Pioneer ládát!

"Szépen" recsegés nélkül szól de egy kicsit doboz hangja van, és olyan "egysíku" is !

Óvatosan kivettem a mélysugárzót gondolván hogy ott jól belátok a ládába....

Hát nem vitték tulzásba. A mellékelt képen látható az össz elektronika ami hangváltó terén van benne!
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Folytatnám a kérdéseimet!
Van 4 darab a képen látható Logitech hangszóróm!
Csórókáim elég doboz hangon szolnak, de recsegés nélkül.
Ha kapnának egy jobb dobozt, el lehetne érni javulást?

Csak hogy értsétek.... a vegcél hogy a nappaliba és a gyerekszobába értelmes hangzású hangfalakat rakjak/építsek/csináljak, ha van rá lehetőség akkor meglévő hangszorókbol, ha nincs akkor ujjak vételével ( de nincsenek rá százezreim )
(#) bolond6 válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szerintem, ha nincs benne rendes merevítés, lehet, kéne.

Egysíkúság: nem biztos, hogy a rádiód kimenete elég jó minőségű a zene egy normális hangfalon való megszólaltatásához, hiszen feltehetően egy pár széles sávú hangszóróhoz tervezték, igencsak költséghatékonyan.
(#) k_h hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Ami a hangszóró membrán alatt megy extrahajlékony vezeték. Annak mi a pontos megnevezése és hol lehet olyat venni?
(#) bolond6 válasza k_h hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Bevezető szál.
(#) veroka válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Az "értelmesen szól" kategória elég tág de ezekből a hangszórókból sosem lesz rendes hangú hangdoboz. Szerintem gondolkodj pici kétutasban, ha körültekintően válogatsz hangszórót, akkor a váltáshoz elég lesz egy kondi a magas elé (persze ez nem lesz hifi), dobozterv pedig rengeteg van a neten. Bármelyik barkácsáruházban levágják neked a lapokat, és fillérekből össze tudod rakni magad is.

Bár régi, de érdemes elolvasni: Subvoice oldala sok mindent meg fog magyarázni
(#) Cinema válasza k_h hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Bajusz.
Ha van sodrott vékony-hajlékony vezeték, vagy telefonkészülék vezetékéből egy-két szál, azt lehet használni, lecsupaszítva, összesodorva.

Üdv!
Következő: »»   629 / 727
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem